Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. Chyba brakuje masy w lampie, wyjmij lampę sprawdź w kostce gdzie jest masa, najprawdopodobniej kabel czarny lub brązowym i podłącz masę bezpośrednio np. z akumulatora i sprawdź czy będzie ok.
  2. @cinek_2 to co pokazałeś na zdjęciu i numer, który podałeś to nie moduł MCE, a moduł komfortu, który nie ma nic wspólnego ze światłami, no chyba że mówimy o lampkach pod fotelami. MCE znajduje się po lewej stronie pod kierownicą (trzeba zdjąć plastiki). W temacie, który podlinkował @Muskel1jest wszystko ładnie rozpisane - Twój problem faktycznie może leżeć w MCE
  3. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ta co ja kupiłem wygląda całkiem spoko, mniej więcej w dotyku przypomina materiał zderzaka - jest plastyczna, a nie twarda jak kamień
  4. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ja kupiłem pierwsza z brzegu i pasuje fajnie
  5. Jak jest to się pochwal jak to zrobiłeś.
  6. może pokaż jakieś zdjęcie tej wtyczki, na pewno nie jest to nic co występowało oryginalnie w aucie. Masz w aucie kontrole żarówek?? Jeśli nie to pewnie do tych wtyczek powinny być podłączone jakieś oporniki, ale z uwagi, że nie posiadasz kontroli żarówek to wtyczki są nie podłączone do niczego.
  7. wydaje mi się że musisz przyglądnąć się wiązce od czujników, pewnie gdzieś skorodowała (najczęstszym problemem jest problem z kablami przy samych czujnikach - kostkach) i raz działa ok, a czasem występuje problem. Przy takiej usterce najgorsze jest to, że trzeba rozebrać cały bagażnik, aby ściągnąć zderzak ;( Nic się nie martw, na pocieszenie mogę dodać od siebie, że nie jesteś z tym problemem sam - u mnie ten problem też czasem występuje, a co dopiero zakładałem PDC P+T. Po raz pierwszy problem pojawił się po złożeniu auta do kupy, pomyślałem, że problem leży w module bo kupowałem go używanego, więc znowu rozłożyłem auto, wymieniłem moduł na inny używany i przez chwilę, dosłownie przez chwile było dobrze, więc złożyłem złomka do kupy i zaraz problem się znowu pojawił ?. W tej chwili na razie mam to w 4-ch literach, bo nie chce mi się znowu rozkładać pół auta, a PDC częściej działa niż nie działa Co do błędów to VCDS pokazuje błędy wszystkich tylnych czujników: Czujnik systemu pomocy przy parkowaniu: tylny .....(lewy, lewy środkowy, prawy środkowy, prawy) Przerwa / problem z masą - Sporadyczny (tylko tylnych - przednie są, więc chyba ok)
  8. Dzięki Odpowiedź
  9. Lukasz_mk2 opublikował(a) temat w Audi A4 B6
    Panowie, listwy zewnętrzne na drzwi od b7 są takie same jak b6? Muszę kupić jedną listwę i znalazłem na allegro fajną listwę w dobrej kasie, ale od b7 i nie wiem czy będzie pasować do listew b6
  10. auto po dzwonie??? Masz problem poduszki powietrznej od strony kierowcy bocznej i frontowej i to on powoduje problem - sprawdź czy w ogóle masz poduszki, czy może jest coś nie tak z ich okablowaniem. Moduł od bocznej poduszki jest w okolicach środkowego słupka, od frontowej pewnie gdzieś przy zderzaku. Jakie błędy zapisane są w sterowniku Airbag??
  11. Z uwagi na to, że błotniki zostały zamówione w kolor i zbytnio nie pasowały do reszty auta to postanowiłem oddać auto do lakiernika - lakiernik niby tylko hobbista (sąsiad), a położył lakier lepiej niż zrobiono to w przypadku mojego drugiego auto, które malowane było w ASO Toyoty. Zostały usunięte wszelkie ślady korozji - w zasadzie auto zostało pomalowane w całości - bez dachu, jednych drzwi (drzwi zostały zacieniowane) oraz klapy. Jestem mega zadowolony z efektów Zdjęcia podczas prac: Zdjęcia po robocie: , Auto zostało potraktowane pastą FUSSO, a oto efekty:
  12. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Misieqq7 temat w Audi A4/S4 B6
    @Mukade93czy Twój schowek jest jaśniejszy od reszty elementów deski, czy tylko zdjęcie tak wyszło?? @Xaskomasz jakieś zdjęcie zamontowanego schowka, takie na którym można by porównać schowek z elementami sąsiednimi?? Generalnie i tak wam gratuluję - zrobiliście świetna robotę.??
  13. @Homiczekjaki masz moduł pdc, z b6 czy b7? Jak zakładałem u siebie pdc p+t i kupowałem gotową wiązkę to było pierwsze pytanie czy moduł z b6 czy z b7, bo w b7 sygnał idzie po can a w b6 nie. Ale nie przypominam sobie żebym cokolwiek przy Mk modził.
  14. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Misieqq7 temat w Audi A4/S4 B6
    Też chętnie bym poczytaj czym/jak był malowany schowek. Możesz wrzucić jakieś zdjęcie z bliska?
