Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
RNS-E nie przyjmuje kodu
VCDS wystarczy, poczytaj temat o zakładaniu RNS w b6/b7
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
błotniki przednie oryginał czy zamienniki??
-
Audi a4 b7 215/50/17 vs 225/45/17
popieram słowa @Fido też kiedyś za jego namową zakupiłem taki rozmiar (215/50 r17) i polecam. Obecnie czekam właśnie na nową oponę bo starą gdzieś nieładnie przeciąłem
-
RNS-E nie przyjmuje kodu
masz rns'a zamontowanego w B5?? Nie występował on czasem dopiero od B6?? Trzeba przypisać VIN do rns'a i nie będzie już wołał o pin po każdym rozłączeniu akumulatora.
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
żeby to było takie łatwe jak się mówi!
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
lotka też będzie, ale to jeszcze chwile potrwa ;( Audi jest moją hobbistyczną zabawką i jak tylko chce coś w niej zmienić to żonie się drastycznie nastrój zmienia ? (przecież te auto tylko stoi i nikomu nie jest do szczęścia potrzebne ;( ), więc po listwach, które kupiłem i wymalowałem za "200zł" musi trochę czasu upłynąć ;(
-
Nie otwierające się drzwi od zewnątrz A4 B7
zapewne kable w przelotce między drzwiami a budą się połamały i nie dochodzi sygnał od centralnego do zamka. Czy na FIS wyświetlają się prawidłowe informacje o otwarciu drzwi, czy gdy drzwi są otwarte nie ma żadnej informacji na temat na FIS?? Jeśli kable są ok to problem jest z samym zamkiem.
-
Basowe buczenie w kabinie podczas jazdy B6 1.8T
@Danielos Danielos lepiej kup sobie VCDS'a z aliexpress za 100zł i sam sobie zrobisz te logi (wszystko jest opisane na forum jak to prawidłowo wykonać), a VCDS zawsze Ci się przyda, zwłaszcza, że byle warsztat za podpięcie wtyczki do auta woła koło 150zł
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
-
Nie działają poprawnie halogeny oraz tylnie światła
@matwys80 masz problem z funkcją Caming/living home - jest to fabryczne wyposażenie, ale nie każdy je ma. Przekładnia kierownicy nie ma nic do tego, ale pewnie przy jej przekładce mechanik ściągał półkę pod kierownicą i może odpiął kostkę od panelu CLH - tam bym szukał problemu. Dodatkowo podłącz VAG'a - może wyjdą jakieś błędy. Jeszcze jedno - liczę, że wiesz o tym, że funkcja CLH działa tylko podczas zmroku - działa we współpracy z czujnikiem zmierzchu
-
Wycena - oc sprawcy - mazda cx-3 rok prod. 2017, pierw. Rej. 2018
Dzwoniłem dziś do ASO spytać o ceny i dostałem takiego maila: "Witam, poniżej podaję ceny poszczególnych elementów: MASKOWNICA CHLODNICY - 594,57,- netto LISTWA (P), MASKOWNICA CHŁODNICY - 375,56,- netto UCHWYT, TABLICA REJESTRACYJNA– 68,14,- netto Jeżeli natomiast chodzi o roboczogodzinę, koszt jednej to 539 brutto. W kwestii lakierowania, 2000 zł netto" Wg tego wychodzi mi coś takiego: Roboczogodziny 2,8 *438,21zł netto = 1226,99zł netto Lakierowanie 1 element: 2000zł netto Części: TABLICA REJESTR PRZ: 32,25 zł netto ZAMOC TABL REJES PRZ: 68,14 zł netto KRATA WLOTU POWIETRZ: 594,57 zł netto LISTWA OZD P KRATY: 375,56zł netto SUMA: 1 070,52 zł netto Łącznie za całość netto: 4297,51zł I teraz się zastanawiam czy się z nimi droczyć i pisać odwołanie, czy od razu iść na naprawę bezgotówkową
-
Wycena - oc sprawcy - mazda cx-3 rok prod. 2017, pierw. Rej. 2018
Taki jest raczej plan - jak dostałem kalkulacje to zadzwoniłem na infolinię, z prośbą o wskazanie warsztatu z taką stawką - usłyszałem, że póki co to jest ich taka propozycja i nie muszę się na nią zgadzać ? ale warsztatu wskazać nie potrafili?
