Treść opublikowana przez wampir
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Znalazłem na necie takie zdjecie nie wiem czy to B5 czy B6 ale te same zawory mam u siebie Który mam sprawdzić/wymienić? Który z nich to ten słynny nr 6?
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
Logi tuż po korekcie w zimie jak auta miało moc. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Logi aktualne: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM W domu mam więcej logów sprzed awarii jak będzie trzeba.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
kasowałem wczoraj blad immobilizera. Potem po przejechaniu 2x 9km zgasiłem silnik i ponownie sprawdziłem block 032. Warości to 0,4% i 15,%. Przypomne, że ubyło mi 19g/s auto ma niby sprawną DV bo membrana cała, ale czasami przy wysokich obrotach słyszę odgłos młodego źrebaka ( surge ) i turbo pompuje odrobine mniej niż wcześniej. W zimie na oponach 205/55/R16 palił mi ok 10,2-10,5l a teraz w lecie na 215/50/R17 mimo, że nagrzewa się szybciej to pali 1L więcej. Jest tylko jeden problem, jak wczoraj patrzyłem to nie widziłem tego trójnika, za to widziałem biegnący jakby z góry wężyk, potem zawór, potem trójnik i tam na jednej odnodze był kolejny zawór. Musze zrobić zdjęcie to może latwiej to wytlumacze...
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
Masz racje wchodziłem w kasowanie błędów i naciskałem usuń błędy (miałem 1 błąd dotyczący immo). Po przejechaniu 2x 9km zgasiłem silnik i ponownie sprawdziłem block 032. Warości to 0,4% i 15,%. Co to oznacza? ---------- Post dopisany at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ---------- Dodam, że ubyło mi 19g/s auto ma niby sprawną DV bo membrana cała, ale czasami przy wysokich obrotach słyszę odgłos młodego źrebaka ( surge ) i turbo pompuje odrobine mniej niż wcześniej. W zimie na oponach 205/55/R16 palił mi ok 10,2-10,5l a teraz w lecie na 215/50/R17 mimo, że nagrzewa się szybciej to pali 1L więcej.
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
Przed momentem byłem w aucie i sprawdziłem block 032, mam wartości zerowe To OK?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W obudowie komputerowej podstawa to akurat wyciąg z budy Nie lepiej zdemontować osłone silnika z dołu?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Nic nie wywalałem z seryjnych zaworków także pewnie to jest. Chce na początek wymienić zawór nr 6 i 20 ale nie wiem czy to dobry trop.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy ktorys z zaworow z poniższego schematu ma wpływ na spadek doładowania i nizsza moc?
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
- Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Wezyk mam jeszcze ori, ale jakby cos z nim było nie tak to surge bylby stale.. n249 już mi raz padl rok temu i wymieniłem na uzywke. Może cos jest nie tak z układem podcisnien ze znowu pada n249?- Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Czyli sciagam z N75 wężyk idący do gruszki i zaslepiam. Wtedy przy N75 jest niezatkany krociec. Tak ma być? Druga sprawa to surge, który się kilka razy pojawił przy zmianie biegów. Membrana w DV jest cała więc co to może być? Padniety N249?- Temperatura cieczy chłodzącej
Czy to poprawne, ze po przejechaniu 9km spokojnie przez miasto gdy zatrzymałem się na poboczu aby podlaczyc VAG i zrobić logi to miałem temperaturę cieczy 95C, która zaczela rosnąć do 99C, a następnie wlaczyl się wentylator, który obniżył temperaturę znowu do 95C. Czy 95C to nie jest za dużo? Auto ma FMIC. Sprawdzalem to na 2 różnych kanałach i odczyty były identyczne. Poniżej zrzuty ekranów z różnych momentów także nie porównujcie odczytów do siebie.- Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Tego niestety nie wiem. ---------- Post dopisany 14-05-2013 at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany 30-04-2013 at 13:12 ---------- Póki co nadal nie mam wykresu, ale jest zapis wszystkich moich logów z każdego etapu. Można sobie zobaczyć jak zmieniała się ilość g/s na przepływce. Nie wiem na ile można wierzyć takiemu przeliczaniu wartości przepływki na konie mechaniczne. Niektórzy dzielą ilość g/s przez 0,8 i niby wychodzi moc, ale GTO stwierdził, że to tylko dla seryjnych aut i u mnie niby moc miała wzrastać mimo, że wartości przepływki pod koniec obrotów nie rosły bardziej. ---------- Post dopisany 12-06-2013 at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 22:37 ---------- Miał być pomiar ale wyszły problemy. Po zmianie poduszek silnika pojawił się dziwni pisk w zakresie ok 2500-3500 obr/min. Dzisiaj zrobiłem logi i cos jest nie tak, turbo wstaje wolniej i generalnie "uciekło" sporo z przepływki. Logi przed VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM logi po: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Może zawór DV padł i dlatego jest ten pisk i spadek doładowania? ---------- Post dopisany 15-06-2013 at 11:50 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2013 