Treść opublikowana przez M_ILES
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Domjenic, mozna z Toba zamienic slowko np. na gg? [Moj nr 3017038]
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Szczerze mowiac, ja mierze poziom oleju ok.1h po zakonczeniu jazdy (to czas potrzebny, zeby olej sciekl do miski, a pomiar bym miarodajny). Po drugie, czy sprawdzales silnik pod katem wyciekow zewnetrznych oleju?
-
[AWT] Cykanie na wolnych obrotach
Wrzuc nagranie kolego
-
[ALL B5] Dziwny przypadek z olejem
Jest super!Grunt zeby poziom nie byl zbyt niski! Producent nawet zaleca utrzymywanie poziomu oleju na poziomie MAX caly czas, w czasie dlugich podrozy z obciazeniem, w lecie, gdy temp.sa wyzsze. Zatem tak czy owak trzeb miec olej ze soba i dolewac/kontrolowac.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Dzieki wielkie! Szkoda tylko, ze jeden dzien, bo jednak tylko do Alnwick mam 133mile. Bardzo fajny rajd zaplanowales Byle tylko czas i pogoda byly! Pozdrawiam
-
[B5 AJL] Przerywa przy przyspieszaniu, gubi moc
Kolego, zalezy jakie to przerywanie jest - jakby nie bylo iskry? Jakby nie palil ktorys z cylindrow, czy tez jakby nie dostawal paliwa? Moze tylko obroty spadaja lub zbyt wolno, nierownomiernie rosna?
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
Kolego wymien plyn, najlepiej na rekomendowany przez producenta (rozowy G12 ANTIFREEZE), poprawnie odpowietrz uklad oraz obserwuj czy nie masz wyciekow wewnetrznych lub zewnetrznych. Pozdr
-
[ALL B5] Dziwny przypadek z olejem
To normalne, ok.25% objetosci miski (wskaznik jest na bagnecie) rozchodzi sie bez przerwy do smarowania silnika. W moim ALT 2.0 tak jest. Zatem podczas pracy silnika, w misce znajduje sie tylko 75% oleju jaki mamy w calym silniku. Stad rozne odczyty, w zaleznosci od pory i okolicznosci pomiaru. Najlepiej sprwdzac poziom oleju w ten sam sposob, po podrozy (nawet krotkiej) odczekac ok.1h, aby silnik ostygal, a olej spokojnie splywal do miski olejowej. Wowczas pomiar wydaje mi sie najbardziej miarodajny. Pozdr
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Panowie, a moze mala trase by zrobic? Zaplanowac wycieczke, odwiedzic kilka miejsc, po czym gdzies sie zatrzymac, spotkac, taki rajd?
-
[B5 ADP] Silnik gaśnie
Ja bym odcial zasilanie na 10min, potem wymienil czujnik Halla oraz sonde na nowe. Potem podlaczylbym napiecie. z powrotem.. Potem VAG, hehe. Warto sprobowac ?
-
[ALL B5] Przy 2tys obrotów dziwny dzwięk....
Kolego, w 15-letnim aucie przejmujesz sie jakims lekkim grzechotaniem? Po takim czasie nawet silnik Audi Bosch ma prawo grzechotac.
-
[B5 AEB] Silnik równo pracuje ucieka płyn kopci i kapie z tłumika temp .90*
Z pewnoscia wyciek plynu chlodz. Moze tez uszczelka pod glowica? Gdybac mozna...
-
[B5 ADR] Kilka usterek do zdiagnozowania
Z tymi preparatami to trzeba byc ostroznym...Mialem takie zdarzenie, po wlaniu preparatu auto strasznie oslablo, nie wiedzac czemu. Okazalo sie, iz praparat ladnie przeczyscil caly uklad paliwowy, a zebrane zanieczyszczenia zatrzymywaly sie na na dyszach wtryskow. [Taka byla teoria pewnego mechanika...] Nie lepiej wymienic filtr paliwa oraz przeczyscic wtryski (jesli to juz konieczne ) Pozdr
-
[B5 AWT] Dolna osłona silnika
Bardzo sprytnie kolego blind1! Czasem trzeba cos usprawnic czy ulepszyc
-
[ALL B6] Nierówne obroty ale tylko po odpaleniu
Mozesz sprawdzic napiecie ladowania alternatora oraz napiecie jakie masz na aku (na postoju). Nie wiem, czy na swoj sposob nie probujesz opisac "falowania obrotow" co wskazywalo by na przepustnice do czyszczenia. (mnie kiedys, w innym samochodzie, zdarzalo sie, ze auto gaslo na luzie, i okazalo sie, iz przepustnica dokonala zywota). Pozdr
-
[ALL B5] Przy 2tys obrotów dziwny dzwięk....
Nagraj dzwiek i wrzuc Posluchamy.
-
[B6 ASN] 3.0 ASN telepie, trzesie na niskich obrotach (obroty nie faluja, trzyma moc)
Niezle! Producent zaleca wymiane swiec zaplonowych co 40tys km., zatem po co filozofowac? Trzeba je poprostu regularnie wymieniac. Co do telepania sie silnika - zalezy jak mocne sa te wibracje. Wg mnie to prawdopodobnie cewki do wymiany (i to wszystkie) tutaj rowniez trwalosc jest ograniczona, aczkolwiek po przejechaniu 100tys mozesz smialo sobie je wymienic. Powodzenia
-
[B5 ADR] Kilka usterek do zdiagnozowania
Sonde sie wymienia, z tego co wiem, a wtryski niektorzy czyszcza ultradzwiekami, ale sugerowalbym zapytac kogos wtajemniczonego. Powodzenia
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Brawo!
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Sek w tym, ze gdy cewka jest uszkodzona, to jest przerywanie zaplonu, a nie falowanie...
-
[B5 AWT] Problem z temperaturą cieczy
Wydaje mi sie, ze trzeba poprawnie odpowietrzyc uklad chlodzenia. Nie wiem jak w Twoim modelu to sie robi, ale u mnie w ALT jest srubka, na glownym przewodzie metalowym pl.chl., ktorej mozna w tym celu uzyc. Rozgrzewam silnik do temp. pracy i odkrecam srube, czekajac az plyn chl.zacznie sie wydostawac (5-10sek) Ot, tyle... Poszukaj na forum, jest sporo o tym. Pozdr
-
[B6 ALT] Uciekajacy płyn chłodzenia
Taka przypadlosc tych silnikow, szczegolnie po latach uzytkowania
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Pay Pal to dobre rozwiazanie ------------------------------------------------------- Planujemy cos 2 - dniowego czy raczej 1 dzien?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
U mnie zmiana z 5W30 na 5W40 poprawila zuzycie o ok.50% Zastanawiam sie zatem czy mozna ten wynik jeszcze poprawic?(Olej to Carlube nie Motul)
-
[B5 AJL] Wysoka temperatura
Wlasnie!Dlatego kolego jeszcze raz postaraj sie to zrobic. Poza tym upewnij sie ze dobrze przykrecil termostat, bo wiem z doswiadczenia, jakie to lewusy...