Treść opublikowana przez steve69
-
Podgrzewanie tylnej szyby i lusterek naraz
Na stronie 89 instrukcji obsługi Audi A4 B6 napisano m.in.: "Przy temperaturze powyżej 0 °C ogrzewanie tylnej szyby wyłącza się samoczynnie po około 10 minutach. Dopóki ogrzewanie tylnej szyby jest włączone, powierzchnie lusterek są ogrzewane, w zależności od temperatury zewnętrznej." Czyli powyżej 0 °C tylna szyba i lusterka grzeją tylko 10 min. Poniżej 0 °C grzeją dopóki sami nie wyłączymy. -- Pozdrawiam. Sławek
-
zbiornik spryskiwaczy - pilnie potrzebna pomoc
Może to pomoże: -- Pozdrawiam. Sławek
-
Co oznacza ta kontrolka ?
W momencie zapalenia się tej kontrolki nacisnąć na desce przycisk CHECK - wtedy na FIS pokaże się tekstowy opis usterki ze wskazaniem na konkretną żarówkę. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Pewnie twój moduł odbiorczy jest już w stanie agonalnym. Czasami jeszcze uda mu się złapać sygnał z Frankfurtu i "palma" na zegarach wyskoczy. Nie zdziwiłbym się gdybyś po zdjęciu tylnego zderzaka zobaczył coś takiego: a4-klub.pl/index.php?/topic/968-zegar-radiowy-w-aucie-audi-a4-b6b7/?p=2701802 -- Pozdrawiam Sławek
-
Domykanie szyb z kluczyka
Jeśli szyba dojeżdża do połowy okna i zatrzymuje się, to znaczy, że to nie wina kodowania tylko zaczyna działać zabezpieczenie od przeciażenia. Mówiąc inaczej - szyba ma ciężko i zostaje zatrzymana. Gdyby to było złe kodowanie, to szyba nie ruszyłaby wcale. -- Pozdrawiam. Sławek
-
radio audi concert 2
Na przykład tutaj: "podpiońć" . Poza tym zdania rozpoczynamy wielką literą, na końcu zdania stawiamy kropkę. Przecinki w odpowiednich miejscach też by się przydały. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Problem z otwieraniem klapy bagaznika w kombi
Raczej mikrostyk w listwie uchwytowej (czyli tam gdzie naciskamy chcąc otworzyć bagażnik). Tutaj solucja jak rozwiązać ten problem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/112373-all-b6-problem-z-otwieraniem-bagaznika-naprawa-fotostory/ -- Pozdrawiam. Sławek
-
Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory
Jak długo naciskasz na przycisk w pilocie? Żeby otworzyć bagażnik trzeba przytrzymać ten "guzik" jakieś 2-3 sekundy. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Trzeszczenie w glosnikach, zalany wzmacniacz
Najpierw wymontuj wzmacniacz i sprawdź stan tych pinów. Jeśli tylko lekko zaśniedziały, to można je "psiknąć" specjalnym sprayem do czyszczenia styków elektrycznych. Jeśli mocniej zaśniedziały, to przed psikaniem potraktować je szczotką (a właściwie pędzlem) z mosiężnym włosem. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Trzeszczenie w glosnikach, zalany wzmacniacz
Tak, dokładnie to miejsce. Po wymianie wzmacniacza nic nie trzeba zmieniać. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Trzeszczenie w glosnikach, zalany wzmacniacz
Sprawdź gniazdo wzmacniacza. Jeśli styki nie zostały nadpalone, to być może wystarczy je wyczyścić i będzie grało. W moim przypadku podobna usterka skończyła się wymianą wzmacniacza: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/177489-all-b6-radio-concert-ii-przestal-grac-tyl/#entry2494580 -- Pozdrawiam. Sławek
-
RNS-E rozładowuje akumulator
Dokładnie, pod wykładziną pod fotelem pasażera :-) Moduł "siedzi" w takiej piankowej puszce. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Demontaz centralnego światła stop...
