Treść opublikowana przez M_ILES
-
[B5 ADR] Dziwne szarpanie przy zmianie biegów
Kolego, przy posiadaniu autka z 1995r. nie mialbym zludzen...nie chcesz dokladac, to trzeba zasiegnac wiedzy, a potem do roboty. Wymiana sprzegla to nie tragedia...
-
[B5 ADP] Czy to koniec przepływomierza?
Moze "mulek" wynika z czego innego kolego? Wymien swiece, sprawdz naciag paska rozrzadu, obejrzyj hamulce (tylne), jakosc paliwa, gestosc oleju...
-
[B5 ADR] Dziwne szarpanie przy zmianie biegów
Przejedz sie innym autem i bedziesz wiedzial, czy to Twoja wina. Natomiast mozesz miec sprzeglo na wykonczeniu (jesli lapie na samym koncu)...Trudno powiedziec.
-
[B6 AVJ] Kontrolka EPC, Check, wariacja obrotów ,odcięcie przy 4,5 tys
Kolego doctor, obawiam sie, ze troszke kolege w blad wprowadziles, bo mowisz ze to Engine Speed Sensor, a to zupelnie cos innego. Podejrzewam, ze masz na mysli HALL SENDER, jest przykrecony do glowicy silnika, przy walku, tzw.INTAKE CAMSHAFT. Jesli chlopak nie wymienial rozrzadu, nie zmienial polozenia paska roz.czy walka, nie zalozyl zlego paska, to jego klopoty moga wynikac z czegos zupelnie innego. Np. sondy Lambda, lub czujnika temp.silnika, ale to tylko wrozenie, VAG ultwilby sprawe bardzo. Powodzenia
-
[B5 ALF] Silnik się grzeje do 100 C
Nie jestem prorokiem ale wydaje mi sie kolego, ze pompa wody nie dziala poprawnie. (kupiles szajs, z witraczkiem z kiepskiego chinskiego plastiku ) Termo oraz witrak tez do sprawdzenia, aby wykluczyc ich usterke. Powodzenia
-
[B5 ADR] Auto zamula, zupełnie straciło jad.
Zatarcie silnika po remoncie, to nie to samo, co naprawianie samemu jakichs drobnostek, jak u kolego tzw.kierownica powietrza. Bardzo popularna usterka w silnikach Audi.
-
[B6 BEX] Uszczelka pod zaworami a spadek mocy
Moze to bys przyczyna oslabienia, gdyz w silnikach BoschMotronic Audi potrzeban jest dosc duza kompresja, zatem korek (musi byc zakrecony) i pokrywa zaworow musi byc szczelna. Ale polecam upewnic sie, z to spod niej kapie olej.
-
[ALL B5] 1.8T Zapłon
A stary dobry mechanik mawia - gdy padnie ci jedna cewka, od razu wymieniaj wszystkie!
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Switeny pomysl, Domjenick! Ja planuje od pewnego czasu juz wyjazd na Holy Island, czy to nie w Twoim rejonie?
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Niedlugo legendy beda krazyly o tych silnikach(ALT). Ale mam swoja opinie, wymiana uszczelniaczy zaworowych zalatwilaby sprawe na pewno, tylko ze troche z tym zabawy. (gestosc oleju, wlasnie tu sie zgodze, ze latwiej scieka przez nieszczelnosci na uszczelniaczach i zostaje spalany, osadza sie na zaworach i w komorze spalania, ale czy zmiana specyfikacji oleju to jest rozwiazanie dobre?).
-
[B6 ALT] 130 stopni
Pompa wody, termostat oraz wisko do sprawdzenia. Odpowietrzyc uklad porzadnie, zalac G12 i bedzie super!
-
[B5 ADP] Zbyt wysoki stopień sprężenia w cylindrach.
