Treść opublikowana przez zgredek27
-
[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy
no i własnie o tym mowa. Niestety Panowie jak widac niektóre audi były zwieśniaczone/znyskowane/zżukowane już w fabryce :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Włączanie się świec żarowych.
U mnie grzeją świece, zapalam, grzeją jeszcze chwile i gasną (ewidentne obciązenie na alternator-spada) i tak powinno być. Oczywiscie wszystko zależne od temp. swiece dogrzewają silnik w różnych momentach np jazda dłużej z górki bez dodawania gazu itp.
-
[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy
Karteczke dla Pana za glupie zarty, a na powaznie...teraz: testowane w 1Z gdzie nie bylo swiec dogrzewających, gąbka/pianka pod panele (sztywna, sprzedawana w arkuszach chyba 80-100cm, ciemno szara, idealna ). Do wszystkich z fochem o kartony, dziwnym trafem w B4 na 100%, nie wiem jak w B5 - na kraje skandynawskie w pakiecie pojawiała się plastikowa zasłonka do grilla (od srodka maski). Przestańcie sie spuszczać na te auta, jest to samochód jak każdy inny, kwestie luksusu itp pozostawiam w ocenie kazdego. Kazdy dobrze wie że sprawność diesli w tym momencie jest bardzo duża i mało energii jest marnowane na oddawanie ciepła - stąd cały problem.
-
[B5 AFN] Kontrolka nagrzewania świec szybko gaśnie
Tak ma byc, w tdiku szybko nagrzewaja sie swiece. To nie stary diesel na komorach wstępnych
-
[ALL B5] MTS_Technik - opinie i test online amortyzatorów
ja nie widze... wiec jak ? :>
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Panowie, a jak sprawdzic czy napiecie dochodzi do swiec? Widze rozpiske przez vaga,tylko nie bardzo kumam o co chodzi. Ok, dokopalem sie. Moglibyscie zebrac to w jedna calosc bo straszne ciezko szukac po 22 stronach opisu sprawdzenia przekaznikow, osobno swiec.
-
[B5 1Z] Jakie dywaniki gumowe wybrać???
chyba co innego Ci się marszczy może u Ciebie coś nie tak jest z podłoga ( składany z 2 :gwizdanie:), bo ja mam te ptexowe i są idealne, i to nie jedna osoba z forum Ci to przyzna dywanik kierowcy nie może być za długi bo byś np nie wysprzęglał do końca bo ci dywanik by blokował :gwizdanie: Weź się otrząsnij i następnym razem zastanów się co piszesz. Nie życzę sobie takich chamskich docinek bez uzasadnienia. Samochód nie jeden testowany jesli chodzi o b5, jesli wycinamy pod plastikowe stopery to robi się mała fałda. Można na upartego zniwelować podcinając gume bardziej - po pewnym czasie i samo się układa. Samochód nie składany z dwóch i nie jeden... handlujesz tym że tak się unosisz? Dywanik kierowcy oryginalny jest dłuższy i da się wysprzęglać, pozostaw swoje mądrości dla siebie jesli nie sprawdzałes a jedynie gdybasz. Napisałem to tylko i wyłacznie po to, żeby ktoś się nie zdziwił jesli u niego też sie lekko zmarszczy. Ps. dla Twojej świadomości, dywaniki przekładane do innych b5 -te same i sytuacja identyczna. Mowa o B5 II FL. Edit, dla potwierdzenia moich słów: Dywaniki oryginalne (porównaj długość góry od wycięcia na plastyk pod stope): zdjecie zapożyczone od ogra http://audi.pacula.eu/wp-content/gallery/2009-01-20-audi-a4-wywaniki-gumowe-i-mocowania-zmieniarki-cd/img_0407.jpg zdjecie z przykladowej aukcji petexów: http://allegro.pl/audi-a4-b5-95-00-dywaniki-gumowe-oryginalne-petex-i1303897970.html Pomijam kwestie długości tylnych dywaników i podcięcia dywanika pasażera... przez co własnie może się marszczy.
-
[ALL B5] Jaki wosk na zimę
autoglym
-
[B5 1Z] Jakie dywaniki gumowe wybrać???
potwierdzam, polecam, nie są tanie w porównaniu do innych ale pasują idealnie, no i wyglądają normalnie Nie przesadzajcie, nie pasują idealnie. Trochę się marszczy przy założeniu na stopery, do tego jak dla mnie za krótka guma kierowcy - w porównaniu do oryginału. Genralnie dają rade i sam takie mam - jednak oryginał jest zdecydowanie ładniejszy i lepiej spasowany. W b4 podobna sytuacja.
-
[B5 ACK] Jaka alternatywa dla czerwonych amorków???
wsadzaj 1ba (seria komfort) juz wtedy jest jak koza do tego płyniesz i dostajesz choroby morskiej
-
[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?
Ale o czym Ty mówisz, kto się boi? Jak mam jechać do IC w Krakowie (przez korki i do tego przebudowywane rondo Ofiar Katynia) a IC mam 1,5km od domu to chyba jest logiczny powód. Co do dywaników do b5 petexy 4szt na allegro 100zł, w ASO Kraków sam przód 160zł z tym że dużo ładniejsze. Są rzeczy które w aso warto kupować, gorzej z dojazdem
-
[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?
Do aso mi bardzo nie po drodze, w IC bede pytal. Myslalem ze moze juz ktos notował numery i tyle
-
[B5 AFN] Pompa Cała mokra. Skąd wyciek. Gdzie tanio zrobić?