  15. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Qbapoz temat w Audi A4 B6/B7
    Ten model na pewno tak nie ma. Najprostszym rozwiązaniem byłoby samemu sprawdzić pobór prądu (na youtube bez problemu znajdziesz filmik, który Ci w ty pomoże). Jak stwierdzisz za duży pobór to przy podłączonym mierniku wyjmuj pojedynczo bezpieczniki sprawdzając jednocześnie, czy zużycie prądu spada. Najczęstszym powodem poboru prądu jest radio. Dodam od siebie, że wprawdzie mam avanta 1.9tdi, ale auta używam sporadycznie - przez 2022r. zrobiłem nim 800km i odpalałem go tylko co miesiąc robiąc kilka kilometrów "wokół komina" żeby akumulator się podładował i palił bez problemu nawet w zimie. Mój akumulator ma ponad 4 lata.
  16. z tego co kojarzę to ten otwór właśnie po to jest, że jak tego płynu jest za dużo to tą dziurą ma wylecieć, ale poczekaj jeszcze na potwierdzenie mojej teorii przez kogoś innego. Jak długo użytkujesz auto? Dolewałeś może sam tego płynu?? Jeśli po zdjęciu paska stwierdziłeś, że łożysko na alternatorze jest ok, to pokręć jeszcze innymi rolkami może coś uda Ci się "nasłuchać". Nie wiem, czy w 1.8T pompa wody jest na tym samym pasku co alternator, ale jeśli tak to ona też raz na jakiś czas lubi się posypać - może w niej znajdziesz powód buczenia.
  17. zrobić trasę zawsze możesz, ale nikt Ci nie wywróży, czy aby na pewno na kołach, czy na lawecie Generalnie wymiana łożyska alternatora (jak to faktycznie jego łożysko kwalifikuje się do wymiany) nie jest jakaś mega skomplikowana więc myślę, ze do soboty znajdziesz jakiś warsztat co Ci je wymieni - ewentualnie znajdź firmę co regenerują alternatory, samemu wymontuj alternator i im zawieź - pewnie to przyśpieszy robotę. Jak u siebie robiłem alternator to wieczorem go wymontowałem, na następny dzień przed pracą zawiozłem do zakładu na regenerację i wracając z pracy go odebrałem i zamontowałem. Więc w zasadzie zajęło mi to jeden dzień, a mechanikiem nie jestem i robiłem to pod domem.
  18. raczej nie pompki, a ich uszczelnienie - ale bez porządnej diagnostyki szkoda gdybać i cokolwiek robić, szkoda płacić za naprawę w ciemno, bo wymienisz pół auta a problem pozostanie
  19. to raczej nie jest oryginalna wtyczka, moduł telefonu w b6 jest pod fotelem i posiada całkiem inną wtyczkę. Takiej wtyczki nie spotkałem w Audi nigdzie, a rozbierałem już swoje auto dość poważnie. Co do komentarza @Muskel1 to faktycznie coś jest na rzeczy, u mnie za tapicerką w bagażniku jest czysto jakby auto z fabryki wyjechało (auto z 2001r.) - tam nie ma się jak dostać kurz bo wszystko jest zabudowane tapicerką.
  20. TVN Turbo masz przez tuner czy jakaś aplikacja AA??
  21. wszystko się da, prościej wyjąć lampę i to sprawdzić niż gdybać
  22. najlepiej wyjąć całą lampę, ale to zajęcie na 2 minuty - 4 śruby do odkręcenia - dwie na górze lampy, dwie na dole lampy - dolnych śrub nie odkręcasz do końca tylko je popuszczasz, w lampie są uchwyty typu "C" (śruby torx). Tylko montując lampę należy zwrócić uwagę czy wchodzi ona odpowiednio na ślizgi.
  23. światła drogowe powinny się regulować razem ze światłami mijania. Jak podczas kręcenia śrubą regulacyjną rusza się tylko światło drogowe (długie) to znaczy, że coś jest połamane w lampie - w tych reflektorach nie ma osobnej regulacji świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)
  24. Jeszcze może występować jeden problem. Jak podłączałem moduł u siebie wg instrukcji, czyli włączenie świateł uruchamiał wzrost napięcia, to podczas np. załączenia się wentylatora chłodnicy napięcie w instalacji minimalnie spadało i światła gasły. Zadzwoniłem do be-smart i poradzili podłączyć moduł w inny sposób tzn. tak, aby uruchamiał się "na sztywno" po uruchomieniu zapłonu, a nie po wzroście napięcia. Minus tego rozwiązania jest taki, że światła zapalają się zaraz po zapłonie, a nie parę sekund po odpaleniu silnika. @jaras99 sprawdź czy po wciśnięciu hamulca, na przewodach idących do modułu nie spada delikatnie napięcie (może to być spadek rzędu 0,1V - moduł ma bardzo małą graniczną tolerancję załączania) - jeśli spadek występuje, to zostaje Ci chyba tylko zmiana sposobu podłączenia na taki jak zrobiłem to u siebie.
  25. W sumie to nie wiem od czego to zależy, bo np. u mnie procedure ponownego kodowania użyłem może z raz, a często grzebie przy prądzie tzn. często też odpinam Aku.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.