Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
A4 B6 migające światło pozycyjne tylne
Chyba brakuje masy w lampie, wyjmij lampę sprawdź w kostce gdzie jest masa, najprawdopodobniej kabel czarny lub brązowym i podłącz masę bezpośrednio np. z akumulatora i sprawdź czy będzie ok.
-
MCE 8E0 959 433 AN potrzebny opis pinów
@cinek_2 to co pokazałeś na zdjęciu i numer, który podałeś to nie moduł MCE, a moduł komfortu, który nie ma nic wspólnego ze światłami, no chyba że mówimy o lampkach pod fotelami. MCE znajduje się po lewej stronie pod kierownicą (trzeba zdjąć plastiki). W temacie, który podlinkował @Muskel1jest wszystko ładnie rozpisane - Twój problem faktycznie może leżeć w MCE
-
B6 DIVISION
Ta co ja kupiłem wygląda całkiem spoko, mniej więcej w dotyku przypomina materiał zderzaka - jest plastyczna, a nie twarda jak kamień
-
B6 DIVISION
-
Włącznie świateł pozycyjnych przy otwarciu
Jak jest to się pochwal jak to zrobiłeś.
-
Małe, białe, dodatkowe wtyczki w lampach tylnych?!
może pokaż jakieś zdjęcie tej wtyczki, na pewno nie jest to nic co występowało oryginalnie w aucie. Masz w aucie kontrole żarówek?? Jeśli nie to pewnie do tych wtyczek powinny być podłączone jakieś oporniki, ale z uwagi, że nie posiadasz kontroli żarówek to wtyczki są nie podłączone do niczego.
-
PDC tył. Raz działa raz nie.
wydaje mi się że musisz przyglądnąć się wiązce od czujników, pewnie gdzieś skorodowała (najczęstszym problemem jest problem z kablami przy samych czujnikach - kostkach) i raz działa ok, a czasem występuje problem. Przy takiej usterce najgorsze jest to, że trzeba rozebrać cały bagażnik, aby ściągnąć zderzak ;( Nic się nie martw, na pocieszenie mogę dodać od siebie, że nie jesteś z tym problemem sam - u mnie ten problem też czasem występuje, a co dopiero zakładałem PDC P+T. Po raz pierwszy problem pojawił się po złożeniu auta do kupy, pomyślałem, że problem leży w module bo kupowałem go używanego, więc znowu rozłożyłem auto, wymieniłem moduł na inny używany i przez chwilę, dosłownie przez chwile było dobrze, więc złożyłem złomka do kupy i zaraz problem się znowu pojawił ?. W tej chwili na razie mam to w 4-ch literach, bo nie chce mi się znowu rozkładać pół auta, a PDC częściej działa niż nie działa Co do błędów to VCDS pokazuje błędy wszystkich tylnych czujników: Czujnik systemu pomocy przy parkowaniu: tylny .....(lewy, lewy środkowy, prawy środkowy, prawy) Przerwa / problem z masą - Sporadyczny (tylko tylnych - przednie są, więc chyba ok)
-
Listwy s-line b6 a b7
Dzięki Odpowiedź
-
Listwy s-line b6 a b7
Panowie, listwy zewnętrzne na drzwi od b7 są takie same jak b6? Muszę kupić jedną listwę i znalazłem na allegro fajną listwę w dobrej kasie, ale od b7 i nie wiem czy będzie pasować do listew b6
-
Problem z modułem komfortu i drzwiami kierowcy
auto po dzwonie??? Masz problem poduszki powietrznej od strony kierowcy bocznej i frontowej i to on powoduje problem - sprawdź czy w ogóle masz poduszki, czy może jest coś nie tak z ich okablowaniem. Moduł od bocznej poduszki jest w okolicach środkowego słupka, od frontowej pewnie gdzieś przy zderzaku. Jakie błędy zapisane są w sterowniku Airbag??
-
Srebrny A4 B6 AWX - zew. S-line/CLH/DRL/BiXenon/PDC P+T/kier. MF/skł. lustra/RNSE + Cam. P+T inne..
Z uwagi na to, że błotniki zostały zamówione w kolor i zbytnio nie pasowały do reszty auta to postanowiłem oddać auto do lakiernika - lakiernik niby tylko hobbista (sąsiad), a położył lakier lepiej niż zrobiono to w przypadku mojego drugiego auto, które malowane było w ASO Toyoty. Zostały usunięte wszelkie ślady korozji - w zasadzie auto zostało pomalowane w całości - bez dachu, jednych drzwi (drzwi zostały zacieniowane) oraz klapy. Jestem mega zadowolony z efektów Zdjęcia podczas prac: Zdjęcia po robocie: , Auto zostało potraktowane pastą FUSSO, a oto efekty:
-
Moje Quattro
@Mukade93czy Twój schowek jest jaśniejszy od reszty elementów deski, czy tylko zdjęcie tak wyszło?? @Xaskomasz jakieś zdjęcie zamontowanego schowka, takie na którym można by porównać schowek z elementami sąsiednimi?? Generalnie i tak wam gratuluję - zrobiliście świetna robotę.??
-
Czujniki parkowania w Audi A4 B7 piszczą po zapaleniu świateł
@Homiczekjaki masz moduł pdc, z b6 czy b7? Jak zakładałem u siebie pdc p+t i kupowałem gotową wiązkę to było pierwsze pytanie czy moduł z b6 czy z b7, bo w b7 sygnał idzie po can a w b6 nie. Ale nie przypominam sobie żebym cokolwiek przy Mk modził.
-
Moje Quattro
Też chętnie bym poczytaj czym/jak był malowany schowek. Możesz wrzucić jakieś zdjęcie z bliska?
