Treść opublikowana przez zgredek27
-
[ALL B5] Co to za amortyzatory
Krótszy skok amortyzatora masz w 1be
-
[ALL B5] Obniżenie a seryjne odboje??
Teoretycznie fabryka wklada inne, wrzucalem sprezyny 1be do b5 z normalnym 1ba wczesniej. Odboje i oslony siadaja idealnie, mysle ze przy -30 bedzie podobnie.
-
[ALL B6] Zbieżność a wymiana amorków.
Decyzja należny do ciebie. Wymieniałem ostatnio przód i tył razem z wahaczami i zbieżności nie ustawiałem ale nie ruszałem układu kierowniczego. Ja tak samo...co ma sie zmieniac skoro wahacze tej samej dlugosci musza byc a koncowka drazka nie ruszana albo wkrecana identycznie... Z amorami i sprezynami tak samo.
-
[ALL B5] Licznik - co to za funkcja?
cztery cyfry to troche malo jak na np long life-y niemieckie...
-
[B5 AJM] drgania silnika -pytanie
Przeciez to diesel... powoduje chore wibracje
-
[INNE] Passat B5 FL AWX - moduł komfortu - czy mam fabryczny alarm?
A czy z alarmem seryjnym/ seryjnie nie szla dioda mrugajaca po uzbrojeniu przy rygielku na drzwiach kierowcy? Do tego na slupku srodkowym od strony kierowcy przycisk do dezaktywacji czujnikow wewnetrznych (przy zostawianiu np psa w samochodzie)?
-
[ALL B5] Montaż parktronica
Sciagnij plastik z progu zaladunkowego (ten czarny po otwarciu klapy) po lewej stronie powinienes miec miejsce na przeciagniecie kabli przez gumową zaślepke.
-
[ALL B5] Białe naloty na bokach szyby przedniej
W koncu pęknie na bank w białych miejscach. Najprawdopodobniej koroduje metal pod tym miejscem. Szyba z czasem do wymiany.
-
[ALL B5] Czy szyba może się sama z siebie rozszczelnić, bez dzwona?
Znam przypadki gdzie auta 100% bezwypadkowe mialy odklejone tylne szyby, mowa o b5 sedan. Sami pracownicy ktorzy wklejali nie mogli sie nadziwic czemu sie odkleila. A jedna po przyjechaniu na PL dziury odeszla/szly. Wiec nie zakladalbym ze nie mozliwe.
-
[ALL] Blok Tdi 90 i 110 KM
a AHH jak sie ma do AFNA? Jesli chodzi o budowe tlokow itp
-
[All B5] Dolne listwy drzwi
Przeciez pierwsze a4 nie mialy listew z tego co pamietam, wejdz w ogloszenia z np 95 roku i sam zobaczysz, wyglada smiesznie moim zdaniem. Listwy drogie, jak za kawalek gumy i metalu, trzeba dbac o nie
-
[B5 AFN] Dziwne piszczenie
albo zbieznosc ewentualnie pasek klinowy.
-
[ALL B5] Zalane wnętrze. Czy jest ktoś z okolic Piaseczna z osuszaczem?
wykladzina do gory az do golej blachy...bo bedzie zalegalo i kiśnialo. Przelewa sie w rowkach, nawet po takim rozlozeniu dobra chwile schnie.
-
[ALL B5] Nagrzana szyba pękła po polaniu wodą ?
Ja też tak uważam, jeżeli autko wyjechało z salonu z fabrycznie wmontowaną szybą nie ma prawa pęknąć, musiała być wymieniana i źle spasowana lub wklejona. Tak samo jak nie powinna sie odkleic szyba fabrycznie klejona, rocznikowo zgodna i auto 100% bezwypadkowe, a juz kilka przypadkow takich znam. Uważam ze nie ma co przyjmowac takiej reguły po tylu latach uzytkowania wozideł.
-
[B5 ALZ] Woda cieknie po słupku
Szyberdach ma? Profil z otwartymi dziurami do samochodu nie moze byc kanalem odwadniającym...gdzie tu logika. Jesli ma szyber to pewnie kanaly zapchane, szukac na forach
-
[ALL B5] Sprężyny 1BE a seryjne amortyzatory
Nie czepiajcie sie tych polonezow bo to glupie jest...ciekawe czy jeden z drugim robiłby takie cuda w polonezach... bo ja nie Samochod nie jest wyznacznikiem czegokolwiek... :gwizdanie: Do meritum, uciecie nic Ci nie da, skok amortyzatora pozostanie ten sam, pomysl idiotyczny, niebezpieczny, w koncu zmieni sie sam wysokosc w samym amortyzatorze jego pracy. Takie pomysly zostaw w swojej glowie, oby tylko nikt od nich nie ucierpial, tak jak koledzy pisza, sprezyny tez mozesz obciac. Nie wiem dalej po co tak kombinujesz jak 1be z seria amorów normalnie pojezdzi....
-
[B5 AFN] Amortyzatory - odwieczny problem :)
Nie ma samych gazowych amortyzatorów, jak jest gaz jest tez olej w nim. Olejowe bardziej komfortowe, gazowo-olejowe bardziej sztywne. Co do marki...zalezy jak Cie budzet ogranicza i w jakich cenach cos znajdziesz, nie bierz tanich smieci, kiedys montowalem takie do citroena...i zamarzaly na sztywno przy minusowych temp
-
[B5 1Z] Skrzypiący drążek
Strzykawka i olej w tuleje... zobaczysz co skrzypi jak bedziesz to robil po kolei. U mnie w zimie pomoglo podczas ferii(brak mozliwosci obadania jakiegokolwiek) wd40 po koncowkach wahaczy.
-
[ALL B5] Szaleństwo zegarów. Co jest grane?
Pewnie gdzies nie łączy któryś lut. Moze byc przez wilgoć. Usterki szukałbym w samych zegarach.
-
[B5 AHH] Problem z dymieniem
dolej czegos dobrego to sie przekonasz...nie wiadomo co tam daja na tym nestea... juz byly rozne jaja z malymi stacjami.
-
[B5 ADR] Jak ustawić klocki?
A po co te blaszki takie daja? :gwizdanie: Na tłoka?
-
[B5 AFN] Wymiana pompki centralnego a działanie pilota
ile dales za pompke?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
AFN- 289k km, potwierdzone w przyblizeniu +/- 20k km ksiazką i wpisami z aso (historia pelna ). 1z - okolo 450k km, rok temu na hamowni wyplul ponad serie cos okolo 91,7km i 202nM <- przeplywka Boscha jeszcze.
-
[B5 AFN] Wymiana pompki centralnego a działanie pilota
Raczej bedziesz mial pilota na fale radiowe... wiec nie szukaj czujnika podczerwieni jesli na slupku srodkowym nie ma prostokata lekko wystajacego ( to wlasnie ten czujnik). Radiowe mozesz kliknac byle gdzie-obok samochodu.
-
[ALL B5] Sprężyny 1BE a seryjne amortyzatory
to znaczy?