Treść opublikowana przez edekxp
-
termostat 1.8T
Błędów nie będzie ale temp.silnik i zegary mogą się różnić nawet 30stopni
-
Cewki zapłonowe wymiana
Z tą iskrą LPG i pb to się zgadzam. Jakiś czas silnik zaczął trochę się telepać na wolnych obrotach na lpg. Po przełączeniu na pb równo. Myślałem że któryś wtrysk lpg, bo hany mają już z 60tys. Po podmianie cewki praca równa na lpg i pb.
-
Spociki Zamojskie - druga niedziela miesiąca godz. 15.00 patrz 1 post
No może być. Masz tylko od strony pasażera aby wiedział czym jedzie ? Może przyjade na spota. Paweł będziesz?
-
[ALL B7] 2.0TFSI a LPG
Silnik by znalazł kompletny za 3tys. Sterownik i wiązką pewnie z 200zł, niewiadomo co ze skrzynią. B8 ma chyba dłuższe półośki. Ogólnie to rzeźba totalna, ale czego to Polak nie zrobi. Ale jaka by była fura B8 z 1.8T z softem na 200-240Km i zwykła sekwencja lpg Ostatnio widziałem w necie Lanosa z silnikiem 3,2 z vectry
-
[ALL B7] 2.0TFSI a LPG
Podoba mi się B8, zresztą nie tylko mnie, ale jak poczytać ile te silniki chlają oleju to masakra. Chyba ALT jest lepszy, mniej spala oleju.Więcej usterek w FSI itp. B8 ładnie wygląda, ale jechać w trasę 1500km, to nie wiadomo co padnie i bańka oleju w bagażniku.LPG już nie takie opłacalne, masakra. Może by tak B8 kupić z padnietym silnikiem i wstawić zwykły 1.8T
-
[ALL B7] 2.0TFSI a LPG
Dla grupy vag jest sterownik uniwersalny stag 400dpi, obsługuje auta do 2012 roku. Testowane 1.8fsi spalało 2l pb i 8lpg. 1l pb na jeden cylinder to minimum. Nie wiem dlaczego takie drogie te instalacje skoro sterownik jest tylko droższy 300-400zł, reszta to samo jak do zwykłego auta. Jak zmienię B6 na B8 to na pewno sam sobie zamontuje. Swoją drogą ciężko znaleźć dobrze wyposażone B8 a już quattro to wogóle.
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
czaja FL03 lub ostojnikowy jak chcesz czaja blaster Mogę Ci wymienić nawet w niedzielę, tylko masz kawałek drogi
-
Kontrolka brake, esp abs
Mam to samo tylko nie mam czasu naprawić. Trzeba sprawdzić bezpiecznik ABS lub gniazdo. Przy włączeniu kontroli trakcji w czasie jazdy zawory oraz pompa abs ciągnie wiekszy prąd.Spadek napięcia powoduje takie błędy. Jak dobrze pamietam to błąd u mnie zawór ABS. Jakiś czas temu zmieniłem bezpiecznik i było jakiś czas dobrze, teraz znowu to samo.
-
Przy jakiej temperaturze silnika włącza sie termostat
Termostat jest na 100stopni, a wskazówka taką ma specjalnie bezwładność aby nie martwić kierowcy. 115 to juz trochę za dużo, może masz uszkodzoną grzałkę w termostacie. nie ma błędów?
-
Objawy padającej pompy paliwa
Wkład = pompa paliwa. Pompa czyli wkład jest nierozbieralny, reszta to kosz (uchwyt) na którym trzyma się pompa- wkład
-
Problem z temperatura
30km trochę dużo, u mnie wystarczy z 10km, kiedyś miałem też podobnie trzeba było sporo przejechać w zimie. Brakowało oringu w termostacie, trochę puszczał na duży obieg. Po założeniu jest wszystko ok
-
[ALL B6] Podświetlenie włącznika świateł awaryjnych nie gaśnie.
