Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Zakupy z aliexpress
drogich rzeczy na aliexpress nigdy nie kupowałem, ale parę tanich do mnie przyszło i mogę z doświadczenia powiedzieć, że czas oczekiwania na towar to w moim przypadku od 1,5 do 2,5 miesiąca. Dla bezpieczeństwa zakupów polecam płatność za towar kartą kredytową - kiedyś kupiłem coś na chińskiej stronie i przyszło coś całkiem niezgodnego z opisem (miała być super jakość, a przyszedł kompletny chłam i to jeszcze nie za tani - wartość zakupów to 600zł) napisałem do sprzedawcy, który odpisał, że może mi zwrócić 50% kwoty mojej wpłaty, ale się na zgodziłem na taki układ. Napisałem do swojego banku opisując całą sytuacje i bank po jednym piśmie zwrócił mi całą kwotę (w banku nazywa się to "cash back" - nie musiałem odsyłać towaru, został w moim posiadaniu. Więc za drogie rzeczy lepiej płacić karta kredytową.
-
Podświetlenie otwartych drzwi w Audi A4 B6
kabli we wtyczkach nie ruszasz, przepinasz tylko wtyczki + odpowiednie kodowanie nowego modułu. Co do light pakietu to tak jak piszesz sterowanie jest masą z MK. Przed włożeniem do auta nowego MK, sprawdź sobie czy twój vag będzie wstanie poradzić sobie z kodowaniem kluczy(niektóre chińskie vag'i mają z tym problem)
-
[ALL B6 TDI B6/PD] - Wtryskiwacze lub coś innego.
Kolego żeby można było coś więcej powiedzieć należałoby wykonać logi: Druga sprawa jeśli mechanik do którego Tata jeździ z autem wyczyścił mu DPF'a to lepiej zmieńcie mechanika, bo w B6 nie występuje filtr DPF. Poza tym, uzupełnij poprawnie profil, bo nie spotkałem się z silnikiem 1.9 1B.
-
Montaż modułu BT, a cuulmann i RNS-D
ja u siebie przechodziłem przejście cullman-> moduł BT. Może to Ci pomoże, z tym, że ja miałem radio chorus II Moduł BT-uchwyt cullmann.docx
-
B7 kanapa składana na nieskładaną
Kolego nie wiem jakie fotele chcesz dokładnie zakładać, ale zmiana kanapy nie jest konieczna jak kupisz przednie fotele z takim samym materiałem jak masz kanapę obecnie.
-
Od czego tak kostka?
Jakiś zdjęcie tej kostki masz??
-
Wskazówka prędkościomierza skacze
zrób jeszcze test zegarów - sprawdź czy wskazówki chodzą płynnie czy też będą dziwnie skakać. Mógł byś jeszcze podłączyć kompa i sprawdzić jaka jest wartość prędkości na VCDS'ie podczas jazdy - jak prędkość będzie skakać to raczej czujnik, a jak na vcds'ie będzie ok to raczej problem z zegarami - może kostka w zegarach coś niedomaga (zasniedziałe piny lub złe zabezpieczenie kostki przed wypięciem)
-
Problem ze zgaszeniem świateł
kolego jak masz włączony silnik i jak włączysz światła, a później je wyłączysz (przestawisz włącznik na "0") to wciśnij pokrętło parę razy i sprawdź czy światła zgasną - mam tak samo u siebie - wina raczej leży po stronie włącznika. U mnie problem powstał po wymianie włącznika który kupiłem bo mój stary był wytarty. - teraz mam nie wytarty, ale z takim problemem, dodatkowo jak mam włączone światła i wyjmę kluczyk ze stacyjki to włącza się brzęczek i co parę sekund piszczenie zanika na 1sek i przygasają zegary - sprawdź u siebie czy masz też taki problem.
-
Tylna klapa problem !!!
W którym dokładnie miejscu jest ten czujnik?? W zamku w klapie, czy w "podłodze" przy zderzaku?? Mam czasem problem z brakiem światełka po otwarciu klapy i zapewne jest to związane z tym czujnikiem.
-
Brak kontrolki check engine i immo w Audi A4 B6
Wcale nie dziwne, znam parę osób które mają diesle i kontrolki tej nie mają - jak jest w benzynie to nie wiem
-
Brak kontrolki check engine i immo w Audi A4 B6
B6 z wczesnego wypustu nie mają kontrolki check - ja mam auto z 2001r i też jej nie mam. Nie wiem dokładnie od którego roku kontrolka ta się pojawiła, ale na 100% w starszych b6 jej nie było.