at 19:08 ---------- -------------------------------- Opierając się na tym :: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library zacząłem sprawdzać szczelność układu. Podczas sprawdzania szczelności przy pomocy specjalnej końcówki od kolegi Bakusia (polecam wszystkim) przy 0,8 bara nie mogłem znaleźć nic szczególnego. Dopiero jak zaczęliśmy dmuchać kompresorem ponad 1 bar to przy ezektorze pojawiły się bąbelki. Myślałem, że to wina opaski bo była tak luźna, że mogłem ją palcami obracać, ale po jej wymianie bąbelki nadal były widoczne. Pry okazji wymieniłem 3 opaski w innych miejscach w tej okolicy. Czy te bąbelki wychodzą z samego ezektora (okolice króćca) i trzeba go wymienić? Za co jest odpowiedzialny i czy ma wpływ na moc (doładowanie)? film z bąbelkowania: ---------- Post dopisany 17-06-2013 at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany 15-06-2013 at 11:50 ---------- Eżektor wymieniony i zrobione logi VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM ---------- Post dopisany 28-06-2013 at 20:52 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2013 at 20:19 ---------- Po ostatnim poprawieniu docisku opasek na silikonach już nie słychać żadnych pisków podczas przyśpieszania, ale turbo nadal późno wstaje i max na przepływce mam 161g/s a było prawie 180g/s. Dzisiaj wymontowalem DV i dmuchnalem ustami dla sprawdzenia. Nie zauwazylem aby cos uciekalo, ale nie wiem czy człowiek ustami może takie ciśnienie wytworzyć. Wcisnalem tłoczek i przytrzymałem palcem cieńszy krócieć. Tłoczek nie opadl. Membrana widać cała. Dmuchalem w cieńszy króciec i nie slyszalem żeby coś syczało, generalnie opór był nie do przejścia. Co ciekawe to jak jechałem do kolegi który ma kanał to dwa razy uslyszalem swiergotanie czyli surge. Dlaczego się pojawil skoro membrana w DV jest cala? Może N249 jest zdupiony albo gdzies podcisnienia Ściągnąłem wężyk z cieńszego króćca ten co idzie do N249 i przejechałem się. Chcialem sprawdzic czy N249 nie podciąga tloczka tworząc nieszczelność. Nie wiem czy coś zle skrecilem, ale auto jechalo dużo gorzej.- Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
to po zabudowanym to na 1ce jeździ ? :D- Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Tylko dodaj, że chyba macie skrzynie 6tke... Czy też może nie ma to znaczenia i do 5tki również można zapodać części z diesla?- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Pewnie zapłonem podgonione i hamowania z bonusem- Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Co daja te okna? Swoja droga to straszna wiertarka takie 8800obr... raczej kiepski bułkowóz moim zdaniem- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Do jakiej mocy? Z innej beczki Ciągle borykam się z późniejszym wstawaniem mojej k03s i tym, że z przeplywki ucieklo mi ok 20g/s. Wymontowalem DV i dmuchnalem ustami dla sprawdzenia. Nie zauwazylem aby cos uciekalo, ale nie wiem czy człowiek ustami może takie ciśnienie wytworzyć. Wcisnalem tłoczek i przytrzymałem palcem cieńszy krócieć. Tłoczek nie opadl. Membrana widać cała. Dmuchalem w cieńszy króciec i nie slyszalem żeby coś syczało, generalnie opór był nie do przejścia. Co ciekawe to jak jechałem do kolegi który ma kanał to dwa razy uslyszalem swiergotanie czyli surge. Dlaczego się pojawil skoro membrana w DV jest cala? Może N249 jest zdupiony albo gdzies podcisnienia Ściągnąłem wężyk z cieńszego króćca ten co idzie do N249 i przejechałem się. Chcialem sprawdzic czy N249 nie podciąga tloczka tworząc nieszczelność. Nie wiem czy coś zle skrecilem, ale auto jechalo dużo gorzej. Trace już powoli cierpliwość.- Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Czy uszkodzenie tych elementów lub zaworku nr 6 ma wpływ na wstawanie turbo?- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
o czym piszesz?- Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Podziwiam, ze Ci się chce, ja się nacieszyłem 3 miesiące mocą i ostatnie logi pokazują, że około 20g/s poszły się paść. Równie dobrze mógłbym nic nie robić tylko zostawić to co miałem. Mam prośbę, pisz tez o wszystkich ewentualnych awariach. Raz, że odrobine poprawi mi to humor, a dwa, ze wszyscy planujący mody będą wiedzieli czym to pachnie- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
ale sprawdzales to u siebie?- [B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jakie macie roznice na przepływce tzn g/s pomiędzy zimą a latem?- Prośba o ocenę logów.
Ja u siebie zaślepiłem tylko otwór do odmy w tipie.Dv nie ruszałem (nowy) Do podłączenia sprężarki użyłem puszki po groszku zielonym:grin:.Zamontowałem w dnie wyjście na rurkę Średnica puszki idealnie pasowała. Jak pompowales to slyszales żeby olej bulgotał? Miałeś odkrecny wlew oleju?- Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Czy sa jakies części (zaworki itp.), których niewłaściwe działanie powoduje uszkodzenie ezektora? - Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT