Treść opublikowana przez konus
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Albo 2.4 r5 choć słabo to idzie ale 2 tony załadunku ciągnie nieźle
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Kowi co do t5 to wątpię ze będzie walić przebiegi nie generujac kosztów. Lepiej kupic t4 na wypasie a resztę kasy przepic. Nawet niedawno był poruszany ten temat na forum .
-
a4 b5 1.6 adp rozrusznik nie kręci
To raczej aparat zaplonowy bo skoro cyka to dostaje impuls i wyrzuca bendiks tylko nie podaje prądu na rozrusznik szczotki w sumie też mogą być ale zostawilbym na koniec.
-
A4 B5 quattro 1.9 TDI AGP/AVF + GTB2260VK
co oznacza w nazwie tematu 1.9 TDI AGP/AVF? Przecież AGP to jednostka 1.9 SDI występująca poprzecznie m.in. w gulfach dużo zabawy ze swapem z 2.5 na 1.9? są jakieś pułapki które ciężko ominąć? sam się zastanawiam na kupnem 2.5 do ewentualnego swapa.
-
a4 b5 1.6 adp rozrusznik nie kręci
a cyka automat rozrusznika jak dajesz zapłon? jak nie to spróbuj na krótko podać sygnał z kabla grubego plusowego idącego do automatu na wzbudzenie. jak zakręci znaczy że wina leży pod drodze ze stacyjki do rozrusznika. jak nie pomoże to automat mógł paść.
-
Cieknący problem....
chodzi Ci pewnie o wpięcie dolnego węża do chłodnicy. kup kilka oringów o różnej grubości i pasuj który na ścisk wejdzie. ewentualnie przed złożeniem odtłuść i zasmaruj jeszcze jakim szczeliwem
-
[ALL B5] Takie se A4 do latania po wsi i lansu pod remizą vol.3
Chyba leży
-
[ALL B5] Audi S4
U mnie puścił tylko w prawym przodzie jak robiłem. Tył puszczalem nowe przewody do tych nyplów przy lewym przednim kole a przód lewy całość do pompy. Pamietam tylko że jest problem z zarobieniem końcówki przy pompie. Tam jest chyba odwrotny stozek czy coś.
-
renault laguna lub megane opinie
Ostatnio siostrze kupowałem lagune poliftowa ph1 w dci. Pół roku jeździe póki co bezawaryjnie. Zresztą z tego co słyszałem od posiadaczy lagun ph1 to jakoś nikt nie narzeka. Za 5 tys. już idzie kupić dci z klimatronikiem, ori radiem CD i nawet jakoś utrzymana z 2000r. Spalanie też przyzwoite
-
A3 słabo ciągnie pow. 3tys.
Wszystko co wyeliminowane było zrobione od czasu kiedy się zaczął problem. rozrząd może mieć na rzeczy bo tam jest zmienna faza. Wrzuciłem do wątku z logami: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosba-analize-logow-314770/
-
prośba o analizę logów
wstawiam brakujący log 007 002 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
prośba o analizę logów
Więc możliwe że zmienna faza rozrządu cofa zapłony? w sumie rozrząd będzie na dniach robiony bo się wysłużył. jutro wrzucę brakujące logi
-
prośba o analizę logów
prosiłbym o analizę logów w silniku 1.8 AGN. problem opisałem wątku: http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/a3-slabo-ciagnie-pow-3tys-314722/ czy coś można stwierdzić po tych logach?: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM(0 - 002,025) VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM(1 - 003,013) VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM(2 - 007,002)
-
A3 słabo ciągnie pow. 3tys.
Pacjent to A3 silnik to 1.8 bez turbo AGN. Kumpel ma problem na ciepłym silniku że powyżej 3 tys. łapie mu delikatnego muła i słabo się wkręca na obroty. Co może być przyczyną? Wstępnie wykluczone czujniki temp., przewody, świece, przepustnica, przepływomierz, filtr paliwa, filtr powietrza. Jest prawdopodobieństwo że jest to wina rozrządu który pasuje już wymienić? Które bloki najlepiej logować żeby coś wiedzieć?
