Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Pompa wtryskowa tzw 11, jakie oznaczenie silnika
Tak jak wyzej napisano: Szukaj pompy z oznaczeniem 038 130 107 J. Kod silnika to nie wszystko, bo mogla zdarzyc sie jakas przekladka.
-
Ciężko pali najprawdopodobniej problem z pompą
Kat troche za pozny, ale przy takiej wartosci powinien jeszcze dawac rade. Co dokladnie rozumiesz pod pojeciem "ciezko pali" ? Troche wiecej szczegółów.
-
1.9tdi 110km pomiar kopresji
Zgadzam sie z przedmowcami. W dieslu pomiar kompresji miarodajny jest na zimnym silniku. Na zimnym masz najwiekszy luz pierscien-tlok, poza tym olej splywa z gladzi i nie uszczelnia pierscieni. A dla rozruchu zimnego Diesla odpowiednie cisnienie sprezania ma pierwszorzedne znaczenie. Jest jeszcze cos takiego jak proba olejowa.
-
Wymiana szklanek
Nie pisz glupot i nie wprowadzaj ludzi w blad. Tam siedza popychacze hydrauliczne, a nie zadne plytki regulacyjne, wszystkie sa takie same, wiec nie musisz nic nie mierzyc, ani regulowac. Bierzesz z polki, wkladasz i po temacie.
-
Co wymienić przy okazji
B5 jest tak zbudowane, ze wystarczy zdjac zderzak, odkrecic kilka srubek i masz przod silnika przed soba. Chlodnica schodzi razem z przodem. Potem siadasz na taborecie z piwem w reku i spokojnie robisz.
-
tryb awaryjny, łopatki ok
Dziura w dolocie ?
-
Co wymienić przy okazji
400 PLN za ustawienie przodu w polozenie serwisowe??? Cena kosmos Przeciez w B5 to czysta przyjemnosc. Kilka srubek i 10 min roboty, a dostep i komofort pracy nieporownywalne.
-
1.9tdi 110km pomiar kopresji
Najlepszym sposobem jest odpiecie zasilania od N109. Mozesz tez poluzowac przewody od wtryskow, ale wtedy ropka sie sączy i jest balagan.
-
Wspomaganie
To nie zaden odpowietrznik tylko otwór na śrubę, która trzyma wspornik mocowania pompy wspomagania. Wkrec zwykłą srube.
-
wahacze - jak zdiagnozować, który wahacz jest wadliwy
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zalezy od wielu czynnikow. Jednia robia 50kkm na MS i maja cisze, a ktos inny zrobi tylko 30kkm na czyms teoretycznie gorszej firmy.
-
A4 B5 ma aluminiowe zawieszenie?
Zgadzam sie w 100%. Mam nadzieje ze przeczytales ze zrozumienie wczesniejesze posty i cytaty i dobrze interpretujesz sens mojej poprzedniej wypowiedzi, bo dokladnie o tym samym pisze
-
Pompa wtryskowa tzw 11, jakie oznaczenie silnika
Szukaj pompy z końcowką oznaczenia: 107 J
-
Silnik gaśnie
Hydrosztosy są ok?
-
A4 B5 ma aluminiowe zawieszenie?
A twoim zdaniem jak powinno to się robić miałem wymieniane już kilka wahaczy za każdym razem widziałem jak mechanik skręca wszystko i opuszcza cały podnośnik nic więcej nie robi. Poczytaj troche jak powinno sie prawidlowo wymieniac wahacze to sie zdziwisz. Wspolczuje tulejom w Twoim zawieszeniu
-
[B5 AFN] Problem z pompą wtryskową - kapie z niej ropa
Ale odkop Po pierwsze: Nie wiem czemu piszesz akurat w tym watku, bo temat raczej tyczy sie zupelnie innego problemu ? Po drugie: Temat kiepskiego palenia na cieplym jest walkowany na forum wielokrotnie, wiec jest o tym z 1000 postów. Po trzecie: Uzywaj opcji poniewaz jest to podstawowy sposob na rozwiazanie istniejacego problemu. Po czwarte: Zeby Cie troche zachecic do uzywania szukajki, klika przykladowych watkow: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/dlugo-odpala-cieplym-silniku-228715/ http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/ciezko-pali-cieplym-logi-statyczne-246635/ http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/niekonczaca-sie-opowiesc-odpalaniem-moj-przypadek-243520/ Milej lektury
-
Silnik podczas jazdy zgasł - NASTAWNIK błąd 17969 P1561 Quantity Adjuster Deviation
Tak jak wczesniej pisalem, masz tam wstawionego jakiegos box'a. To ustrojstwo nie dziala jak powinno i przez to nastawnik nie jest wysterowany i stad ten problem z gasnieciem. Wyrzuc to, polacz tak jak powinno byc w oryginale i powinno pomoc.
