Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. O czym Ty mówisz, żadnego elementu powiększającego nie wyjmowałem, a wymiana żarówki jest banalnie prosta: 1. Wyjęcie całości ok 30 sekund (wystarczy 2 blaszki wcisnąć, 2. Odpięcie zasialnia 1 sek może 5 mask, 3. Wyjęcie plaskiku z żarówką róznież 5 sek, 4. Przy pierwszym podejściu trezba wyciągnąc blaszki co trwa maks 2-3 minuty, ale jak złożysz bez lutowania to wystarczy póżniej wcisnąć żarówkę, A złożenie jest jeszcze prostrze, 1. Wkładasz żarówkę do oprawki co trwa 5 sek, 2. Wkładasz plaskik 5 sek, 3. Podłączasz kostkę 5 sekund, 4. Wciskasz całość i już. Chyba filmik nakeręce w następnym tygodniu. Co wy kombinujecie z jakimiś plastikami i sprężynkami??[br]Dopisany: 01 Marzec 2009, 14:19_________________________________________________No chyba że ja mam cos urawane przez poprzednika i dlatego mi tak sprawnie idzie.
  2. No bo nie wie o czym mów pozatym to jest tylko 4W, więc spokojnie można obok anteny stać wszystko brać na siebie nic nie będzie. Liniami wysokiego napięcia przesyłane są moce rzędu kilkuset MW i tam to się wytwarza pole magnetyczne które jest szkodlie, rzędu 10kV/m i według normy po 20 metrach mozna juz budynek stawiać, czyli po 20 metrach już zanika. No to 4W a jakieś 200 000 000 W to jest znacząca różnica
  3. Uważam, że: - styki przy kierunkach są ok, bo działają postojowe, - przełącznik od awaryjnych mówisz, że działa ok, ja bym sprawdził omomierzem czy styki się domykają, - przekaźnik też jest sprawny, bo działa potwierdzenie alarmu Ale przekaźnik głupieje, bo przepływa przez niego jakiś prąd, czyli gdzieś przetarł Ci się przewód i styka się z masą podając na cewkę przekaźnika niewielki prąd. Jest on na tyle mały, że cewka przekaźnika nie jest w stanie dociągnąć styku (stąd to buczenie), mówisz, że jak włączysz awaryjne to buczenie ustaje, bo zamykasz obwód i nie ma opływu prądu, dlatego do przekaźnika nic nie dociera. Obstawiam, że zwarcie robi się na masie, bo jak by robiło się na +12V to powinien zadziałać bezpiecznik. Dokładnie nie znam tego auta, ale wydaje mi się że włącznik świateł awaryjnych jest jednocześnie przekaźnikiem. Trzeba posprawdzać napięcia i oporności jakie występują na kostce przyłączeniowej, oraz na odpowiednich stykach prądy. Podczas pomiaru prądu łącząc odpowiednie styki powinny zapalać się kierunki, ale nie migać. Najlepiej podjedź do jakiegoś elektronika, namierzenie uszkodzonego przewodu to powinien być dla niego pryszcz. Ja za taką usługę skasowałbym ok 10 zl, a jak byś chciał żebym to naprawiał to 10-50 zł
  4. Ale ze wszystkich opon Ci schodzi?? Wszystkie 4 zaworki to mało prawdodpodobne. U mnie wulkanizator zaworków nigdy nie wymieniał, dopiero ostatnio bo mi z jednego koła zaczęło schodzić to wymienił i nie schodzi. Ja bym stawiał, że z tymi oponami może coś jest nie tak, albo na coś wjechałeś i siedzi w oponach, dopuki się nie wyrzuci obcego ciała z opony to tak może być, zwłaszcza jak jest jakiś małych rozmiarów. Ja wjechałem na gwóźć kiedyś i z gwoździem w oponie powietrze się utrzymywało przez 2 dni. Albo zmień wulkanizatora i podjedź do innego niech inny zerknie.
  5. To są gumy można je rozciągać, albo użyć węższych. Na razie tydzień z tym jeździłem i użytkowanie CB jest wygodniejsze, a z podłokietnika korzystałem sporadycznie. Trochę utrudniają, ale mi to nie przeszkadza, ważniejsze jest, że jak teraz wychodzę z auta to bez problemu mogę je ze sobą zabrać. Montaż trwa dosłownie sekundy, a wyjęcie jeszcze krócej Ja w tym miejscu sobie zostawiam, a każdy sobie zamontuje tam gdzie chce.
