Treść opublikowana przez bobikos
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Do przygaszonych długich nie musisz nic wymieniać, a jedynie dołożyć moduł sd-2, nie jest to oryginalne rozwiązanie ale działa. Moduł w wersji F potrzebny jest do CLH. Przełącznik z literką B to ten z funkcją AUTO.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Kodujesz na rozładowanym aku? Chcesz sobie koszty dodatkowe zrobić? Naładuj akumulator, potem odłącz na chwilę klemę żeby zresetować licznik.
-
Błędy po zamotowaniu ori modułu haka
Jeśli błędy będą wracały to proponuję sprawdzić miejsce wpięcia postacyjkowego plusa. Powinien zostać podłączony do czarnego przewodu wychodzącego ze stacyjki. Zasilanie modułu powinno zostać wzięte ze stałego plusa, natomiast osobny bezpiecznik zasilany z przekaźnika X (również 30A) powinien zostać dany na piny 9 i 10 gniazda.
-
Błędy po zamotowaniu ori modułu haka
w ilu miejscach będziesz pisał o tych samych błędach? Licznik działa jak trzeba? Jakieś błędy tam się pokazują? Podłączałeś coś do licznika przy instalacji tego modułu? Jak odepniesz moduł błędy wracają? Sam moduł działa poprawnie? Gdzie się podłączyłeś z CANami? Skąd brałeś +12v postacyjkowe do pinu 5 modułu?
-
00588 - Airbag Igniter
Odłączyłeś poduchę razem z taśmą kierownicy? Może sama taśma jest uszkodzona?
-
nie działa oświetlenie nóg i elektryczna regulacja lędźwi, problem z pakietem swiatło
Czy wszystkie błędy wracają? pierwsze co to sprawdź bezpieczniki przy kierownicy, wygląda na to że brakuje napięcia na sterowniku drzwi kierowcy i pasażera (jeden wspólny bezpiecznik - któryś z małych) - to by rozwiązywało problem 2 i 3 punktu. Jeśli chodzi o pkt 1 to też sprawdź bezpiecznik zamocowany na MCE (jak zdejmiesz osłonę pod kierownicą to będzie widoczny. Przestrzeń nóg jest sterowna z MK. Sprawdź na początek kostki pod fotelem kierowcy i pasażera - czerwona jest od elektryki i oświetlenia.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Czy któryś z forumowiczów mający za sobą przekładkę w B6 może opisać bardziej szczegółowo temat niezbędnych części i miejsc w których może wystąpić problem lub jest więcej rzeźbienia? Czy tylne sanki i most są zawsze takie same? Niezależnie czy jest to 1.8T czy 2.5 TDI? Czy tylne sanki wchodzą bez przeróbek i jedyne niezbędne rzeźbienie jest przy podporze wału? Jak wygląda mocowanie skrzyni? Wystarczy wymiana poduszki z łapą czy też jest rzeźbienie? Elektrycznie, jeśli chodzi o pompę wystarczy że przełożę swoją i dodam drugi pływak? Dzięki za wszelkie informacje.
-
[B6 AVF] Lekkie wachania napięcia ładowania
Masz coś uszkodzone w zamku. Wkładka ma czujnik położenia przy otwieraniu-zamykaniu więc tak na prawdę otworzyłeś zamek przez centralny a nie mechanicznie.
-
Actuating Motor for Temperature Flap: Right (V159) gdzie sie znajduje??
Jak zdejmiesz schowek będziesz miał dostęp do tego silniczka. http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/blad-716-silownik-klapy-recyrkulacji-v113-zablokowany-brak-napiecia-235721/#post2866776
-
Błąd czujnika G2/G62
o ile wiem to w obudowie termostatu nie jest zamontowany czujnik tylko jakaś tam grzałka która wspomaga działanie termostatu w określonych warunkach.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Od dawna wiadome jest że moduły Q i R działają w B6. Problemem jest sama kierownica multifunkcyjna, gdzie nie ma współpracy pomiędzy elementami z B6 a B7 (i w jedną i w drugą stronę).
