Treść opublikowana przez leo...
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
sprawdz jak wygladaja podstawki pod flashe - jesli sa :]
-
[B5 AFB] Coś "wypadło" z silnika
raczej kawałek czujnika od xenonu (poziomowania)
-
[B5 AHU] Zablokowany sterownik
abonament sie skończył ... musisz wykupic na następny rok OT w dziale technicznym
-
[B6 AVF] Wykres po hamowni
jakoś wzrost o ~50 Nm mi nie pasuje do calości ... turbina dobrze napompowała ??
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
powiedz to taksówkarzowi który odpala/gasi auto kilkadziesiąt razy dziennie ... druciarstwem jest nazwanie przez producenta "katalizatora" filtrem - przez co z automatu nie podlega gwarancji
-
[B5 AFB] Zaślepienie EGR w A4 B5 2,5 tdi 150 PS proszę o radę.
w V6 TDI nie jest to wskazane ... wzrost ciśnienia w skrzyni korbowej
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
niezależnie czy wytniesz DPF i oszukasz ECU przez emulator czy zrobisz to programowo - każde sprawdzenie bedzie pokazywało że DPF jest w aucie i działa poprawnie
-
[B5 AFN] Ciekawy problem z doładowaniem (logi na chipie i na serii
map sensor sprawdź - rurke w ECU oglądnij dokładnie ...
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
do filmu olejowego na sciankach cylindra dostaje się dolewany przez procedurę dotrysku ON ... czesc trafia do DPF'u - czesc do miski olejowej mozna dodać że układ musi osiągnąc 600'C do prawidłowego wypalenia - przy 900'C wypalanie jest automatycznie przerwane przez ECU (grożba samozapłonu)
-
[B5 1Z] Zmiana komputera
co to za ECU - 8/16 bit ?? jeśli VAG pokazuje bład czujników F - komputery różnią sie generacją i modelem auta (VW/Audi) czesc ECU miała sygnał z F na "przerwie" czesc na "zwarciu" ... BTW - łatwiej przerobić F'ke niż soft ECU
-
[B7 BPW] Uszkodzony wałek rozrządu
rób sam wałek ze szklankami - nie ty pierwszy i nie ostatni ...
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić katalizator za pomocą VAG??
VAG'iem nie sprawdzisz ...
-
[B5 AKN] Kilka logów statycznych - prośba o opinie i porady.
na podstawie 000 - jest OK ... poczatek wtrysku lata na granicy ale trzyma normę - z EGR'em żeby to nie był strzał w stope (w przypadku AKN)
-
[B5 1Z] Galletto 1260
właczonym ... nie wszystkie sterowniki dają sie programowac mimo że odczytasz je via OBD ... chodzi tu przede wszystkim o sterowniki oparte o AM29F800XX - AM29F400XX jeśli immo nie przeszkadza odczytasz /zapiszesz bez problemu
-
[B5 AFN] Chip box było pięknie, a teraz nie jest ^^
a raczej napieciem nastawnika - na jedno wychodzi numer ECU i logi z boxem (001) moze coś powiedzą ...
-
[ALL] Pytanie o Turbo do AJM
jeśli stara (uszkodzona) turbina będzie dowodem w sprawie sądowej nie mozesz jej zdać na wymianę ... BTW - moim zdaniem rozsądnym wyjściem jest kupienie turbiny po regeneracji z roczną gwarancją - porządna firma regenerujaca tyle gwarancji da na turbulum regenerowane - warsztat zakładający turbo też nie powinien kaprysiś - tego typu turbiny mają wymieniony zazwyczaj cały środek - a cena będzie oscylowała w okolicy 1300 pln
-
[B5 AFN] Chip box było pięknie, a teraz nie jest ^^
prawdopodobnie box przesterowywał pompę - sterszego typu boxy z potencjometrem (lub dwoma potencjometrami) można było stroić tak żeby silnik pod pełnym obciązeniem nie gasł -w zasadzie możesz to zareklamowac - firma chyba dała gwarancję ?? BTW - kody błedów beda pomocne - poza tym zeby sprawdzic wysterowanie urządzenia - potrzebny bedzie oscyloskop - bedziesz miał możliwośc sprawdzenia przebiegu sygnałów z pompy po zainstalowaniu box'a
-
[B5 AFB] Czy przepływka z 1.9 pasuje do 2.5
bez logów trudno będzie odgadnąc co go boli ... jaką wersję VAG'a masz - może ktoś podesle odblokwany soft do twojego kabelka
-
[B6 AWX] Nagła awaria
moze to byc woda w paliwie lub przestawiony (o zab) rozrzad - obstawiam to pierwsze
-
[B5 AFB] Czy przepływka z 1.9 pasuje do 2.5
roznica polega na tym ze 2,5 ma czujnik temperatury w przeplywomierzu ... na probe mozesz podlaczyc - zaowocuje to bledem w ECU i swiecacymi kontrolkami w zegarach
-
[INNE] [AHU] Strasznie dużo pali po naprawie
odpowiem za spankiego ... nie można - tylko lutowanie - chyba ze są podstawki BTW - zrób klona immo - zapodaj do obu ECU - będziesz miał mniej roboty - poza tym adaptacja immo w twoim przypadku to kilka minut VAG'owania
-
[ALL B5] Moduł komfortu - problem z domykaniem szyb
z guzika - max otwórz/zamknij szyby ... powinny zadziałać
-
[INNE] [AHU] Strasznie dużo pali po naprawie
logi są z drugiego ECU - pierwszy wywalał memory error - czy ja już
-
[B5 AFN] Zawór wyłączenia pompy wtryskowej
wykrec sprawdz ... wymien
-
[B5 AFB] Pompa wtryskowa
do regeneracji ... tłoczek to nie problem - problemem bedzie wytarty korpus w ktorym tloczek chodzi