Treść opublikowana przez lapek85
-
Wymiana automatu na manual, jakie skrzynie pasują ???
a stosowałeś może łape skrzyni od V6? niby wtedy nie ma konieczności wymiany sanek?
-
Wymiana automatu na manual, jakie skrzynie pasują ???
do przekładki mam już cały komplet z angola afn, ale myslałęm jeszcze aby wsadzić skrzynie 6 Kolego kuba84, wnioskuje ze robiłeś już taką przekładkę, dużo jest problemu z przewodami od pedału sprzęgła i hamulca, oraz z przewodem do serwa, muszą być z wersji EU?? i dlaczego trzeba sanki wymieniać przy montaży skrzyni 5??
-
Wymiana automatu na manual, jakie skrzynie pasują ???
Witam Panowie mam problem z doborem skrzyni biegów do Passata b5 1.9 tdi AFN 1998r Sprawa wygląda tak, że oryginalnie siedzi tam skrzynia automatyczna (DMX jeśli nie myle oznaczenia) 4 biegowa, która szwankuje i trzeba ją zmienic. Chcę wsadzić ręczną skrzynię, wiem, że muszę mieć: - skrzynie kompletną razem z łapami i wysprzęglikiem - półosie 2 szt 100 zł też z anglika - pedały kompletne z podstawą - kasetę zmiany biegów - wężyk od pompki sprzęgła do wysprzęglika -koło dwumasowe i sprzegło oraz śruby - plastik koło wybieraka, - mieszek i gałka Problem mam tylko z doborem skrzyni, tak aby pasowała do silnika, na frez od wału, oraz półosie na zwrotnice. Na 100% podejdzie skrzynia od AFN, AHU itd., ale czy podejdzie też od silników z PD 115, 130, 5-6 biegów czy może 6 biegowa z 2.5 tdi. Jak ktoś ma jakieś doświadczenie proszę o poradę.
-
Ile godzin dziennie spędzacie w pracy?
normalnie 8h od pn do pt w sezonie do 16h od pn do sob stanowisko: kierownik magazynu i parku maszynowego:wink: do pracy mam 54,6km w jedną stronę no i po godzinach grzebanie przy furach w garażu do północy:banan:
-
Przewody w stalowym oplocie czy warto??
Witam Mam u siebie tarcze przód 312mm, tył ori na częściach boscha. Chcę jeszcze bardziej polepszyć hamulce i pomyślałem o wymianie gumowych przewodów na te w stalowym oplocie. Moje pytanie czy będzie poprawa hamulców w normalnym użytkowaniu auta, zauważę coś?? Jeśli tak to gdzie, jakiej firmy kupić przewody i czy wymieniać na dwóch osiach czy tylko przód? Z góry dzięki
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
ford fiesta 1.1 88r-->ford fiesta 1.1 89r-->opel astra II 1.6 16V 98r-->opel tigra 1.4 97r-->golf 4 1.4--> i obecnie a4 b5:kox:
-
Polecane opony letnie
To najpierw kupujesz, a dopiero pozniej sprawdzasz ceny ? ;/ ceny na allegro i innych sklepach internetowych znam, ale porównać je z rzeczywistością u kapciarzy jeżdżąc od jednego do drugiego to nie mam czasu,bo tracąc czas tracę $, dlatego zadałem powyższe pytanie
-
jakieś tam a6 do robienia km
też szukam taką a6 z afn, ale powiem, że ciężko znaleźć zadbany egzemplarz :/
-
Polecane opony letnie
dzisiaj kupiłem 2ie opony używane bridgestone er 300 ecopia 205/55 r16 z 2007r, bieżnik 6mm za 125zł za sztukę z montażem i dwie nowe Pirelli Cinturato P7 205/55 r16 z koncówki 2011r, za 370zł sztuka z montażem jak myślicie nie przepłaciłęm?? bo wydaje mi się, że za pirelli troche dużo zapłaciłem
-
Przekaźnik/przerywacz do kierunków z przyczepką polift
dzięki bardzo , jutro postaram się znaleźć taki i zobacze czy bedzie mrugać
-
Przekaźnik/przerywacz do kierunków z przyczepką polift
Witam. Szukam numerów przekaźnika/przerywacza kierunkowskazów do wersji z oryginalną instalacją pod hak Westfa do polifta z 2000 roku, silnik AHH aktualnie mam przekaźnik/przerywacz (ten za włącznikiem świateł awaryjnych) co nie obsługuje kierunków na przyczepce, przez co są wieczne problemy z policją jak ciągne przyczepkę, a wiem ze jak był wcześniejszy przekaźnik/przerywacz kierunki były czy ktoś może mi podać numer ori tej części?? Z góry dzięku
-
Auto dla kobiety w dieslu za ok 10 000.
a jak kupi np. jakieś POLO SDI i w przypadku awarii to w co ma wsadzić połowe wartości auta?? w pompe, wstryski?? regeneracja grosze kosztuje świece, rozrząd, sprzęgło?? ceny prawie takie same, a nawet jeśli rozrząd droższy do diesla to i tak grosze w porónaniu z nowszymi konstrukcjami bardziej to bym się bał kupować kilkuletniego diesla nowej konstrukcji, do któego zalejesz "złej jakości" paliwo i póniej naprawy w tysiącach, niż starą konstrukcję która jest prosta jak budowa młotka i pomimo sporego wysłużenia da się ją naprawić za "grosze" miałem na myśli Turbo diesla, SDI praktycznie bezawaryjne. regeneracja pompy grosze ? haha dobry żart... chyba u pana Henia w stodole... zależy jeszcze do czego to auto ma żonie służyć ? czy większość na dojazdy do pracy np. 5-10 km ? bo wtedy to ja nie widzę sensu kupowania diesla... jeśli więcej w trasie to diesel ok. podzwoń po dobrych firmach i zapytaj o ceny regeneracji takiej pompy, bo widze, że wiesz lepiej ile to kosztuje tyle ode mnie w tym temacie...
