Treść opublikowana przez tomash77
-
Strefa Śmiechu
http://www.joemonster.org/art/13071/Zeby_inni_kierowcy_nie_trabili Klubowy? :>
-
Strefa Śmiechu
http://www.wiocha.pl/356427,Reklama_Skittles
-
Strefa Śmiechu
http://www.wiocha.pl/358428,Impreza_byla_konkretna
-
[ALL B5] Listwy dolne drzwi.
W związku z tym, że ma sklep z częściami do aut, ma w ASO jakieś niewielkie rabaty, te listwy wziął na sklep i sprzedał mi po takich cenach jakie podałem. Z tego co mi mówi, to kupuje w ASO Skody i ASO Seata, gdyż tam są niższe ceny. Te listwy brałem wiosną tego roku, minęło już pół roku to i ceny mogły też podskoczyć.
-
[ALL B5] Listwy dolne drzwi.
Wiosną kupowałem od mojego kolegi, który ma sklep z częściami, brał to bezpośrednio z ASO, płaciłem o ile dobrze pamiętam 110 zł/szt na przednie drzwi i po 80-90 zł na tylne furtki. Popytaj w ASO Skody, zazwyczaj u nich są niższe ceny aniżeli w ASO VW/AUDI
-
jakie radio do a4/b5
Ja również dołączam się do tej opinii. W ciągu 4 lat użytkowania A4ki padły 2 sztuki Chorusa. Problem wszystkim oczywiście znany - wadliwe procki. Powiedziałem dość, zwłaszcza, że to kaseciaki, bez możliwości podłączenia zmieniarki. Kupiłem to http://sklep.audiomania.pl/pl/alpine-cde-120rr-radioodtwarzacz-cd-sterownik-usb.html i jestem mega zadowolony. Ma CD/MP3, wejście AUX i USB natomiast jakość dźwięku jest rewelacyjna, jak dla typowego użytkownika (nie melomana).
-
Audi zimą - myć czy nie myć?
Osobówki zazwyczaj myję co tydzień lub co 2 tygodnie, zarówno latem jak i zimą, busy natomiast zawsze myte są 1 raz w tygodniu, po każdej trasie. Gdy temperatura na zewnątrz jest na plusie to myjemy pod domem myjką, jeśli poniżej 0 stopni myjemy na myjni bezdotykowej. W przypadku dużych mrozów (poniżej 10 stopni Celsjusza) pozostaje nam korzystanie z myjni ręcznych. Jak dotąd nigdy nie zauważyliśmy złych skutków mycia aut zimą. Sól jest bardziej szkodliwa dla naszych aut niż woda, dlatego warto ją w miarę możliwości zmywać. Podstawa to zawsze przed zimą potraktować uszczelki silikonem, żeby nie było problemów z otwarciem drzwi.
-
[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?
na 100% są H7
-
[ALL] Jakimi środkami zadbać o felgę?
Do mycia felg aluminiowych polecam CarPlan Wonder Wheels. Rewelacyjnie domywa alufelgii z osadu po klockach hamulcowych i smole.
-
[ALL] Jak uzyskać "zapach nowego samochodu" we wnętrzu auta?
Ja również kilka miesięcy temu kupiłem ten specyfik. Fakt, ma ładny zapach, nie pozostawia plam na tapicerce, a jak wiemy nawet po wodzie mogą pozostać plamy na fotelach. Zapach utrzymuje się 1 max 2 dni , z tym że ja go trochę wylewałem na wykładzinę w okolicach nawiewów. Nie jest zły ale rewelacji też nie ma.
-
ile za slub
Poszedłem z żoną do księdza w mojej parafii załatwić zapowiedzi. W trakcie gdy wypisywał papiery pytam ile się należy, a ksiądz: "co łaska zaczyna się do stówy ale wszyscy dają pięćdziesiąt" Spojrzeliśmy z żoną po sobie i się zastanawiamy, czy my się przesłyszeliśmy, czy ksiądz coś przekręcił. Pytam się na koniec to ile płacę a on znowu ten sam tekst. Wyciągam 100 zł a on do mnie, "naprawdę chcesz dać 100?? wszyscy dają 50" i tyle też dostał
-
Polecane opony zimowe
My do busów zakładaliśmy zimówki wielu marek, przez kilka lat zakładaliśmy wyłącznie Michelin Agilis, na początku były dobre ale potem ich jakość zaczęła spadać. 2 lata temu kupiliśmy na próbę Nokiany i była to doskonała decyzja. Opony bardzo dobrze się sprawują. Mamy też Barumy SnowVanis i też zdają u nas egzamin.
-
[ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?
Ja też dziś założyłem zimowe obuwie do naszych A4ek, w samą porę bo z nieba już jakiś drobny śnieg sypie.
-
Jaką myjkę wybrać???
Kolego, ta pianownica jest tyle samo warta ile ten zbiornik na detergent, czyli nic. Jedyną pianownicą, którą warto kupić jest ta: http://allegro.pl/pianownica-lanca-piany-myjka-karcher-typ-k-5-7-i1908339301.html Polecają ją również na www.forum.kosmetykaaut.pl . Sam również taką kupiłem i z Karcherem K5.55 sprawdza się znakomicie, natomiast zbiornik na detergent używam do nakładania hydrowosku. Jeśli chodzi o aktywną pianę, to polecam TENZI CAR MAX. Kosztuje na allegro ok 40 PLN/5L.
