Treść opublikowana przez edekxp
-
Ile pali Wam gazu?
A co się dzieje jak się nie pokrywają? Jak to co? Jak LPG powyżej PB to mieszanka za bogata i zalewa gazem i dużo pali, nawet czasem gorzej jedzie, gaz spala się w katalizatorze jeżeli on jest jak poniżej to wiadomo uboga mieszanka wypalanie gniazd zaworów itp
-
Kierunki w lusterkach A4 B6
Niby ok ale niebiescy mogą dowód zabrać. Lamp kierunków może być chyba tylko trzy
-
Demontaż dokładek zderzaka i listw progowych
Przedni zderzak szybko się zdejmuje. Odkręcasz reflektory i demontujesz, za nimi widać nakrętki od zderzaka przy błotniku, chyba po 2szt na stronę (tył 3 szt) Dodatkowo dwie długie śruby po wyjęciu kratek na halogeny - nie odkręca się do końca Jeżeli masz osłonę pod silnikiem to oczywiście też trzeba odkręcić Jak ksenony to wąż do sprysków oraz kostka od halogenów i czujnika temp.
-
Ile pali Wam gazu?
Skoro sekwencja to żadna dawka powietrza. Można sprawdzić czy czasy wtrysków PB i LPG się pokrywają Miałem wcześniej 1.6 i spalanie było podobne.Na trasie to około 8l, ale spokojna jazda, po mieście to 12 spalił
-
Ile pali Wam gazu?
Nie masz sekwencji? jeżeli nie masz to może być za bogato
-
Dokładki w B6
U mnie były malowane na 100%, bo dokładka z przodu była pozdzierana i był kolor czarny pod spodem
-
Dokładki w B6
Z przodu dałem podkład bo trochę miałem porysowaną dokładkę (brak farby szarej) Reszta bez podkładu bo przecież były malowane org.na szary, tylko zmatowiłem Spray-u chyba poszło 4 czarne - 400ml i 2 bezbarwne też 400ml Koszt około 60zł ale efekt super. Wiadomo org.lakier to perła metalik, więc się różni ale tylko z bliska Lakiery to zwykłe uniwersalne kupione w pobliskim sklepie
-
Dokładki w B6
Właśnie pomalowałem dokładki i listwy sprayem czarny błyszczący i na wierzch bezbarwny lakier (spray) Auto wygląda o wiele lepiej zobaczcie (zdj.telefonem) http://i3.photobucket.com/albums/y51/edekxp/Audi%20A4%20B6/20120602035.jpg http://i3.photobucket.com/albums/y51/edekxp/Audi%20A4%20B6/20120602036.jpg http://i3.photobucket.com/albums/y51/edekxp/Audi%20A4%20B6/20120602037.jpg
-
Wybór CB radia :)
Ja kupowałem od tego gościa, stan idealny 199zł Używane Lafayette Ermes Pro gwarancja 7 miesięcy (2435694919) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Wybór CB radia :)
Właśnie mam takie radio a antena pirat, radyjko w schowku pod kierownicą, głośnik dodatkowy w podsufitce za lampką (B6)
-
Wybór CB radia :)
Szukałem Presidenta Johnny II, ale kupiłem taniej Lafayette Ernest i super radyjko, wieksze możliwości od pierwszego
-
Dźwięk pracującego (męczącego sie) silniczka z okolic środka kokpitu /radia/klimy
Jest wiatraczek, ale nie jest do chłodzenia elektroniki tylko to pomiaru temp.powietrza. U mnie był trochę brudny, wyczyściłem i nasmarowałem, aby się do niego dostać trzeba rozebrać klimatronik na części pierwsze
-
Umiejscownienie przełącznika gazu wewnątrz auta
wlew identycznie u mnie a przełącznik obok lewarka biegów, tak już kupiłem i jest ok, pod ręką i widać poziom gazu
-
Brak mocy na wysokich obrotach
Podobna Twoja sytuacja do mojej po zakupie Wprawdzie samochód u mnie jechał niby dobrze, ale parownik był do wymiany, czeste błedy ubogiej mieszanki itp Wymieniłem parownik na AC r01, wtryski (były już wysłużone) a na koniec sterownik (był Elpigaz) na Staga 300 ISA2. Ustawione wszystko jak należy i auto jedzie tak samo na PB i LPG Szukałem auta 1,8T a że trafił się z instalacją gazową to niby lepiej bo teoretycznie zaoszczędzone 2500zł na nową istalację. Lpg musiałem poprawić ale i tak koszty są mniejsze około 1000zł Parownik Tomasetto chyba za słaby to tego silnika Sterownik Zenit może i dobry zależy który - ustawiałem znajomemu i da się dobrze ustawić, ale wolę Staga Zobacz ile masz w korekcji mieszanki (32) Wykasuj błędy nawet jak ich nie ma i przejedź się na PB czy bedzie lepiej, może mapa rozjechana Myślę że parownik Twój nie wyrabia (spadki ciśnienia) miałem podobnie Podłącz laptopa do LPG i zobacz podczas jazdy na ciśnienie
-
Ile pali Wam gazu?