  6. OK, jak działa radio CB?? Charakteryzuje się posiadaniem tzw SWR. Jest to stosunek sygnału wysyłanego przez radio do sygnału wysyłanego przez anteną. Innymi słowy, mierzy on jaka część fali rozchodzi sie w przestrzeń, a jaka trafia na masę samochodu. Jeżeli jest SWR jest 1 (a do tego dążymy) to mamy stan idealny czyli całe promieniowanie jest wysyłane w "kosmos" i nic nie wraca do auta (więc nawet jak stoi na dachu to nie ma żadnego promieniowania w dół, czyli na głowę). Dach auta stanowi ekran dla promieniowania i nawet jak jest swr 3 to blacha auta zatrzymuje to promieniowanie, absorbując je, czyli je pochłania (dlatego miernik SWR się wychyla). Ten kto Ci nagadał tych głupot nie zna podstaw teorii pola magnetycznego. Po to są stosowane ekrany żeby promieniowania nie było i żeby inne promieniowania elektromagnetyczne, czy elektrostatyczne nie docierały do przewodu sygnałowego. Blacha auta jest jednym wielkim ekranem i chroni Cię przed promieniowanie, tak więc spokojnie i bez obaw możesz stawiać na dachu, ba nawet tam jest najlepszy punkt. Z założenia antena CB powinna być przytwierdzona do powierzchni metalowej o promieniu 1m. W takich warunkach bada się skuteczność anten CB i wszystkie pomiary podane przez producenta badane są na takiej podstawie.
  7. O czym Ty piszesz ??
  8. Z tego co piszesz to podczas wyciągania radia spalił Ci się bezpiecznik, oznacza to że gdzieś masz zwarcie i jak ruszysz kablem to ono się pojawia. Jest to mało bezpieczne bo jak na dołku Ci się bujnie przewód i się zrobi zwarcie to może dojść do zapalenia się instalacji (to tak żeby Cie postraszyć i zmobilizować do znalezienia zwarcia, ale oczywiście powinien zadziałać bezpiecznik) Osobiście gdyby to było moje auto to kupiłbym nowe kostki (20 zl) uciął przewody w Audi jak najkrócej i je przelutował do nowych kostek, tak zrobiłem w swoim, bo te ori kable są naprawdę krótkie, a ja radio często wyjmuje, żeby mi nie ukradli, więc potrzebowałem długich przewodów, pozatym jak kupiłem było radio ori które mi nie pasowało a moje ma inne rozmieszczenie przewodów więc i tak musiałem się bawić w przekładanie kabli. Moim zdaniem nie działa Ci funkcja ACC więc sprawdź w pierwszej kolejności dwa przewody: 1. Woltomierz do ręki i jeden kabel do masy a drugim sprawdzasz napięcie przy wyłączonej stacyjce i światłach na kostce A pin 4 i 7. Na jednym z tych kabli będziesz miał napięcie (nie pamiętam na którym), teraz przekręć kluczyk i ponownie sprawdź na 4 i 7. Powinno być napięcie na obydwu. Ja obstawiam, że nie ma (sprawdź w skrzynce bezpiecznikowej bezpieczniki jak jest ok to znaczy że przetarł sie kabel (gdzieś w miejscu montażu radia) i czeka Cię lutowanie.
  9. Montaz radia pod podłokietnikiem: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html;msg722510 Opis powstał przy pomocy patrykbor.
  10. A to już zależy od radyjka niektórych nie da się rozblokować, w niektórych trzeba układ przelutowywać (kombinować z innymi układami) a w innych wystarczy zdjąć blokadę. Podaj model radia to zobaczę co się da zrobić, ale w dziedzinie typowej elektroniki to polecam Ci forum elektroda.pl, tam są dopiero mózgi w elektronice, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 11:30_________________________________________________Gotowe: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html;msg722510 Opis powstał przy pomocy patrykbor.