-
Auto dla kobiety w dieslu za ok 10 000.
a jak kupi np. jakieś POLO SDI i w przypadku awarii to w co ma wsadzić połowe wartości auta?? w pompe, wstryski?? regeneracja grosze kosztuje świece, rozrząd, sprzęgło?? ceny prawie takie same, a nawet jeśli rozrząd droższy do diesla to i tak grosze w porónaniu z nowszymi konstrukcjami bardziej to bym się bał kupować kilkuletniego diesla nowej konstrukcji, do któego zalejesz "złej jakości" paliwo i póniej naprawy w tysiącach, niż starą konstrukcję która jest prosta jak budowa młotka i pomimo sporego wysłużenia da się ją naprawić za "grosze"
-
Ile rocznie robicie km swoimi autkami??
ja w poprzednim roku przejechałem 62tys km, rozrząd wystarczył mi na 11 tys km w tym chyba też tak będzie, bo miesięcznie ponad 4tys km przejeżdzam, tankowanie do pełna co tydzień obecny przebieg oryginalny 300 tys km i jeździ tak jak z allegro 15 letnie z przebiegiem poniżej 150 tys km
-
Pytanie przed wymianą płynu hamulcowego
ogólnie audi cięzko się odpowietrza, ale jak już chcesz wymieniać płyn metodą "deptania przez kolegę" to proponuję na zgaszonym silniku przepompować cały płyn, ok 1lita, a potem odpalić silnik i po pokolei zaczynając od naddaleszego koła od pomy hamulcowej odpowietrzać układ. za 2-3 dni ponownie, kontrolnie odpowietrzyć układ ogólnie przyjeło się, że odpowietrzanie układu hamulcowego z pompą abs przeprowadza się na odpalonym silniku
-
Pytanie przed wymianą płynu hamulcowego
w dziale "warsztat" opisywałem metodę wymiany płynu hamulcowego. poczytaj i będziesz wszystko wiedział
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Aby rds działało na fisie trzeba także radio z licznikiem połączyć i zrobić odpowiednie kodowanie w liczniku. Ogólnie zajmuje to 30 minut roboty.
-
Polecane opony letnie
a ja nie, bo szybko się zużywają, 40-50 tys km to maxx
-
[ALL] Zmiana opon
wczoraj na pomorzu po 5-ej rano było -11, dzisiaj jest koło 0-ra napadało śniegu pare cm, a wu to o zmienie opon na letnie piszecie kwiecień, nie prędzej...
-
Moja mała kolekcja - co dalej?
nikt tego nie kupi, sam to przerabiałem chcąc sprzedać podobną stertę
-
[ALL B7] Wlałem diesla do silnika benzynowego
jak ktoś już tu napisał, najlepiej zlać paliwo, do zbiornika można dostać się najlpeiej z pod kanapy można też pozostawić silnik na wolnych obrotach aby przepalił to co ma w filtrze zassanę zaraz po zalaniu ON, bo jak napisałeś masz 7 litrów ON (tylko) i na bieżąco dolewać Pb
-
Polecane opony letnie
podłączam się pod kolege, czy ktoś może opisać jak sprawują się dane opony i jak z ich ścieralnością??
-
Polecane opony letnie
jak cena dobra to pewnie ze tak niektorzy pisza ze opony po 5 latach traca juz swoje wlasciwosci, to jestem ciekawy czy wymieniaja je na nowe mimo ze bieznika jeszcze duzo Brać i nie pytać. 8mm to normalnie nówki no chyba że je ktoś w benzynie moczył Wieku nie bierz pod uwagę. Przejeździłem rok na ośmioletnich oponach chyba Nexen n2000 często przekraczając 200km/h i nic się nie stało. wiek opon ma znaczenie! w minionym sezonie miałem opony z zapasówek, bieżnik nówka z wąsami, a opony miały 10 lat wytrzymały ok 30 tys km na przodzie jak i tyle wytarły się na maxa, jak je ściągałem miały niecałe 2mm bieżnika więc od tamtej pory nikt mi nie wmówi, ze wiek opon nie ma znaczenia PS. opon nie upalałem, jeździłem normalnie, 90% przebiegu to trasa
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
spalanie można korygowąć Vagiem w którejś grupie, tylko że zapomniałem która to grupa napewno jest w tym wątku napisane. pamiętam, ze standardowa wartość to 100, a każdy przeskok o 5 to ok 0,3-05 L w górę
-
Ceny paliwa marzec 2026
ON - dzisiejsza cena w hurcie 5.43zł od poniedziałku niby podwyżka