Treść opublikowana przez trepek
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Wymieniając oring głowiczki tłokorozdzielacza bez demontażu pompy z silnika istnieje ryzyko uszkodzenia tego oringu. A tak to cierpliwości, dokładności i powodzenia! Wszystko się da zrobić.
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Bo to pompa z innym kołem zębatym niż Ty masz (koło z fasolkami) i zupełnie nie dotyczy to Twojej pompy To coś to fala.
-
[ALL TDI] Od sedana do Coupe, od TD do TDI. Audi 80 b3 -> Coupe, dwa swapy.
Się wie, zobacz do mojego podpisu Akurat z pompami jestem za pan brat ale jak to mówią, szewc bez butów chodzi i miałem nastawnik potencjometryczny No ale dawca silnika był w tak śmiesznie niskiej cenie (audi 80 avant) a silnik tak ładnie klekotał, że nie mogłem nie wziąć.
-
[ALL TDI] Od sedana do Coupe, od TD do TDI. Audi 80 b3 -> Coupe, dwa swapy.
Pompa 200zł, wiązka z a4 plus przepływka z a4 za 70zł, jeszcze obudowa filtra powietrza no i ECU, tylko że chyba od razu będę zakładał jakieś 16 bit z dobrym sofcikiem
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Sprężyny, rolki. Także trzeba uważać.
-
[ALL TDI] Od sedana do Coupe, od TD do TDI. Audi 80 b3 -> Coupe, dwa swapy.
Jutro odpinam impulsator ze skrzyni i zobaczę jak się będzie zachowywać silnik Bo problem jest taki, że na biegu jałowym od czasu do czasu szarpie silnikiem, tak jakby pompa podała mniej paliwa na jeden wtrysk, szarpanie jest przypadkowe i chaotyczne. Narazie typowych objawów szarpania na 4-5 biegu przy niskich obrotach nie zauważyłem, pewnie w specyficznym miejscu ścieżki się wytarły. Chociaż podepnę również VAGa ale dawka by się nie zmieniła przecież sama...[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 00:14_________________________________________________No i kompletuję graty do przekładki na Pierburga
-
[B6 AWX] Pomocy!!! 1800zł za Regeneracje Pompowtrysków i LIPA!
Prawo chroni złodziei i oszustów. Ale to prawda, niekiedy cyrki są takie u mechaników...
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Ryzyk fizyk
-
[INNE] Czy do auta z silnikiem 1.9 TDI 110 można 1.9 90km?
Zależy jaka sieczka jest w środku silnika. Trzeba rozebrać i ocenić czy nie ma widocznych śladów
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Posypał czyli wiedziałem, że coś wyskoczyło ze swojego miejsca Wiesz, to kwestia wprawy, jedni przewlekają uszczelkę a ja robię to po Bożemu praktycznie w tym samym czasie. Tylko, że ja zwykle pompę wyjmuję, w sumie i tak w większości przypadków trzeba rozrząd poprawiać bo nie na znakach jest. Głowiczkę zdejmuje się bez wyciągania nastawnika Masz na zdjęciu całą głowiczkę, trzyma się na 4 śrubach i to wsio Dobra rada, poluzuj delikatnie 4 śruby i uderz w głowiczkę aby "odkleiła" się od korpusu, później cały czas będą ją sprężyny odpychać. Jeśli wyjmiesz głowiczkę i będziesz ponownie składał pompę to pamiętaj: - głowiczkę da się praktycznie dłonią dopchnąć do korpusu, jeśli zostanie Ci szpara na 1cm i dalej nie będzie chciało iść to wiedz, że coś się dzieje... i któraś z głównym sprężyn nie siedzi jak powinna - po złożeniu pompy chwytasz dłonią za koło pasowe pompy i kręcisz, jeśli coś jest nie tak złożone to nie zakręcisz ręką, najlepiej jak jeszcze pompa jest złożona samemu zakręcić pompą aby wiedzieć jaki ma być opór, w AFNie są dość twarde sprężyny także się trzeba przyłożyć
-
[INNE] Czy do auta z silnikiem 1.9 TDI 110 można 1.9 90km?
Niektóre automaty 110KM miały pompy wtryskowe 11mm. Pompy w różnych silnikach mogą róznić się falami oraz ciśnieniami wewnętrznymi. Noxus Kup sam słupek bez wtrysków i przekładaj. Cały osprzęt daj z Seata i będzie śmigać aż miło.
-
[B5 AFN] Przerywa i drga z tyłu
Niech zgadnę, objawy najbardziej widoczne są na 4 i 5 biegu przy niskich prędkościach obrotowych? Nie myle się, prawda? Nastawnik do czyszczenia. Zrób test, odłącz impulsator ze skrzyni biegów i powinno ustać.
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Powiem Ci szczerze, że chciałem tak wymienić ten oring i tak mi się posypał środek ;-) Poszukam tego opisu na forum golfa.
