Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. Frosti, ul. Fatimska - też nie tanio, ale dobrze
  2. Z tym to Ci raczej nie pomogę, ale jak robiłeś głowice niedawno to może warto jechać z reklamacją i niech się mechanik nad tym zastanowi.
  3. jak spadki temperatury są znaczne i dzieje się to bardzo szybko, tzn. np. masz 90*C na zegarach, a po krótkim czasie np. 60*C to raczej nie będzie problemu z termostatem, a raczej z czujnikiem temperatury g62/g2 (jest to tak jakby czujnik "dwa w jednym"). Najlepiej było by podpiąć vaga w momencie spadku temperatury na zegarach i odczytać temp. z bloków pomiarowych - jak na vagu temp. będzie dużo wyższa niż wskazują zegary to potwierdzi to moje przepuszczenie, że czujnik jest do wymiany, dokładnie o które bloki chodzi znajdziesz na forum. (trzeba odczytać temp. z czujnika g2 oraz g62)
  4. takie coś mam: Na temat split-payment bardzo przystępnie pisze bank PeKaO: https://www.pekao.com.pl/split-payment/index.html opisuje mechanizm podzielonej płatności oraz opisał jak dokonać zapłaty w split-payment (myślę, że bardzo podobnie powinno to wyglądać w innych bankach): https://www.pekao.com.pl/split-payment/rachunek_vat.html
  5. kolego może jak byś napisał jaki wujek ma samochód oraz z jakim silnikiem to prościej było by coś powiedzieć. Jeżeli jest to audi/vw/skoda to najlepiej podpiąć auto pod vcds'a a nie pod jakiś tester, który w dodatku ma głupie polskie tłumaczenia błędów. Mniemam, że jest to disel z DPF, pewnie błąd dotyczy czujnika różnicy ciśnień i dpf się zatkał i teraz nie chce odetkać/wypalić.
  6. jak na mój gust to problem nie jest rozwiązywany przez odłączenie akumulatora tylko od podnoszenia maski. Jak zapala się ta kontrolka to po zgaszeniu auta i podniesieniu maski kontrolka znika, a że u ciebie pojawia się po jakimś czasie to raczej wina czujnika w misce, jak ktoś to już wcześniej pisał.
  7. kontrolka "check" nie występowała we wszystkich b6. Na pewno nie było jej w wersji z początku produkcji (nie wiem w którym roczniku się pojawiła), ale nie ma co szukać dziury w całym - jak nie ma błędów na kompie to jest dobrze i tyle. Ja mam rocznik 2001 i tez nie mam tej kontrolki, poza tym nie jestem jedyny który jej nie ma.
  8. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na Noktowizor temat w Audi A4 B6/B7
    żeby skasować średnie spalanie musisz wcisnąć przycisk pod manetką od fisa jest on chyba nawet opisany "reset" - trzeba go przytrzymać chwilkę
  9. Wg mnie to właściwa wartość "kodowania" to w twoim przypadku 2624, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę tj. 64+512+2048 = 2624
  10. Wypadałoby podłączyć auto pod komputer w momencie gdy wskaźnik "leży" i wykonać test zegarów - jak licznik przejdzie test pozytywnie to będzie można wykluczyć usterkę licznika i szukać przyczyny Gdzie indziej.
  11. Niestety musisz szukać kogoś z "lepszym" kablem
  12. kolego może ta strona Ci coś naświetli (poszukaj swoich numerów błędów i poczytaj opisy ich rozwiązania): http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Category:Fault_Codes
  13. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na ChromeMen temat w Audi A4 B6/B7
    ja naprawiałem kolorowy FIS mający tą samą usterkę w tej firmie: http://aceef.pl/ (na pewno nie jest to jedyna firma która to robi) - licznik działa już ładnych parę lat. Licznik wyjąłem i wysłałem do nich paczką - cała naprawa łącznie z czasem przesyłki w obie strony trwała 4 dni. Jedyny minus, że auto musisz "postawić na klocki" bo bez licznika nie odpalisz ;(
  14. czytaj temat od początku, w B6 tego nie zrobisz - chyba, że dołożysz dodatkowy moduł DRL Do @GrubyAdi czy w audi nie jest przypadkiem tak jak np w skodzie?? Moja żona jeździ skodą fabią 2 i ma automatyczne światła po zapłonie - sprawdzałem je miernikiem i temat wygląda tak, że jak przekręcisz zapłon to światła się zapalają, ale jak zaczynasz kręcić rozrusznikiem to prąd na światła jest rozłączany i światła gasną, aż silnik nie odpali.
