Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Ten przewody: czarny, zielony i szary to będzie właśnie to: -zielony (tel+) - wtyczka C rnse pin 12 - czarny (tel-) - wtyczka C rnse pin 6 - szary (tel mute) - wtyczka D rns pin 11 A ten przewód z ekranem to będzie chyba pozostałość po cullman'ie, czyli instalacji pod starą nokie 6310
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Masz w tej wiązce takie przewody: - zielony (tel+), - czarny (tel-) - szary (tel mute) ?? Jeśli tak to podłącz je do rns wg rozpiski na radiu. No chyba że już je masz podłączone
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Jestem obecnie na weekendzie majowym innym autem, więc nie dam rady sprawdzić jakie to kolory przewodów, ale jak nikt się nie odezwie przed niedzielą to jak wrócę to dam ci znać jakie to kolory
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Miałem podobną sytuację jak u ciebie że nie słyszałem rozmówcy i z uwagi że miałem małą nawigacje to musiałem przepiąć przewody opisane jako tel+ i NF-, bo pierwotnie szły one do napędu nawigacji, a muszą iść bezpośrednio z modułu bt z pod fotela do rnse
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
W jaki sposób słyszysz spotyfiy i yt na rnse?? Poszukaj gdzieś mój temat w dziale warsztat na temat przejścia z cullmana na moduł bt - opisałem tam sposób podłączenia modułu bt do radia 1din, ale w rns piny są opisane podobnie. - sądzę że pomoże ci to w znalezieniu rozwiązania Jeszcze jedno pytanie, miałeś może nawigacje BNS (mała nawigacja w zegarach)?
-
Audi A4 B9 2,0 tfsi
A co z tą Audi jest nie tak?? Naprawy za przytoczone kwoty to żadne naprawy.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Przewody nie wyglądają na Ori, są w jakimś oplocie - jak zakładałem u siebie rnse to z takim kablem się nie spotkałem - przechodziłem z 1 din na rnse. Pokaż lepiej jakie obecnie masz wpięte przewody i w jakie piny w rnse
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
A ogólnie dźwięk/muzykę z rnse słyszysz??
-
Pobór prądu w A4 B7 i migający przycisk świateł awaryjnych
Tu opisałem dalszą część mojej "przygody": https://a4-klub.pl/topic/499382-nie-gasnący-przycisk-awaryjnych-w-a4-b6/?do=findComment&comment=5779883
-
Nie gasnący przycisk awaryjnych w A4 B6
A więc kupiłem te zamki firmy "abakus" i półki co działają, błędy znikły, ale pojawił się nowy ? tym razem dotyczący przerwania przewodu w drzwiach kierowcy i ręce mi opadły?. Z uwagi na to, że do wymiany zamków odłączyłem akumulator to dodatkowo sprawdziłem jeszcze poprawność podłączenia rns'a którego instalowałem niedawno. Podczas jego wyciągania zauważyłem, że jeden pin wyskoczył z kostki, więc go poprawiłem, podłączyłem akumulator i przycisk awaryjnych gaśnie prawidłowo. Teraz tylko pytanie czy świecił, a winą tego były zamki, czy "wypadnięty" jeden z pinów od rnse?? Przewód, który wypadł to jeden z dwóch w drugim rzędzie (tel+ lub tel-) czarnej kostki - piny z drugiego rzędu czarnej kostki przłożyłem "piętro" w dół do trzeciego rzędu i pewnie ten co wypadł źle zaskoczył. Nie sprawdzałem jeszcze poboru prądu miernikiem, bo już było późno jak kończyłem "zabawę", ale wyjechałem na weekend majowy innym autem, więc jak wrócę za parę dni do domku i auto odpali tzn. że jest git.
-
Pobór prądu w A4 B7 i migający przycisk świateł awaryjnych
Już kupiłem i założyłem nowe, ale póki co ich jeszcze nie sprawdziłem, bo nie miałem kiedy złożyć auta w kupię - może zrobię to dzisiaj i zobaczymy jak będzie. Będę się starał naprawić swoje stare zamki, bo używane mogę kupić pewnie w takim stanie jak moje - wszystkie używane zamki z b6 mają już swoje lata, a zamki z b7 są inne i podobno nie pasują do b6
-
[A4 BLB] Gokart w Avancie 260KM/500Nm [DTM, gwint Vogtland, BBS 19”, heble S4, custom wydech SLG]
Jaki masz kod lakieru??? Ja też byłem mega zadowolony, że udało mi się kupić drzwi igła w kolor. Jak je przykładałem do auta to kolor był super, ale jak je założyłem to się okazało, że kolor jednak słabo pasuje i musiałem się zapylać na boczne elementy (kolor LY7W). Dodam, że zarówno błotnik, tylne drzwi oraz kupione drzwi nie były wcześniej malowane - sprawdzałem czujnikiem. Niestety jak auto stoi na słońcu to z wpasowaniem w kolor używanych elementów jest słabe ;(
-
Czujnik poziomu oleju w A4 B7
jak widać kupując używki na pewno można trochę zaoszczędzić ? Zwłaszcza jak nie masz warunków i montaż/demontaż musisz robić u mechanika.
