Treść opublikowana przez bobikos
-
dziwny objaw bo zmianie uszczelki
Termostat lub czujnik temperatury. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Montaż foteli el. z pamięcią - z anglika
W B6 nie ma maty w siedzeniu pasażera. W zasadzie zmiana wiązki + przełożenie silniczków powinno załatwić temat. Dopóki nie rozbierzesz foteli to się nie do wiesz.
-
Poduszki silnika olejowe od b7 2.0tdi podjeda do 1.8t?
Za twarde będą bo 2.0TDI jest cięższy. Szukaj do 1.8T. Właśnie ta literka robi różnicę.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Musi być quattro. Z końcówką M o ile pamiętam jest od quattro
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Pompa z B7 jest inna - i fizycznie i elektronicznie. Poszukaj pompy z B7
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Czy jest jakaś opcja wymiany czujnika z tyłu (środkowy prawy) bez zdejmowania zderzaka? Samą wtyczkę udało mi się odpiąć.
-
Rozbieżności między Vagiem, a wskaźnikiem
Wszystko jest ok. Tak są zaprogramowane zegary. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z silniczkiem regulacji wysokości fotela
Robiłeś nastawy podstawowe? Nie wiem jak w b8 ale w b6 istnieje możliwość wykonania nastaw podstawowych. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Problem ze wskazaniem paliwa po swapie na Quattro
Pływaki są ze złego rocznika. W polowie 2002 była zmiana. Musisz wymienić obydwa plywaki. Dobór wg VINu auta. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
skąd wziąłeś +12V po stacyjce? jakie przewody miałeś obsadzone w kostce iso? Jakie miałeś wcześniej radio? Obejrzałem film i wszystko wygląda ok. delikatne opóźnienie we włączeniu lampki wynika prawdopodobnie z zastosowania ledów w lampce podsufitki
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Pomiar poziomu w przypadku zbiornika Quattro (ze względu na kształt zbiornika nad wałem) zawsze odbywał się za pomocą dwóch czujników. Pompa od 2.5 tdi ma dodatkowy czujnik braku paliwa podłączony do ECU (wychodzący z dekla pompy - wtyczka widoczna na zdjęciu które ostatnio wstawiałeś). W przypadku 1.9 tdi tego czujnika się nie podłącza. Jak już podłączysz drugi czujnik to przekoduj licznik by czytał poziom z dwóch czujników.
-
Problem z czujnikiem poziomu paliwa
Na przełomie 2002 i 2003 była zmiana pływaków. Włożyłeś pływak od starczej/nowszej wersji. Musisz zainstalować swój pływak.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jeśli założyłeś kompletny zbiornik pod Q to na pewno masz drugi czujnik po lewej stronie (pokrywka pod siedziskiem tylnej kanapy). 150 km prawdopodobnie miały inne skrzynie, w których nie było pompki oleju i chłodniczki.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
2.5 tdi miały chłodnicę oleju. Ja wymieniłem chłodnicę na wersję od 1.9 tdi automat - ona ma chłodnicę oleju w chłodnicy wody, wszystko pasuje do siebie. Możesz jeździć bez lub dodać osobną chłodniczkę. Jak bardzo jest ona potrzebna nikt Ci raczej nie odpowie, najwyżej ugotujesz skrzynię. Pompę abs musisz kupić od Q, czyli z końcówką A. Wersja silnikowa nie ma znaczenia bo i tak trzeba zakodować. Drugi czujnik poziomu paliwa trzeba podciągnąć do licznika i sam licznik przekodować. Na jednym pływaku od poziomu 1/4 w dół wskaźnik zaczyna szaleć.
-
Audi a 4b5 Avant.1595cm3 1.6 po lifcie.10.11.99/2000
To są otwory do ustawiania sanek. Po drugiej stronie tez takie są. Powinny być puste. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Tuleje sanek/wózka - tzw. poduszki.
Wymieniłeś w końcu te tuleje? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Brak wycieraczek, kierunkowskazów i podświetlenia
Coś się dzieje z mce Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
swap 2.5 -> 1.9 quattro
mechanicznie do zrealizowania, zostawiasz swoją skrzynię, dokładasz dystans od 1.9 tdi występujący ze skrzynią 6b, sprzęgło i dwumas z 1.9 tdi. Silnik możesz kupić jakikolwiek 1.9 tdi od A4 b6, najlepiej AVF + wiązka + ECU - nie musi być od quattro. Teraz masz wersję 180KM więc skrzynia potrzebuje chłodzenia oleju, dlatego musisz zakupić chłodnicę od 1.9 tdi automat (Twoja aktualna ma wyjścia wody po innej stronie i nie będzie pasowała do 1.9 tdi) Jeśli chodzi o ABS, EDS to jedyne co Cię czeka to przekodowanie sterowników. Przejżyj wątek od montażu quattro, znajdziesz tam sporo informacji.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Sprawdź oznaczenie skrzyni i wg tego dobierz dyfer Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Nie działają czujniki cofania.
Czujniki na vagu pokazują odleglosci dopiero po wrzuceniu wstecznego. Wygląda że masz gdzieś przerwę w obwodzie. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
B7, stop na całej lampie
Każda żarówka w lampie jest podłączona bezpośrednio do MCE i podlega kontroli obwodu. Jak chcesz mieć problemy i błędy na FISie to obrałeś dobry kierunek działań. Ja jednak polecam Ci nie kombinować.
-
Różnica między lampka pod fotochrom a bez
Różnica jest w schemacie elektrycznym. Włączenie lampki nie powoduje ściemniania lusterka Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wężyk w podszybiu A4 B7 ALT 2.0
Zainteresuj się drożnością dopływów z podszybia bo ze zdjęć wyglada że stała tam woda. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 AVB] Czy intercooler z AWX/AVF będzie pasował do AVB ?
Sprawdź wg vinu bo jakieś roznice były miedzy poszczegolnymi latami produkcji Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Uchwyt na telefon ?
Złącza samego uchwytu raczej nie przerobisz. Nie widzialem do tej pory nigdzie schematów uchwytu. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka