Treść opublikowana przez trepek
-
Czy to chłodnica spalin straciła szczelność?
Na początku proszę wyzbyć się wszelakich uprzedzeń czy czegoś :-) Silnik 1.4 TDI czyli takie 1.9 TDI PD z 3 cylindrami. Wczoraj po depnięciu mocnym nagle zaczęło wyrzucać mi gdzieś płyn chłodniczy. Po pewnym czasie, jak silnik nieco ostygł, dolałem wody. Początkowo lało się strumieniem skądś i nagle przestało. Dzisiaj zrobiłem testy, dolałem wody, odpaliłem silnik, byłem się przejechać ale nic. Jedyne co widzę to to, że woda mi się wydobywa z wydechu jak wcisnę gaz: Taki ślad pozostaje przy krótkiej przygazówce na luzie do 2500 obr przez ok 2-3 sek. Czy to znak, że rozszczelniła mi się chłodniczka spalin? Początkowo myślałem, że to uszczelka pod głowicą ale nie widzę, by płyn podnosił się, bulgotał albo pojawiały się w nim bąble podczas dodawania gazu na postoju.
-
drżenie auta po wymianie poduszek silnika
Przez AVON. Chyba Made in england. Tylko bez heheszków, to nie avon od kosmetyków ;-) Ja mam jedną poduszkę do 1.9 TDI, napisz do mnie PW.
-
drżenie auta po wymianie poduszek silnika
NIestety, poduszki zamienniki to zwykła guma. Ori są gumowo-olejowe.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Też myślałem o jakimś ori ale coś sensownego jest droższe niż wyżej zakupione radio :/ Nowe radyjko, Sony MEX-1HD z wbudowanym dyskiem twardym.
-
Instrukcja wymiany pompy wtryskowej 1.9 tdi 110km afn
Żeby tłoczek wymienić trzeba pompę wyjąć. @lordmaniNie kupuj nowej pompy, uszczelnij swoją. Jak chcesz to przyślij ją do mnie a ja Ci ją zrobię.
-
Jaki klucz dynamometryczny wybrać?
Jonnesway ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości, do amatorskiego używania w zupełności wystarczy.
-
Lampki podsufitki z diodami doświetlającymi.
Kup dowolną lampkę podsufitki z Audi z takimi diodami i dorezaj sobie. W b5 poliftach w serii były takie.
-
Co to jest i dlaczego jest mokre ?
Dolna uszczelka nastawnika cieknie, koszt pewnie ok 100zł.
-
Reanimacja AFN...
Trzeba sprawdzić zaworek ciśnieniowy w pompie czy nie wyleciał z niego środek bo pompa wogóle nie umie ciśnienia zrobić i przestawić dynamicznego kąta wtrysku.
-
Audi A8 D3 2003 4.2 335HP było jest MB C200 AMG MY 2015
Fura konkret. Jak spalanie się przedstawia w takim samochodzie i z takim silnikiem?
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Takie stare Sony MEX-1HD: Tylko podświetlenia przycisków na czerwono przerobić bo niebieskie jest ;-) A tak to, hmm... winda, tacka pod CD a nie strzelina, HDD 16 giga, obudowa z aluminium no i wszystkie bajery dostępne 10 lat temu.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
I udało mi się radio wylicytować :-) W tym tygodniu powinno być u mnie.
-
Wymiana rozrządu, bardzo wysoka cena
Z dodatkowym napinaczem widziałem rozrządy ori po ok 700zł.
-
Wymiana rozrządu, bardzo wysoka cena
Ostatnio za części do 1.4 TDI ori VW z ori pompą wody dałem 600zl. A rozrzady między tymi silnikami są blizniaczo podobne jak nie takie same.
-
układ chłodzenia 2.0 ALT ułamane plasiki
Mi też się tak wydaje, że układ zapowietrzony jest. Po prostu trzeba jeździć i tyle.
-
układ chłodzenia 2.0 ALT ułamane plasiki
A te plastiki czasem nie są od strony, gdzie termostat popuszcza płyn chłodniczy? I nie poleciały one przy otwarciu do chłodnicy?
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Praktycznie nic się nie zmieniło.
-
Nowy termostat Wahler i temperatura otwarcia
86zł za ori termostat to niska cena. Nie opłaca się kupować termostatów ani czujników temperatury jako zamienniki. Gra niewarta świeczki. Średnio ori podzespoły wyżej wymienione są 2 razy droższe od sklepowych ale przynajmniej jest pewność, że kupuje się działającą rzecz. A chyba nie muszę wspominać, że przy wymianie termostatu/czujnika temp zawsze coś płynu chłodniczego się wyleje a niedogrzany bądź wolno dogrzewający się samochód to wyższe spalanie.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Aktualnie licytuje na allegro fajne radio Sony z wbudowanym dyskiem twardym.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Przekichana rzecz z ta rurka. Chyba z 30 min silowalem się aby ją wyjąć bo żadnego zabezpieczenia nie widziałem. A wg etki zbudowane jest to tak: rurka, zatrzask, uszczelnienie (które też wygląda jak mały kawałek rurki, pewnie on się wkreca). Dzisiaj buszowalem po allegro i za 25zl trafiłem na boczek bagażnika z miejscem pod zmieniarke
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Dev W wolnej chwili muszę przyjrzeć się, czemu blokada tak blokuje się przy wkładaniu. mech15 Cała Trepkowa Dev, nie wiesz jak wyciąga się plastikową rurkę, od wlewu oleju, z obudowy filtra oleju? Na jakimś zatrzasku jest? Bo nic nie widzę.
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Synchro powinno być Ok. Później zrobiłem tak, że wlozylem górna blokadę (dalej z oporem wchodziła) a później dolna. Musze jeszcze synchronizację poprawić bo miałem na +0.6. Ale na dwa tygodnie mam samochód uziemiony i tak bo pekl mi wąż od wlewu oleju (ten pesel taki czarny) i jak pracuje silnik to olej się sączy. W Aso powiedzieli mi za niego 380zl...
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Ogólnie po naciągnięciu napinacza blokada na górze nie chciała mi wyjść. Musiałem nieźle się naszarpać z nią. Zrobiłem później 3 obroty wałem na sucho, wsadziłem dolną blokadę. Górną znowu ciężko wejść chciała ale spojrzałem na "ząbki" koła wałka rozrządu i znak 3Z był pomiędzy ząbkami. Coś źle napięte?
-
A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.
Wydaje mi się, że tak. Najpierw włożyłem napinacz z zabezpieczeniem, później jak już pasek siedział ze wszystkimi rzeczami (rolka prowadząca, pompa wody itp) to wyjąłem zabezpieczenie z rolki i napiąłem go aby strzałka była w otworze, dokręciłem go momentem 20NM + 45*. Śruby od koła, którym synchronizację się ustawia, były wtedy poluzowane (a koło dane maks w prawo). Korzystałem z informacji jakie dał mi Vivid.
-
czy to uszczelki pod głowicą ?
Jak odkręcicie korek od zbiornika wyrównawczego i dodacie gazu to przybywa płynu?