-
Wycena - oc sprawcy - mazda cx-3 rok prod. 2017, pierw. Rej. 2018
Witam, poniżej zdjęcia ze szkody (ktoś cofał i uderzył hakiem) oraz kosztorys z Link4 - naprawa rozliczana z OC sprawcy. Uszkodzone zostały gril, ramka grila, podstawa/podkładka rej., zderzak do malowania). Właścicielem auta jest Sp. z o.o. - pierwszys właściciel Mam w planach jechać do ASO Mazdy sprawdzić ceny części, ale możecie coś napisać w pozostałych kwestach kosztorysu. W kosztorysie policzyli RBG na poziomie 50zł, gdzie znajdę wyliczenie tego czasu wyrażonego w zł? W pierwszej tabeli "ROBOCIZNA Baza cenowa" są jakieś dziwne koszty.
-
Brak check engine
to niestety musisz poczekać na kogoś mądrzejszego ode mnie
-
Brak check engine
Kolego w pierwszej kolejności podłącz auto pod komputer z VCDS lub VAG-KOM i odczytaj błędy że wszystkich sterowników i je tu wklej. Niestety uniwersalne narzędzie diagnostyczne typu Delphi się nie sprawdzają.
-
Wymiana foteli na podgrzewane co jest potrzebne?
W pierwszej kolejności należy przeszukać forum, a dopiero później zakładać nowy temat - regulamin! https://a4-klub.pl/topic/40186-montaz-foteli-podgrzewanych-i-elektrycznie-regulowanych/
-
Błąd P0522 auto gaśnie podczas jazdy, problem z odpaleniem
Sterownik komputera?? Pierwsze słyszę o czymś takim - chodziło mi o ECU?? Szczerze wątpię by to w nim był problem, ale ja nie jestem mechanikiem tylko hobbystą. Nie mówił nic o czujniki??
-
Błąd P0522 auto gaśnie podczas jazdy, problem z odpaleniem
Trzeba by sprawdzić ciśnienie oleju. Ale jeżeli już od pewnego czasu kontrola się zapala, a auto normalnie jeździ to raczej na 90% będzie to wina czujnika. Pamiętaj tylko, że taki czujnik należy kupić wyłącznie oryginalny, a nie zamiennik, bo zamienniki często są wadliwe, a oryginalne nie są wcale takie drugie
-
Błąd P0522 auto gaśnie podczas jazdy, problem z odpaleniem
Jak wyskakuje "oliwiarka" na fis to pierwsze podejrzenia powinny padać na czujnik
-
PDC tył. Raz działa raz nie.
A więc u mnie temat się rozwiązał, okazało się, że błędy tylnych czujników powstały po tym jak lakiernik malował mi tylny zderzak i rozłączył wiązkę, a następnie nie skasował błędów. Problemem okazały się dwa skrajne przednie czujniki, w których stała woda (mimo tego że czujniki mam od niedawna to w czujnikach wody było już po pas). Osuszyłem czujniki założyłem na kable gumy na wtyczki (wcześniej ich nie miałem, miałem tylko gumki na samych przewodach) i teraz PDC działa git!
-
Błąd P0522 auto gaśnie podczas jazdy, problem z odpaleniem
Jak na mój gust to zegary raczej odpadają bo jakby nie odpalał przez zegary to powinien wyskoczyć błąd imo. Sprawdzałeś czujnik ciśnienia oleju?? Dodatkowo podłączył bym vcds'a zamiast bosch'a, bo czasem te uniwersalne urządzenia diagnostyczne pokazują nieprawidłowe błędy.
-
Problem z nastawami podstawowymi
czy jest to jedyny błąd w sterowniku?? Błąd ten oznacza tylko tyle, że nastawy podstawowe nie zostały wykonane: 01087 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM Podczas wykonywania nastawów słychać wszystkie silniczki?? W sterowniku klimy jest chyba możliwość wykonania output testów, próbowałeś je wykonać??
-
Czujnik układu poziomowanie błąd
w czujnikach jest problem z wilgocią. Nowe zamiennik są już zepsute po wyjęciu z pudełka (wskazują wartości z kosmosu), a używane trzeba przed montażem dobrze uszczelnić. Należy też zwrócić uwagę na uszczelnienie przewodów wchodzących we wtyczkę, bo po nich też dostaje się woda do środka czujnika. Poniżej zdjęcie mojego niedziałającego czujnika (widać wodę do 1/4 jego wysokości):
-
Audi A4 2.8 APR QUATTRO LY9B Clear S4 Body
ładne autko. Plany też konkretne - trzeba ratować klasyki, bo zaraz nie będzie już czego ratować.
-
czarne kropki
te kosmetyki poradzą sobie też z owadami i krwią po nich??