  15. a co do klapy to sprawdź kable idące między klapa a budą - pewnie są przełamane i stąd takie cyrki
  16. tu masz opisane co i jak (w pierwszym poście masz opisane kodowanie MK):
  17. Dziwna sprawa, że przy takich cudach nie ma żadnych błędów w MK. Sprawdź może jeszcze kodowanie i przejedź jeszcze przez wszystkie sterowniki i odczytaj błędy. Choć z tego co kojarzę to centralny obsługiwany jest raczej tylko przez MK.
  18. takie zachowanie CZ nie jest poprawne, ale czy przypadkiem nie jest tak, że jak otworzysz auto za pierwszym razem to otwierają się same drzwi kierowcy a drugie kliknięcie pilota powoduje otwarcie wszystkich drzwi?? to jest nienormalne zachowanie i wypadałoby się podpiąć vcds'em i sprawdzić błędy
  19. a czy przejściu z modułu low na high porobiłeś też zmiany w instalacji???
  20. zderzak nie pasuje, ale czujniki przełożyć możesz
  21. Dorzucę pięć groszy od siebie bo powiedzmy, że mam z tym trochę do czynienia, a więc wysokość wynagrodzenia dla pośrednika jest kwestią negocjowalną (dlatego w umowie widziałeś ...%). Do cen mieszkań pośrednik nic sobie nie dolicza (a przynajmniej nie powinien), chyba, że ustalił tak ze sprzedającym, jak powiedzmy obie strony (kupujący i sprzedający) są wstępnie zainteresowane robieniem deal'u to negocjacja ceny powinna się odbywać w OBECNOŚCI POŚREDNIKA, ale to sprzedający ma tu tylko coś do powiedzenia, a nie pośrednik. Nie zawsze prowizję pobiera się z dwóch stron (od kupującego i sprzedającego). Natomiast warto czytać umowy, gdyż co pośrednik to jest ona inna. W niektórych umowach są jasno opisane obowiązki z nich wynikające, a w niektórych jest to "masło maślane". Z uwagi, iż ostatnimi czasy zawód pośrednika został "uwolniony" od wszelkiego rodzaju licencji to namnożyło się mnóstwo agencji, w których pracują ludzie nie mający o tym zielonego pojęcia, a ich rola zaczyna się na skontaktowaniu strony kupującej ze stroną sprzedającą i kończy na pobraniu prowizji (dlatego warto czytać umowy). Porządni pośrednicy (powiedzmy Ci z "przed reformy") podchodzący rzetelnie do swojej pracy załatwią wszystko co jest tylko wymagane do przeprowadzenia transakcji kupna-sprzedaży - kupujący oraz sprzedający zostaną tylko poinformowani o dacie zawarcia umowy notarialnej. Spotkałem się też z umowami w których były zapisy, że klient ma wnosić jakieś opłaty z tytułu np. prezentacji mieszkania - jest to dla mnie śmieszne i jak bym zobaczył pośrednika co mi podkłada taką umowę do podpisania to od razu bym mu m..dę obił. Jesteś osobą zainteresowaną kupnem, więc raczej Cie to nie dotyczy, ale uważam, że jeżeli podpisuje ktoś umowę pośrednictwa na sprzedaż nieruchomości to nie warto podpisywać umów na wyłączność, nie dość że wiąże ona sprzedającego tylko z jednym pośrednikiem, to umowy takie skutkują tym, że nie ważne, czy to pośrednik znajdzie kupca, czy właściciel sprzeda mieszkanie samodzielnie to pośrednikowi prowizja się i tak należy. Ostatnimi czasy ("po reformie") potworzyły się agencje, które szukają powiedzmy "jeleni" którzy nie czytają umów przed ich podpisaniem tylko od razu je podpisują. Po podpisaniu takiej umowy pośrednik nie robi nic tylko co jakiś czas sprawdza księgę wieczystą i jak mieszkanie zmieni tylko właściciela (tzn. sprzedający sam znajdzie sobie kupca) przychodzi po prowizję Tak więc krótkie podsumowanie - nie bać się pośredników, pod warunkiem czytania tego co się podpisuje
  22. tego nie ustawisz vagiem nawet mając MCE w wersji HIGH
  23. ten zestaw, który masz zainstalowany nie jest zestawem fabrycznym audi, więc najlepiej poszukaj gdzieś jego nazwę/model i wtedy może coś się uda znaleźć.
  24. jak w aucie jest czujnik zmierzchu to jest i włącznik świateł "auto" i co druga B6 to ma. Tu jest wszystko opisane:
  25. temat problemu z szybami występuje na forum średnio co dwa dni Problem leży w przelotkach (harmonijkach) między drzwiami a budą, łamią się kable i wychodzą takie cyrki.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.