Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marec-ki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marec-ki

  1. O niee tylko nie Stanley kupiłem w Leroyu komplet bitów z wkrętakiem, dałem więcej niż za Boscha w dodatku Stanley miał mniej bitów. Po 2 tygodniach domowego użytkowania bity zryte. Nie wierzę już w trwałość Stanleya :gwizdanie:
  2. Jak patrzę na zestawy: Coval, Yato i Haniton to widzę jedno i to samo tylko w innym ubarwieniu. Więc wydaje mi się, ze w tej cenie jeden ch... który z nich się wybierze :gwizdanie:
  3. W jakimś innym temacie ktoś napisał, że plecionka może być szczelna i wyglądać OK a mimo wszystko przestać tłumić, stąd buczenie. Z drugiej strony to tematów o dziwnym buczeniu i przenoszeniu drgań w podobnym przedziale obrotów jest sporo i nikt nie znalazł jednego skutecznego wyjścia z tej sytuacji, dlatego warto zacząć od najtańszych rzeczy
  4. Mam podobnie z tym buczeniem i rezonansem przenoszonym ba budę w tym przedziale obrotów. U mnie na pierwszy rzut idzie wymiana plecionki. Zaczynam od rzeczy najmniej kosztownych A czy masz błąd poduszki silnika ? bo to również może być przyczyna. U mnie jest błąd ale z tym się wstrzymam bo to kosztowna rzecz.
  5. Witam. Od jakiegoś czasu mam pewien problem z moim A4 B6. Najpierw zaczęło się od cichego metalicznego dźwięku, który z biegiem czasu się pogłębił. Ten metaliczny podźwięk występuje przy dodawaniu gazu w przedziale 1000-2200rpm i chwilę po puszczeniu gazu. Dodatkowo nasiliło mi się jeszcze buczenie i jakiś rezonans przy dodawaniu gazu w przedziale 1700-2000rpm. Jak czytałem w necie o takich objawach to często pojawiała się w odpowiedziach plecionka jako możliwy powód (w jednym i drugim przypadku). Na moją plecionkę kapie olej z EGR (który będę zaślepiał w weekend), co mogło się przyczynić do jego szybszego zużycia. Ten metaliczny podźwięk to coś w rodzaju metalowych kulek wrzuconych do woreczka i potrząsanie nim. Czy faktycznie plecionka może powodować i jedne i drugie objawy ? dodam, że jak zdejmę z gruszki od turbo ten wężyk dam przygazówkę to tego metalicznego dźwięku nie ma. Jaką plecionkę mam kupić aby była trwała ? dzwoniłem do TOM77 to ma jakąś za 60zł niby VW (muszę raz jeszcze dodzwonić i się lepiej dopytać). Na allegro są plecionki po 40zł i 90zl(niby na pierwszy montaż szły, jakiejś firmy na H bodajże). Jaki wymiar ma plecionka do A4 B6 AWX Avant ? czy wymiary mogą się różnić w tym modelu i nadwoziu ? Dzięki
  6. Ja dziś u Toma77 się dowiadywałem o plecionkę bo u mnie też rezonansuje i jakieś buczenie jest w przedziale 1700-2000rpm i na plecionkę też kapie z EGRa. W weekend póki co zaślepiam EGR, mierzę plecionkę i kupuję na wymiar a na następny weekend oddam do wspawania. Plecionkę to wystarczy dać do wymiany jakiemuś dobremu tłumikarzowi czy jak ?? Na kompie mam też błąd poduchy silnika, ale z tym się wstrzymam bo to drogi interes.