  11. No i po kłopocie, wymiana tej żaróweczki nie jest prosta, ale nie jest też taka trudna. Narazie to opiszę, a w weekend zamieszcze zdjęcia. 1. Otwieramy popielniczkę i wyjmujemy ten dekielek (koszyczek na popiół). 2. Pod nim są dwa wcięcia, służą one do tego żeby włożyć tam śrubokręt i wcisnąć blaszki (są dwie i szukać ich głęboko), należy je wcisnąć w podłogę i całość wyciągnąć (wychodzi wszystko koszyczek i zapalniczka). 3. Wyminamy żaróweczkę i jest ona w plastikowym koszyczku. Wystają dwie blaszki (blaszka srebrna jest poprostu do wypchnięcia, a z drugiej strony składa się z dwóch blaszek. Widzimy miedzianą, która jest nasunięta na srebrną. Należy miedzianą zsunąć, ja to zrobiłem w ten sposób że podgjąłem te półokrągłe trzymania. Teraz można spokojnie wyciągnąć żaróweczkę, 4. Jest ona delikatnie przylutowana do blaszek, ja to odlutowałem. 5. Teraz są dwie możliwości, jak się ktoś lubi bawić w lutowanie to może przelutować i włożyć już z zalutowanymi blaszkami, ja nie lutowałem tylko umieściłem blaszki na swoich miejscach i wsunąłem żarówkę, żeby jak następnym razem się spali nie trzeba było wyjmować blaszek a samą żaróweczkę. :> Nic nie lutujemy, żadnych sprężynek nie skręcamy. :> POZDRAWIAM MILY[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 14:33_________________________________________________Oniecałem, obiecałem i już są zdjęcia i opis dokładny na warsztacie: http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_b5_wymiana_zarowki_podswietlenie_popielniczki-t68345.0.html;new
  12. Witam!!! Na forum pojawiają sie niestandardowe rozwiązania z wymiana żarówki w popielniczce, dlatego postanowiłem opisać jak to powinno wyglądać. 1. Wyjęcie koszyczka popielniczki (wyciągnąć do góry) i otrzymujemy taki widok: 2. Zakreślenie pokazuje dwie dziurki, w które należy włożyć śrubokręt i wcisnąć zatrzaski metalowe (sprężynki, zapadki, jak zwał tak zwał), po wyjęciu modułu (popielniczka wychodzi wraz z zapalniczką) wygląda to tak: 3. Odpinamy kostkę (są tam dwa zatrzaski, należy je ścisnąć): 4. Wyjęty moduł: 5. Wyjmujemy część z żaróweczką (brak zatrzasków, wystarczy pociągnąć): 6. Teraz za pomocą małego śrubokrętą należy odczepić jedną blaszkę (rozgiąć zaczep i zsunąć), mówimy tu o elemencie pozłacanym (albo miedzianym, nie wiem dokładnie co to jest). Oznaczyłem ten krok za pomocą cyfry "1". 7. Teraz równomiernie należy wysunąć srebrne blaszki (krok 2 na powyższym rysunku, a druga blaszka pokazana jest poniżej), wyjdą one razem z żaróweczką. Ja jedną mam ułamaną dlatego dolutowałem kawałek przewodu. Żarówka jest delikatnie przylutowana, należy ją odlutować. 8. Teraz 2 możliwości (mój aparat niestety nie zrobi zdjęcia w takim przybliżeniu dlatego nie mam zdjęć): a) dla cierpliwych i lubiących się bawić - przylutować dobrą żarówkę do blaszek i wsunąć żarówkę z zalutowanymi blaszkami do środka i złożyć całość, dla mnie i lubiących wygodę - włożyć blaszki na swoje miejsce i powyginać nóżki żaróweczki w taki sposób żeby dotykały blaszek po wsunięciu (tu jest plus tego że za drugim razem nie trzeba będzie wyjmować balszek i rozlutowywać, po prostu trzeba będzie wyjąc samą żarówkę (spaloną) i włożyć nową). Aha, jeszcze zapomniałem podać parametry żaróweczki: Napięcie (V) 12 Moc (W) 1,2 Trzonek W2x4,6d Cena ok 1 zł
  13. S8

    mily odpowiedział(a) na pet3r temat w Audi A8/S8
    Testy prowadziłem za pomocą 4 aut: - Audi 100 r 86 2.0D - Audi A4 r 97 1,9 TDI - VW Passat r 99 1,9 TDI - Mazda 323 r 94 1,8 Benz Każdy z aut najpierw przejeżdżał przez radar na trasie Sochaczew - Warszawa, żeby sprawdzić czy liczniki dobrze działają, tylko passat miał odchył 5 km/h. Konkretniej przy 50 km/h GPS mylił się o 5 km/h przy 100 km/h GPS mylił sie o 10 km/h Przy większych szybkościach nie sprawdzałem bo po publicznych drogach ciężko się rozpędzić do 150 czy 200. Znaczy można, ale po co? Pozatym tylko passat by dał radę, reszta miała za mała moc silnika. Ten błąd który wyliczyłem jest do szybkości 50 km/h później błąd wzrasta, to znaczy że przy 100 km/h GPS ma dokładność położenia pojazdu ok 5m, czyli o długość auta, a nie jak podaje producent 1m, co jest logiczne bo zanim prześle dane i obliczy położenie potrzebuje trochę czasu.