Wszystko zależy jak się jeździ miasto czy trasa. U mnie (1.8TQ) jak jadę w trasę predkość 110km/h to fis pokazuje 7l ale gazu pewnie spali z 9l ostatnio 300km (wiekszośc miasto krótkie odcinki) zrobiłem na 40litrach Raczej nie ma co szukać Wcześniej wychodziło mi ponad 15l, okazało się że jest mała nieszczelność przy map sensorze Ciekawe jak masz mapę ustawioną bo może Ci zalewa i bogato dlatego więcej pali, jak z silnikiem nie ma błędów? W trybie awaryjnym to żre jak smok Chyba B6 nie ma z silnikiem ADR
-
Mulenie, brak mocy
only podmianka....sprawdź jeszcze raz nieszczelności, podmień n75.......i na koniec wymień turbo:naughty: Sprawdzę szczelność kompresorem, N75 nie mam na podmianę, turbinę na razie zostawię Szczelność sprawdzona nieszczelny przewód kolektor i mapsensor (LPG) zmiana opaski. Poza tym reszta trzyma Zawór N75 sprawdzony (nie podmieniany) raczej sprawny (sprawdzałem też podając 12v) Zawór DV dziurawa membrana (cały czas zamknięty) - zamówiony u Gajosa Gruszka od WG działa Turbina b.delikatne luzy osiowe wirnika ---------- Post dopisany 30-05-2012 at 07:49 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2012 at 13:31 ---------- Zawór DV wymieniony, szczelność sprawdzona, przeczyszczony zawór N75 samochód chodzi o niebo lepiej. Od 2200obr już się zbiera, jak na razie brak błędów:banan:
-
Nie otwiera się - problem ze schowkiem zawias w porządku
U mnie było podobnie po zakupie Złamany jest taki język plastikowy w zamku, trzeba odkręcić zamek i go skleić wzmocnić np blaszką. Działa już kilka miesięcy:naughty: Lewy się chowa? bo jeżeli tak to masz coś urwane w środku pokrywy, nie wiem jak się ją rozkręca
-
Problem ze zdiagnozowaniem pukania
Ja też się naszukałem, wymieniłem dolny wahacz, końcówkę oraz drązek zero poprawy.Dopiero zmiana amortyzatora i błoga cisza:decayed:
-
Ile amper powinno auto pobierać
U mnie też siadał akumulator ale to jego wina. Prąd po zamknięciu auta pilotem 90mA, wartość 150mA też chyba do przyjęcia Kupiłem nowy akum. i trzyma
-
Przekładka silnika 1.8, na 1.8t q
Nie wiem czy są jakieś różnice pomiędzy silnikami co mają napęd Q czy nie, ale sądzę że to te same silniki. Napęd jest inny (skrzynia), więc mogłeś napisać: zmiana silnika 1.8 na 1.8T
-
Mulenie, brak mocy
Jak to sprawdzić. Muszę sprawdzić szczelność.Bez odpinania tylko ścisnołem przewód do gruszki WG i auto rwie dużo lepiej. Trzeba posprawdzać wszystko może N75 albo DV puszcza
-
Pilnie potrzebne dane ( wartości ) przepływomierza a4 b7 1.8t 163ps BFB
u mnie najwiecej było 147g/s oczywiście taki sam silnik
-
Regeneracja włącznika świateł
Proszę bardzo, powinno być OK http://chomikuj.pl/edekxp/Dokumenty/prze*c5*82*c4*85czniki+szyb,1664277855.pdf
-
Mulenie, brak mocy
U mnie od jakiegoś czasu wywala błąd 16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached Wstępnie sprawdziłem szczelność (wzrokowo) nic nie widać przeczyściłem zawór od trójnika odmy zrobiłem logi i myślę że 118 Boost_Du ty jakość duże wartości może ktoś się wypowie http://vaglog.rtnet.pl/edekxp_84726.html na przykładzie z innego samochodu u mnie turbo osiąga zadane ciśnienie przy około 3000obr a np tu: http://imageshack.us/f/521/log02marekcd8.jpg/ 2500obr Czy to jakaś nieszczelność?
-
Szarpanie
Vag-com, a jak nie masz spróbuj odłaczyć akumulator na 10min i podłacz i jazda na PB, zobacz czy wtedy szarpie Masz pewnie mapę rozjechaną PB po złym ustawieniu LPG