  7. Sprawdź visco. Może się okazać że chodzi równo z obrotami silnika. Mnie mechanik w Warszawie chciał orżnąć tłumacząc, że silnik się nie dogrzewa bo visco chodzi rowno z obrotami silnika i ciągle wieje na silnik. Chciał mnie skasować tysiaka za to !! kupiłem visco od Dzika i dałem do innego mechanika i zapłaciłem 500zł (visco, wymiana płynu na G12+, nowy termostat, robocizna). No ivisco oczywiście niepotrzebnie bo było OK ale jak już miałem kupione nowe to wymieniłem
  8. Dokładnie jak pisze mlody_drog ja w sumie nie mierzyłem napięć, tylko zapoznałem się z treścią tematu jak zrobić grzane lustra i wio z koksem kup same maty grzewcze (max 10zł/szt). Robota na jeden wieczór
  9. marec-ki odpowiedział(a) na czesterlukasz temat w 1.9TDI
    Jak otworzysz maskę to znajduje się w samiuśkim prawym górnym rogu (prawym po Twojej stronie, stojąc przed autem lub inaczej po stronie kierowcy )
  10. Już gdzieś dzisiaj w jakimś temacie ktoś napisał, że wilgotność powietrza może mieć duży wpływ na to. W przedziale -5 +5 stopni wilgotność jest spora. Jak ja obserwowałem stację meteo online dla Warszawy to pamiętam, że podczas tego chwilowego ocieplenie jakie było parę dni temu wilgotność wynosiła ponad 90%. Teraz (spore mrozy) to chyba coś ponad 60%.
  11. Ale jak to kupujesz mieszkanie przez notariusza ? może przez pośrednika z agencji nieruchomości ? ja w tym roku kupiłem mieszkanie i zapłaciłem niecałe 1200zl tej ale za co Wy im takie kwoty płacicie to ja nie wiem :gwizdanie: To całkiem normalna cena i raczej nie zejdą z niej bo to jest chyba cena sztywna, narzucona im. Ale w sumie nie pamiętam mimo iż niedawno kupowałem mieszkanie
  12. marec-ki odpowiedział(a) na DareQ temat w 1.9TDI
    W temacie pojawia się N75 ale G71 nie kojarzę. Może coś w tym jest, że trzeba wymienić w parze ?? :gwizdanie:
  13. W weekend zaślepiam EGR (o ile zdrowie w końcu pozwoli). Kupiłem takie cudo: http://allegro.pl/zaslepka-egr-tdi-vw-audi-seat-skoda-i1448630365.html Czyli jak dam to + zaślepię wężyk śrubą to mogę też zaślepić te dziurki w gruszce żeby olejem nie pluło ?
  14. Mógłbyś kolego na jakiejś fotce zaznaczyć te dziurki, którymi EGR pluje olej ?? Będę wymieniał plecionkę i nie chcę aby mi znów się zasyfiła olejem i przez to szybciej zniszczyła
  15. Na pewno to Kopernik nie żyje aczkolwiek ktoś go widział w Toruniu ostatnio :gwizdanie: Kolego jak nie zmienisz to się nie przekonasz. Tak jak w temacie o Niepokojącym dźwięku, ilu userów tyle opinii tylko nie ma skąd $$$ brać żeby wszystko przetestować Ja tam wymienię bo u mnie cieknie EGR na plecionkę i plecionka nie wygląda za dobrze. PS. z tą plecionką na wspawanie to jechać do tłumikarza najprościej ?
  16. marec-ki odpowiedział(a) na paczek081 temat w 1.9TDI
    A co ze sprzęgłem ? nie trzeba wymieniać na jakieś mocniejsze ?
  17. marec-ki odpowiedział(a) na paczek081 temat w 1.9TDI
    Nie zastanawiaj się i bierz od niego. Ali jeszcze Ci może softa zrobić. Będziesz zadowolony. Jak pisali wcześniej nie baw się w regenerowanie. Starą możesz sprzedać. Czytaj stronkę wcześniej
  18. marec-ki odpowiedział(a) na paczek081 temat w 1.9TDI
    Sporo. Ja w Wawie regenerowaną znalazłem za 1700zł od poleconego człowieka. Pogrzebałem wczoraj po Forum i znalazłem temat dotyczący zmiany na turbinkę BRD i FMIC. Muszę zrobić kalkulację budżetu i zobaczyć na co mnie będzie stać. Bo nówka sztuka turbo do AWX do 2100 + VAT.
