Treść opublikowana przez mlodyy
-
[B5 AHH] ___Jakiej firmy kupić tłumik____???
blaszka brzęczy ??? miałem to samo dlatego kupiłem zamiennik ale jak wymontowałem tłumik to kawałek blaszki wypadło ze środka ,założyłem go i jest git
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
tak oryginał z napisem HP
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
robiłem to kilka naście razy, i te zamienniki nie sa idealne i lepiej przesmarować żeby znów nie rozbierać, ogólnie są potrzebne szczypce klucz 10 ja odpinałem kostki od wtrysku sterującego i od pompy bo ta blaszka na której one sa przymocowane ściąga sie po odkręceniu 2 nakrętek z króćca, dokręcanie króćca bez grzechotki bo pęknie. Mam w planach Żory bo chyba będę tam otwierał sklep ale to za jakieś 2 miesiące, na razie szukam odpowiednich ludzi do pracy.Jak cos to zapraszam do lublina warszawy lub łodzi
-
[B5 AFN] Osłony przegubów
Są dwa rodzaje w skrzyni automatycznej inne przeguby były do twojego auta jest jeden rodzaj ,tylko powiedz ze chcesz osłony gumowe nie plastikowe LOBRO 300319 SPIDAN 26165
-
[B6 ALT] rzężenie/terkotanie przy puszczonym sprzęgle - przy lekkim wciśnięciu zanika
powiem Ci ze jak wchodziłem pod samochód to odgłos dobiegał tez niby ze skrzyni dlatego wymieniłem, ale wymiana nic nie pomogło a każdy załamywał ręce bo sprzęgło nowe itp i została metoda wymień i sie przekonaj
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
Możesz śmiało śmigać, ale często bywa ze króciec całkiem pęknie i płyn wycieknie, płyn spuszcza sie tylko do poziomu króćca czyli około 2l . Co do samego króćca koszt około 15zł oring powinien byc w zestawie, przed montażem trzeba przetrzeć dobrze miejsce gdzie oring styka sie z głowica i najlepiej przesmarować lego silikonem i nie dokręcać za mocno bo pęknie ustrojstwo, ogólnie robótka na 15min jesli ktoś ma sprawne 2 raczki
-
[B5 AHH] ___Jakiej firmy kupić tłumik____???
w tdi tłumiki sa wieczne chyba ze o krawężnik zahaczysz czy coś i później go pospawasz to go ruda szybko opyli
-
[B5 AFN] Złącze elastyczne... Połączenie turbiny z katalizatorem.PROBLEM!!!
sprawdź poduszki silnika i skrzyni biegów, co do plecionki polecam bosala z podwójnym oplotem ,są e plecionki niby wzmacniane to jest jeden wielki szajs padają po 8 miesiącach
-
Rejestracja samochodow sprowadzanych z Anglii
przekładka B6 B7 B8 jest prosta jak pie.... w grodziach są dziury na to przygotowane , z instalacja elektryczna nie ma większego problemu ponieważ albo mozna kupic cała wiązkę za grosze na szrocie albo w ASO są do nabicia tak zwane przejściówki czyli przedłożenie wiązek elektrycznych koszt dosyć duży co do reszty części tez można dostać wszystko na szrotach itp . Jak ktoś mówi ze jazda angolem po polskich drogach to nic trudnego itp to chyba śmiga w miastach tylko wyprzedzanie tira to koszmar bujanie sie z lewego na prawo zęby coś zobaczyć lub zaufany pasażer inaczej nie da rady bezpiecznie wyprzedzić i jeszcze zmiana biegów lewa ręką czysta masakra jak dla mnie choć zrobiłem troszkę kilometrów angolami. Co do legalizacji angoli u nas to tak czy tak będzie można rejestrować u nas te auta ,Unia nam nie popuści. Na forum zaroi sie od b7 i b8
-
[B5 AJM] Hałas po wciśnieciu pedału sprzęgła
Kolego żaden prawdziwy mechanik nie powie Ci ze trzeba wymienić sama tarcze lub docisk czy łożysko jesli jedna jest cześć uszkodzona to zaraz padnie 2 .Kup całe nowe sprzęgło koszt to nie 800zł a 580zł , i znajdź innego mechanika bo ten to albo naciąga Cie na koszty albo nie ma pojęcia co robi. Zacisk ma nie rubne te zombki czy jak to sie nazywa i po wciśnięciu sprzęgła łożysko skacze po nich i już zapewne jest do wymiany.
-
[B6 ALT] rzężenie/terkotanie przy puszczonym sprzęgle - przy lekkim wciśnięciu zanika
Miałem to sam po wymianie sprzęgła terkotało jakby zębatki dwie o siebie lekko zahaczały, każdy mówił ze to skrzynia wiec wymieniłem i nic nie pomogło wymieniłem sprzęgło jeszcze raz i pomogło , sprzęgło oddałem na reklamacje bo zrobiłem na nim 100km okazało sie ze sprzęgło było wadliwe ale co dokładnie nie powiedzieli
-
[ALL B5] zbiorniczek na płyn od wspomagania 1.6 czy 2,5 tdi
zbiorniczki sa takie same , są tylko 2 rodzaje korków
-
[ALL B5] Lampa valeo a zamiennik
depo nie odbiega jakością od valeo o ile jest oryginalne depo nie takie po 170zł
-
[ALL B5] Wyciek płynu chłodniczego- duże cisnienie w zbiorniku wyrównawczym
zobacz gdzie cieknie może wynikiem dużego ciśnienia jest korek lub pompa wody padła jesli nie masz ogrzewania
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
chodziło mi o ten króciec gdzie znajduję sie czujnik temperatury płynu chłodzącego , one pękają i płyn powoli kapie u mnie tak było ze kapało właśnie na uszczelkę głowicy
-
[ALL B5] Jak powinna wygladać prawidłowo poducha pod skrzynia
metalowy kołnierz to podkładka , najlepiej odkręcić śrubę zęby podkładkę można wyjąc i zobaczyć czy w poduszczę guma jest popękana , jeśli nie chce Ci sie rozkręcać to duży śrubokręt lub cos takiego i (łamaniec) wginanie ją żeby zobaczyć jaki ma luz , czy ma przylegać do tych zębów to nie pamiętam
-
[B5 AFN] Wyciek na bloku silnika
sprawdź dokładnie co to jest czy olej czy płyn , czysta szmatka lub chusteczka pomoże w sprawdzeniu , ale na 99%do sprawdzenia króciec plastikowy dosyć często pękają
-
[B5 AJM] Świeci się kontrolka z ładowania a alternator ładuje
wyjmij regulator i zobacz jak wygląda pewnie juz szczotki sie skończyły
-
[B5 AHH] ___Jakiej firmy kupić tłumik____???
szukaj używki bo Bosal czy walker to ponad 500zł jak coś mam zamiennik nowy firmy marix
-
[B5 AFN] Szarpanie - Pytanie
ja mam nowy dwu mas i czuć stukanie , podobno w klekotach tak ma być, sprawdź poduszki i przeguby
-
[B5 AHH] Brak wspomagania kiery?
albo pompa padła albo zawór w przewodzie od pompy do magla
-
[B5 AJM] Świeci się kontrolka z ładowania a alternator ładuje
regulator do sprawdzenia napięcie na włączonych światłach powinno być 14,2,3,4, , odpal auto włącz wszystko co się da i sprawdź nie powinno spaść po niżej 14V
-
[ALL TDI] Kozacja osłona na silnik... pomóżcie
chyba w po liftach cos takiego było ale nie jestem pewien na 100%
-
[B5 AFN] Pasek wielorowkowy 5pk - Gates czy SKF ?
Dayco wiesz co piszesz, weź do reki pasek np gatesa i dayco i zobaczysz różnice
-
[B5 AFN] Rura intercoolera, gdzie kupić ?
Tylko ona nie jest prosta tylko powyginana wiec takiej na pewno nie dostanie