-
[B5 AFN] Pompa wtryskowa do AFN 1999 polift
Raczej staraj się unikać pomp z automatu, czasami szły tam tłoczki 11mm.
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Bo tak oringu nie ma, jak mnie pamięc nie myli jest miedziana podkładka. Oring jest ale pod tą większą, trójkątną śrubą. Rozumiem, że chodzi Ci o oring głowiczki, taki jak tutaj: Tutaj masz pokazane, gdzie jest N108: A tutaj schemat pompy: Mogę Ci opisać, jak wymienić oring tłokorozdzielacza (a nawet zrobić fotostory na jakiejś starej pompie co u mnie walają się po półkach) ale nie biorę odpowiedzialności, jak źle złożysz i porzegnasz się z pompą albo środek pompy się zablokuje, pęknie rozrząd i pokrzywią Ci się zawory.
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
To coś między rurkami to zaślepka służąca do montażu czujnika zegarowego by ręcznie, bez pomocy VAGa, ustawić kąt wtrysku. Dokładnie tak samo jak w starych gruźlikach sprzed 20-30 lat Możesz tą śrubę wkręcić na silikonie ale naprawdę wątpię by z tej śruby ciekło, ponieważ w TDI jej się nie używa, skoro jest VAG. Umyj pompę, nie bój się, carcherem ją potraktuj.
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem gdy zimny i ciepły silnik
Co rozumiesz przez pojęcie "zawór przepływowy"? Możesz wrzucić zdjęcie? Tok postępowania: 1) Patrzysz czy w przewodach paliwowych nie ma powietrza 2) VAG 3) Szukasz wycieków w pompie, szczególnie przy głowiczce 4) Szukasz kogoś, kto Ci zmierzy ciśnienie w pompie
-
[ALL B5] A4 B5 1.9 TDI 110KM AVG 99r PRZESTAJE PRZYSPIESZAĆ PO CZYM NASTĘPUJE BRAK MOCY
Być może występuje przeładowanie i ECU wchodzi w tryb awaryjny.
-
[B5 AFN] Wlana woda do zbiornika zamiast paliwa.
A to nie podpinałeś się pod VAGa? Skąd wiesz, że Ci skacze kąt wtrysku w grupie 000?
-
[INNY AHF] Problem przy odpalaniu
Biały dym świadczy o późnym kącie wtrysku lub braku ciśnienia wewnętrznego. Sprawdź grupę 000 i podaj kąt wtrysku. Jak będzie ok to sprawdź N108, jak on też będzie ok to zmierz ciśnienie w pompie.
-
[ALL TDI] Od sedana do Coupe, od TD do TDI. Audi 80 b3 -> Coupe, dwa swapy.
Dziękuje za miłe słowa, zmotywują mnie one do dalszej i systematycznej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy i późniejszej pomocy strapionym i potrzebującym na tym forum Jeszcze mało wiem tak naprawdę, toż to ledwie parę śrubek odkręciłem w samochodzie Teraz zacznie się zabawa bo mi takie świetny wynalazek jak nastawnik potencjometryczny najprawdopodobniej nawala, trzeba będzie przerobić cały osprzęt na ten z a4.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Czyli 2-3 letnie diesle w Niemczech.
-
[B5 1Z] Ciśnienie oleju w 1z
Dokładnie to ten temat, nawet widać, że brałem udział w tej rozmowie Poczytaj sobie o układzie smarowania z tej strony: Chodzi mi o zawór nadciśnieniowy, musi być gdzieś w pompie oleju albo w jej pobliżu.
-
[B5 AFN] Wlana woda do zbiornika zamiast paliwa.
Jak wszystkie diesle u nas w kraju wystawione na sprzedaż :gwizdanie: Mój diesel ma 340 tys i że jako robię koło pomp wtryskowych to sobie słucham jak pracują licznikowe "niskie" przebiegi Nie to, żebym chciał się z kimś dochodzić czy coś w tym stylu ale Niemiec to mądry człowiek co umie liczyć i tam praktycznie nikt nie kupował w latach 90'tych diesla aby do kościoła dojeżdżać. Łatwo można sprawdzić ile silnik ma najechane tak na oko - ile oleju ubywa. 1Z/AFN z regularnie wymienianym olejem przy 400 tys km śmiga dalej na full syntetyku i od wymiany do wymiany zużywa max pół miarki. No chyba, że gdzieś kapie olej typu łączenie silnika ze skrzynią to cała miarka zejdzie, czyli od max do min.
-
[B5 1Z] Ciśnienie oleju w 1z
W układzie smarowania znajduje się zaworek bezpieczeństwa, który puszcza zbyt wysokie ciśnienie oleju na dodatkowy "tor". Na forum audi 80 chłopak wymieniał ten zaworek, gdzieś w okolicy podstawki filtra oleju on był. Jak znajdę to powklejam zdjęcia.