Treść opublikowana przez lapek85
-
[B5 AHH] + Tiptronic
możesz coś więcej napisać na temat wału?
-
Motocykl enduro - czy ktoś coś podpowie??
Witam Przymierzam się do kupna motocykla z tej serii. Motorem chcę jeździć rekreacyjnie, głównie po lasach Budżet max 20 tys zł Będzie to mój pierwszy motor. Osoby które znają temat proszę o opinie.
-
Nawiew nie utrzymuje zadanej prędkości HELP, nie wiem co jeszcze sprawdzić.
dzieki,dzisiaj sprawdze, może Twoja rada oszczędzi mi nerwów:decayed: ---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ---------- dzięki bardzo kolego majkel_majki,masz racje, także sprawa rozwiązana,temat do zamknięcia:wink: ---------- Post dopisany at 21:35 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ---------- dzięki bardzo kolego majkel_majki,masz racje, także sprawa rozwiązana,temat do zamknięcia:wink:
-
Pasek od klimy jak założyć?
z kanału bez większych problemów wymienisz, pod warunkiem, że masz odpowiednie klucze:wink:
-
Odłączenie akumulatora - jakie problemy
zazwyczaj radio zakodowuję się po odłączeniu aku
-
[B5 AFN] Czy to wina wahaczy geometrii czy coś innego??? Prośba o pomoc!!!
przecież ten zawias to co 3 diesel w naszym kraju ma, a oni jeszcze tego nie ogarniają? :polew:
-
Łączenie kolektora dolotowego z chyba odmą lub ic.
ostatnio rury silikonowe mi się skonczyły a musiałem złożyć auto to w agromie w rolniczym kupiłem kawałek rury gumowej w oplocie za 4 zł
-
Dziwny problem z kierownicą
może powoli pompa zaczyna nie domagać i piszczy przy maxymalnym skręceniu kół obswerwuj co będzie dalej się działo
-
Dziwny problem z kierownicą
co ma płyn hamulcowy do wspomaganie kierownicy ? sprawdź płyn w zbiorniczku od wspomagania układu kierowniczego, czy jest stan i jaki stan jest tego płynu sprawdź też stan, naciąg paska klinowego
-
Nawiew nie utrzymuje zadanej prędkości HELP, nie wiem co jeszcze sprawdzić.
też tak można, ale nie o to mi chodzi skoro ręcznie można zadać prędkość nawiewu to dlaczego w pozycjach o któych mowa jest to nie możliwe? tego nie mogę zrozumieć to już lepsza ręczna klima, pokrętło nastawisz i tak będzię dmuchać
-
Nawiew nie utrzymuje zadanej prędkości HELP, nie wiem co jeszcze sprawdzić.
mnie to też wkurza, bo czasem na trybie AUTO za mocno dmucha, to ręcznie chce mieć wpływ skąd i z jaką prędkościa ma lecieć powietrze, a to nie idzie, masakra:facepalm:
-
Nawiew nie utrzymuje zadanej prędkości HELP, nie wiem co jeszcze sprawdzić.
czemu normalka?? nastawiam temperature 20 stopni, nawiew na 2 kreski i pozycja naiwewu na pozycje 2(patrz foto) i po minucie nawiew spadł mi sam do 1 kreski, lub w innym przypadku wzrośnie z 2 do 3 kresek. Tryb AUTO wyłączony. To normalnie tak w każdej b5 jest??
-
Nawiew nie utrzymuje zadanej prędkości HELP, nie wiem co jeszcze sprawdzić.
Witam. Mam problem ze klimatronikiem w swojej audi. Chodzi o to, że dmuchawa- nawiew nie utzymuje zadanej prędkości w pozycji 2, 3 i 4, prędkość spada co chwile o jedną kreskę lub rosnie ( tryb AUTO wyłączony), natomiast w pozycji 1 działa prawidłowo. Sprawdziłem, zaobserwowałem: - Uruchomienie klimatyzacji nie ma na to żadnego wpływu. - szczotki w wentylatorze dobre, mają ponad 2 cm dłiugośći, czysto - zero błędów w VAGu - zakodowałęm od nowa klime na 00043 i wprowadziłęm nastawy podstawowe na nowo - wymiweniełem sterownik klimatronika na drugi, ponowne kodowanie i nastawy podstawowe i to samo - silniczki klap działają prawidłowo - nie reaguje na drgania stukniećia pukania itd Nie wiem co dalej, co sprawdzić, jak to ugryźć, czy możliwe, że drugi sterownik jest identycznie uszkodzony?? W pozyjcji 1 działa prawidłow a w pozostałych prędkość nawiewu sama spada lub rosnie:kwasny:
-
Jeep cherokee xj '92 4.0
fajny zadbany klasyk, który pięknie gulgocze:decayed:
-
Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6
A co przepisy o tym mówią?