  19. marec-ki odpowiedział(a) na paczek081 temat w 1.9TDI
    Dzięki Przemek przedzwonię i się wypytam wczoraj przeglądałem oferty różnych firm i każda idzie w zaparte że Garrety regenerują na org. podzespołach :gwizdanie: Przeczytałem raz jeszcze Wasze porady i się zastanawiam czy nie pójść też w kierunku BRD + FMIC + program. Tylko teraz mam parę pytań bo z kasą na razie będzie ciężko: 1. Jak najpierw wymienię turbo z AWX na ta z BRD to ile można tak pojeździć bez zmiany IC - czy wstawianie FMIC jest konieczne ? 2. Jak zmienię na tą BRD (bez FMIC i programu) jakikolwiek przyrost mocy jest możliwy ? 3. FMIC kupić używkę czy nówka sztuka ? dużo babrania potem z orurowaniem ? 4. Jak już w końcu będę miał i turbo z BRD i FMIC, nie robiąc programu to czy przybędzie trochę KM ? Program u Rogala na grupowym chipie - 900zł Turbo z BRD używka/regenerowana - 1500-1800zł FMIC + orurowanie - ??
  20. marec-ki odpowiedział(a) na paczek081 temat w 1.9TDI
    Skoro jesteśmy w temacie turbinek, to jest ktoś na Forum kto ma "pewne" turbiny ? Ktoś napisał żeby nie robić regeneracji tylko kupić używkę. Przeglądając wczoraj sporo for internetowych, 80% głosów było za tym aby jednak kupić nową i mieć spokój lub jak brak $$ to regenerować u pewnych fachowców (turbo-tec, moto-remo), a używki omijać szerokim łukiem chyba ze z pewnego źródła i pochodzenia U mnie pewnie też szykuje się wymiana. W przyszłym tygodniu podjadę do typa co regeneruje turbiny na diagnozę. Póki co znalazłem ori turibnkę za 2500zł (przy zdaniu swojej starej). Chciałbym jeszcze dać sobie czas i znaleźć taniej bo myślę że to jest możliwe.
  21. Jest dobrze opisane + zdjęcia w dziale Warsztat w temacie o czyszczeniu turbiny.
  22. marec-ki odpowiedział(a) na DareQ temat w 1.9TDI
    2xx zł piechotą nie chodzi na razie się wstrzymam, poczekam na większa ilość osób potwierdzających skuteczność tej metody Tylko u mnie k..a dodatkowo jest dziwny dźwięk leciutko metaliczny przy dodawaniu gazu w przedziale 1000-2200rpm za tydzień z teściem sprawdzę czy są luzy na wirniku.
  23. Czy zaślepiając EGR warto zdjąć kolektor dolotowy i go wyczyścić z syfu, który mógł się nazbierać po tylu latach ? Czy planując chip, EGR lepiej zaślepić czy wyrzucić wstawiając rurkę ? Pozdro
  24. Jak nie jak tak ja sprawdzałem Leona ściągniętego z Belgii. Trochę ponarzekali ale sprawdzili mi. Zresztą wyszedł niezły wałek i powiedzieli, ze ASO na zachodzie już też kręcą i robię manianę. Na A4, któe obecnie posiadam zwróciłem uwagę głównie dlatego że jako auto ze statusem "Sprowadzony z Niemiec" miał przebieg 235kkm. Nie wiem czy prawdziwy, nie sprawdzałem tego. Przy sprzedawaniu nie będe cofał. W aukcji dam wpis jak to podobnie było w przypadku pewnej BMW :tekst dosadny,ale działający lub poprostu "cena i przebieg do negocjacji"

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.