Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

konus

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez konus

  1. do tego rozrząd, termostat, odmę to tak na początek ja też robiłem pierwsze v6 i jakoś dałem radę. z tym że dizle mi nie obce. a i nie zapomnij porządnie sobie odpowietrzyć pompę wtryskową bo można sobie narobić szamba konkretnego
  2. będziesz miał utopione słupki tylne. podsufitka wcześniej schodzi w dół. bo słupki z polifta są tak jakby bardziej napompowane. ja jak u siebie pakowałem słupka polift do przeliftowej podsufitki to miałem szparę między nimi że kciuka dało się wsadzić z tego powodu został mi jeden słupek bo miałem zmieniać obydwa ale zmieniłem tylko ten który się rozsypał
  3. co do samej podsufitki z polifta to na bank nie siądzie Ci przy tylnych słupkach. podejrzewam choć może się myle że przy środkowych też. wiem bo kupiłem tyle słypki z polifta kiedyś i nie dało się ich spasować jakbyś chciał to jeden poliftowy gdzieś mi się wala
  4. to zależy czy mechanik amator w sensie że potrafi koło sam se zmienić czy dłubiesz co więcej. jeśli masz trochę oleju w głowie, parę dobrych kluczy, dużo czasu, najlepiej dwie dodatkowe ręce do przytrzymania czegoś czasem i nie straszna Ci zabawa przy składaniu rozrządu to rób sam. jest tu w jednym wątku opisane co się je z czym oraz wszystkie problemy po drodze jakie Cię napotkają. a czego nie będziesz wiedział to dopytasz ludzi tutaj. Ja robiłem sam i parę plnów zaoszczędziłem oraz wiem co mam zrobione. A i jeśli myślisz że zmienisz wałki i na tym się skończy to się grubo mylisz. po drodze wyjdzie Ci pewnie sporo kwiatków
  5. konus odpowiedział(a) na sebul temat w Audi A4 B6/B7
    raczej bez palnika to szkoda podchodzić do górnych i psuć sobie niepotrzebnie nerwy
  6. tam gdzie jest pokazane żeby podeprzeć przy wybijaniu to na dwa razy. ja tam podparłem jebłem i urwałem całe ucho id przykręcania mechanizmu bo jest kruche też musiałem rznąć po drugi mechanizm
  7. konus odpowiedział(a) na pitbulx temat w 1.6
    Niet. Uszczelnij to jako to będzie sucho.
  8. Skoro wymieniał uszczelki pod pokrywami to mam nadzieję ze zajrzał do odmy i ją zmienił? Bo to zazwyczaj jest przyczyną ze sie tam poci. A co do stukania to może walki całe a dzwigienki wytarte były albo pastylek brak. Tera spadła dzwigienka i stuka. To taki moje przypuszczenia bo na telu w Logi nie chce mi sie paczec [emoji6]
  9. myślałem że wszystkim parują tylko prawe halogeny
  10. Sama pompę pewnie o ząb trzeba przestawić. A jaki miałeś jak zaczynales regulacje? u mnie -0,4 było ustawilem na 2,0 i jeszcze w c**j regulacji miałem. Mnie pali około 9 litrów w cyklu mieszanym choć więcej miasta. W trasie zrobiłem 1800 km w zeszły weekend i wyszło 6,3 z tym ze autostrada powyżej 130 non stop i po górach wyszło trochę jazdy. W sumie to aż czujnik temperatury odmówił posłuszeństwa
  11. W widoku 5D żeby było słychać gdzie powietrzu sp***dala [emoji1] rzuć na PW temat jak cos. Bo ty upchales z tylu poduche a nie rękaw?
  12. ja to się nie znam ale kąt wtrysku to nie za rewelacyjnie masz ustawiony
  13. krystian ty sam zakładałeś powietrze? interesuje mnie jak toto tam upchałeś na tyle. masz jakieś rysunki alboco?
  14. ,dlatego chciałem foty jak to wygląda:decayed: w inter carsie jak sprawdzałem to wsio do 2.5 miało wyjście do przodu. dlatego olałem temat i założyłem jaki miałem bo wiedziałem że jak nie zmienie teraz to później nie będzie się chciało a czekać znowu na zbiornik c**j wie ile nie uśmiechało mi się. pozatym dałem za podjebkę 50 zł a ori podejrzewam że 150 lub więcej. kąt wtrysku na wiertle wyszedł mi -0,4 ale szybka korekta i wyjszło 2,0.
  15. ja też złożyłem wszystkie osłony już na rozrząd wio przykręciłem i mówie to na koniec dnia zmienie zbiornik... a tu taki chuuuuuuuj jak słonia nos w sumie jeszcze olej musze spuścić zalać nowy i płyn wspomagania bo totalnie zapomniałem. ---------- Post dopisany at 23:12 ---------- Poprzedni post napisany at 00:43 ---------- dobra ogarnięte wsio. kąt wtrysku waha się 2.0-2.2 więc nie jest źle. problemem jest że pomimo kątu wtrysku dobrego dalej długo kręci na rozgrzanym 2-3 obroty i dopiero załapie kiedy na zimnym pali od tyku. wnioskuje że dawka rozruchowa c**jowa ale nie sprawdziłem jaka. jaką można by spróbować mu wklepać? a i zbiornik zaadoptowałem bo nie dostałem z wyjściem na dół. wystarczyło kolanko plastikowe z jakimś odpowietrznikiem i 5 cm węża
