Treść opublikowana przez edekxp
-
Uszczelka pokrywy zaworów
proszę: Tu masz całą książkę Audi A4 b67.zip - Audi A4 B6 - Auto - edekxp - Chomikuj.pl
-
kłopoty z mocą po remoncie silnika
Turbinie nic nie bedzie, ale szkoda silnika Jak łapie lewe powietrze to uboga mieszanka i podwyższona temperatura Zrób logi bo to tylko gdybanie z tym dolotem
-
Zapchany katalizator
U mnie też był błąd kata. Zastosowałem kolanko przed drugą sondą lambda i wszystko ok. Wczoraj wyjąłem jeszcze raz katalizator i wybebeszyłem z niego wszystko. Ciężko było ale dałem radę. Teraz auto ma lżej. Katalizator nie wyglądał na zapchany
-
A4 b6 - cieknący przegub zewnętrzny
Pewnie winna jest ta osłona Ostatnio też wymieniałem i ta osłona jakby bardziej plastikowa a nie gumowa. Założyłem używaną - sprawną, po starym przegubie Pewnie guma pękła i dostał się piasek i po przegubie
-
Uszczelka pokrywy zaworów
Trzeba dać silikon, nawet tak jest zalecane:
-
Sonda lambda 1.8T BFB
Na 99% padła u mnie sonda o nr 0 258 007 090, wiem że teraz to jest numer 0 258 007 351 Chciałbym kupić używaną i jest np nr 0258006089/90 nie wiem czy to jest ta sama sonda i bedzie działać Może ktoś wymieniał i wie jakie nr sond pasują do 1.8T B6 Ten nr 06B 906 265 D powinien też chyba pasować Chyba pasuje:
-
Ściemniacz świateł wewnętrznych
Albo zrobić.Kilka elementów i światło się przyciemnia po czasie a nie po zamknieciu drzwi. Zrobiłem kiedyś taki układ do corsy b. Tapatalk
-
A4 Avant 1.8T Quattro 163KM - Instalacja LPG
Zakład partnerski nie powinien sie do takiego rzeźbienia przyznawać. 210 koni? Nie ma szans by czarny to pociągnął. Bylem przy gazowaniu Outlandera 176KM w zakładzie partnerskim i do tego zakładali czerwonego AC R01 i miedź 8mm. Czarny by nie wydał w każdym zakresie pracy. "Odpowiedni zabieg" o którym piszesz to właśnie opcja "wyłącz po pierwszym" albo włączenie np powrotu na benzynę przy 5,5 tyś obr. albo obciążeniu silnika 70%. Jak reduktor nie wyrobi przy ostrym bucie to sie przełączy na benzynę jeden lub wiecej cylindrów i klient myśli że jedzie na gazie a tu już benzyna leci. Jest to niezauważalne bo auto płynnie zmienia paliwa. A że klienci zakładający gaz jeżdzą w miarę delikatnie to można stosunkowo bezpiecznie zakładać za małe reduktory bo przeważnie i tak nie zostaną na maksa wykorzystane. Zaklad ma troche wiecej kasy bo różnica między czarnym a czerwonym w zakupie to ok 40 zł.Pomijam fakt że na 180 czy 210 KM powinna być miedź 8mm a czarny ma wejście na 6mm... U siebie mam czarny i 185KM daje rade Przy 6000obr na pb wtryski już nie dają rady bo za małe na lpg jest wszystko ok. Zasilanie mam 8mm zredukowane przy parowniku na 6mm. Póki co jestem zadowolony z tego parownika, zrobione 15tys km Tapatalk
-
Regeneracja włącznika świateł
Ja malowałem najzwyklejszym sprayem uniwersalnym - czarny matowy Nic się nie wyciera, wprawdzie rzadko go używam,mam automatyczne załączanie świateł po odpaleniu
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Ja również tanio wyhaczyłem na allegro 70zł za moduł i 40zł za manetkę.Gość nie wiedział że drożej stoją. Tapatalk
-
Chorwacja co poleciacie
Kto wie, jeszcze nie wiem Byłem w Marinie okolice Trogiru, oraz Podaca (za Makarską) Oczywiście to były miejsca wypadowe i noclegowe. Sporo się zwiedzało i jeździło do innych miasteczek i plaż
-
Proszę o anazilę logów dynamicznych 1.8t po virusie
Aby Ci sprzęgło wytrzymało:wink:
-
Chorwacja co poleciacie
Też się tam wybieram i szukam miejscówki Możesz poszukać tu: Adriatic.hr - Chorwacja apartamenty, wille i hotele. Letni urlop 2012 nad Adriatykiem dwa razy u nich rezerwowałem i wszystko ok (trochę drożej niż u gospodarzy) Teraz to pojadę w ciemno Bez problemu można znaleźć na miejscu
-
Płyn chłodniczy G12++
Moim zdaniem nie ma różnicy, a jak nie ma różnicy to po co przepłacać To nie olej Może jakbym miał nowy samochód to bym się zastanowił Ja mam Glixol i nic się nie dzieje.
