Treść opublikowana przez Flyer
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
330mm chcę zrobić, ale muszę w końcu rozkminić temat na porządnie. Przodu raczej nie ruszę, nie chcę zmieniać na 2-tłoki.
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
A co ma Hammer? RS3 370mm?
-
Pierwsze w Polsce B6 2,7 Biturbo - 485PS / 600NM
Jakoś nigdy nie trafiłem do tego działu ze swoim projektem, choć ma już 5 lat i dużo osób go zna. Mam kupę doświadczeń swapowych i związanych z modyfikacjami 2,7 BiT - może komuś pomogę SWAP: Daniel - Nosb Performance (2010) Modyfikacje: Adam - AWRacing (2014) - https://www.facebook.com/AWRtuning/posts/411444425673421 Części: SID Motorsport Strojenie: Witek - R-Performance (2014) - https://www.facebook.com/RperformancePL/posts/799202230139426 Auto jest w moich rękach od 2007 r. Pamiętam jeszcze jak cała stara gwardia forum jeździła B5 i B6... a teraz skubańce wożą się A5, C7 i innymi. W 2010 po awarii pompy wody w moim ex 2,5TDi zdecydowałem się na SWAP silnika. Kupiłem lekko uderzone S4 B5 ze Szwajcarii i tak zaczęła się przygoda. Oba auta trafiły do Daniela (Nosb) jako że mógł jako jedyny zaoferować mi zajęcie się autem naprawdę po macoszemu... w dodatku wcześniej swapował 2,7 do swojej B5. Cała operacja trwała 2 miesiące oraz przez kolejne 2 lata eliminowaliśmy drobne niedoskonałości - dzięki temu teraz ludzie jeżdżą 2,7BiT w swoich B6-tkach od razu w full opcji z klimatyzacją itd. Generalnie auto przez cały okres po swapie nie sprawiało większych problemów. Nigdy nie stanęło na drodze, wymieniałem jedynie pojedyncze elementy osprzętu - czujniki EGT, przepływomierz etc. W 2014 zaczęły dawać znać o sobie głowice oraz sprężarki - motor zaczął poddymiać pod obciążeniem -> zdecydowałem się na remont głowic oraz większe sprężąrki = czyli plan 450PS+. Auto pojechało do Zambrowa, do AWRacing. W trakcie prac okazało się, że motor nadaje się tylko do remontu, a że chciałem mieć auto zrobione na 'tip top' bez żadnego druciarstwa i oszczędności - zrobiliśmy kompletny remont silnika i wleciało duuuużo nowych części. Niekoniecznie tanich Setup po modyfikacjach: - Silnik 2,7 AGB z S4 - nowe panewki, nowe pierścienie, nowe śruby, uszczelki, blok po honowaniu - Głowice 2,8 AMX po remoncie - Turbiny K04 RS6 - Nowe DP 2x2,75" - Wydech 2x2,5" custom na 4 tłumikach - FMIC i dolot Sporttig - Nowa pompa oleju ASO - Nowe cewki BERU - Nowe świece NGK RS4 - Nowy N75 - Nowe wtryski Siemens Deka 630cc - Nowe zawory DV - Nowy przepływomierz Bosch - Nowa pompa paliwa Bosch 044 - Nowe uszczelniacze, uszczelki, śruby, węże i pierdyliard dupereli przy remoncie i montażu turbin itd. - Chłodnica oleju Mocal - Osprzęt silnika oczyszczony ze zbędnych dupereli - Sprzęgło RS4 + tarcza kevlar Generalnie auto jest sporym zaprzeczeniem tego, że 400+ robi się tanio i bardzo łatwo Nie potrafiłbym zrobić tego na pół gwizdka czy polegając na używanych klamotach. Nauczony doświadczeniami po całej operacji teraz zrobiłbym nieco inny setup... ale i tak jest permanentny banan na twarzy Wykres Temat o aucie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/8263-b6-agb-pierwsze-w-polsce-b6-27l-v6-biturbo-s-line-486ps-590nm-str-232/
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Ja bym najchętniej wrzucił jeszcze większe od RS4 B7 - ale ceny tarcz i klocków zabijają
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Jezu... wieki nie byłem na spocie. Dobrze, że chociaż znajome auta na fotach zobaczyłem
-
[INNE] Audi A6 C6 Pełen pakiet S-line, pierwsze w Polsce 2.0 tdi quattro
Widzialem w opisie, ze nie podobalo Ci sie kompletnie E61 i kupiles C6... co takiego Ci sie nie podobalo w 5-tce?
