Treść opublikowana przez kkrawat
-
Przeladowanie... Inaczej
Nie może byc takich duzych róznic - podmień N75 jak masz
-
Przeladowanie... Inaczej
Nienormalne to zachowanie - nie może ci tak skakać doładowanie
-
kod błędu 561
U mnie ten błąd sie pojawił jak zrobiła się dziura w odmie - po wymianie spokój.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Mefju ty masz ośke to nie masz problemu / znaczy sie masz problem ale akurat z wydechem masz łatwiej :tongue4:/ - szukaj jakiegoś markowego tłumika końcowego. Do tego zrób DP porządnego i jesli ma być w miare cicho to środkowy tłumik zostaw a jak nie to rura do końca. Turbo seryjne masz więc DP zrób sobie 2,5" chyba że chcesz wkładać coś wiekszego z KKK to rób 2,75". B5 jest gorzej wyciszona od b6 pamietaj.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To ja bym szukał wzoru wydechu z s4 i robił na wzór puszki z kwasu - uwierz mi, że będzie się darło przy pustej reszcie wydechu jak pójdziesz ostro ogniem a przy równej prędkości na trasie da się jechać / jak dowalisz gazu na trasie to i tak zrobi się głosno/
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Imo jak załozysz puste puszki przelotowe do swojego wydechu to bedziesz miał głosno...nawet bardzo głośno...Ja bym szukał czegoś dedykowanego np. Supersprinta czy innego Remusa, Sebringa albo zakładał puszki z kwasu z takimi końcówkami jak chcesz ale nie przelot pełen tylko zrobione na wzór S4. Ewentualnie jak chcesz głośniej to zrób je po prostu mniejsze. ---------- Post dopisany at 15:28 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ---------- Mówię o środkowym kacie 1.8t ma tylko jednego kata - na środku masz tłumik zwykły:decayed:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Gelus a czemu nie s4?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No to jak kata nie masz to co masz? Zamiast kata idzie DP własnie...no chyba ze masz rure wsadzoną 2" średnicy i wylot z turba i tak przytkany
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dawid nie wkładaj przelotu bo na trasie do Niemiec nie wytrzymasz hałasu Wiem bo miałem przelot z jednym małym srodkowym tłumikiem i końcowym z s4 - było głośno i fajnie ale do miasta / trasa 300km i juz miałem dość...Teraz został DP, środkowy seria i końcowy z s4 i wszystko połączone rurami z kwasu 2,5" i jest OK - zresztą sam słyszałeś
-
Dziwne stuki silnika.
Popytaj w b5B tam chłopaki mieli dwa silniki na sprzedaż
-
Szarpie po deszczu
To że VAG błędów nie pokazuje to nie znaczy, że cos nie swiruje - te stare sterowniki to oporne sa i musi sie coś wysrac konkretnie żeby pokazało - posprawdzaj jak jest mokro czy cewki są ok - czy nie ma wypadajacych zapłonów i może jeszcze na czujniki spalania stukowego popatrz.
-
falowanie obrotów/dławienie przy przyspieszaniu.
Jak stało się to po wymianie rozrządu to może źle go poskładali ?? Odma jak najbardziej do sprawdzenia. Na wolnych obrotach też faluje? Zapala dobrze na zimnym i na ciepłym?
-
[ALL B5] A4 b5 fourious
Wiśnia chyba wlot w dachu, żeby go chłodziło jak doj...ie z nitrousa:naughty:
-
Wymiana zaworu DV
No to super - trzeba szukac czegos podobnego a Properfekt nie robi czasem tez hybryd?
-
Wymiana zaworu DV
Dziś właśnie założyłem tą hybryde THE SUN po czym pojechałem z vagiem na testy... przepływka czyta więcej a boost utrzymuje się znacznie dłużej na wysokim poziomie. Sam odgłos nie jest głośny i wewnątrz przy zamkniętych szybach podczas jazdy prawie nie słyszalny (no chyba że się mocno pociska). Jedyny problem jest chyba z dostępnością tego towaru http://images38.fotosik.pl/1926/c92796910749421b.jpg To super, że jest OK ale mam dwa pytanka - co ma DV do odczytu z przepływki ?? i nie mas zjakiegoś falowania obrotów, spadków poniżej minimum coś z tych rzeczy ??
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Seryjny TIP w B6 już jest poprawiony względem B5 gdzie był po prostu miękki i zasysał się do środka...Pioteros pisał że te z B6 juz są mocniej żebrowane ale to nie jest niestety kwasówka. U ciebie do kompletu jak najbardziej wskazany mod.
-
Wymiana zaworu DV
Jak załozysz hybryde to opisz potem wrazenia
-
Dziwne stuki silnika.
Panewki tak nie rzężą i raczej dźwiek jest z dołu silnika. Mi to wyglada na łańcuszek od wałków
-
1.8t AEB małe doładowanie i przeładowanie
czyli masz idealnie jak na serie
-
1.8t AEB małe doładowanie i przeładowanie
Na jałowym -0,7bara jak puścisz gaz jadąc -0,8bara Może ci wskaźnik przekłamuje o te 0,3 co? Auto jedzie czy jest zamulone totalnie bo tak by było przy doładowaniu 0,2 ? Jeśli nie wina wskaźnika to zostaje jeszcze ECU.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No tak - chyba że coś puści
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja bym przy regulatorze sie nie wpinał tylko z drugiej strony kolektora przy wyjściu do DV - 40 cm wężyka więcej a bez stresu jakby coś miało puścić
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Już na b5B pisałem na .uj wam te stożki do tych mocy przerost formy nad treścią
-
Po wymianie halla dalej wykrywa błąd co robić pomocy
A filtr paliwa kiedy wymieniałeś? Zapchany filtr może też taki efekt powodować - trzeba szukać po najmniejszych kosztach
-
Po wymianie halla dalej wykrywa błąd co robić pomocy
Kolega pisze, że na LPG chodzi dobrze więc to nie rozrząd - szukałbym czegoś w układzie paliwowym jeśli nie chodzi na Pb a chodzi na LPG