Treść opublikowana przez zgredek27
-
[ALL B6] Spadek mocy po włączeniu klimatyzacji.
Przeciez to jest dodatkowe obciązenie dla silnika...nie jeździłem jeszcze samochodem w którym ten spadek mocy mniej czy bardziej nie byłby odczuwalny...
-
[ALL B5] Pasy bezpieczeństwa nie chcą się zwijać
Najczęściej jak pas zwija się tylko powoli to od brudu który sie na nim gromadzi, stary sprawdzony sposób to... bierzemy jakąś najlepiej mikrofibre, moczymy ją tak aby była wilgna i cały pas przecieramy....działa.
-
[B5 AFN] Czemu tyle pali
Kazde turbo bedzie bardziej zmulone w upał (suche powietrze) niz w wilgotne dni, po prostu stosunek ilość powietrza do objętość jest dużo mniejszy przez co turbo podaje mniej powietrza (bardziej rzadkie)
-
[B5 AJM] Wymienić plecionkę?
A stojac na postoju odczuwasz smród spalin w środku? Do tego samochód głośniej "chodzi"? Wtedy stawiałbym na plecionke, wystarczy poruszac na zapalonym za ostatni wydech, u mnie już się dźwięk zmienia przy uwalonej plecionce.
-
[ALL B6] Klocki hamulcowe przód starte pod kątem ostrym
A w tym rzecz, to wybaczcie moją czepliwość. Mój post dotyczył z zamysłu całego klocka startego w taki sposób :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Czemu tyle pali
Lejesz do pelna, wyjezdzasz bak, lejesz do pelna (tym samym sprawdzasz ile przejechales na liczniku) i dzielisz, liczenie po 100km to smiesznosc :gwizdanie: nawet kilka razy. Takim sprawdzaniem moj paliłby 7-8l bo co szybciej wejde w zakret to wskazówka lekko opadnie a po teście na całym zbiorniku spalanie wychodzi zupełnie inne.
-
[B5 AHU] Buczenie wydechu
zdaj relacje, mam jedno AHU ktore buczy ale nigdzie nie cieknie
-
[ALL B6] Klocki hamulcowe przód starte pod kątem ostrym
a niby czemu ok? Nigdy nie spotkałem się z takim ścinaniem które byłoby "zdrowe". A nie wina prowadnic?
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
nie rozumiem pytania mozesz gobie go w kazdej chwili wywalic niezaleznie od przebiegu raczej chodzilo o to kiedy kat jest juz zapchany, wydaje mi sie ze 200-300 tys w dieslu to max na kacie
-
Ceny paliwa marzec 2026
Statoil Kraków (Siewna-mała stacja Statoila z duzo tanszym paliwem), z dnia na dzień skoczyło z 4,18zl na 4,37...ale i tak taniej niż na innych.
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Rozcinaliscie puszki czy jakiś magiczny sposob na wybicie ktos zna
-
[ALL B8] Ciężko się kręci kierownicą.
Fiat ma coś takiego że przy parkowaniu wciskasz przycisk (chyba City to się nazywa) i kiera kręci się dużo lżej. Służy to właśnie do parkowania, ale tam jest chyba elektryczne wspomaganie nie hydrauliczne. Dokladnie tak, z tym ze dla mnie zwykle wspomaganie w Fiacie juz chodzi za lekko, opcji CITY uzylem moze 2x dla zabawy przez rok czasu
-
[ALL B5] Które wahacze do mojego auta ?
Wahacze ma drugiej aukcji tez sa do B5 (przynajmniej wg zdjecia) opisowka faktycznie do B6, Master sporty podejda bez problemu, mają być wahacze do a4 b5 innych różnic już nie ma.
-
[B5 1Z] Sprężyny tylne wersja S-line
I chcesz przod zostawic na 1ba a tyl 1be? Powodzenia przy szybszym zakręcie-albo calosc albo nic, logika sie kłania, sprezyny podejda, trzeba szukac pod konkretna wersje silikową. Oznaczenie w zależności od silnika, szukaj to nie boli, wszystko już było opisane włącznie z kolorami.
-
[B5 AJM] Jak zdemontować ten trójkąt z tylnych drzwi???? -FOTKA
TO jest aluminium lub jakiś inny stop który nie rdzewieje tylko sie utlenia, z tego też po II lifcie sa klamki (dekory klamek) i listwa z zamkiem na klapie tył. Wystarczy wyczyścić i psiknąć sprayem, robiłem tak na jedej B5 jakieś 3 lata temu i do dzisiaj OK.
-
[ALL] Naklejka na Audi .. gdzie kupić .. ..
Napisz do wlasciciela na forum, wystawia swoje auto w Dziale Nasze Auta
-
[ALL B5] -35mm
Jesli taki sam silnik to beda pasowac, jesli oczywiscie obydwa to oska lub quattro, tył siadzie mniej, poniewaz avant ma cieższy tyłek więc i sprężyna sztywniejsza jest
-
[B6 AWX] Niechętnie schodzi z obrotów, dodatkowa moc, czasem podwyższone obroty
Czujnik temp? Tak stawiam...
-
[ALL] Zbieżność po zmianie kół
Lewarek, podnosisz dziada, krecisz kolem, najprawdopodobniej uslyszysz szumienie, do tego luz przy ruszaniu kolem w plaszczyznie pionowej moze wystapic.
-
[ALL B5] Jaki moment dokręcania tylnych tarcz-piast hamulcowych???
Bylo juz pelno postowo o tym, masz dokrecic tak zeby nakretke dalo sie ruszyc, w sam naprawiam tez jest opisane.
-
[B5 AJM] Wysokie obroty po odpaleniu
jesli masz taki rysunek do afna i ahu poprosze na pw jakis link
-
Końcówki wydechu w Audi A4 B5 1.9 TDI
Tez mam stalówke (niby z czego jeszcze robią ori?), bo jak zrobiłem cienkiego sznita to przyrdzewiało, wypolerowana jest od kilku miesięcy na lustro, papier gruby do zrownania lekkiego, 2000 na sucho, koncowka na wiertarke i pasta do polerowania, zostały wżery, tarcza z papierem sciernym na kątówke i jest równiutko i zupełne lustro
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Jeszcze teraz zadzwonilem z ciekawosci do IC w Krakowie 15zl.
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
ile za to z przesylka chcesz? Do afna potrzebuje. PW
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
No to dajcie namiar gdzie to kupic? Bo w Krakowie nikt tego nie ma IC odklada sluchawke, "klimatyzatorzy" robią oczy...masakra...