Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RALF76

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez RALF76

  1. RALF76 odpowiedział(a) na Wariacikmaly temat w 1.9TDI
    b5 może mieć 100k nalotu ale już na kolejnym silniku mam b6 ori nalot 340k i powiem szczerze lata niesamowicie, oleju nie bierze... jedynie egr się poci...
  2. RALF76 odpowiedział(a) na marcelinho temat w 2.0TDI
    te dysze mogą być przyczyną - daj znać jaki finał..
  3. ponad 10 lat jeżdżę na motulu w 3 autach - a4b6, a4 b8 i Q5 - zawsze kupuje olej u oficjalnego dystrybutora w żadnym nie są zauważalne ubytki oleju od wymiany do wymiany czyli jakieś 10-12 tys km b6 na motulu ma przejechane przez 10 lat ponad 140 tys km i silnik pracuje świetnie..
  4. RALF76 odpowiedział(a) na marcelinho temat w 2.0TDI
    jakiś błąd w silniku jest? poniżej link do olejów, nie chcę nic sugerować bo to temat rzeka, może ktoś ukrył wadę i teraz wyszło więc wymiana oleju nie pomoże.. jak wygląda sytuacja?
  5. RALF76 odpowiedział(a) na marcelinho temat w 2.0TDI
    zalej coś lepszego, kilka postów wyżej jest info na temat polecanych olejów, castrol nie jest za bardzo chwalony
  6. RALF76 odpowiedział(a) na marcelinho temat w 2.0TDI
    jaki był wcześniej olej?
  7. RALF76 odpowiedział(a) na marcelinho temat w 2.0TDI
    jak po wymianie oleju to tam może szukać przyczyny, jaki olej, jaki filtr wymieniony?
  8. trzeba przejechać z 15km to się podładuje, a nie jest wyłączony s/s ?
  9. aku może słaby i nie włącza się start/stop aby zadziałał s/s musi być spełnione kilka czynników nie ma na fis info o awarii s/s?
  10. tu jest opisane - kiedy kodować
  11. podwyższa obroty bo prawdopodobnie ECU widzi spadek napięcia na akumulatorze aby doładować więcej... niestety próba kończy się fiaskiem i wywala komunikat na fis: "Hello nie ma ładowania!!!" ps. może też pada regulator napięcia
  12. jedną z przyczyn to szczotki mogą się wieszać w alt - po postoju chwilę ok i znów problem wraca... z km na km może być coraz gorzej... trzeba się udać do elektryka niech sprawdzi co się dzieje
  13. szukaj przyczyny w alternatorze lub instalacji, kontrolka oznacza że nie ładuje akumulatora... możliwe że alt do regeneracji
  14. RALF76 odpowiedział(a) na wojtprzy90 temat w 2.0TDI
    przeczytaj jakie są objawy wypalania dpf- jest na forum opisane kilka postów wyżej dpf gdy się wypala to właśnie obroty są około 1000
  15. możesz stracić gwarancję, dopytaj czy mogą wymienić też filtry za dopłatą, dojdzie też uszczelka więc znając ceny aso może być drogo...
  16. RALF76 odpowiedział(a) na zetton temat w 2.0TDI
    przy wymianie pompy wody faktycznie warto już rozrząd cały robić - spytaj "doktora" ile teraz przejedziesz na nowym rozrządzie 60-80k?
  17. RALF76 odpowiedział(a) na zetton temat w 2.0TDI
    masz pewność że ori przebieg? może większy i pompa padła.. 150k to nie mało, mogła paść ale też wytrzymują więcej..
  18. wymieniłem olej w stronic przy przebiegu 110k, wcześniej przy 60k olej wymieniał serwis skróciłem interwał bo sprawdziło się to co piszecie, serwis nie wymienia filtrów tylko sam olej... 2 filtry były ori z datą produkcji samochodu..
  19. po wymianie sprzęgła + dwumasy w a4b6 wszystko wróciło do normy więc jak ktoś ma podobne objawy to na pewno nowy zestaw będzie rozwiązaniem
  20. RALF76 odpowiedział(a) na deejayborys temat w Audi A4 B8
    od lipca zabierają prawko za przekroczenie prędkości o 50km/h, zostaw skrzynie w spokoju
  21. Spokojnie kontrolka się zapali jak już faktycznie filtr zabity... Mam po "akcji" swojego i filtr wypala się co około 500km Nie jest źle z tym dpfem najlepiej nie przerywaj jak się zaczął wypalać, najłatwiej poznać po zwiększonych obrotach około 1000 jak silnik chodzi na wolnych + pracujący wentylator... w trasie przy włączonym radiu nawet tego nie odczujesz..
  22. płynu chłodniczego nie ubywa?
  23. zlokalizuj otwór z zaślepką, zdejmij osłonę silnika i szukaj z prawej strony.. mam bagnet - jest instrukcja obsługi jak z niego korzystać ale w większości patrze na mmi jeśli chodzi o poziom oleju
  24. jest zaślepiony otwór na miarkę
  25. temperatura nie ma nic wspólnego ze ślizgającym się sprzęgłem

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.