-
B6 DIVISION
Golas to myślę że z 200zł maks 200? a nie ma szans , chyba do b8 , jak za 300 byś kupił to i tak bardzo dobra cena Eeee.. no własnie patrząc ostatnio na forum, to ładnych schowków coraz mniej i ceny były kosmiczne. Sam płaciłem chyba 300.
-
B6 DIVISION
Panowie, ile warty jest schowek B6/B7 Soul w stanie IGŁA TOTALNA? z 300PLN? Nie ma żadnej rysy. Oczywiscie schowek zwykly golas, bez lodowki, bez wylacznika airbaga itp.
-
Opinie na temat silnika 2.7BiT w Audi S4/RS4 B5
Tu bym dyskutował... chyba, że ktoś wrzuci używane sprężarki, używane wtryski, używaną pompę do starego silnika bez remontu i ze starym osprzętem - to TAK, da się. Ale ile to pojeździ... nie wiadomo ;-)
-
B6 DIVISION
Odliczamy czas do zgonu, podobnie jak EU swego czasu.
-
Cubrowóz C7 3.0 TDI AVANT QUATTRO S-line Havana Schwarz , B&O, 20" 303 PS
Zdecydowanie rotor zamiast tego co pokazałeś... to jakieś dziadkowe koło
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Yyyyyy... bo nic specjalego się nie działo Auto za***rdala, ma się dobrze. Z jednej strony myślę powoli o sprzedaży, a jak się nim przejadę... to ochota odchodzi.
-
[B6 AVJ] 1.8 Big Ass Turbo 513HP 557Nm, 600HP+ wkrótce
Jestem ciekaw jakie czasy pokazałby RL.
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Miałem ten sam problem co Ty i dorabiałem tuleje do podłożenia pod sprężyny. Teraz już ich nie potrzebuję, bo zmieniłem gwint - mogę Ci sprzedać. Jak jesteś zainteresowany, to zapraszam na PW.
-
A4 B6 2.7 V6 BiTurbo. Sprzedane, do zamknięcia.
nie wiem jakie tam heble siedza, ale nawet na 8-tloczkowe od RS4 B7 da sie wsadzic 18".
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Zegary na desce robią robotę, każdy na nie zwraca uwagę
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
To nie atrapy
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
No recaroski są zacne, od zawsze chciałem je mieć w takiej konfiguracji i udało się upolować na allegro. Żeby nie było nudno, to dziś jeszcze wpadła gałka RS4 + nowe zimówki Nokian A3. Tylko gdzie jest śnieg... Spoko, to tylko atrapy, taki sticker-tuning...
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Myślałem, że będzie mi brakowało grzania, ale alcantara nie jest tak zimna jak skóra... więc jest git Schowki, siatki, elektryka
-
Swap z 1.9 TDI na 2.7 Biturbo
Potrzebujesz silnik z wiązką, ecu, pompę paliwa do benzyny - i tyle w temacie. Nie ma znaczenia, czy to S4 B5, czy A6 C5, choć ja bym szukał chyba motoru z poliftowej C5, zawsze jest szansa, że nie jest śmietnikiem jak większość S4 na rynku. Kompletny napęd jak sam wspomniałeś, sanki silnika od V6. Reszta zostaje, choć V6-tki mają większe chłodnice wody chyba co przydałoby się szczególnie w lecie + wyjście na chłodnice oleju skrzyni. W idealnej opcji należałoby też wymienić bak żeby Ci ktoś z rozpędu kiedyś ropy nie zalał jak zobaczy wejście pod diesla. Żadnych półosi, czy zegarów z B5 - nie wiem kto takie bzdury wypisuje. p.s. trochę detali po drodze jeszcze wyjdzie jak np. łapa skrzyni pod 2 wydechy, ale nikt Ci gotowego przepisu na 2,7 nie poda na tacy.
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Akurat zdjęcia potrafię całkiem dobre trzaskąć... ale nigdy auta nie traktowałem jak modelki Kiedyś jak będzie ładna pogoda to w końcu doczeka się sesji. Tymczasem... kalkulator
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Czarne + czarna alcantara.
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Nigdy nie robię fot
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
Piękna jest... ale szkoda, że nie ma jakiejś V-ki pod maską. Przynajmniej mógłbyś czegoś posłuchać w lato...
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Dziś przy pomocy Boberka udało mi się w końcu przełożyć fotele... Recaro robią robotę. Są twardsze niż ori s-line, ale trzymają znacznie lepiej. Zacny mod