Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AEB] Zna ktoś może dobry serwis do regulacji gazu w okolicach Płocka ?
W Wyszogrodzie jest bardzo dobry warsztat (od nas z Sochaczewa bardzo dużo ludzi tam jeździ). Nie wiem bo nie mam auta w gazie, ale w naszych okolicach mówią że są to magicy, wzasadzie wszystko z gazem potrafią zrobić. Byłem świadkiem jak ożywili Astrę I, która przeszła przez wielu mechaników (nie miała mocy i założyli jeszcze jeden parownik wyregulowali i się okazało, że nie dość że paliła mniej to jeszcze mocy dostała więcej o 10 KM jak na benzynie). Naprawiają usterki z gazem, przy których inni wymiękali. Jak chcesz to wieczorkiem mogę Ci podać adres, ale w Wyszogrodzie ich wszyscy znją, wystarczy się zapytać
-
[B5 AFN] Zaniżona temperatura na wyświetlaczu
A mi się wydaje że ten czujnik działa niezależnie od klimy. Nie każde Audi wyposażone w ten czujnik posiada klimę i odwrotnie (ale mogę się mylić). Ta temperatura jest tylko informacja dla kierowcy (ale nie jestem pewien na 100%) Jest to czujnik który wskazuje temperaturę zczytując rezystancję (rezystancja się zmienia wraz z temperaturą więc prąd przepływu też się zmienia). Jeżeli zaśniedział gdzieś styk to ta resystancja jest większa i płynie mniejszy prąd, dlatego podaje Ci niższą temperaturę. Jak naprawić?? Badając rezystancję obwodu kabelek po kabelku. Przydatna może byc książka "Sam naprawiam", jest tam rozrysowane gdzie znajdują się kabelki i gdzie są łączone.
-
[ALL B5] Ciągle działa przerywacz świateł awaryjnych
Wydaje się że to może być zwieranie styków w manetce od kierunków (oporność zamiast nieskończoności jest powiedzmy ok 100 Ohm, płynie niewielki prąd który zamyka przekaźnik ale nie jest w stanie go podtrzymać). Ale to trzeba sprawdzić oporność styków w manetce (albo gdzieś plus się zwiera z masą)
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Ja się czaję na Sirio Turbo 800PL, bardzo mi się podoba wizualnie, antenki z tej serii.
-
[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?
I też mnie to zastanawiało: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_dolewanie_oleju_do_ropy-t72909.0.html;msg807792#msg807792
-
[ALL] Co sądzicie o dolewaniu niewielkich ilości MIXOLU do paliwa ?
kierowcy w korproacji ***** dolewają do ropki Mobila (Miksol się podobno nie nadaje, bo nie chce się dobrze spalać) Dodam że są to autka do 5 latek, a bez remontu niektóre mają już przejechane 1,5 mln km. Więc to raczej nie szkodzi.
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Nie prawda, ona poprostu nie ma masy. Masą bierze z bagażnika, a bagażnik nie ma masy (częsta przypadłość). Podjedź do dobrego elektryka, to sobie z tym poradzi. Może też być tak że uchwyt który kupiłeś jest plastikowy (też już miałem takie przypadki). Zasięg jaki powinieneś na niej uzyskać to koło o promieniu ok 10 km (czysty, na trasie, bo w mieście wiadomo) [br]Dopisany: 13 Maj 2009, 08:11_________________________________________________Aha i nie ma takiej opcji że antenka nie pasuje do radia, wszystko da się zestroić, jak się wie jak.
-
[ALL B5] Podłączenie drugiego radia
No właśnie się wszystko komplikuje, ale dla chcącego ic trudnego, więc jak chcesz to coś wykombinuje tylko muszę mieć trochę czasu. Więc ostateczne pytanko czy ruszasz z tym projektem??
-
[ALL] Montaż CB pod podłokietnikiem bezinwazyjnie (fotostory)
Właśnie jest po to pod łokietnikiem, żeby szybko je wyjąć (łatwy demontaż)[br]Dopisany: 12 Maj 2009, 19:14_________________________________________________Mnie bardzo psuje ten sposób montażu (miałem i pod kierownicą, ale nie spałniał taki montaż moich wymagań)
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Wskaźnik nic nie pokazuje jak podłączył pod samą antenkę, uciął promiennik czy kabel?? Domyślam się że 30 cm promiennika, masz przez to na pewno krótszy zasięg. Jeżeli już coś jest nie tak to ucina się po 1 cm promiennika a nie 10 cm. Teraz zostaje Ci kupno promiennika i dopasowanie go (czyli niestety cięcie, ale po 1 cm a nie po 20-30 cm)
-
[ALL] Montaż CB pod podłokietnikiem bezinwazyjnie (fotostory)
Sterczy mi tylko jak zobacze jakąś ładną niunie, lato się zbliża i coraz więcej kobitek ma odkryte nóżki Podłokietnik mam na minimum, ręczny łapie mi na 2 ząbki i nie ma potrzeby więcej zagiągać.
-
[B5 AHH] Świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażnika
Obwód bagażnika jest na oddzielnym sterowaniu. Jest gdzieś przewód przetarty albo uszkodzona krańcówka. Działa to tak, że jak jest bagażnik zamknięty to obwód jest otwarty, jeżeli bagażnik otwarty to obwód zamknięty.
-
[ALL B7] Pod ktory bezpiecznik sie wpiac
Demo jeszcze trochę a te maty będziesz włączał jak sieci elektroenergetyczne poprzez wyłączniki próżniowe hehe
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Ma znaczenie. SWR jest to współczynnik jaka część fali zostanie wysłana w eter, a falą która wraca. Czyli kiepski SWR to dużo wraca na auto.