  16. jutro będę knuł coś z tym zbiornikiem
  17. co do tłumika drgań to zrobiłem pewien myk bo zauważyłem że nowa rolka ma większy luz niż napinacz na tulejce więc tragedii nie ma a śruba jednak nie poszła za żadne skarby suma sumarów luzu nie ma żadnego na dzień dzisiejszy ale zestaw naprawczy będzie czekał na swoją kolej. osłony wszystkie pozakładałem i nie trze nic. kąt wtrysku sprawdze jak założe chłodnice, i wymienie olej. bez przygód się nie obyło. ze starą śrubą-tulejką trzymającą rolkę napinającą rozrząd wyszedł gwint z aluminium. nową srubę przekręciłem dokręcając ręką myślałem że miskę trzeba będzie zrzucać, żeby założyć nowy dekiel alu w króty wkręcana jest rolka. naszczęście okazało się że stara śruba trzymająca to kopytko napinające ma ostrzejszy/większy gwint i wymiary te same więc ona się wkręciła i trzyma jak zła. wczoraj zaś wyszedł gwint na śrubie od ustawiania kątu wtrysku. gdyby nie to że rozrząd miałem już złożony to bym przełożył koło z lewej głowicy ale musiałem się ratować dłuższą śrubą i cieńszą podkładką aby złapało choć trochę ocalałego gwintu.
  18. V6 dziś zamruczała dzięki wszystkim za rady a szczególnie autorowi wątku (jak będziesz w pl i przejazdem koło mnie to wpadaj na jaką flachę za to) czekam na pas, kły i chłodnicę i wyjeżdżam z garażu. z ciekawości zamówiłem nowy zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego bo 50 zł nie pieniądz a o ile lepiej pod maską się robi i okazuje się że 2.5 TDI ma wyście na wąż nie od boku jak wszystkie zbiorniki a od dołu więc będę musiał coś z przewodem pomodzić
  19. jak nie to zrzucę chłodnicę oleju i wspomagania. i tak olej zmieniam i płyn wspomagania na nowy. Miał być dzisiaj odpał ale przesunie się o jeden dzień. za to już praktycznie wszystkie graty mam:banan:
  20. pozatym kupiłeś us-a i pakujesz tera zderzak od europejczyka? toż taki us ze zderzakiem od esy to miałeś już w bordowej kilka lat wstecz a i mam do Ciebie sprawę na pw
  21. pompa blokowana wietrłem dlatego może być różnica kątu wtrysku. pozatym i tak miałem przed wymianą 4 stopnie więc trzeba poprawić. ale skoro się nie da to jak graty nie przyjdą zajmę się komorą i lakierem trochę jeszcze w poniedziałek muszę powalczyć z tym napinaczem bo wczoraj próbowałem kontrować i odkręcić tą tulejkę ale nie pykło w sumie miałem trochę już dość dlatego się poddałem bo od bladego świtu do nocy walczyłem.
  22. góra silnika poskładana na gotowo. pasek wstępnie nałożony. zostało przytrzymać blokady i go napiąć. moje pytanie takie czy da się kąt wtrysku ustawić na zimnym silniku? bo póki co nie mam chłodnicy a nie wiem kiedy mi przyjdzie
  23. Spojrzałem na ta fotke co wstawilem i sie wystraszylem tej drugiej krzywki. Polecialem do garażu jeszcze raz ocenić walki ale jednak zdjęcie tylko tak wyszło. Więc walki póki co odpuszczam. Jak sie wysypia to wtedy zmienię.
  24. ja też miałem 1.6 które poleciało 200 km/h ale rozpędzanie to nie trwało krótko 1.6 mile wspominam choć paliło tyle co 2.5 TDI a wyprzedzać ni ma czym. Awaryjne może nie jest wcale ale mogę powiedzieć śmiało że kilka razy mi brakło miejsca przy wyprzedzaniu. jednak lepiej czasem coś częściej wymienić ale mieć bezpieczny zapas mocy pod butem. Nawet szef zauważył że odkąd auto zmieniłem to przestałem się notorycznie do pracy spóźniać Co do bloków. ja bym wolał żeliwo bo w alu łatwo jest zerwać gwint w bloku przykręcając cokolwiek czasami nawet bez użycia siły
  25. jakości nie mam czym zrobić lepiej. może w sobotę za dnia wyjdą lepsze i może chociaż wytrę obiektyw z oleju bo telefon służy mi jako latarka co do wałków to podobno były głowice zmieniane w niemczech w 2006r. bo jakąś tam fakturkę mam to może i robione hydro było.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.