-
Silnik podczas jazdy zgasł - NASTAWNIK błąd 17969 P1561 Quantity Adjuster Deviation
Wyglada mi to na jakiegos boxa wstawionego. Pewnie w srodku jest jakis problem z polaczeniem i zanika napiecie na nastawniku i dlatego gasnie.
-
Silnik podczas jazdy zgasł - NASTAWNIK błąd 17969 P1561 Quantity Adjuster Deviation
Chodzi Ci o ta wiazke i ta skrzynke ?
-
Regeneracja turbiny czy wymiana środka??
Nie chodzi mi o to, ze sam cos zle zrobisz, ale np przysla Ci jakies gowno niewywazone i Ci sie wirnik rozleci. Potem beda Ci wciskac kit, ze to przez zly montaz i gwarancja tego nie obejmuje. Wybor nalezy do Ciebie, Wkladaj i zdaj relacje jakie efekty.
-
Regeneracja turbiny czy wymiana środka??
O tym przeciez pisze. Dlatego lepiej zlecic to komus, kto ma wiedze i przyrzady. Drugi aspekt jest taki, ze jak dasz cale turbo firmie, to otrzymujesz gwarancje. A taki srodek musisz sam przelozyc i w razie jakichkolwiek problemow sprzedawca moze sie wypiac, ze montaz nieprawidlowy itd. Wybor nalezy do Ciebie. Co do wsadzenia trubo AWX to cel jest taki, jak zawsze gdy wklada sie wieksze turbo, czyli przyrost mocy. Wiaze sie to jednak z wymiana nie tylko samej turbosprezarki, ale takze kliku innych rzeczy np. kolektora. Poza tym samo trubo niewiele da, trzeba do tego program zrobic. Zabawa jest troche drozsza niz regeneracja obecnej suszarki.
-
Regeneracja turbiny czy wymiana środka??
Kolego olej leci bo uszczelnienia powiedzialy papa. Regenracja polega na wymianie caleg srodka tzn. wszelkie lozyska, usczelnienia, nowe sruby, no i oczywiscie czyszczenie wszystkiego. Do tego wywazenie wirnikow. Mozesz kupic zestaw naprawczy i probowac sam, ale jak nie masz zbyt wiele pojecia, to lepiej zlecic to fachowcom. Plusem regeneracji jest to, ze masz gwarancje. Poza tym wszelkie oferowane na roznych aukcjach turbo, okreslane jako nowe, w gruncie rzeczy i tak sa po regeneracji, ktora robi sie w taki sam spososb. Koszt rzeczywiscie nowego fabrycznie trubo jest kilkukrotnie wiekszy, poza tym takich rzeczy juz sie nie produkuje zbyt wiele. Wszystko opiera sie na systemie regeneracji.
-
Silnik podczas jazdy zgasł - NASTAWNIK błąd 17969 P1561 Quantity Adjuster Deviation
Ten blad oznacza przerwe w obwodzie sterowania nastawnikiem. Na pierwszy ogien posprawdzaj kostki i czy przewod nie jest gdzies przetarty.
-
Brak reakcji na gaz błąd 00777
Problem bedzie powracal przy pierwszych deszczach albo wizycie na myjni. Najprawdpodobniej wilgosc dostala sie w wiazke, albo wtyczke. Sprawdz dokladnie czy nie jest mokro pod ECU i czy masz drożne odpływy z podszybia.
-
1.9 tdi afn nie pali !!!!!!!
Z tym, ze do uruchomienia TDI potrzebny jest zdrowy rozrusznik, to sie zgadzam w 100 %, ale jakos nie moge sobie wyobrazic w jaki sposob mialby on wplywac na to, ze auto gasnie ?
-
1.9 tdi afn nie pali !!!!!!!
A co ma rozrusznik do gasniecia silnika? Ja tutaj zwiazku z problemem raczej nie widze.