Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
brak świateł drogowych, halogeny jedynie na postojówkach.
kolego a jak ty włączasz te długie światła?? Po co chcesz wymieniać przełącznik świateł (OEM 8E0941531A ) - długie światła włączasz pchając manetkę przy kierownicy do przodu (pociągając manetkę mrugasz, pchając ją do przodu włączasz długie na stałe), przy jednoczesnym przełączeniu włącznika świateł na światła krótkie/mijania (przekręcasz go na maksa w prawo)
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Nie ma na to żadnego kodowania, sprawdź błędy w MK
-
Nie działają szyby i centralny zamek u kierowcy
Kolego nic nie musisz ściągać, guma schodzi po otwarciu drzwi - można powiedzieć że siedzi na wcisk, ściągnij ją od strony karoserii, a nie od strony drzwi
-
Problem z FIS audi a4 b6
Problem leży w taśmie łączącej ekran z płytą licznika - musisz znaleźć speców od naprawy liczników, bo w domowych warunkach raczej tego nie naprawisz
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Co się podziało że nikogo nie ma w galerii?? Już się wszyscy rozjechali??
-
[B6 AVB] Szum w silniku
Czy to nie jest raczej coś w rodzaju "szurania" a nie szumu?? Jeśli jest to raczej "szuranie" to podobno kończy się turbo, pisze podobno bo u mnie te turbo kończy się od ponad dwóch lat, turbo ma bardzo znikomy luz i "szuranie" nie jest słyszalne zawsze tylko od czasu do czasu (raczej jak silnik się rozgrzeje). Radzę zbadać luzy w turbo i jak nie ma wyczuwalnych luzów to znaleźć sobie inny problem w życiu ?
-
Awaria el. szyb , szyberdachu i klapy bagażnika A4 B7
a jakie błędy wywala VCDS?? Problem z szybami może być spowodowane przerwanymi kablami w przelotkach między drzwiami a budą - jak u siebie zakładałem elektryke szyb z tyłu i podłączyłem tylko jedne drzwi tylne to też nie działały żadne szyby (ani przód ani tył) dopiero jak wszystko złożyłem (kompletny tył L+P) zaczęło działać, więc u ciebie może być podobnie - jak któryś z kabli w drzwiach jest przerwany to nie działają żadne szyby (ani przód ani tył)
-
Cieknąca woda w przestrzeni pasażerskiej
Wymieniałeś może ostatnio szybę?, bo to ewidentnie widać że leci przez górną krawędź szyby. W b6 nie ma żadnej uszczelki do szyby tylko klej na jakim jest montowana szyba tamuje wlewanie się wody do wnętrza. W twoim przypadku raczej wymagane jest ponowne wklejenie szyby przy wcześniejszym dokładnym usunięciu starego kleju.
-
Problem z otwieraniem/zamykaniem szyb
podłączałeś auto pod komputer?? za szyby odpowiada moduł komfortu, więc może w nim trzeba szukać przyczyn awarii oraz można by jednak podmienić panel z przyciskami
-
Kolizja ?
