Treść opublikowana przez zgredek27
-
Specjalne limitowane wersje Audi A4 B5 były takie ?
w esach? mam takie w tdi w S4 widziałem tylko karbony i drewno orzechowe (głównie u amerykanów) Ja widziałem już w dwóch ori S4. Czyli wychodzi na to że dekor jak i cała reszta wyposażenia były zawsze do wyboru. Ps. widziałem juz S4ki na zwykłych listwach tzw. łuskowych
-
Specjalne limitowane wersje Audi A4 B5 były takie ?
Odświeże kotleta, jeszcze takie były w eskach: http://picasaweb.google.com/lh/photo/DPCjm29n_3qTBP0vkdLcnQ?feat=embedwebsite zdjecie zapozyczone od kolegi teeree
-
[B5 AJM] Woda w tylnym schowku
Sprawdz uszczelke lampy, ew. kratke pod zderzakiem, polaczenia gumowe od przewodów.
-
[B5 AFN] Chiptuning z takim przebiegiem
Mój ma ~290k km , potwierdzone historią ASO, ksiązkami i innymi cudami. Na hamowni wypluł 120km i 255Nm, jedynie kolektor wyczyszczony i katalizator wyrzucony. Teraz czas na wirusa :gwizdanie: Ciekawostka, 1z w B4 z przebiegiem okolo 400k km, bez czyszczenie czegokolwiek, jeszcze z katem do dzisiaj, wypluł 91,7km i 198Nm. Przeplywka Boscha
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No i ja zmieniłem na 5w40 Liqui Moly, wczesniej jezdzil na 10w40 + MoS- już w ASO DE zalewali 10w40...oszczędni niemcy, po przejechaniu jakis 1000km nic nie ubyło, nic się nie dzieje. Wg. rozpisek LM, właściwosci czyszczace 10w i 5w są bardzo podobne więc się zdecydowałem i jest spoko
-
[ALL B5] Zatrzaśnięty bagażnik sedan po II lifcie
Temat rozwiązany. Do bagażnika dostałem się przez dziure na worek na narty... powiększoną o jakieś 5cm w poziomie (dobrze ze maly ze mnie człowiek). Później atak na centralke - o dziwo po poruszaniu kostką czarną klapa sama się otworzyła. Wyczyściłem styki (polecam rozebrać kostki i użyć penetratora do połączeń el.) u mnie zaśniedziałe były. No i tutaj pojawiają sie schody... bagażnik dalej się nie otwiera, niestety już ruszanie kostką nic nie daje (kostki czyste to i zwarcie się nie robi ). Ściągnąłem wykładzine z klapy (śruby w materiale, mało widoczne, dwie w klamce, dwie od uchwytu na trójkąt). I tutaj temat się rozwiązał, przy -10 po włożeniu kluczyka w zamek i przekręceniu, coś musiało sie sfakać w zamku. Zamek został w pozycji (nie reaguj na nic - jest tam taki mały mikrowyłącznik przy zamku który takie cuda sprawia). Po przekręceniu na właściwą pozycję klapa odżyła. A co do wyciągania kanapy tył. Wyciągamy siedzisko (ciągniemy od strony oparcia). Z przodu siedzenie wskakuje w plastikowe mocowania, wystarczy szarpnąć do góry. teraz mamy widoczne dwie śruby od oparcia (na dole po jednej na strone). Po odkreceniu ich (klucz chyba 10ka), Odginamy oparcie dołem, wkładamy ręke i szukamy plastikowych mocowań od zagłówków-oczywiście je wcześniej demontujemy, są wciśniete w blachę, wystaczy ścisnąć i wysunąć do góry. Teraz lekko do góry i do siebie, siedzenie zdemontowane. Pozdro, może komuś się przyda.
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
Przepnijcie sobie jeden kabel w kostce i radio będzie niezależne od kluczyka, włączycie/wyłączycie kiedy chcecie. Generalnie chodzi o poprowadzenie stałego + w miejsce gdzie jest + po stacyjce. :gwizdanie: ot cała filozofia A jak ktoś ma aktywny tył to wystarczy tam puścić sygnal z radia - wyjścia na wzmacniacz i po kłopocie.
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Na 15tej stronie juz pisałem jak to wytargać górą. Spójrz sobie, generalnie przy wyciąganiu puszke o 180stopni obróc i wyjdzie jak "malyna"
-
[ALL] Polerowanie wydechu
Delikatniejszy papier i troche wyczucia załatwia sprawe
-
[ALL B5] Zatrzaśnięty bagażnik sedan po II lifcie
W weekend walcze, dam znac co i jak. Coś czuje że winna będzie centralka... :gwizdanie:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
NIe...ale cena troche inna.