-
Strefa Śmiechu
http://www.joemonster.org/filmy/39476/Jak_swiat_zareagowal_na_smierc_Hanki_
-
[ALL] Koszt wybudowania domu.
Jeśli masz czas, to radzę jednak samemu wszystko organizować, dopilnowywać i budować taki dom jaki Ci się podoba a nie taki, jakie ma w swojej ofercie deweloper. Masz wówczas możliwość wyboru materiałów budowlanych oraz nadzoru prac a co za tym idzie finalnego efektu. W moim regionie firmy deweloperskie oferują domki o powierzchni użytkowej 90-105 m2 w cenie 280-300 tys zł pod klucz, wystarczy tylko meble wnieść, reszta jest gotowa. Z informacji od klientów, wiem, że domek o pow użytkowej ok 115 m2 w stanie surowym zamkniętym można wybudować już za niecałe 100 tys zł. Wszystko zależy oczywiście od konstrukcji budynku, prostsza konstrukcja budynku, to m.in tańszy dach i ogólnie tańsze wykonanie. Poza tym nie wszystkie ekipy budowlane chcą się brać za budowę domów z wieżyczkami Na chwilę obecną wydaje mi się, że najbardziej korzystnym ogrzewaniem jest kocioł na paliwo stałe (węgiel, drewno) dwufunkcyjny (ogrzewanie i ciepła woda), natomiast do przygotowania c.w.u w okresach cieplejszych solary. Pompy ciepła są dobre tylko nadal jeszcze bardzo drogie, nakład kosztów na ich zakup zwróci się dopiero po kilkunastu latach, podobnie jak rekuperatory.
-
Stresik przed ślubem ;)
Ja zamawiałem na allegro. Jest tego od groma.
-
Stresik przed ślubem ;)
Daje się radę
-
[ALL] Wyjazd do Niemiec
Zapomniałbym, w pasach jadą wszyscy pasażerowie.Brak kosztuje 30 EUR/głowę. Jak Cię zatrzymają i zapytają o cel podróży, mów, że turystycznie. Lepiej z nimi w gadkę nie wchodzić, bo może być gorzej. Wiedz, że są gorsi jeszcze od naszych. Nie radzę też ich komentować (coraz więcej rozmawia po polsku), gdy jeden z nich będzie sprawdzał papiery a drugi stanie sztywno przy Waszym aucie z ręką na pistolecie, to u nich normalne. Stan auta oczywiście wzorowy. Opony łyse, pęknięta szyba lub lampa to już początek kłopotów.
-
[ALL] Wyjazd do Niemiec
Jak już kolega podał, przestrzegać ograniczeń prędkości, gdyż jest nawet przy autostradach jest wiele fotoradarów. Uważaj zwłaszcza na odcinkach gdzie są ograniczenia prędkości (np 110 km/h) a jest z górki. Mandaty z fotkami przychodzą do PL nawet za prędkość przekroczoną o 7 km/h Uważaj również na remontowanych odcinkach na autostradach gdzie są zwężone pasy i żółte ciągłe linie, zwłaszcza w nocy. Jeździ dużo nieoznakowanych radiowozów i wyłapują kierowców przekraczających te linie. Zdarza się to zwłaszcza gdy kierowca jedzie lewym pasem i nie jest pewny czy zmieści się pomiędzy wyprzedzanym TIRem a barierką natomiast z tyłu ktoś mu mruga światłami drogowymi, a robi to niemieckie polizei.
-
Stresik przed ślubem ;)
Taką tablicę założyłem z tyłu Passata, którym jechaliśmy do ślubu :> Żona do tej pory nie może mi tego wybaczyć
-
Strefa Śmiechu
http://www.nomusk.pl/pokaz,12085.html
-
Stresik przed ślubem ;)
Ja jadąc z drużbą po przyszłą żonę (80 km) wypiliśmy jakieś pół butelki 0,5l wódeczki weselnej żeby nam stres minął Koledze (drużbie) kiedyś znajomy ksiądz od niego z parafii powiedział, że gdy dwóch świadków potwierdzi, że pan młody tuż przed ślubem spożywał alkohol, czyli brał ślub pod wpływem, to ślub można unieważnić :> Na wszelki wypadek wziąłem tą możliwość pod uwagę
-
[ALL B5] Cholernie Parujące Szyby
Podobne efekty są również po czyszczeniu/nabłyszczaniu deski i reszty plastików PLAKiem. Opary PLAKa unoszą się w powietrzu i osadzają na szybach powodując przyspieszone parowanie szyb. Ja bym zaczął od wymiany filtra kabinowego, sprawdzenia czy odpływy przy akumulatorze wężyk od klimatyzacji nie są zapchane.
-
Koszt ogrzewania mieszkania gazem
Kolego, a nie lepsza byłaby dla Was instalacja kotła na zwykły węgiel? Piece takie są sporo tańsze, sam węgiel od ekogroszku również tańszy i bardziej dostępny na rynku. U rodziców jest kocioł SAS, można w nim palić zarówno węglem jak i drewnem. Fakt, nie ma podajnika, ale węgla zasypuje się raz na 6-10 godzin i jest spokój. Sterownik z nawiewem kontroluje zadaną temperaturę. Co do ekogroszku, to polecam to przeczytać: http://forum.it-energo.pl/viewtopic.php?t=1357&highlight=ekogroszek