-
Błędy vcds problem
jeśli chodzi o pierwszy błąd to wypadało by wykonać nastawy podstawowe klap klimatronika ( w dziale warsztat jest to opisane), jak to nie pomoże to trzeba czyścić silniczek (też jest na ten temat opis w dziale warsztat) drugi błąd może być spowodowany połamanymi kablami między drzwiami kierowcy a karoserią (gumowa harmonijka) co do trzeciego błędu to opis znajdziesz tu: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01176 - najprawdopodobniej trzeba wymienić baterie w pilocie
-
Niedziałające otwieranie dzwi od srodka
pomiędzy drzwiami kierowcy a budą jest harmonijka gumowa w której idą kable - 95%, że są one tam połamane i dlatego nie działa odblokowywanie drzwi
-
System operacyjny Android
nie wiem jakie są teraz te ładowarki indukcyjne ale jak miałem LG G3 to nawet przez oryginalne etui LG nie działało ładowanie indukcyjne, tzn. trochę działało, a trochę nie - po odłożeniu telefonu na ładowarkę ładowanie włączało się na kilka sekund po czym zostawało przerywane i tak w kółko
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Ja też będę
-
Wymiana włącznika świateł z funkcją AUTO
Kolego uzupełnij profil bo nie wiadomo o jaki model auta chodzi. Jeśli o a4 b6 to w tym modelu nie występował czujnik deszczu. Poza tym ani w b6 ani w B7 nie występował włącznik którego numer podałeś. Numer który podałeś dotyczy włącznika z a4 B8, więc pomyliłeś działy, co nie zmienia faktu, że nie da się tak porostu zmienić włącznika z auto/bez auto nawet w a4 B8.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Witam, Panowie znajomy jest na kupnie auta dla żony. Wczoraj byliśmy oglądać seata ibize z 2011r. 107kkm przebiegu, silnik 1.2TSI - pierwszy właściciel, salon polska, pełny serwis w aso (potwierdzony wpisami w książkę i bazie seata). Naczytałem się trochę o rozciągających się łańcuchach rozrządu w tym silniku (w tym egzemplarzu przy 60kkm łańcuch wymieniony w ASO) - czy jest się co obawiać takiego auta, czy raczej warto się nim interesować. U nas na forum ludzie piszą o 2.5tdi w B6, że to niby słabe motory, a Ci co mają to jeżdżą i jakoś nie narzekają - może z tymi 1.2TSi jest podobnie?? Auto będzie robiło średnio koło 8 - 10kkm/rok
-
Podswietlenie klawisza awaryjnych i przelacznika swiateł
Przycisk od awaryjnych powinien świecić do puki się sterowniki nie "uśpią" - jak długo świeci się u ciebie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki??
-
Rozładowanie akumulatora brak pomysłow
To że pobór prądu spada dopiero po czasie to jest ok, bo dopiero po pewnym czasie następuje "uśpienie" modułów. To że Aku ma rok i już są takie cyrki to niestety powoli staje się normą. Jak masz możliwość to sprawdź jeszcze pojemność akumulatora (jest do tego jakieś urządzenie)
-
[b6] Brak podświetlenia wskaźnika temperatury, nie pokazuje temperatury
Pierw to może wykonaj test zegarów vcds'em i zobacz co się będzie dziać.
-
Radio się nie włącza problem z Iso
Kolego z tych zdjęć ciężko "wypatrzyć" co gdzie jest podłączone. Widać tylko, że radio które masz obecnie zamontowane nie jest oryginalnym radiem audi, więc aby go podłączyć najprościej było by podłączyć przez adapter, których na allegro jest zatrzęsienie w cenie ok. 25zł (moduł radia audi Iso). Inną kwestiąjest teraz doprowadzenie twojej obecnej instalacji do oryginału tak, aby taki moduł z allegro poprawnie zadziałał.
-
Pomoc w odczytaniu błędów układu elektrycznego
Ta strona powinna pomóc: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Category:Fault_Codes Poza tym wypadało by pierw wykasować błędy i zobaczyć które powrócą, bo np. błąd " zasilanie (30)" - pojawia się po odłączeniu akumulatora
-
Telefon Nokii i bluetooth
można to przerobić na BT, ale to wiąże się z montażem modułu BT w podłodze oraz zmianą wiązki w dziale "Manuale" masz wszystko ładnie opisane:
- wgrany dziwny automat
-
wgrany dziwny automat
Nie jeździj po specach, bo każdy spec bierze za podłączenie auto pod kompa 100-150zł, a to naprawdę są dwa kliknięcia. Jak był byś gdzieś w Krakowie to bym ci to za darmo zrobił.