-
[B5 AFN] Duże spalanie silnik
A jakie macie porównanie miast/korków...
-
[ALL B5] Co lepsze? kubełki polift czy zwykłe fotele polift
Nie w kazdym polifcie była regulacja lędźwi, była to opcja dodatkowa.
-
[ALL] Polerowanie wydechu
A po co sie tak meczycie papierem? Szlifierka z papierem sciernym, pozniej polerke wiertarką z pastą i końcówka polerska. Chyba z 10min to robiłem... ps. nic nie rdzewieje ani w zimie ani w lecie :gwizdanie:
-
[ALL B5] Ciemne lampy tył
Jak na mój gust to ona jest malowana MOTIPEM... Albo super slabo wyglądający produkt tuningowym, świeci pewnie tak samo słabo jak wygląda. Oby ktoś zauważył że hamujesz z takimi lampami a nie przykleił się do Ciebie Chcesz miec dobrze? Szukaj produktów np. HELLI albo innego producenta z homologacją
-
[B5 AHU] Matowe miejsca na lakierze
A moze po prostu przepolerujesz nawet najzwyklejszym TEMPEM lub AUTOMAXem ?
-
[B5 AFN] Duże spalanie silnik
Kraków, korki. Trasa 4-6km korki, stop, trasa 4-6km znowu na zimny. Spalanie 7-8l Pozdrawiam. Miasto, miastu nie równe
-
[B5 AFN] Zima a płyn chłodzący
Pomyslałbym o nagrzewnicy, troche sie tego wiecej w zimie uzywa :gwizdanie:
-
[ALL B5] Zatrzaśnięty bagażnik sedan po II lifcie
A sciany nie da sie "zwalić" kurde... widze ze bedzie z tym wiecej cudowania niz myślałem. Worka na narty nawet nie mam,ale blacha na jego miejsce powinna byc tylko lekko połapana, najwyzej przez nią będę się wciskał
-
[ALL B5] Zatrzaśnięty bagażnik sedan po II lifcie
Witajcie, ma ktos dobry patent na dostanie sie do bagaznika w tym samochodzie (kwestia nadwozia sedan) i braku skladanej tylnej kanapy. Klapa bagaznika nie reaguje na otwieranie, tak samo przycisk na pilocie jej nie otwiera. Kluczyk kreci sie w kolo o 360 stopni. Macie jakis pomysl na to? Ew. co padlo przy okazji. :gwizdanie: [br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 19:56_________________________________________________Nikt nie wyciagal oparcia kanapy tyl?
-
[ALL B5] Climatronic i sposób rozprowadzania powietrza
Witacje, zauważyłem dziwny przypadek. Climatronic, rozprowadza powietrze na szybe i na nogi, zauwazylem ze z kratek po bokach (przy drzwiach) leci jedynie delikatne powietrze, srodkowymi wcale. Błędów na vagu zadnych nie pokazuje. Czy jest to normalne przy takich temp. ( samochod stoi na zewnatrz) i tym samym climatronic probuje wyrownac temp w calym środku?. Po przelaczeniu na kratki, oczywiscie powietrze leci normalnie - wiec nie jest to wina klapy.
-
Wezwanie do Straży Miejskiej
Jestes tego pewien ze nie mają? Z dosć dobrego źródła to wiem. Czy to nie zależy od miasta? Jeśli tak nie jest...to wytłumacz mi jedno, dlaczego z policją zawsze sie dogada, ze strażą miejską, nigdy? Jak nie prowizja to wyniki się tam liczą, z jakiegoś powodu jest jak jest.
-
Wezwanie do Straży Miejskiej
Matka w grudniu dostała, robili nagonke przed świętami pod cmentarzem Ch**e. Nie poszła, dostala wezwanie ponowne, stawiła się wyjaśnić. Poszło 200zł... Prowizje mają to nie odpuszczą.... :thumbdown: :thumbdown:
-
[B5 ALF] Który wahacz bedzie skrzypiał?o ile to wahacz...
U mnie tez skrzypiało rok temu... psiknąłem to był spokój. Rozpiąłem wahacze i okazało sie że do wymiany. Bez powody nie skrzypi Na spiętych cięzko o trafną diagnoze wielowahacza. Ps. na przeglądzie też usłyszałem że są super stan
-
[B6 AWX] AWX/AVF wyjęcie turbo
Przewód olejowy doprowadzjący nie jest troche inny w B5 w zależnosci od rocznika? W sensie z dwóch nakrętek co bez przytrzymania dołu lubi sie ukręcic?