-
Przekładka silnika na AHL na ADP 1.6
wiązka, ecu no i skrzynie by wypadało. jest w dziale sprzedam jeden cały zestaw pod swapa czy wszystko co potrzebne za 2 tys. bodajże spalanie podobne a przynajmniej jest czym jechać
-
Przekładka silnika na AHL na ADP 1.6
jakim cudem masz ahl w 1997r.? ktoś już zmieniał w nim silnik? z tego co piszesz to właśnie masz ADP i to właśnie one mają aluminiowy kolektor ssący. a i nie baw się w kombinowanie 1.6 za 2 tyś. bo za taką kasę kupisz kompletny swap 1.8T AEB-a.
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
Może być talon? Zdrowa śtuka. Zapomniałem o stopnicy jak ostatnio chciałem trochę subarynką powywijać... psiarnia tam nie goni?
-
Kierownica musi być lekko skręcona w lewo, żeby auto jechało prosto.
pewnie robili zbieżność i ustawiali nie patrząc na kierownicę. jak nie ściąga Ci auta to przestaw na wieloklinie. a najprościej to jeszcze sprawdź ciśnienie w kołach
-
Co to za przewód???
ja w sklepie z częściami do samochodów Ciężarowych kupowałem i zapłaciłem aż 5 zł za kawałek przewodu i dwie opaski. z tym że musi to być przewód olejowy
-
GWINT - w góre czy w dół? kiedy jest twardziej?
Ja też od jozka, też h&r-a i też nie mam helperow moj się już trzyma dluuugo więc nie pozalowany
-
GWINT - w góre czy w dół? kiedy jest twardziej?
Te małe sprezynki pod sprezyna główną. Nie wszystkie gwinty je mają...
-
GWINT - w góre czy w dół? kiedy jest twardziej?
teoretycznie jest prawdopodobieństwo że sprężyna się przestawi. ale musiałbym wjechać gwałtownie w 15 cm wyrwę jeszcze na wylanych amorach żeby koło poszło na tyle w dół żeby poluzować sprężynę a w takim przypadku poluzowanie sprężyny jest ostatnią rzeczą o którą bym się martwił. w końcu w vw t4 też po podniesieniu auta robią się luźne sprężyny i tam nikt nie mówi że konstrukcja auta jest niebezpieczna teorią taką że jak mega nisko to bujaka to niepotrzebnie wywaliłem fc**j kasy na gwint h&r skoro mogłem sprężyny uciąć i też by była gleba i miętko no chyba że zrobiłem 70 tys. km na zepsutym gwincie przecież jak bym nie testował różnych setupów to bym się nie wypowiadał. było u samej góry kilka razy było średnio i teraz jest na 60,5 i jedynie jakie różnice twardości odczułem to przy pustym baku/pełnym baku
-
GWINT - w góre czy w dół? kiedy jest twardziej?
no właśnie i się zaczynają schody z tą logiką bo jest mega twardo a co jest niebezpiecznego w tym że sprężyna jest luźna na podlewarowanym aucie?
-
GWINT - w góre czy w dół? kiedy jest twardziej?
Nie chcesz nie wierz. Widocznie ktoś wyjął helpery zanim go kupiłem i taka sytuacja... Mi to nie przeszkadza a jedyną trudnością to utrzymanie w odpowiedniej pozycji sprężyny przy opuszczaniu żeby się nie obrocila. W każdym bądź razie ile uzotkownikow tyle zdań o twardosci/wysokości. U mnie u góry jest miękko na h&r.
-
GWINT - w góre czy w dół? kiedy jest twardziej?
ale co ma ściśnięcie sprężyny do twardości na podniesionym aucie? przecież ona i tak się ugina pod ciężarem tyle ile się ma ugiąć. jak ja mam na setupie że sprężyna na podniesionym aucie lata luźno ok 4 cm to znaczy że jest mega miętko? na moją logikę to twardość zależy od współczynnika ciężar auta/twardość sprężyny a nie od tego jak ją ściskamy na podniesionym aucie zresztą mi zawsze się jeździło w c**j bardziej komfortowo jak podnosiłem gwint niż jak opuściłem na tych samych kołach kowi teraz przeczytałem to co pisze koleś ten od którego zapożyczyłeś zdjęcie i ma racje. auto ugina sprężynę cały czas tą samą siłą tylko ją przesuwamy na dół więc jak może zmienić się twardość? jedynie różnica właśnie może polegać jak pracuje amortyzator na opuszczonym, podniesionym i ewentualne dobijanie do odboi