Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. Do przygaszonych długich nie musisz nic wymieniać, a jedynie dołożyć moduł sd-2, nie jest to oryginalne rozwiązanie ale działa. Moduł w wersji F potrzebny jest do CLH. Przełącznik z literką B to ten z funkcją AUTO.
  2. Kodujesz na rozładowanym aku? Chcesz sobie koszty dodatkowe zrobić? Naładuj akumulator, potem odłącz na chwilę klemę żeby zresetować licznik.
  3. Jeśli błędy będą wracały to proponuję sprawdzić miejsce wpięcia postacyjkowego plusa. Powinien zostać podłączony do czarnego przewodu wychodzącego ze stacyjki. Zasilanie modułu powinno zostać wzięte ze stałego plusa, natomiast osobny bezpiecznik zasilany z przekaźnika X (również 30A) powinien zostać dany na piny 9 i 10 gniazda.
  4. w ilu miejscach będziesz pisał o tych samych błędach? Licznik działa jak trzeba? Jakieś błędy tam się pokazują? Podłączałeś coś do licznika przy instalacji tego modułu? Jak odepniesz moduł błędy wracają? Sam moduł działa poprawnie? Gdzie się podłączyłeś z CANami? Skąd brałeś +12v postacyjkowe do pinu 5 modułu?
  5. Odłączyłeś poduchę razem z taśmą kierownicy? Może sama taśma jest uszkodzona?
  6. Czy wszystkie błędy wracają? pierwsze co to sprawdź bezpieczniki przy kierownicy, wygląda na to że brakuje napięcia na sterowniku drzwi kierowcy i pasażera (jeden wspólny bezpiecznik - któryś z małych) - to by rozwiązywało problem 2 i 3 punktu. Jeśli chodzi o pkt 1 to też sprawdź bezpiecznik zamocowany na MCE (jak zdejmiesz osłonę pod kierownicą to będzie widoczny. Przestrzeń nóg jest sterowna z MK. Sprawdź na początek kostki pod fotelem kierowcy i pasażera - czerwona jest od elektryki i oświetlenia.
  7. Czy któryś z forumowiczów mający za sobą przekładkę w B6 może opisać bardziej szczegółowo temat niezbędnych części i miejsc w których może wystąpić problem lub jest więcej rzeźbienia? Czy tylne sanki i most są zawsze takie same? Niezależnie czy jest to 1.8T czy 2.5 TDI? Czy tylne sanki wchodzą bez przeróbek i jedyne niezbędne rzeźbienie jest przy podporze wału? Jak wygląda mocowanie skrzyni? Wystarczy wymiana poduszki z łapą czy też jest rzeźbienie? Elektrycznie, jeśli chodzi o pompę wystarczy że przełożę swoją i dodam drugi pływak? Dzięki za wszelkie informacje.
  8. Masz coś uszkodzone w zamku. Wkładka ma czujnik położenia przy otwieraniu-zamykaniu więc tak na prawdę otworzyłeś zamek przez centralny a nie mechanicznie.
  9. Jak zdejmiesz schowek będziesz miał dostęp do tego silniczka. http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/blad-716-silownik-klapy-recyrkulacji-v113-zablokowany-brak-napiecia-235721/#post2866776
  10. bobikos odpowiedział(a) na Horas91 temat w 2.0
    o ile wiem to w obudowie termostatu nie jest zamontowany czujnik tylko jakaś tam grzałka która wspomaga działanie termostatu w określonych warunkach.
  11. Od dawna wiadome jest że moduły Q i R działają w B6. Problemem jest sama kierownica multifunkcyjna, gdzie nie ma współpracy pomiędzy elementami z B6 a B7 (i w jedną i w drugą stronę).
  12. bobikos odpowiedział(a) na szamil1 temat w Audi A4 B6/B7
    podłącz VAG i sprawdź błędy na początek. Wydaje się że któryś czujnik oszukuje, raczej nie temp zewnętrznej, ale może ten zamontowany w klimatroniku... Popatrz w bloki pomiarowe i sprawdź czy któryś czujnik nie oszukuje. Z tego co zdążyłem zauważyć klimatronik w audi jest na tyle inteligentny że nie wyłącza zupełnie nadmuchu nigdy (chyba że się samemu to wymusi). Czy gdy wentylator się nie kręci klimatronik pokazuje i stara się ustawić siłę nadmuchu (ilość kresek na środkowym wyświetlaczu)?
  13. Powiedzcie czy w avivie umawiają się na oględziny przy zakupie ubezpieczenia na szyby?
  14. bobikos odpowiedział(a) na Horas91 temat w 2.0
    Da się w ogóle wymienić sam czujnik w termostacie?
  15. oświetleniem wnętrza steruj moduł komfortu. Posprawdzaj najpierw bezpieczniki, jeśli wszystkie będą ok powinieneś sprawdzić błędy vagiem. MK siedzi pod fotelem kierowcy przy progu, najlepiej wyjąć fotel żeby się tam dostać.
  16. to zależy na jakich kostkach są. Był wątek na garageforum.co.uk jak naprawiać kable wraz z nowszymi wsadami ale teraz nie ma tam dostępu.
  17. bobikos odpowiedział(a) na Horas91 temat w 2.0
    który czujnik wymieniałeś? Ile miał pinów i jaki kolor?
  18. Nie stosuj procedury od B6 do B8 Poczytaj tu: Audi A4 B8 Zadaj osobne pytanie a koledzy na pewno odpowiedzą. Jak będziesz na pałę zmieniał kodowanie to na pewno coś popsujesz
  19. żeby ocenić czy kąt jest dobry trzeba wejść w bloki pomiarowe w ABSie, błędu może nie być. Jeśli mechanik jest ogarnięty to będzie wiedział gdzie sprawdzić
  20. To tylko przypuszczenia ale jeśli sterownik ABS/ESP dostaje info że masz cały czas skręcone koła a ich prędkość obrotowa jest taka sama, bo samochód jedzie prosto, to może moc jest ograniczana przez komputer (pomimo że kontrolka nie świeci się). Dlatego wróżymy trochę i VAG byłby przydatny w tej sytuacji. Kojarzę podobny temat ale pozostawiony bez odpowiedzi i konkretnych rozwiązań. Normalnie włączone ESP nie powinno wpływać na przyspieszenie więc coś jest na rzeczy.
  21. Właśnie niekoniecznie musi być ok. Jeśli kierownica była zdejmowana i krzywo założona później to możesz mieć zły kąt. Na geometrii tego nikt nie sprawdza. Załatw sobie VAG bez tego będziemy wróżyli.
  22. Nie dyskutujemy tu o starych golfach na pompie mechanicznej i nie tego dotyczy wątek.
  23. Zmiłuj się nad swoim silnikiem... Diesla do 5 tys obrotów? Zacznij od diagnostyki sterownika silnika i ABSu. Geometria ustawiona? samochód prosto jeździ? Podczas przyspieszania auto traci przyczepność?
  24. podłącz komputer i sprawdź błędy. Masz benzynę czy diesla?
  25. kontrolka zapala się dopiero jak ustawi się żądaną prędkość. Czujnik sprzęgła sprawdzisz w którejś grupie sterownika silnika - chyba 6, okienko jest opisane jako czujnik hamulca i sprzęgła. Po wciśnięciu pedału pojawiają się jedynki w okienku zamiast zer - dwa pierwsze dotyczą czujnika hamulca, ostatnia pozycja czujnika sprzęgła.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.