13 Bar to super, bardzo wyrownane na wszystkich cyl. wiec to tez OK. Silnik super!
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Wszystko zalezy od stopnia wyeksploatowania silnika oraz stylu jazdy. Czujnik - jak kazdy elektroniczny element, ma prawo sie zepsuc. Wymien czujnik o obserwuj olej.
-
[B6 ALT] Wymiana oleju i kilka ziarenek piasku
To ciekawe...Moze przyblizysz nam, w jaki sposob dostaje sie piasek do wnetrza silnika oraz (co nawet bardziej interesujace) jak obliczyles ich tak dokladna ilosc?
-
[B6 ALT] 130 stopni
Jak sie auto z niemiec sciaga to trzeba sie zaczac niemieckiego uczyc, hehe. To jest lampka "plyn chlodzacy" o ile sie nie myle...
-
[B5 ALG] Duży wyciek
Mysle, ze przy odrobinie dobrej woli dal bys rade sam podzialac kolego...To zadna filozofia., a kasa w kieszeni:>
-
[B5 ADR] Szybki ubytek płynu w układzie
Myslisz chyba o przewodzie odprowadzania gazow z silnika (ODMA) do ponownego obiegu, to wplywa ogromnie na prace silnika (wlasnie falowanie podejrzewam bylo tego przyczyna). Pozdr
-
[B5 ARG] Chwilowe ,3 sekundowe przymulenie do 3 tys.obrotów
Jak tam kolego hubert? co tam, na lepsze sie szykuje? Widze, ze jestes z mojego vatherlandu, wiec pisz na priv to cos postaram sie pomoc... Pozdrawiam serdecznie!
-
[B5 ADR] Szybki ubytek płynu w układzie
Raczej kwiatuszku, nie wiazalbym falowania obrotow, i innych opisywanech przez ciebie przypadlosci, z ubytkami plynu, natomiast z pewnoscia radze sprawdzic szczelnosc calego ukladu chlodzenia, oraz sprawnosc dzialania klimy. Suchutka szmatka w dlon, cala przestrzen do sucha, potem troche jazdy, i obserwowac skad moze kapac, nawet 1 kropla powinna zwracac uwage... Powodzenia
-
[B5 ADP] Temperatura na trasie rośnie powyżej 90
Koledzy dobrze radza mistrzu! Do roboty, sprawdzic termo, pompe wody, wisko, potem czas dzialac...Mysle, ze dasz rade sam, ale trzeba rekawy "zakasac". Powodzenia
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Obawiam sie koledzy, iz chodzi tutaj glownie o to, na jakich obrotach silnika pracuje, a co za tym idzie, w jakiej temperaturze, no i pytanie jak dlugo - to najwazniejsze czynniki - pow. 3tys obr/min silnik ma poprostu prawo swoje zuzyc do smarowania, do tego jesli jest to dlugotrwaly wysilek (trasa kilkaset lub kilka tys.km) silnik uzywa oleju do chlodzenia elementow pracujacych. Dlatego styl jazdy, predkosc/obroty, dlugosc podrozy, obciazenie silnika ma tutaj kluczowe znaczenie dla poboru/zuzywania oleju. Pozdrawiam
-
[B5 ADR] Wyciek oleju
Kolego, juz wiesz jaki koszt, dasz rade, spokojnie... Powodzenia
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Serwus panowie! Temat ciagle goracy, hehe, sam jutro postanowilem, ze jade do eksperta, ma dokladnie zlokalizowac wyciek, i oszacowac koszt naprawy. Od tego zalezy moja decyzja, czy sie pozbede czy zmienie marke... Tak czy owak, odezwe sie! Powodzenia
-
[B5 ADR] Wyciek oleju
Tak to wyglada...jak olej wydostajacy sie wraz z gazami z silnika i osadzajacy sie w tym rejonie. :gwizdanie:
-
[ALL B5] Wyciek oleju z silnika
G...W widac, Kolego na kurs fotgrafii chyba Cie wyslemy :>