Do sprawdzenia moduł komfortu czy wszystkie drzwi się zamykają. Może być wina mikrostyku lub pęknięty przewód pomiędzy słupkiem a drzwiami Przez to że auto nie jest zamknięte świeci się wł.awaryjnych nie gaśnie po czasie
-
Problem z temperatura
Można włączyć obieg wewnętrzny , nie będzie tak mocno schładzać płynu
-
Jakie lpg do 163km
Również mam staga w dwóch autach 1.8t i spisują się bardzo dobrze. Zresztą montuje tylko staga. Sam sterownik to nie wszystko
-
Przełączanie gazu na benzynę po 3500obr/min
Czyli montaż butli do jazdy na wstecznym
-
gaz 1.6 alz kombi
1.6 nie jest ekonomicznym silnikiem mało koni do masy auta, więc spalanie większe. Można ustawić że spali 8 ale po jakimś czasie głowica do roboty
-
Objawy padającej pompy paliwa
Ja wymieniłem na tą polecaną na forum skv, problemy w zimę ustąpiły. Pompa chodzi cicho. Oryginalna już buczała i było czuć wibracje na tylnej kanapie
-
gaz 1.6 alz kombi
Około 10 l gazu spali może mniej, butla jak dobrze pamiętam to 630x220 w sedanie, w avancie chyba 650x220. Z dojazdówką nie da rady. 650 będzie droższa pewnie że 100zł, gazu niewiele więcej wejdzie.
-
Spociki Zamojskie - druga niedziela miesiąca godz. 15.00 patrz 1 post
Trzeba było z Anglika zdemontować [emoji3]
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
68-69cm to wysokość 1BA, jeżeli chcesz niżej 4cm to jest 65 czyli 1BE
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Kolego dodam coś od siebie.Jak kupiłem auto standardowe zawieszenie 1BA i przód około 69cm tył 65cm. Tył niżej bo jest spora butla lpg i pewnie dlatego siadło. Po pewnym czasie trzeba przód obniżyć, kupiłem sprężyny 1BE klasa wagową ta sama. Po założeniu lipa chyba wyżej było z pół cm. Jak pisałem kiedyś, za wysokość decyduje amortyzator a sprężyna wytrzymuje tylko nacisk wagi. Skróciłem amory o 2cm i auto stoi na 65cm. Może u ciebie są inne amortyzatory Zmierz długość od widełek do miski
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
8E0 411 105 BG/DG – 0JH różowy,fioletowy,fioletowy 8E0 511 115 DA - 0YL biały,zielony, zielony Tak znalazłem, ale może zmień na 1BE, auto lepiej się prowadzi i lepiej wygląda
-
4x4 - opóznienie napędu tylnego
Ostatnio wymieniałem poduszkę pod skrzynią, bo guma też była naderwana.Trochę stukanie się zmniejszyło. Sprawdzałem na kanale, auto na hamulcu i próba ruszania przód tył.Skrzynia sporo się unosiła do góry
-
Spociki Zamojskie - druga niedziela miesiąca godz. 15.00 patrz 1 post
Ten sam czujnik? Może centralka zalana
-
Propozycje części instalacji gazowej - proszę o opinie
Owszem niektórzy wrzucają byle tanio i szybko. Nie jest tak wcale różowo jak Ci się wydaje. Zakładając lpg odpowiadasz za to, że nie padnie silnik itp Zapłać ZUS+podatki, prąd (wynajęcie warsztatu) kupno analizatora, testera, i inne narzędzia,ale da się zarobić. Właśnie jestem na etapie budowy warsztatu.Instalacje już zakładam od maja. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś też zakładał lpg. Instalację zakładam około 1,5 dnia,zdjęcie kolektora itp we dwóch. Chyba nie uważasz że ktoś za tyle pracy weźmie 500zł. Jeden mechanik tyle liczy za czyszczenie turbiny w TDI o lakiernikach już nie wspomnę