Treść opublikowana przez trepek
-
Odprysk od odmy w silniku co można z tym zrobić
W 1.6 TD miałem w misce olejowej 2 nakrętki na śrubę M8 i 3 podkładki pod śruby
-
Jak chłodzić Turbo
Nie do zajechania to były turbiny w 1.6 TD do 1989r. Grubość wałka łączącego stronę gorącą z zimną była jak mały palec:wink:
-
Jak chłodzić Turbo
Sama prawda napisana luźnym językiem. Nic dodać, nic ująć.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Audi to dobre wozy więc trzeba dbać o nie. Jak to ktoś kiedyś powiedział - ode mnie dobrze kupić samochód.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Dziękuję. Po prostu lubię mieć w samochodzie elementy, które nie są porysowane i wyglądają jak nowe:wink:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Żadna z tych dwóch i nie 10w-40.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Taki zwykły Turtle Wax: W paście - Turtle Wax ORIGINAL Paste Kit - wosk uniwersalny w paście, mocna ochrona na każd - Turtle Wax Po woskowaniu spadł deszcz i na całej karoserii woda zbiła się w duże krople więc chyba coś tam działa:wink: ---------- Post dopisany 22-11-2012 at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany 02-11-2012 at 19:45 ---------- Mały rarytasik: Oraz kilka innych gratów: Kierownica za flaszkę: Muszę znaleźć poduszkę oraz taśmę. Miałem sprzedać kierownicę ale zostawię ja dla siebie i dam do obszycia. A tak to samochód stoi na zimówkach z ori kołpaczkami. ---------- Post dopisany at 17:28 ---------- Poprzedni post napisany at 17:20 ---------- A i zapomniałbym, że ma w środku orginalne gumowe dywaniki audi marki Patex (z logo audi)
-
Płukanie silnika
MOS2 zapewnia mniejsze tarcia podczas rozruchu silnika, kiedy nie ma smarowania przez olej.
-
Zaciski tylnych hamulców z polifta do przedlifta ?
To lepiej żeliwne zrobić na tip-top niż się w alu bawić.
-
Zaciski tylnych hamulców z polifta do przedlifta ?
Aluminiowe są lepsze od żeliwnych?
-
Płukanie silnika
Co prawda nie mam benzyny tylko TDI ale zaraz po zakupie swojego samochodu zrobiłem mu płukankę i wlałem pełnego syntetyka od Millersa. Na liczniku pisze, że samochód ma przejechane 260 tys ale to przecież 17 letnie TDI więc spokojnie zamiast "2" powinno być "5" jak nie więcej:grin: Zrobiłem płukankę, zalałem pełnego syntetyka i nic się nie stało, przejechałem już ok 4 tys km. Przynajmniej silnik lekko pracuje i ochoczo wkręca się na obroty. No i cicho pracuje. Płukanka Amsoil Engine Flush, olej Millers XFD 5w-40.
-
[B5 1Z] Wysokie obroty silnika-jakie przyczyny?
Pod Vaga i sprawdzić dawkę paliwa oraz odczyty w VAGu jakie ma obroty. Jak za duże to adaptacja i zmienić na prawidłowe.
-
Duże spalanie 1.9 90km
Przy hamowaniu silnikiem powyżej 1500 obr nie jest podawane paliwo na wtryskiwacze:wink:
-
napęd pompy oleju
Jak w brazylijskiej telenoweli:decayed: Lecę po piwo i popcorn:grin:
-
Pompa wtryskowa słabo ssie paliwo
TDI na VP37 nie ma żadnych pomp wstępnych w baku.
-
Pompa wtryskowa
Spróbuj wsadzić od AFN. Powinna być dobrze. Może ewentualnie drobna korekta w sofcie jak chodzi o pracę N108 ale to już musiałby się jakiś tuner wypowiedzieć.
-
ALIOR SYNC tego jeszcze nie było
Tylko czekać aż gdzieś w umówie drobnym drukiem jest zapis, że nie można zrezygnować z Alior Banku przez 2 lata czy ileś bo oddaje się wszystko z cash backu + prowizję jakąś Oby tak nie było bo banki nie są świętymi Mikołajami.
-
drgania silnika
Podepnij VAGa i zobacz czy nie skacze Ci dawka paliwa na jałowym biegu, zloguj również korekcje na wtryskiwaczach w grupie 13.
-
Pompa wtryskowa słabo ssie paliwo
Nie masz pozamienianych węży?
-
Brak możliwości regulacji kąta wtrysku
Skoro 4.8 to 65 to 5.2 będzie gdzieś ok 70, wysoki kąt wtrysku. @Skeeber Nie umknęło mi, masz oporność większą o 20-45% w zależności jaki przyjmiemu punkt odniesienia.
-
Brak możliwości regulacji kąta wtrysku
Hmm... czyli jakby 52.
-
Brak możliwości regulacji kąta wtrysku
Na jaki kąt Ci ustawili? Szkoda, że nikt nie podpiął zegara:kwasny:
-
Pompa wtryskowa
W pompach sterowanych przez ECU to generalnie zabawa z ciśnieniem wewnętrznym, dopasowywanie fali oraz głównych sprężyn do własnego stylu jazdy etc.
-
Pompa wtryskowa
Takie rzeczy tylko w Erze:grin: Nie ma mocniejszych pomp pasujących P&P. Zawsze trzeba coś poprawić.
-
Wymiana oleju
Na ślinę Prędzej palce zedrę aniżeli ameliniu bądź żeliwium przetrem:decayed: