Treść opublikowana przez tomash77
-
Własna działalność - Transport lekki
Kolego, polecam forum na www.etransport.pl , bus-forum.pl Poczytaj a dowiesz się wszystkiego. Powiem tylko, że to ciężka branża żeby wejść w nią z "z ulicy", konkurencja olbrzymia a stawki za km śmieszne. Jak nie masz firm, dla których mógłbyś jeździć to nie będzie Ci łatwo w to wejść.
-
Muzyka w naszych autkach
Klasyka
-
Wirtualny serwer, co polecacie?
Polecam www.linuxpl.com Na pewno tańsi od od OVH a problemów technicznych dotąd z nimi nie miałem
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Hehehe, nie nie, kupywałem wahacze na sztuki, raz górne , a potem banany. Master Sporty polecił mi kolega, który pracuje u dużego dystrybutora części zamiennych i zazwyczaj części sprzedaje mi po dobrych cenach. Jego firma nie sprzedaje akurat MSów, ale mi je polecał głównie na podstawie opinii od użytkowników i mechaników. Zobaczymy ile wytrzymają.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jeśli ktoś chce kupić na allegro MSy to szczerze polecam sprzedawcę "stanmonika", http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5646490. 2 razy dokonywałem już u niego zakupów i naprawdę super sprzedawca.
-
Audyt energetyczny, termomodernizacja
Ja się zajmuję audytami i świadectwami energetycznymi. W czym Ci mogę pomóc?
-
pokoje nad morzem
http://www.wczasy-damian.pl/ Byłem tam kilkukrotnie. Polecam
-
Poszukuję kierownika budowy-kraków
Jak byś potrzebowała kogoś do wystawienia świadectwa energetycznego dla domku (potrzebne do odbioru budynku) to daj znać, chętnie wykonam takie coś dla koleżanki z klubu i przy okazji jeszcze jakiś specjalny rabat się zrobi.
-
Paliwo po pięć złotych!
Co do opału to są zdania podzielone, jedni polecają inni odradzają. Jakiś czas temu znajomy powiedział mi, że jeździ swoim Passatem B5 TDI na paliwie rolniczym z Belgii (czerwone zabarwienie), że auto dużo lepiej się sprawuje niż na rodzimym ON i ogólnie chwali je sobie. Będąc w Belgii kupiłem to na stacji benzynowej na jakiejś wsi, sprzedają to w 20 litrowych baniakach w cenie 0,70 a nawet 0,60 EUR/l., sądzę, że w takiej formie rolnicy otrzymują tam dopłaty do paliwa. Wlałem 10 litrów tego paliwa (przyznam, że bardzo czyste paliwo) do swojego AFNa i wydaje mi się, że auto stało się po tym żwawsze, lepiej się zbierało, na pewno spalanie spadło o jakieś 0,5-0,7 l/100 km. Na temat tego typu paliwa usłyszałem wiele różnych opinii, jednym nic się nie dzieje z autem, inni mieli problemy z pompa, wtryskami itp. Dla świętego spokoju wróciłem do naszego normalnego ON z Orlenu, Neste czy Statoila, chociaż sam jak i inni nie wiem dokładnie co leję do baku, czy przypadkiem nie jest to gorsze od opału.
-
HDI asekuracja - problem z ogledzinami
Witam w klubie osób lekceważonych przez HDI. U nich takie zachowanie to norma, a pomyśleć, że to firma niemiecka.. Kolego, nie zawracajcie sobie z nimi d... tylko odstawiajcie auto na bezgotówkową naprawę lub pokażcie im kosztorys od niezależnego rzeczoznawcy i wtedy z nimi się spierajcie. Mnie kiedyś tez powiedzieli, że mogę sobie kupić błotnik do A4ki za 100 zł. Ostro z nimi bo nic nie wskóracie, najlepiej na takie zachowanie odpowiedzieć groźbą poinformowania o tym rzecznika ubezpieczonych to trochę ruszą tyłek.
-
Strefa Śmiechu
http://www.milanos.pl/vid-15325-Afrykanscy-murarze.html
-
Jakie CB Radio i antena do Audi?
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anteny/na_magnes/rid,490.html
-
[ALL] Wirtualne drukarki - co używacie/polecacie??
CutePDF - używam już kilka lat i jest najlepsze. Niektóre darmowe programy dodają automatycznie swój podpis co mnie denerwowalo. Ten tego nie robi.
-
Strefa Śmiechu
Do czego skóra u kobiety między d*pą a c*pą nadaje się najbardziej? Na makaron, bo jest najbardziej ubita jajami.
-
Wyjazd na wczasy, pytanie o droge
Kolego, lepiej wyjedź w nocy, żebyś Warszawę minął najpóźniej po 6ej rano, nie ma jeszcze wtedy korków w mieście i na wjeździe do Wawy (wiecznie zakorkowane Janki). Tak jak wyżej pisali, uważaj na fotoradary, videoradary (zwłaszcza słynne Meganki Sport w okolicach Ostródy ) oraz masę wariatów na drodze. Jeśli trafisz na nieodpowiedni dzień i ciągłe korki na trasie to podróż może się naprawdę wydłużyć jak mnie w ub roku o całe 4 godz.
-
Przysłowia motoryzacyjne.
FIAT - Fehler In Alle Teile
-
Zakup myjki ciśnieniowej - pomoc
Koledzy, odświeżę trochę temat. Chcę kupić jakąś fajną, dobrą i niedrogą myjkę, budżet tak do 1000 pln. Myjka ma być przede wszystkim używana do mycia aut (2-3 razy w tygodniu) i okazjonalnie do mycia np elewacji domu czy kostki. W Makro w promocji np jest Karcher K 5.86, ale różne opinie słyszałem o tej marce, że tylko na opinii jedzie itd .Z kolei na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item1071380809_black_decker_myjka_pw1700_szczotka_do_elewacji.html. Co moglibyście polecić? W ogóle jaką markę sugerujecie?
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
A jednak są szanse kolego. W swoim mam antenę Hustler, pod nią gumową nakładkę przyklejoną do dachu i przy 190 km/h trzyma się bez problemów, ani nie przesuwa. Niedawno tą antenę założyłem do drugiego auta tylko bez podstawki i postawiłem na samym rogu dachu. Zapomniałem o niej i leciałem po Niemczech powyżej 200 km/h i nawet ani 1 mm się nie przesunęła. Jeździłem kiedyś innym autemz prędkościami pod 200 km/h z anteną magnetyczną Presidenta o dl ok 80 cm i też nigdy nawet się nie przesunęła.
-
[B5 AHU] Jakie CB do 200 zł
Ja mam prawie identyczny zestaw, tzn z radiem Uniden 510 zamiast 520 i sprawuje się bardzo dobrze już od 2,5 roku. Antena wbrew pozorom i wielu opiniom daje radę. Szczerze polecam
-
Strefa Śmiechu
http://www.joemonster.org/filmy/25394/Parkowanie_po_francusku
-
[ALL B5] Łożyska wyją
Na łożyska producent daje 2 lata gwarancji, chociaż jest założone, że powinny dużo dłużej wytrzymać. Łożysko jeżeli jest całe, nie jest nigdzie uszkodzone (uderzone) nie powinno sprawiać problemów. Prawdopodobnie zbyt szybkie zużycie łożyska spowodowane było nieumiejętnym jego montażem.
-
[ALL B5] Łożyska wyją
Koledzy, ten Optimal to nic innego jak łożyska made in China. Chińczycy robią dla Optimala łożyska, informacja na 100% pewna. Jeżeli zakładać łożyska to tylko FAG/INA, SKF lub NSK.
-
Wymeldowanie córki byłych właścicieli mieszkania
Jak ładna ta dziewczyna to bym ją zostawił :>
-
TP "Neostrada" vs. Netia
Na pewno z dnia na dzień to się nie odbyło, z tego co pamiętam to TP na 30 dni na podpisanie Netii zgody na udostępnienie im swoich łączy i tyle też trwało, chcieli klienta przytrzymać jak najdłużej. Najmniej przyjemne było rozwiązanie umowy z TP na Neostradę, pracownicy punktu TP w moim mieście zachowywali się bardzo chamsko i nieprzyjemnie w stosunku do nas. Po tym też mamy uraz do tej firmy. Po ok 2 tyg od momentu jak Netia została już na dobre naszym dostawcą, zadzwonił szanowny pan z TP z ofertą na telefon i internet, gdy mu powiedziałem, że nie jestem już ich klientem od razu trzasnął słuchawką. Tam są mili dla klienta dopóki nie podpisze z nimi umowy najlepiej na 2 lub 3 lata, potem mają go daleko w du... Każdy inny operator aby nie TP, słyszałem, że Dialog też jest bardzo dobry.
-
TP "Neostrada" vs. Netia
Tak, tylko pewnie mieszkasz w bloku i masz dostęp do UPC. Mieszkańcy domków raczej nie mają takiej możliwości, na pewno nie w moim mieście. Jeśli chodzi o internet to tylko Netia. Miałem kiedyś Neostradę i więcej nie chce mieć nic z TP. Ta firma to jedni wielcy oszuści. Miałem pakiet wykupiony 1 MB a prędkość mierzona na np www.dsl.cz wynosiła 30 kb albo i mniej Nie mogłem poczty czasami sprawdzić. W końcu szlag mnie trafił, dzwonie na ta ich niebieską linię lub coś w tym rodzaju, Ci niby sprawdzają co jest i mówią, że pewnie mam wirusy, albo wciskają, że wszystko jest OK. Przypadkowo przeczytałem na forum mojego miasta, że wiele osób u mnie ma ten sam problem i spowodowane jest to niby przebudową czy remontem łączy TP. Zadzwoniłem kiedyś znów do nich zapytać się czemu net tak zamula a oni znowu się wykręcają, dopiero jak powiedziałem, że podobno robią coś z łączami to już zmiękli, tylko nie mogli nigdy odpowiedzieć na pytanie ile to potrwa, miesiąc, dwa czy rok albo i dłużej aż w końcu powiedzieli żebym spojrzał do umowy, że jest to internet DO 2 MB a nie 2 MB więc może być tak jak jest. Ja w każdym razie, co miesiąc występowałem o zwrot części opłat za internet z racji tego, że nie wywiązują się z umowy. Umowa się skończyła, przeniosłem się ze wszystkim do Netii i nigdy nie miałem żadnych kłopotów z nimi, i o dziwo niby jest na łączach TP to nie ma żadnych problemów z prędkością. Jest dokładnie tyle lub troszkę więcej nawet niż deklarują.