-
Czujnik poziomu oleju w A4 B7
tak jak kolega @Langista napisał, pierwsze co powinno się zrobić to podłączyć auto pod kompa. A druga sprawa to wszelkie czujniki należy kupować w ASO, nie są w cale takie drogie. W audi B6/B7 są silniki , które montowane były w skodzie lub seacie, więc można o nie zapytać w ASO skody/seata - ja tak robię - mają tam lepsze ceny, a części takie same (idziesz do ASO z numerem części audi lub symbolem silnika i ci ją sprzedają). W zeszłym tygodniu kupowałem tak czujnik temperatury do B6. W ASO skody płaciłem za niego 100zł
-
Nie gasnący przycisk awaryjnych w A4 B6
Panowie czy ktoś kupował takie zamki: https://allegro.pl/oferta/zamek-drzwi-prawy-tyl-audi-a4-b6-13187631250 Opinie są niby dobre. Kupno używki raczej mija się z celem.
-
Pobór prądu w A4 B7 i migający przycisk świateł awaryjnych
Mam ten sam problem w b6. Po podłączeniu vaga mam dwa błędy od zamków. Czy jak zmienialiście zamki to kupowaliście nowe zamienniki czy używki które są już raczej trochę nie pewne z uwagi na ich roczniki. Orientujecie się czy ewentualnie zamki z b7 będą pasować do b6 (chodzi mi o tylne drzwi)??
-
Nie gasnący przycisk awaryjnych w A4 B6
a czy jest możliwość, że to przez ten błąd nie gaśnie przycisk awaryjnych?? aha dodam jeszcze, że od pewnego czasu podczas zamykania auta nie mrugają mi kierunki - podczas otwierania mrugają.
-
Nie gasnący przycisk awaryjnych w A4 B6
Mam problem, mianowicie po zamknięciu auta po pewnej chwili powinien zgasnąć przycisk awaryjnych, a u mnie niestety gaśnie na sekundę i się ponownie zapala i tak w kółko. Po odczycie błędów jedynie co wyskakuje to coś takiego jak na załączonym obrazku w module komfortu (46) - po skasowaniu błędy powracają. W żadnym innym sterowniku nie mam błędu. Dodam, że wszystkie drzwi się bez problemu otwierają i zamykają (z pilota), FIS pokazuje poprawne ich otwarcie/zamknięcie. Czy te błędy mogą być powodem niegaśnięcia przycisku awaryjnych??
-
Dwa czujniki pdc pokazują taką samą odległość
winna problemu będzie chyba wiązka, bo kupiłem inną i podłączyłem inne czujniki i jest git. Niestety nie miałem na tyle czasu by ściągnąć zderzak i posprawdzać czujniki, które są obecnie na aucie. Na domiar złego wyszedł kolejny problem, który opisuje w tym temacie:
-
Dwa czujniki pdc pokazują taką samą odległość
przed wczoraj wymieniłem skrajny czujnik ale to nic niedało. Wczoraj o dziwo PDC cały dzień działał dobrze, a dziś rano znowu to samo ;( Chyba bez zdjęcia zderzaka się nie obejdzie ;(
-
Nie działające czujniki parkowania
Ło chłopie to się z tym zderzakiem ładnie pośpieszył. Zrób jak zaleca kolega @Muskel1. Najprawdopodobniej jeden czujnik przestał działać i dlatego takie cyrki wyszły. Podłączając komputer dowiesz się nawet który z czujników jest uszkodzony.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Łatwiej i lepiej położyć nowe przewody, bo będziesz miał pewność, że te przewody nie będą zaraz w takim stanie, że je i tak będziesz musiał wymienić na nowe.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
obsłuży
-
Bicie przy hamowaniu w A4 B8
też miałem podobne objawy - okazało się że tarcze krzywe. Wymieniłem je na nowe - nic się nie zmieniło. Kupiłem zestaw zegarowy i jak się okazało nowa tarcza też była krzywa, po jej "wyprostowaniu" (frezowaniu) jest spokój. Maksymalne dopuszczalne bicie tarczy hamulcowej zmierzone 1 cm od krawędzi zewnętrznej nie może przekraczać 0,05mm. Maksymalne dopuszczalne bicie piasty koła nie może przekraczać 0,02mm.
-
Dwa czujniki pdc pokazują taką samą odległość
No nic, najpierw zamienię skrajny czujnik i sprawdzę czy to coś zmieni