Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Wymieniając oring głowiczki tłokorozdzielacza bez demontażu pompy z silnika istnieje ryzyko uszkodzenia tego oringu. A tak to cierpliwości, dokładności i powodzenia! Wszystko się da zrobić.
  2. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Bo to pompa z innym kołem zębatym niż Ty masz (koło z fasolkami) i zupełnie nie dotyczy to Twojej pompy To coś to fala.
  3. Się wie, zobacz do mojego podpisu Akurat z pompami jestem za pan brat ale jak to mówią, szewc bez butów chodzi i miałem nastawnik potencjometryczny No ale dawca silnika był w tak śmiesznie niskiej cenie (audi 80 avant) a silnik tak ładnie klekotał, że nie mogłem nie wziąć.
  4. Pompa 200zł, wiązka z a4 plus przepływka z a4 za 70zł, jeszcze obudowa filtra powietrza no i ECU, tylko że chyba od razu będę zakładał jakieś 16 bit z dobrym sofcikiem
  5. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Sprężyny, rolki. Także trzeba uważać.
  6. Jutro odpinam impulsator ze skrzyni i zobaczę jak się będzie zachowywać silnik Bo problem jest taki, że na biegu jałowym od czasu do czasu szarpie silnikiem, tak jakby pompa podała mniej paliwa na jeden wtrysk, szarpanie jest przypadkowe i chaotyczne. Narazie typowych objawów szarpania na 4-5 biegu przy niskich obrotach nie zauważyłem, pewnie w specyficznym miejscu ścieżki się wytarły. Chociaż podepnę również VAGa ale dawka by się nie zmieniła przecież sama...[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 00:14_________________________________________________No i kompletuję graty do przekładki na Pierburga
  7. Prawo chroni złodziei i oszustów. Ale to prawda, niekiedy cyrki są takie u mechaników...
  8. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Ryzyk fizyk
  9. Zależy jaka sieczka jest w środku silnika. Trzeba rozebrać i ocenić czy nie ma widocznych śladów
  10. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Posypał czyli wiedziałem, że coś wyskoczyło ze swojego miejsca Wiesz, to kwestia wprawy, jedni przewlekają uszczelkę a ja robię to po Bożemu praktycznie w tym samym czasie. Tylko, że ja zwykle pompę wyjmuję, w sumie i tak w większości przypadków trzeba rozrząd poprawiać bo nie na znakach jest. Głowiczkę zdejmuje się bez wyciągania nastawnika Masz na zdjęciu całą głowiczkę, trzyma się na 4 śrubach i to wsio Dobra rada, poluzuj delikatnie 4 śruby i uderz w głowiczkę aby "odkleiła" się od korpusu, później cały czas będą ją sprężyny odpychać. Jeśli wyjmiesz głowiczkę i będziesz ponownie składał pompę to pamiętaj: - głowiczkę da się praktycznie dłonią dopchnąć do korpusu, jeśli zostanie Ci szpara na 1cm i dalej nie będzie chciało iść to wiedz, że coś się dzieje... i któraś z głównym sprężyn nie siedzi jak powinna - po złożeniu pompy chwytasz dłonią za koło pasowe pompy i kręcisz, jeśli coś jest nie tak złożone to nie zakręcisz ręką, najlepiej jak jeszcze pompa jest złożona samemu zakręcić pompą aby wiedzieć jaki ma być opór, w AFNie są dość twarde sprężyny także się trzeba przyłożyć
  11. Niektóre automaty 110KM miały pompy wtryskowe 11mm. Pompy w różnych silnikach mogą róznić się falami oraz ciśnieniami wewnętrznymi. Noxus Kup sam słupek bez wtrysków i przekładaj. Cały osprzęt daj z Seata i będzie śmigać aż miło.
  12. Niech zgadnę, objawy najbardziej widoczne są na 4 i 5 biegu przy niskich prędkościach obrotowych? Nie myle się, prawda? Nastawnik do czyszczenia. Zrób test, odłącz impulsator ze skrzyni biegów i powinno ustać.
  13. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Powiem Ci szczerze, że chciałem tak wymienić ten oring i tak mi się posypał środek ;-) Poszukam tego opisu na forum golfa.