  14. S8

    mily odpowiedział(a) na pet3r temat w Audi A8/S8
    Prędkość z GPS nie jest pomiarem dokładnym. Przeciętny GPS pokazuje auto z błędem ok 1m i posiada odświeżanie na poziomie 1 sek. 1m/1sek=3,6km/h Czyli GPS myli się przy małej szybkości o 3,6km/h, przy szybkościach 250 km/h, namierzenie przez GPS jest bardzo niedokładne ponieważ w ciągu 1 sekundy auto przejeźdża 70 metrów. Ja badałem swój GPS i przy 100 km/h GPS mylił się o 10 km/h. Test przeprowadzałem na 4 samochodach i w każdym było ok 10 km/h. Największy odchył był w passacie o 15 km/h, ale tam są większe koła, zamiast zalecanych przez producenta. W aucie też jest pewien błąd pomiaru ale jest on mniejszy niż na GPS, chodzi o rozmiar kół, im większe koło tym szybciej jedziesz a masz słabsze przyśpieszenie i na odwrót im mniejsze koło ..., a pomiar w wiekszości aut nie jest mierzony na kole jezdnym, a na skrzyni. POZDRAWIAM MILY
  15. A jak działa oświetlenie u użytkowników którym działa i którym nie działa? Ja mam w Audi tak, że jak otwieram drzwi to światło łagodnie narasta i jak zamknę to łagodnie się ściemnia, ale w passacie jest tak, że jak sie otwiera drzwi to się światło odrazu zapala pełną parą, a jak zamykam to się delikatnie ściemnia. Myślę, że tym użytkownika, którym nie działa maja przypadem mój z Audi, a tym co działa to mają przypadek z Passata. Myślę, że tym co nie działa to oni posiadają jeszcze jakiś dodatkowy moduł komfortu (albo inaczej sterowany), zauważyłem że on cały czas trzyma napięcie, dlatego mój alarm widzi cały czas drzwi otwarte, a oświetlenie nie chce zgasnąć. Taka jest moje teoria, ale nie sprawdzona praktycznie, w lecie spróbuje to rozebrać i rozkminić, bo jednak alarm bym chciał mieć podłączony pod drzwi.
  16. A gdzie ja napisałem że to był teren zabudowany?? W terenie zabudowanym są przeważnie światła z przyciskiem, jak się chce przejść. A tu było poprostu przejście przez 3 pasmową drogę, nawet nie było nad pasami znaku. Może i gdzieś było ostrzeżenie na chodniku o pieszych, ale ja nie zauważyłem, dopiero jak go minąłem to się zorientowałem że to był przejście dla pieszych.
  17. Może kabel masz za długi i go zwinąłeś, a może go przedłużałeś??. SWR nie powinien na tej antenie przekroczyć 1,2 więc coś jest na pewno nie tak (jeszcze się upewniłem i producent podaje że SWR jest maks 1,2). A właśnie kabel może masz złej jakości. Był z anteną orginalny Sirio, czy dokupowałeś. Jak dokupowałeś może Ci lipny kabel wepchnęli, to też jest do sprawdzenia, ale wymaga czasu. Kabel pomiarowy od miernika SWR nie powinien przekraczać 15 cm - to tak na marginesie. Ja bym sprawdził jeszcze kabel, jakiś ścinek by był potrzebny ok 15 cm. Podłączasz dwa kable 15 cemtymetrowe z jednej i drugiej strony miernika, jeden do radia drugi do anteny i wtedy sprawdzić SWR, jak będzie 1,5 to już osobiście bym musiał się tym pobawić. Możliwe że sciąłeś za dużo anteny i teraz pozostaje tylko dalsze jej ścinanie, aż do uzyskania efektu.
  18. Różnica w cenie, a w jakości podobnie, trzeba by było konkretne modele porównać w rzeczywistości, ale myślę że dał bym też plusa dla stałej.
  19. Tak ale jak kupisz antene na stałe za 200 zl to już żadna magnesówka nie dorówna, ja porównuje najgorszą antenę na stałe z dobrej klasy anteną magnesową, bo wtedy zasięg jest podobny.