-
Dmuchawa
podłącz VAG i sprawdź błędy na początek. Wydaje się że któryś czujnik oszukuje, raczej nie temp zewnętrznej, ale może ten zamontowany w klimatroniku... Popatrz w bloki pomiarowe i sprawdź czy któryś czujnik nie oszukuje. Z tego co zdążyłem zauważyć klimatronik w audi jest na tyle inteligentny że nie wyłącza zupełnie nadmuchu nigdy (chyba że się samemu to wymusi). Czy gdy wentylator się nie kręci klimatronik pokazuje i stara się ustawić siłę nadmuchu (ilość kresek na środkowym wyświetlaczu)?
-
OC w PZU z opcją auto szyba
Powiedzcie czy w avivie umawiają się na oględziny przy zakupie ubezpieczenia na szyby?
-
Błąd czujnika G2/G62
Da się w ogóle wymienić sam czujnik w termostacie?
-
Chyba padł moduł .
oświetleniem wnętrza steruj moduł komfortu. Posprawdzaj najpierw bezpieczniki, jeśli wszystkie będą ok powinieneś sprawdzić błędy vagiem. MK siedzi pod fotelem kierowcy przy progu, najlepiej wyjąć fotel żeby się tam dostać.
-
[ALL] VAG CAN HEX USB VAG-COM 704.1 VCDS 805.1 i 812.4 - Naprawa kabla
to zależy na jakich kostkach są. Był wątek na garageforum.co.uk jak naprawiać kable wraz z nowszymi wsadami ale teraz nie ma tam dostępu.
-
Błąd czujnika G2/G62
który czujnik wymieniałeś? Ile miał pinów i jaki kolor?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Nie stosuj procedury od B6 do B8 Poczytaj tu: Audi A4 B8 Zadaj osobne pytanie a koledzy na pewno odpowiedzą. Jak będziesz na pałę zmieniał kodowanie to na pewno coś popsujesz
-
ESP - Nurtujące pytanie ( włączone czy nie )
żeby ocenić czy kąt jest dobry trzeba wejść w bloki pomiarowe w ABSie, błędu może nie być. Jeśli mechanik jest ogarnięty to będzie wiedział gdzie sprawdzić
-
ESP - Nurtujące pytanie ( włączone czy nie )
To tylko przypuszczenia ale jeśli sterownik ABS/ESP dostaje info że masz cały czas skręcone koła a ich prędkość obrotowa jest taka sama, bo samochód jedzie prosto, to może moc jest ograniczana przez komputer (pomimo że kontrolka nie świeci się). Dlatego wróżymy trochę i VAG byłby przydatny w tej sytuacji. Kojarzę podobny temat ale pozostawiony bez odpowiedzi i konkretnych rozwiązań. Normalnie włączone ESP nie powinno wpływać na przyspieszenie więc coś jest na rzeczy.
-
ESP - Nurtujące pytanie ( włączone czy nie )
Właśnie niekoniecznie musi być ok. Jeśli kierownica była zdejmowana i krzywo założona później to możesz mieć zły kąt. Na geometrii tego nikt nie sprawdza. Załatw sobie VAG bez tego będziemy wróżyli.
-
ESP - Nurtujące pytanie ( włączone czy nie )
Nie dyskutujemy tu o starych golfach na pompie mechanicznej i nie tego dotyczy wątek.
-
ESP - Nurtujące pytanie ( włączone czy nie )
Zmiłuj się nad swoim silnikiem... Diesla do 5 tys obrotów? Zacznij od diagnostyki sterownika silnika i ABSu. Geometria ustawiona? samochód prosto jeździ? Podczas przyspieszania auto traci przyczepność?
-
ESP - Nurtujące pytanie ( włączone czy nie )
podłącz komputer i sprawdź błędy. Masz benzynę czy diesla?
-
Problem z dołożonym tempomatem
kontrolka zapala się dopiero jak ustawi się żądaną prędkość. Czujnik sprzęgła sprawdzisz w którejś grupie sterownika silnika - chyba 6, okienko jest opisane jako czujnik hamulca i sprzęgła. Po wciśnięciu pedału pojawiają się jedynki w okienku zamiast zer - dwa pierwsze dotyczą czujnika hamulca, ostatnia pozycja czujnika sprzęgła.