  14. Raczej staraj się unikać pomp z automatu, czasami szły tam tłoczki 11mm.
  15. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Bo tak oringu nie ma, jak mnie pamięc nie myli jest miedziana podkładka. Oring jest ale pod tą większą, trójkątną śrubą. Rozumiem, że chodzi Ci o oring głowiczki, taki jak tutaj: Tutaj masz pokazane, gdzie jest N108: A tutaj schemat pompy: Mogę Ci opisać, jak wymienić oring tłokorozdzielacza (a nawet zrobić fotostory na jakiejś starej pompie co u mnie walają się po półkach) ale nie biorę odpowiedzialności, jak źle złożysz i porzegnasz się z pompą albo środek pompy się zablokuje, pęknie rozrząd i pokrzywią Ci się zawory.
  16. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    To coś między rurkami to zaślepka służąca do montażu czujnika zegarowego by ręcznie, bez pomocy VAGa, ustawić kąt wtrysku. Dokładnie tak samo jak w starych gruźlikach sprzed 20-30 lat Możesz tą śrubę wkręcić na silikonie ale naprawdę wątpię by z tej śruby ciekło, ponieważ w TDI jej się nie używa, skoro jest VAG. Umyj pompę, nie bój się, carcherem ją potraktuj.
  17. Co rozumiesz przez pojęcie "zawór przepływowy"? Możesz wrzucić zdjęcie? Tok postępowania: 1) Patrzysz czy w przewodach paliwowych nie ma powietrza 2) VAG 3) Szukasz wycieków w pompie, szczególnie przy głowiczce 4) Szukasz kogoś, kto Ci zmierzy ciśnienie w pompie
  18. Być może występuje przeładowanie i ECU wchodzi w tryb awaryjny.
  19. A to nie podpinałeś się pod VAGa? Skąd wiesz, że Ci skacze kąt wtrysku w grupie 000?
  20. Biały dym świadczy o późnym kącie wtrysku lub braku ciśnienia wewnętrznego. Sprawdź grupę 000 i podaj kąt wtrysku. Jak będzie ok to sprawdź N108, jak on też będzie ok to zmierz ciśnienie w pompie.
  21. Dziękuje za miłe słowa, zmotywują mnie one do dalszej i systematycznej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy i późniejszej pomocy strapionym i potrzebującym na tym forum Jeszcze mało wiem tak naprawdę, toż to ledwie parę śrubek odkręciłem w samochodzie Teraz zacznie się zabawa bo mi takie świetny wynalazek jak nastawnik potencjometryczny najprawdopodobniej nawala, trzeba będzie przerobić cały osprzęt na ten z a4.
  22. Czyli 2-3 letnie diesle w Niemczech.
  23. Dokładnie to ten temat, nawet widać, że brałem udział w tej rozmowie Poczytaj sobie o układzie smarowania z tej strony: Chodzi mi o zawór nadciśnieniowy, musi być gdzieś w pompie oleju albo w jej pobliżu.
  24. Jak wszystkie diesle u nas w kraju wystawione na sprzedaż :gwizdanie: Mój diesel ma 340 tys i że jako robię koło pomp wtryskowych to sobie słucham jak pracują licznikowe "niskie" przebiegi Nie to, żebym chciał się z kimś dochodzić czy coś w tym stylu ale Niemiec to mądry człowiek co umie liczyć i tam praktycznie nikt nie kupował w latach 90'tych diesla aby do kościoła dojeżdżać. Łatwo można sprawdzić ile silnik ma najechane tak na oko - ile oleju ubywa. 1Z/AFN z regularnie wymienianym olejem przy 400 tys km śmiga dalej na full syntetyku i od wymiany do wymiany zużywa max pół miarki. No chyba, że gdzieś kapie olej typu łączenie silnika ze skrzynią to cała miarka zejdzie, czyli od max do min.
  25. W układzie smarowania znajduje się zaworek bezpieczeństwa, który puszcza zbyt wysokie ciśnienie oleju na dodatkowy "tor". Na forum audi 80 chłopak wymieniał ten zaworek, gdzieś w okolicy podstawki filtra oleju on był. Jak znajdę to powklejam zdjęcia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.