Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_mk2

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_mk2

  1. jak kable wyglądają dobrze to problem raczej leży w mikrostyku w zamku - przeszukaj forum - jest gdzieś opis jak się należy do tego zabrać.
  2. Jest to oznaka tego że przy rozruchu spada napięcie do tego stopnia, że radio się wyłącza. Ja bym raczej zaczął od rozrusznika - tak jak koledzy radzą. Co do ładowania to ładowanie na poziomie 14,1V jest OK.
  3. swój MK możesz wymienić na inny przy czym: twój to: 8E0 959 433 BB – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu. więc możesz go wymienić na BC i BD, przy czym ze względu na inną częstotliwość konieczne będzie wymiana pilotów 8E0 959 433 BC - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)
  4. Kolego na forum w dziale "zrób to sam" masz dokładny opis czego potrzebujesz do zmiany kierownicy B6 na B7
  5. odczytywałeś błędy VCDS'em?? - to podstawa
  6. widzisz o tym nie wiedziałem, będę musiał spróbować użyć vcds z prawami admina, dzięki za odpowiedź
  7. kabel klon, ale prób było chyba z 10, prosił bym jeszcze o potwierdzenie mojego myślenia i podania prawidłowej wartości kodowania
  8. Witam, W aucie (A4 B7 2.0 ALT bez quarto) nie miałem sygnalizacji zapięcia pasów więc przestawiłem przedostatni bit z 0 na 1, ale okazało się że włącznik w zapięciu pasa jest zepsuty i aby zniknął komunikat o zapięciu pasa należy mocniej "wdusić" pas do "zapięcia", więc chciałem przywrócić poprzednie kodowanie które wyglądało tak: 0006101. Niestety przy próbie powrotu do poprzedniego kodowania wyskakuje mi informacja, że niby kodowanie przebiegło poprawnie, po czym po ponownym sprawdzeniu kodowania jego wartość wynosi 0006143. Co z tym zrobić??? Inną sprawą jest, że wg mojego "wyliczenia" prawidłowe kodowanie powinno wyglądać tak: 0002101, ale tego kodowania w ogóle nie przyjmuje. Natomiast przyjmuje kodowanie 0007101, ale że w aucie nie ma quarto to jest problem z kontrolką rezerwy i wskaźnikiem poziomu paliwa
  9. Kolego pobór prądu mierzy się w A (amper) a nie V (volt). To normalna sprawa, że występuje tam napięcie - jak wyjmiesz żarówkę to w gnieździe też będzie napięcie, ale że nie ma odbiornika, czyli żarówki to poboru nie będzie żadnego. Do sprawdzenia poboru prądu w spoczynku używa się amperomierza, nie woltomierza. Na youtube jest pełno filmów obrazujących pomiar poboru prądu w spoczynku. W A4 B6 po zamknięciu auta pobór wynosi mniej więcej 0,15A, a po uśpieniu modułów (około 15min po zamknięciu) pobór powinien spaść mniej więcej do 0,02 - 0,01A W profilu piszesz, że jesteś z Krakowa - wpadnij dziś na spota do galerii Kazimierz godz. 20.00 to sprawdzę Ci ten pobór
  10. Jeśli chodzi Ci o ten obrazek z pierwszego postu, to obrazek ten pochodzi z programu ELSA - poszperaj trochę po necie, na pewno go znajdziesz, jedyny problem że "waży" ładne kilka GB
  11. a jaka jest sytuacja jak odłączysz całkiem włącznik świateł? Generalnie powinno być tak, że jak odłączysz włącznik to światła powinny się palić z automatu po włączeniu zapłonu (takie zabezpieczenie w przypadku awarii włącznika) i gasnąć po wyjęciu kluczyka.
  12. 09-moduł centralnej elektryki (09-Cent. Elect.)
  13. MK przyjmują kodowanie tylko takie jakie obsługują - nie wiem co byś chciał osiągnąć wpisując 00000
  14. Niestety nie, szkoda, że przed zakupem modułu komfortu nie zagłębiłeś się w ten temat: wszystko byłoby dla Ciebie jasne
  15. czyli wszystko jest OK, moduł AF obsługuje tylko szyby w prądzie, więc nie ustawisz korb. rozpiska z forum: 8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.8E0 959 433 AL – fabryczny alarm, 433MHz, korby do tego masz jeszcze fabryczny alarm, który też obecnie nie działa. Najlepszym zamiennikiem w twojej sytuacji (korby z tyłu) byłby: 8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
  16. też mam taki prostownik z lidla i uważam, że na sporadyczne podładowanie aku 2 razy w roku jest ok. Na pewno nie jest to profesjonalny sprzęt, bo za taki trzeba by pewnie wyłożyć koło 500zł, ale lepiej mieć prostownik z lidla niż nie mieć żadnego
  17. takiego czegoś nie słyszałem jeszcze nigdy. Prawdą jest natomiast, że "zdrowe" auto może mieć więcej KM niż wpisane w dowodzie, ale to raczej zależy od konkretnej sztuki a nie rocznika.
  18. Od nikogo nie słyszałem, żeby to była typowa usterka. Mam audi z 2001r. i raz miałem z tym problem - wymieniłem czujnik już parę lat temu i nie mam z tym już żadnych problemów - na spotach na które jeżdżę w miarę regularnie (w Krakowie odbywają się one raz w tygodniu) też nigdy nikt nie skarżył się na taką usterkę. Najważniejsze to kupić oryginalny czujnik a nie zamiennik, bo zamienniki często padają - oryginał kosztuje około 100zł w ASO Tak w ogóle to nie wiem po co wymieniałeś zegary - wystarczyłoby zrobić ich test VCDS'em i pewnie by wyszło, że zegary są w porządku, a wina leży w czujniku. Zwłaszcza, że czujnik też można łatwo zdiagnozować VCDS'em odczytując z niego temperaturę. VCDS'em można odczytać dwie temperatury - 1 rzeczywista temperatura, 2 temperatura podawana na zegary - i pewnie odczyty tej "drugiej" temperatury były nieprawidłowe i na liczniku wskazówka latała jak chciała.
  19. Lukasz_mk2 odpowiedział(a) na LifeStyl temat w Audi A4 B6/B7
    A próbowałeś zamknąć auto "kluczykiem 1" - tzn drugim, który pewnie masz jako zapasowy??
  20. nie przejdzie bo mam wersję OEM - próbowałem
  21. Gdzie się możemy umówić na ewentualny odbiór (zgranie ISO)??
  22. Panowie, czy jest w stanie mnie poratować oryginalnym obrazem płyty Windows 7 w wersji home 64bit SP1 - mam laptopa na którym po wymianie padniętego dysku straciłem partycje recovery. Niestety nie mogę pobrać obrazu ze strony MS bo mój serial key pochodzi z wersji OEM, a takiej nie ściągnę ze strony MS, ale znalazłem metodę jak zainstalować zwykłą wersję z kluczem OEM.
  23. nie możesz otworzyć drzwi kluczykiem, bo pewnie ostatni raz zamek w drzwiach był używany 10 lat temu - miałem podobnie z zamkiem w klapie. Musisz uzbroić się w WD-40 lub coś podobnego i na przemian pryskać we wkładkę i wpychać kluczyk w zamek. Mi udało się "uruchomić" zamek w klapie chyba po 40 minutach + dzień wcześniej spryskałem go ostro WD-40

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.