kupić błotnik ori i to jeszcze w kolor graniczy z cudem - no chyba, że koledze odpowiada błotnik pordzewiały. Co do zamienników to jest sporo opinii na forum, w których ludzie piszą, że po porządnej konserwacji od wew. strony taki zamiennik wytrzyma dłużej niż 2 lata. Jeśli chodzi zaś o maskę i zderzak to używkami w kolor raczej nie powinno być problemu.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
to oglądaliśmy:
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Shadow wczoraj oglądnąłem film, którego fragment oglądaliśmy na zlocie - generalnie film nie ma nic wspólnego z naszym "Tylko nie mów nikomu". Choć ogólnie film całkiem spoko, ale kiedy myślisz, że coś się jeszcze musi wydarzyć to film się kończy
-
Rozrusznik jaki
Kolego lepiej oddaj stary rozrusznik do regeneracji, a nie kupuj używanego który kosztuje tyle co regeneracja, a pochodzi nie wiadomo jak długo
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Jak byśmy byli w USA to gościa by już dawno podziurawili bądź staranowali , a u nas boją się uszkodzić radiowozów, bo im każą zwracać kasę za ich naprawę
-
Bagażnik na dach
co do belek na dach to radze poszukać aluminiowych bo te stalowe mimo, że są powleczone pcv to w krótkim czasie zardzewieją od środka. Co do uchwytów na rower to w tym budżecie są ok - choć na pewno będą głośne (będzie szumieć przy szybszej jeździe) - sam u siebie mam zwykłe uchwyty na rower, które zakupił mój ojciec sto lat temu jeszcze do poloneza i jakoś dają radę. Kiedyś pożyczyłem od kumpla uchwyty na rower thule i są zdecydowanie cichsze od tych za parę złotych, ale za jeden uchwyt thule masz 6 tańszych niefirmowych.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Tomku wracając do wczorajszej rozmowy o wymianie dysku w macu to tak jak przypuszczałem istnieją tanie przejściówki do zwykłych dysków SSD np.: https://www.morele.net/delock-konwerter-blade-ssd-macbook-air-ssd-sata-62644-767667/?gclid=CjwKCAjw_MnmBRAoEiwAPRRWW75tNNkgsguI_qR2zrWwZcf-naiGwBHWnYS2lJsO0yB5L7zplh43SxoC770QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
-
Problem z otwieraniem tylnych drzwi
winne takiej sytuacji są poprzecierane kable pomiędzy budą a drzwiami (w harmonijkach) - radził bym sprawdzić wszystkie drzwi, bo jak tam nigdy nie zaglądałeś to masz parę ładnych godzin z głowy, aby doprowadzić to do ładu i składu
-
Nie działa kierunek z przodu
Albo blaszki przy żarówce do odgięcie, albo piny we wtyczce do lampy luźne
-
Problem ze światłami a4 b6
problem może być spowodowany włącznikiem świateł (najlepiej podmienić na taki który jest 100% dobry) lub zalanym modułem MCE
-
Problem z otwieraniem/zamykaniem szyb
kable w przelotce gumowej sprawdzone - 99% problemów z niedziałającymi szybami spowodowane jest połamanymi kablami w przelotkach między drzwiami a budą
-
[B6 AWX] Kühlmittel
jak będziesz kupować czujnik to tylko w ASO - kiedyś wymieniałem go u siebie i zamienniki słabo się sprawdziły - ostatecznie kupiłem w ASO i działa już od ponad roku
-
Klapa bagażnika
Sprawdź kable między klapą a karoserią, lampki podświetlenia tablicy świecą??
-
Próg po stronie kierowcy do wymiany!!
Kolego masz jakieś zdjęcie tej rdzy?? Może wystarczy jakąś wstawkę zrobić.
-
[B6 AVF] Duże spalanie
Kolego, a możesz napisać ile Ci wcześniej palił?? Ja spisuje sobie każde tankowanie przez ostatnie 45tys km i wychodzi mi 8,5l/100km - uważam to za normę zwłaszcza że 85% mojej jazdy to zakorkowany Kraków.
-
Zakupy z aliexpress
Tak, jak towar jest niezgodny z umową to po opisaniu sytuacji oraz wysłaniu korespondencji między mną a sprzedawcą (ja opisałem co jest nie tak z towarem, sprzedawca od razu zaproponował zwrot połowy kwoty - ja się nie zgodziłem i żądałem pełny zwrot kwoty wpłaconej, po czym kontakt się urwał), bank oddał mi całą kasę. Jak chcesz wiedzieć jak to działa to zadzwoń na infolinię swojego banku - na początku nic nie chcą powiedzieć (pani na infolinii się strasznie motała), ale jak powiesz, że chodzi Ci o "cash back" to wszystko Ci ładnie wyjaśnią. Z tego co się jeszcze dowiedziałem na infolinii banku to przed zwrotem kasy podobno bank skonfrontował mój opis zdarzeń ze sprzedającym (mój opis był spójny - bez jakiegokolwiek krętactwa).