-
Audi S4 gubi prąd
Ten model na pewno tak nie ma. Najprostszym rozwiązaniem byłoby samemu sprawdzić pobór prądu (na youtube bez problemu znajdziesz filmik, który Ci w ty pomoże). Jak stwierdzisz za duży pobór to przy podłączonym mierniku wyjmuj pojedynczo bezpieczniki sprawdzając jednocześnie, czy zużycie prądu spada. Najczęstszym powodem poboru prądu jest radio. Dodam od siebie, że wprawdzie mam avanta 1.9tdi, ale auta używam sporadycznie - przez 2022r. zrobiłem nim 800km i odpalałem go tylko co miesiąc robiąc kilka kilometrów "wokół komina" żeby akumulator się podładował i palił bez problemu nawet w zimie. Mój akumulator ma ponad 4 lata.
-
Uszkodzone łożysko alternatora
z tego co kojarzę to ten otwór właśnie po to jest, że jak tego płynu jest za dużo to tą dziurą ma wylecieć, ale poczekaj jeszcze na potwierdzenie mojej teorii przez kogoś innego. Jak długo użytkujesz auto? Dolewałeś może sam tego płynu?? Jeśli po zdjęciu paska stwierdziłeś, że łożysko na alternatorze jest ok, to pokręć jeszcze innymi rolkami może coś uda Ci się "nasłuchać". Nie wiem, czy w 1.8T pompa wody jest na tym samym pasku co alternator, ale jeśli tak to ona też raz na jakiś czas lubi się posypać - może w niej znajdziesz powód buczenia.
-
Uszkodzone łożysko alternatora
zrobić trasę zawsze możesz, ale nikt Ci nie wywróży, czy aby na pewno na kołach, czy na lawecie Generalnie wymiana łożyska alternatora (jak to faktycznie jego łożysko kwalifikuje się do wymiany) nie jest jakaś mega skomplikowana więc myślę, ze do soboty znajdziesz jakiś warsztat co Ci je wymieni - ewentualnie znajdź firmę co regenerują alternatory, samemu wymontuj alternator i im zawieź - pewnie to przyśpieszy robotę. Jak u siebie robiłem alternator to wieczorem go wymontowałem, na następny dzień przed pracą zawiozłem do zakładu na regenerację i wracając z pracy go odebrałem i zamontowałem. Więc w zasadzie zajęło mi to jeden dzień, a mechanikiem nie jestem i robiłem to pod domem.
-
Audi A4 B6 1.9 TDI problem z odpalaniem
raczej nie pompki, a ich uszczelnienie - ale bez porządnej diagnostyki szkoda gdybać i cokolwiek robić, szkoda płacić za naprawę w ciemno, bo wymienisz pół auta a problem pozostanie
-
Złącze do czego jest
to raczej nie jest oryginalna wtyczka, moduł telefonu w b6 jest pod fotelem i posiada całkiem inną wtyczkę. Takiej wtyczki nie spotkałem w Audi nigdzie, a rozbierałem już swoje auto dość poważnie. Co do komentarza @Muskel1 to faktycznie coś jest na rzeczy, u mnie za tapicerką w bagażniku jest czysto jakby auto z fabryki wyjechało (auto z 2001r.) - tam nie ma się jak dostać kurz bo wszystko jest zabudowane tapicerką.
-
A4 Avant Quattro Mythos Black Bronze Edition Peak 20"
TVN Turbo masz przez tuner czy jakaś aplikacja AA??
-
brak możliwości ustawienia swiateł
wszystko się da, prościej wyjąć lampę i to sprawdzić niż gdybać
-
brak możliwości ustawienia swiateł
najlepiej wyjąć całą lampę, ale to zajęcie na 2 minuty - 4 śruby do odkręcenia - dwie na górze lampy, dwie na dole lampy - dolnych śrub nie odkręcasz do końca tylko je popuszczasz, w lampie są uchwyty typu "C" (śruby torx). Tylko montując lampę należy zwrócić uwagę czy wchodzi ona odpowiednio na ślizgi.
-
brak możliwości ustawienia swiateł
światła drogowe powinny się regulować razem ze światłami mijania. Jak podczas kręcenia śrubą regulacyjną rusza się tylko światło drogowe (długie) to znaczy, że coś jest połamane w lampie - w tych reflektorach nie ma osobnej regulacji świateł mijania (krótkich) i drogowych (długich)
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Jeszcze może występować jeden problem. Jak podłączałem moduł u siebie wg instrukcji, czyli włączenie świateł uruchamiał wzrost napięcia, to podczas np. załączenia się wentylatora chłodnicy napięcie w instalacji minimalnie spadało i światła gasły. Zadzwoniłem do be-smart i poradzili podłączyć moduł w inny sposób tzn. tak, aby uruchamiał się "na sztywno" po uruchomieniu zapłonu, a nie po wzroście napięcia. Minus tego rozwiązania jest taki, że światła zapalają się zaraz po zapłonie, a nie parę sekund po odpaleniu silnika. @jaras99 sprawdź czy po wciśnięciu hamulca, na przewodach idących do modułu nie spada delikatnie napięcie (może to być spadek rzędu 0,1V - moduł ma bardzo małą graniczną tolerancję załączania) - jeśli spadek występuje, to zostaje Ci chyba tylko zmiana sposobu podłączenia na taki jak zrobiłem to u siebie.
-
Czy da się zakodować piloty "na stałe"?
W sumie to nie wiem od czego to zależy, bo np. u mnie procedure ponownego kodowania użyłem może z raz, a często grzebie przy prądzie tzn. często też odpinam Aku.