-
[ALL] Montaż CB pod podłokietnikiem bezinwazyjnie (fotostory)
A nie ja nie mialem na mysli że mi ukradłeś pomysł, tylko chciałe pokazać jak wygląda montaż na gumy. PS Ja też nie znalazłem lepszego miejsca dla siebie
-
[ALL] Montaż CB pod podłokietnikiem bezinwazyjnie (fotostory)
Ja tak podczepiłem CB Nawet pokazałem rezultaty: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t66418.0.html;highlight=montaż+cb
-
[ALL B7] Pod ktory bezpiecznik sie wpiac
Aha jak na oddzielnym wyłączniku to ok. Podłączenie równoległe mat i ja bym zabezpieczył oddzielnie matę lewą i prawą bezpiecznikami cylindrycznymi na 12V po 1A na stronę .
-
[ALL B7] Pod ktory bezpiecznik sie wpiac
Kurka, bo post się zaczynał od tego że kolega piotreki chciał podłączyć CB i tam jeszcze coś. CB potrzebuje ok 3 A i to jeszcze cos powiedzmy drugie 3 A w sumie 6A, więc zabezpieczenie 7,5A ale lepiej się zabezpieczyć i dać 10A. Natomiast w przypadku Demo podłączyłbym to pod ogrzewanie tylnej szyby, inaczej mata się spali, nie sugeruj się tym że wydziela mało mocy i przez to się nie spali. Jak cały czas grzeje to musi się spalić, a zwłaszcza jak kosztuje 5 zl to co do jakości mam pewne zastrzeżenia.
-
[ALL B5] Nie działa podświetlenie w środku auta
Jest o tym dużo na tym froum. Najpierw sprawdź krańcówki (otwieraj każde drzwi kolejno i zamykaj), jak przy żadnych się nie zapali to krańcówki w drzwiach raczej sprawne. Kable z krańcówek schodzą się z prawej strony pod nogami pasażera z tyłu. Pewnie tam się kabelki rozlutowały, kolega opisał jak i gdzie tego szukać (to może być to, ale wcale nie musi).
-
[B5 AKN] Czy przy instalacji anteny CB mogę skorzystać z instalacji telefonu?
Jak zamontujesz to należało by podjechać do kogos kto ma mierniczek mocy i SWR. Jeżeli moc jest ok 4W a SWR blisko 1 to jest wszystko ok. Za taką usługę ja kasuje 10 zł, nie wiem jak w Twojej okolicy.
-
[ALL B7] Pod ktory bezpiecznik sie wpiac
Napisałeś: Czy doprowadzenie plusa zasilania do tego zacisku 15 Zamiast Czy doprowadzenie plusa zasilania z tego zacisku 15 To jest szczegół, poprawiłem bo myślałem, że źle zrozumiałeś, dlatego zwróciłem na to uwagę żebyś plusa tam nie podczepił.[br]Dopisany: 11 Maj 2009, 13:23_________________________________________________A i widzę że się rypnąłem w zabezpieczeniu powinno być 10A (a nie 15), ale na początek spróbuj 7,5A (nie powinien się spalić ale gdyby to zaopatrz się w 10A).
-
[ALL B7] Pod ktory bezpiecznik sie wpiac
Czy doprowadzenie plusa zasilania do tego zacisku 15 ma jakiś bezpiecznik? Co by go wyjąć na czas wpinania się w ten 15-ty zacisk. Nie doprowadzasz plusza do zacisku 15 tylko bierzesz z zacisku plus do zasilania gniazd. Na zacisku 15 nie masz napięcia gdy wyjniesz kluczyk ze stacyjki i wtedy podłączasz się beznapięciowo. Na tym kablu z zacisku 15 musisz dać bezpiecznik 10A, najlepiej wyprowadzić go na listwę do skrzynki bezpieczników (na pewno są wolne miejsca), albo w sklepie kupujesz taki plastik, w który wkłada się bezpiecznik. Jak chcesz to Ci to rozrysuje wieczorkiem.
-
[B5 AKN] Czy przy instalacji anteny CB mogę skorzystać z instalacji telefonu?
No kolega twierdzi że można zastosować ten kabel, ale ja mam wątpliwości. Ale może warto spróbować, jak zadziała to się myliłem. Będę mądrzejszy na przyszłość
-
[ALL B7] Pod ktory bezpiecznik sie wpiac
No tam jest taki zacisk (15), jak rozbierzesz dół to zobaczysz o co chodzi. Myślę że nie zmienili, bo mam z 86 roku Audi i jest tak samo.
-
[ALL B7] Pod ktory bezpiecznik sie wpiac
Nie podłączaj się pod bezpiecznik zrób oddzielny obwód. Ponieważ masz B7 (nie znam tego auta), podejrzewam, że układ będzie taki sam lub podobny jak do B5. +12V weź bezpośrednio z szyny nr 15 (sprawdź miernikiem czy to będzie na pewno to, napięcie ma się pojawiać po włączeniu zapłony a ginąć po jego wyłączeniu i wyjęciu kluczyka). Szyna chyba jest zlokalizowana pod kierownicą. Przewód prowadzisz do wolnego styku w tablicy bezpiecznikowej. Drugi koniec do gniazda, później z gniazga zapalniczi do masy w dowolnym punkcie. Bezpiecznik jaki powinieneś użyć to ok 5A, ale wsadź 10A Przewody podam pod wieczór, bo teraz nie mam katalogu ale myślę że 1mm2 powinien styknąć.