Podepne sie, w 1z zauwazylem ze się poci i kapie z niej co jakiś czas. Wnioskuje że będzie to własnie ta uszczelka górna, jak z numerami czesci, pompa ta sama?
-
[ALL B5] MTS_Technik - opinie i test online amortyzatorów
A jak jest blokowany ten pierscien?
-
[B5 AHU] Większe zużycie paliwa
dokladnie, i chyba nie jezdziles 110ka Pali więcej bo i dłuzej sie nagrzewa..
-
[ALL B5] Wymiana tylnych tulei
Swiete slowa. Pakuj lepsze, po co masz zmieniac za rok... Tylko różnimy się tym, że ja kupiłem te tuleje za 44zł po 45% zniżkach, czyli wyszłyby za komplet bez zniżek 80zł to po pierwsze, po drugie nie szukałem jakiejś dobrej firmy bo auto szło do żyda, więc po co inwestować? Kolega zapytał jak z kosztami, więc orientacyjnie odpowiedziałem, teraz może wybierać czy kupić jedną sztukę za 80zł czy od razu komplet za tą cenę, bądź będzie szukał dalej, pozdro Dlatego nie kupuje się samochodów w Polsce
-
[ALL B6] Czy pomalowac felgi na zime lakierem bezbarwnym
Przeciez one jak na moj gust maja warstwe bezbarwnego? Czy nie tak? Wyczysc, nawoskuj i nie cuduj, jak chcesz pomalowac bezbarwnym? Przeciez to bedzie wygladalo 10x gorzej niz bez tej warstwy dodatkowej. Lakier na samochodzie nie rozpuszcza sie przez zime to i zadbana alu przezyje ( u mnie juz nie jedna zime przezyla)
-
[ALL B5] Montaż górnej rozpórki kielichów z Audi A6 C5
Montowal ktos w zwykla dokladke? Mam 2x b5 w sedanie jedno z ori czujnikami, drugie bez, Kąty sa oczywiście inne (na dokładce), ale czy po adapterach dołączanych w zestawach czujnikow nie bedzie ok? Przerabiał ktos ten temat?
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
A nie dostales ramki otaczajacej radio? Wtedy wystarczy wsadzic adaptery (boczne za 5-10zl) i tez jest ok bez meczenia sie. Chyba ze mialo byc gladko tyl mozna podlaczyc czinczami (z wyjscia tyłu na subwoofer wtedy puszczasz nie wzmocniony sygnal - przejsciowka z czinczy na wtyczki jakies 15zl ). Tak mam w alpinie wlasnie.
-
[ALL B5] MTS_Technik - opinie i test online amortyzatorów
Przeciez masz fotke pierscienia i nawet widac wcięcia do regulacji (swoja droga jest to bardziej do wysokoscki niz twardosci-wiadomo, sprezyna tez bedzie bardziej scisnieta)
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie dokrecaj na podniesionym bo pozrywasz gumy i nic Ci nie da mocniejsze dokrecanie na opuszczonym. Zakladasz przykrecasz tak zeby sie trzymalo i nie latało. Opuszczasz i dokrecasz tak ja ma byc
-
[B5 AJM] Podgrzewanie paliwa/świece żarowe/spalanie
Nie do konca, najlepiej wykrecic i sprawdzic bezposrednio podlaczajac. Jak przepali sie i bedzie robila zwarcie to tez bedzie iskrzylo... dodam ze w przypadku 1z i Afna po sprowadzeniu obydwa mialy wszystkie 4ry swiece spalone. Podgrzewaczy plynu nie sprawdzalem :gwizdanie: 1z iskrzyl swiecami az milo... dopiero w srodku zimy jak musial krecic 3-4 razy walem stwierdzilismy ze czas wyciagnac i sprawdzic....wszystkie do wymiany Ps. przy -23 palil na 4rech spalonych
-
[B5 AJM] Nie otwiera z kluczyka
ja z wlasnego doswiadczenia dodalbym tylko tyle: 4.Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk zamknij. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą, lub zaświecić awaryjne. Po 3-5sek naciskamy przycisk (chyba otwierania jak dobrze pamietam) tyle razy/na ktorej pozycji chcemy miec zakodowany kluczyc (max 4ta pozycja-4ry nacisniecia). Cos w ten desen jak dobrze pamietam, sprawdzane na kilku b5 po IIlifcie.
-
[ALL B5] Zablokowany 'trzymacz' kubków, napojów w Audi A4 '99/'00
sciagasz plastik- podwazajac go(ten na okolo awaryjnych, Twojego uchwytu na napoje, przyciskow od przeciwmgłowych). Mozesz sobie wczesniej wypiac ramke zeby bylo latwiej podwazyc dekor od kubka itd (ta na okolo radia i climatronica-rozniez na zatrzaskach). Po zdemontowaniu tego dekoru zobaczysz sruby od cup holdera, wyciagnij sobie go i zobacz co mu sie pasuje.
-
[ALL B5] Tylny słupek-stukanie, pukanie
Nie koniecznie B5, juz przerabialem ten temat, sprezyny całe (bo zmieniane na 1be a pukalo przed i po). Bardzo mozliwe np luz na mocowaniu dolnym amoprtyzatora (na gumie). W jednym b5 dalej mi stuka ale nie dociekałem jak mam być szczery.