Tak jest w B6: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/73531-all-b6-trzecie-swiatlo-stopu-przerywa/?p=1191093 W B7 pewnie tak samo lub bardzo podobnie. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
Dłuższa nóżka do + , krótsza do masy. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Stuknięty tylny błotnik - co dalej?
Naprawa zakończona. Koniec końców auto wylądowało w "Autoforma Bezpieczne Naprawy" we Wrocławiu. Firma dysponuje jakimś specjalistycznym sprzętem do wyciągania i prostowania blach. Efekt jest taki: -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wyciągnięcie plastiku z licznik
a4-klub.pl/index.php?/topic/268161-sygnal-dzwiekowy-po-zaswieceniu-sie-rezerwy/?p=3953699 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[TDI PD] Świece żarowe - zasada działania, diagnoza.
Tak, dłuższe (np. NGK Y-741U). -- Pozdrawiam. Sławek
-
Żarówka Osram Night Breaker
Ja na Osram NB nie narzekam. Może i nie dają zdecydowanie więcej światła niż inne, ale barwa jest na pewno bielsza, a i żywotność przyzwoita - poprzednia para wytrzymała mi 1,5 roku. Teraz też założyłem NB. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Długa przerwa na pierwszym biegu wycieraczek.
Zmiana ustawienia czasu przełącznikiem na manetce wycieraczek nic nie daje? -- Pozdrawiam. Sławek
-
Stuknięty tylny błotnik - co dalej?
Tak jak pisałem wyżej, to mój kumpel miał tę nieprzyjemność, nie ja. Kolega mieszka we Wrocławiu, ale obecnie jest w delegacji ponad 500 km od domu. Jego ubezpieczyciel (PROAMA) sugeruje wymianę boczka. Operację tę wycenili na 4700 zł (brutto). -- Pozdrawiam. Sławek
-
Stuknięty tylny błotnik - co dalej?
Kolega miał "przygodę", która skończyła się tak: I teraz 2 pytania: Klepać, szpachlować, czy wycinać i wstawiać cały boczek? Możecie polecić jakiegoś dobrego blacharza w okolicach Wrocławia? -- Pozdrawiam. Sławek
-
Współpraca bleutooth i telefonu Lenovo S750
Jeśli kontakty miałem tylko w pamięci telefonu, to BT łączył się z telefonem, ale żadnych kontaktów nie mógł "ściągnąć". Wystarczyło, że skopiowałem kontakty na kartę SIM, a BT od razu je "zauważył" i pokazał na FIS. Co do polskich znaków - jeśli użyłem któregoś w nazwie kontaktu, to FIS zamiast znaku wyświetla albo puste miejsce, albo "krzaczek". Np. zamiast "Łukasz" widzę " ukasz". -- Pozdrawiam. Sławek
-
Współpraca bleutooth i telefonu Lenovo S750
Pytałem, bo wolałem "na zimne dmuchać". Tym bardziej, że były tu już wątki o tym, że komuś jakiś Galaxy nie działa z BT. Okazuje się, że wypomniany Lenovo S750 dogaduje się z BT w aucie bez problemów. Pamiętać tylko trzeba o tym, by kontakty zapisane były również na karcie SIM (a nie tylko w pamięci telefonu), oraz w nazwach nie może być polskich znaków diakrytycznych. Telefon już kupiony. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Współpraca bleutooth i telefonu Lenovo S750
Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał może okazję przetestować działanie zestawu bluetooth w aucie oraz Lenovo S750? Mam wielka ochotę na tego smartfona, ale boję się, że będą problemy ze współpracą z zestawem głośnomówiącym w samochodzie. Mój moduł bluetooth w aucie to 8P0862335D. Lenovo S750 pracuje pod Androidem 4.2 Jelly Bean -- Pozdrawiam. Sławek
-
Dwa błędy, które nic mi nie "mówią"
00466 http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00446 01317 http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/013176 -- Pozdrawiam. Sławek