-
Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6
ja zasilanie pociągnąłem z dolnej listwy koło przekaźników + po zapłonie. Na przewó zasilający dałem bezpiecznik 10A i dodatkowo przełącznik do wyłączenia świateł dziennych który schowany jest w kieszonce pod kierownicą. Układ już mam drugi rok i nic się z nim nie dzieje. Zaraz po kupnie nawierciłęm otworki w obudowie modułu i dzięki większej wentylacji nic się nie grzeje. Inna sprawa to wile osób na CB mówi mi że z tyłu świteł nie mam jak jade na dziennych, myśle aby podączyć tył- pozycje, tak aby odrazu samoczynie sie zapalały, tylko jak, ma ktoś jaieś pomysły??
-
Temperatura oleju
Ja mam dodatkowa chłodnicz kę oleju z termostatem to jak normalnie jeżdżę to temperatura wynosi ok 85, jak zacznę szybko jechać w trasie to do 100 dojdzie, natomiast non stop but w mieście to najwięcej ile pokazał wskaźnik było 120.
-
Odmłodzić samochód o 150 tys. km? "Żaden problem"
kumpel pracuje w VW, jest mechanijkiem. Pare razy już mówił, jak firmowe polskie passaty przyjeżdżają na przeglądy z kręconym przebiegiem. Ludzie potrafią od pierwszego przeglądu zaniżać przebieg aby póżniej nie miec problemów z odsprzedażą. Opowiadał, że wygląda to tak. Przyjeżdza passat na pierwszy przegląd po 2000 km, auto firmowe w lisingu a co niektórym zajmuje to od 3-do 6 miesięcy, a gołym okiem widać, ze już olej był wymieniany bo zacieki koło korka/filtra i auto zabrudzone. Wymienią olej i wprawoadzą przebieg do systemu z licznika, nie dochodzą co i jak bo chcą zarabiac na serwisowaniu. Kolejny przegląd po 15 tys km, służbówka przyjeżdza po roku, a ślepy zauważy, że skóry na fotelu i kierownicy już lekko starte, że auto non stop śmiga bo nawet stan podwozia o tym świadczy a paassat na blacie co ma, ok 17 tys km. I z tego co opowiada kumpel z podwórka jak ludzie kombinują od początku nie masz żadnej pewności kupując używkę z salonu serwisowaną, że przebeig jest 100% realny. pozatym passaty b6 to straszna lipa
-
Odmłodzić samochód o 150 tys. km? "Żaden problem"
Chyba, że ma się więcej pojazdów mechanicznych do dyspozycji. Mój ojciec to nie wiem czy 5 tysięcy prze rok zrobi Sąsiad z naprzeciwka kupił jakieś 8-10 lat temu nową Cordobę.. z 10 razy ją widziałem..koleś śmiga rowerem i z trzewika, a Seatem do kościoła u mnie tak samo, sąsiad astre 2 wyciaga tylko w większe święta i jak rodzina przyjedzie:decayed: astra z 98 roku a przebiegu jak bedzie miała z 30 tys km to max:wink:
-
Odmłodzić samochód o 150 tys. km? "Żaden problem"
to ja swojej dopieszczonej i 100% sprawnej b5 z 2000 roku z przelotem ponad 308 tys km nie mam szans sprzedać, nie w Polsce, tutaj sprzedają się rodzynki 15letnie z przebiegiem max 170:grin:
-
Przekładka skrzyni-na jaką?
Ja się nie kłócę to raz, a dwa że nie deliberuję nad wyższością jednego typu transmisji nad drugim, jeżeli nie łapiesz sensu moich wypowiedzi odnośnei takiego swapa to nie mamy o czym dyskutować bo nie będe tłumaczył jak 5-letniemu dziecku. Zaśmiecanie forum mówisz... ja zaśmiecam? W takim razie Ty, bo panować Ci nie będę, co robisz? Jak chcesz kogoś pouczać i mieć nie zaśmiecone forum to daj dobry przykład i nie pisz jeżeli nie masz nic do przekazania. Arturoo ma rację, jeżeli potraficie poważnie podejść do zagadnienia to przygotujcie wiarygodny kosztorys z widełkami, najlepiej plus kompletny spis czynności do wykonania, listę potrzebnych części i narzędzi, wtedy można by nawet wrzucić coś takiego porządnego w Warsztat bo to co do tej pory napisano o przekładce tu i ówdzie to są kpiny. Jutro prześle Ci dokładny kosztorys. Na PW aby forum nie zaśmiecać. Tyle na tem temat, bo nie chce mi się pisać, tłumaczyć, że to nic skomplikowanego przełożyć skrzynie. Zrozumiał bym Twoje zarzuty o kpinach gdybym pisał o wymianie łańcucha/rozrządu w V8 i twierdził, że to nic trudnego. Pozdro
-
Przekładka skrzyni-na jaką?
