Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. Na początku proszę wyzbyć się wszelakich uprzedzeń czy czegoś :-) Silnik 1.4 TDI czyli takie 1.9 TDI PD z 3 cylindrami. Wczoraj po depnięciu mocnym nagle zaczęło wyrzucać mi gdzieś płyn chłodniczy. Po pewnym czasie, jak silnik nieco ostygł, dolałem wody. Początkowo lało się strumieniem skądś i nagle przestało. Dzisiaj zrobiłem testy, dolałem wody, odpaliłem silnik, byłem się przejechać ale nic. Jedyne co widzę to to, że woda mi się wydobywa z wydechu jak wcisnę gaz: Taki ślad pozostaje przy krótkiej przygazówce na luzie do 2500 obr przez ok 2-3 sek. Czy to znak, że rozszczelniła mi się chłodniczka spalin? Początkowo myślałem, że to uszczelka pod głowicą ale nie widzę, by płyn podnosił się, bulgotał albo pojawiały się w nim bąble podczas dodawania gazu na postoju.
  2. Przez AVON. Chyba Made in england. Tylko bez heheszków, to nie avon od kosmetyków ;-) Ja mam jedną poduszkę do 1.9 TDI, napisz do mnie PW.
  3. NIestety, poduszki zamienniki to zwykła guma. Ori są gumowo-olejowe.
  4. Też myślałem o jakimś ori ale coś sensownego jest droższe niż wyżej zakupione radio :/ Nowe radyjko, Sony MEX-1HD z wbudowanym dyskiem twardym.
  5. Żeby tłoczek wymienić trzeba pompę wyjąć. @lordmaniNie kupuj nowej pompy, uszczelnij swoją. Jak chcesz to przyślij ją do mnie a ja Ci ją zrobię.
  6. Jonnesway ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości, do amatorskiego używania w zupełności wystarczy.
  7. Kup dowolną lampkę podsufitki z Audi z takimi diodami i dorezaj sobie. W b5 poliftach w serii były takie.
  8. Dolna uszczelka nastawnika cieknie, koszt pewnie ok 100zł.
  9. trepek odpowiedział(a) na elmer80 temat w 1.9TDI
    Trzeba sprawdzić zaworek ciśnieniowy w pompie czy nie wyleciał z niego środek bo pompa wogóle nie umie ciśnienia zrobić i przestawić dynamicznego kąta wtrysku.
  10. Fura konkret. Jak spalanie się przedstawia w takim samochodzie i z takim silnikiem?
  11. Takie stare Sony MEX-1HD: Tylko podświetlenia przycisków na czerwono przerobić bo niebieskie jest ;-) A tak to, hmm... winda, tacka pod CD a nie strzelina, HDD 16 giga, obudowa z aluminium no i wszystkie bajery dostępne 10 lat temu.
  12. I udało mi się radio wylicytować :-) W tym tygodniu powinno być u mnie.
  13. Z dodatkowym napinaczem widziałem rozrządy ori po ok 700zł.
  14. Ostatnio za części do 1.4 TDI ori VW z ori pompą wody dałem 600zl. A rozrzady między tymi silnikami są blizniaczo podobne jak nie takie same.
  15. Mi też się tak wydaje, że układ zapowietrzony jest. Po prostu trzeba jeździć i tyle.
  16. A te plastiki czasem nie są od strony, gdzie termostat popuszcza płyn chłodniczy? I nie poleciały one przy otwarciu do chłodnicy?
  17. Praktycznie nic się nie zmieniło.
  18. 86zł za ori termostat to niska cena. Nie opłaca się kupować termostatów ani czujników temperatury jako zamienniki. Gra niewarta świeczki. Średnio ori podzespoły wyżej wymienione są 2 razy droższe od sklepowych ale przynajmniej jest pewność, że kupuje się działającą rzecz. A chyba nie muszę wspominać, że przy wymianie termostatu/czujnika temp zawsze coś płynu chłodniczego się wyleje a niedogrzany bądź wolno dogrzewający się samochód to wyższe spalanie.
  19. Aktualnie licytuje na allegro fajne radio Sony z wbudowanym dyskiem twardym.
  20. Przekichana rzecz z ta rurka. Chyba z 30 min silowalem się aby ją wyjąć bo żadnego zabezpieczenia nie widziałem. A wg etki zbudowane jest to tak: rurka, zatrzask, uszczelnienie (które też wygląda jak mały kawałek rurki, pewnie on się wkreca). Dzisiaj buszowalem po allegro i za 25zl trafiłem na boczek bagażnika z miejscem pod zmieniarke
  21. Dev W wolnej chwili muszę przyjrzeć się, czemu blokada tak blokuje się przy wkładaniu. mech15 Cała Trepkowa Dev, nie wiesz jak wyciąga się plastikową rurkę, od wlewu oleju, z obudowy filtra oleju? Na jakimś zatrzasku jest? Bo nic nie widzę.
  22. Synchro powinno być Ok. Później zrobiłem tak, że wlozylem górna blokadę (dalej z oporem wchodziła) a później dolna. Musze jeszcze synchronizację poprawić bo miałem na +0.6. Ale na dwa tygodnie mam samochód uziemiony i tak bo pekl mi wąż od wlewu oleju (ten pesel taki czarny) i jak pracuje silnik to olej się sączy. W Aso powiedzieli mi za niego 380zl...
  23. Ogólnie po naciągnięciu napinacza blokada na górze nie chciała mi wyjść. Musiałem nieźle się naszarpać z nią. Zrobiłem później 3 obroty wałem na sucho, wsadziłem dolną blokadę. Górną znowu ciężko wejść chciała ale spojrzałem na "ząbki" koła wałka rozrządu i znak 3Z był pomiędzy ząbkami. Coś źle napięte?
  24. Wydaje mi się, że tak. Najpierw włożyłem napinacz z zabezpieczeniem, później jak już pasek siedział ze wszystkimi rzeczami (rolka prowadząca, pompa wody itp) to wyjąłem zabezpieczenie z rolki i napiąłem go aby strzałka była w otworze, dokręciłem go momentem 20NM + 45*. Śruby od koła, którym synchronizację się ustawia, były wtedy poluzowane (a koło dane maks w prawo). Korzystałem z informacji jakie dał mi Vivid.
  25. Jak odkręcicie korek od zbiornika wyrównawczego i dodacie gazu to przybywa płynu?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.