-
Proszę o anazilę logów dynamicznych 1.8t po virusie
przyjechałem do Wrocka i koledzy german81 i gregor10 ogarneli mi audiczke no naprawdę jestem pod wrażeniem wiedzy i chęci pomocy wsumie to po 1-wszej godzinie testow już wiedzieli co jest nie tak i natychmiastowa reanimacja VIRUS zrobiony pod moje oczekiwania AUTA NIE POZNAJE !! Polecam jak najbardziej To wrzuć logi tak dla porównania jak powinno wyglądać po wirusie
-
A4 2.0 20v nie ma mocy
Poczytaj tu: http://a4-klub.pl/2-0-219/zmulony-silnik-3500-obr-podpowiecie-277335/
-
Przygasające zegary po umyciu
Skoro wcześniej było ok, to pewnie coś z wiązką lub wtyczką czujnika
-
B6 sedan butla w kole ?
To jest chyba filtr paliwa i trzeba go przenieść w inne miejsce
-
Spociki Zamojskie - druga niedziela miesiąca godz. 15.00 patrz 1 post
Nie ma problemu, wdepnij
-
A4 2.0 20v nie ma mocy
Przepływomierz znajdziesz na rurze od filtra powietrza do silnika Zrób logi vag, silnik, blok 02, logowanie potem jazda klikasz start ,3 bieg do odcinki - stop
-
turbo w gazie
Własnie tylko ta homologacja. Samemu zrobisz pewnie dokładniej i lepiej wystroisz z pomocą netu, dodatkowo instalacja wyjdzie taniej
-
Spociki Zamojskie - druga niedziela miesiąca godz. 15.00 patrz 1 post
Michał jak tam sprawuje Ci się czarny parownik?
-
lampa tył awant
Może pomoże to: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/rezanie-drugiego-swiatla-przeciwmgielnego-264185/
-
Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?
ALT może tak ma i brakuje mu mocy, auto ciężkie 195 Nm przy 3300 obr./min dla porównania 1.8T ma 225 Nm przy 1950 obr./min lub więcej Nm programie Nie bój się turbiny, też to przerabiałem. Szukałem 2.0 ale los chciał że były jakieś padaki albo ten typ tak ma. Nie było "szału" przesiadając się z B5 1,6 Dałem spokój Kupiłem 1.8TQ i nie żałuję, nawet jakbym za jakiś czas musiał zregenerować turbinę Nie chodzi mi o ściganie na drodze ale np.przyśpieszenie jak trzeba wyprzedzić Co do kultury silnika mi lepiej pasuję 1.8T i odgłos turbiny
-
Rezanie drugiego światła przeciwmgielnego
Może masz schemat MCE z podłaczeniem do świateł Było by prościej zmostkować odpowiednie przewody i bedą świecić oba światła Chyba że kolor szaro biały jest w MCE od świateł przeciwmgielnych. Trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą Znalazłem to: Interesuje nas pin 15 oraz szukanie drugiego szaro/białego przewodu, w B7 drugie światło to szaro/fioletowy