a ja nie rozumiem dlaczego tak usilnie wciskasz, że te automaty są takie super ?? A w którym to miejscu wciskam komuś, że automaty są super? Mnie to delikatnie mówiąc mało interesuje jakie kto dziadostwo uskutecznia w autach, nie ja będę tymi gratami później jeździł. Dziwi mnie fakt, że w czasie kiedy skrzyń do tych aut jest na rynku multum i za grosze, wyjęcie i włożenie drugiej skrzyni wraz z zalaniem oleju kosztuje ca. 600 zł ktoś się porywa na takie przeróbki i namawia do tego innych. Jak taki nieświadomy namówiony pojedzie do szanującego się warsztatu z takim pomysłem to go skroją, że siwy dym, a nie tanio będzie miał nawet jak części z jakiegoś śmietnika wyciągnie. Na marginesie, jak się w turbodieslu sprężarka skończy to też go można przerobić na wolnossaka, kolesie na złomie kolektory od 1.9D oddadzą za flaszkę i tanio będzie... Albo jak w benzynie osprzęt wtrysku pada to też można tanio sobie założyć gaźnik z 80-tki, co nie? Bronisz automatów w każdym wątku co pojawia się zmianka o przekładce, dlaczego? czerpiesz zyski z ich napraw? Jak Cię to tak nie interesuje to nie krytukuj za każdym razem jak ktoś chce przekładke robić, bo może nie uwierzysz ale nie jest to jakieś trudne i skomplikowane, i wbrew Twojej opini nie będzie problemów z tym autem jeśli ktoś ma trochę pojęcia o mechanice i jeśli masz garaż z kanałem to przy pomocy drugiej osoby zrobisz to w niecałe 3 dni. Koszty też nie są wielkie, cały komplet do przekłądki to 1300-1500 zł, + ewentualne koszty nowego sprzęgła lub dwumasy które moża zastąpić zwykłym kołem zamachowym. Problemy z instalacją nie istnieją, mostukjesz 2 piny w przekaźniku i ciągniesz prąd do czujnika wstecznego, kompa od automatu wywalasz, więc w czym problem? Aby coś krytykować trzeba mieć wiedze na ten temat... Twoje porównanie z podmianką wtrysków na gaźnik, czy wywaleniu turbiny to już pozostawie bez komentarza.
-
Urwany kabel wychodzący od poduszki
jeśli nie ma dojścia do przewodów aby ja zlutować-połączyć to nie ma sensu grzebanie, bo czy dla 250 zł warto ryzykować niesprawną poduszką, lub jej nie kontrolowanym wypaleniem ?
-
Przekładka skrzyni-na jaką?
a ja nie rozumiem dlaczego tak usilnie wciskasz, że te automaty są takie super ?? kolego AirJordan na początku tego wątku masz podanego linka odnośnie przekładki, poczytaj. Jak czegoś nie będziesz wiedział to pisz na PW podam Ci numer tel i wszystko wyjaśnie.
-
Mięki pedał hamulca
Przez to, że ostatnio walczyłem z zapowietrzoną pompą ABS wiem jak ją szybko odpowietrzyć. Pompowanie z kumplem i odpowietrzanie przez pompowanie nic nie da, szkoda czasu i płynu. Są dwie możliwości odpowietrzenia pompy ABS bez dostępu do profesjonalnej maszyny: 1. do każdego koła, zaczynając od naddalszego od ABS podłączamy po kolej wysysarkę do oleju, która wytwarza podciśnienie i moment wyciągnie płyn z powietrzem. Należy pamiętać, że druga osoba musi pilnować zbornikczka wyrównawczego bo moment płyn ubędzie. Mi cała ta metoda zajęła ok 15 minut i hamulce brzytwy, a wcześniej pompowałem z kumplem na zmiany pare godzin i nic:kwasny: 2. Musimy kupić dużą strzykawkę 100ml lub wikększą do tego wężyk taki aby pasował na odpowietrznik i strzykawkę. Na początek zaciągamy całą strzykawkę z węzykiem płynem, wypuszczamy powietrze, zakłądamy zalany wężyk z strzykawką na odpowietrznik i pchamy. Górą w zbiornikczku wyrównawczym będzie zwiększał się poziom płynu i powietrze będzie bomblować. Tak po kolei 4 koła i gotowe. Innych sposobów nie znam.