  20. Na tej antenie co kolega pisze czyli Sirio Turbo 5000 ja osiągnąłem spokojnie 20 km, oczywiście przy poprawnym montażu. Koledzy z forum CBRadio twierdzą, że można na niej uzyskać zasięg 30 km, ale to wszystko zależy od terenu. Więcej nie sprawdzałem bo mi szkoda było paliwa, jeszcze trzeba wrócić
  21. Dobry zakup Na tej antenie spokojnie zejdziesz do 1. Anten sie nie kroi, bo poźniej jest już tylko gorzej, czy przedłużałeś kabel?? Jak masz omomierz sprawdź masę: 1. Ustawiasz na omomierz na mierniklu i łączysz ze sobą kable miernika pokaże Ci jakąś wartość kabli pomiarowych (w mnie 0,2 ohma), 2. Wypnij antenę z radia i przyłóż jeden kabel miernika do ekranu anteny, a drugi kabel pomiarowy do obudowy radia warość nie powinna przekroczyc 0,1 ohma, czyli miernik powinien pokazywać 0,2+0,1=0,3 ohma, jak przekroczy to masz powód tak wysokiego SWR, zła masa. Rozumiem że umiesz stroić antenę na kanałach 1 i 40 powinny być wartości większe niż na 20 kanale (na 20 wartość min powinna być). Przez to że ją ściołeś teraz może być ciężko ja dostroić. Ja z nią nigdy nie miałem problemów, nawet jej nie trzeba było stroić.
  22. Jak to szkoda było Ci anteny ?? Chyba nie tniesz jej?? Jaka to antena??
  23. Powiem szczerze, mam nadzieję że się nikt tu nie obrazi i nie dostanę po głowie, zauważyłem że jak kupuje radio klientowi to w sklepie mi od razu wciskają magnes (niektórzy bardzo nachalnie) jak odmawiam i proszę o antenę na stałe to mają kwaśne miny. Wydaje mi się, że sprzedawcy celowo sprzedają magnesówki, bo wiedzą że część klientów się wróci i kupi na stałe. Podwójny zysk. Zobacz na allegro jest pełno zestawów z antenami magnes, a prawie żadnej montowanej na stałe. Większość magnesówek jakie mi wpychają to są totalne szroty za 50-100 zl. Klient się nabierze, ale mnie nie przeroluje. Uważam że antena na stałe za 50-100 zl działa wiele lepiej niż magnes w tych samych pieniążkach. Jeżeli ktoś chce dorównać antenie na stałe, anteną magnesową musi wydać minimum 200 zl na magnes. Ja nie chcę robić fuszerki, a klient chce mieć zamontowane CB dobrze i tanio. Podliczmy po najniższych kosztach (przy podobnej jakości odbioru): Radio - 200 zl (np Uniden 510), Antena stała - 80 zl magnes - 200 zl Robocizna - 50 zl Suma z antena na stałe 330 zl, magnes 450 zl Czyli klient musi zapłacić o 120 zl więcej z magnesem przy podobnej jakości odbioru i nadawania, co jest o 1/3 więcej. Co do tego ile klientów wróciło to wyszło mi dokładnie 56% faktycznie trochę zawyżyłem, ale strzelałem na oko. Myślę, że część użytkowników nie ma porównania, dlatego nie wracają, albo im nie przeszkadza odbiór jaki mają. Takie jest moje zdanie. Kończę odpowiedzi na ten wątek, bo nie chcę się kłócić.
  24. Antena na stałe, czy magnesówka. Jak magnes to nic nie zrobisz. Jak na stałę, to sprawdź tzw SWR, koszt ok 10 zl za sprawdzenie. Idealnie antena jest zamontowana jak SWR pokazuje 1 i wtedy już też się nic nie zrobi, jak jest więcej to należy dojść dlaczego. Jak Ci będzie sprawdzał SWR to zobacz czy wskazówka faktycznie pokazuje 1, bo wielu elektroników mówi że jest ok jak pokazuje nawet 2. Przekroczenie SWR powyżej 3 grozi awarią radia i większość wtedy dopiero zaczyna kombinować co jest nie tak, jak jest poniżej 3 to nie chce im się kombinować i mówią że jest ok. Minuta oboty i 10 zl skasowane. Czysta i łatwa kasa. 10 klientów w ciągu dnia i dniówka jest, a nic się nie robi.
  25. patrykbor najpierw to sprawdź czy masz jakieś zakłócenia z zasilania. Odepnij antenę, uruchom silnik, włącz radio CB, SQL ustaw tak żeby były słyszalne wszystkie sumy, no i jak jest cisza z głośnika to Ci to niepotrzebne. Jak masz el. szyby to otwórz i zamknij i zobacz czy coś będziesz złyszał w CB. Jak jest cisza to zakłócenia wprowadza tylko i wyłącznie antena CB, a nie zasilanie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.