Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. marekg odpowiedział(a) na mycha1236 temat w 1.9TDI
    Jakoś jestem sceptycznie nastawiony co do pomysłu z pompą vacuum. Moim zdaniem to poddymianie jest skutkiem podciekania paliwa do cylindrów na postoju, którędy to trzeba dobrze sprawdzić. A może na rozruchu coś za dużo leci? może leją wtryski po prostu? zauważyłem, że bardziej niż kiedyś auto dymi przy gwałtowniejszym przyciskaniu gazu. Ale suma sumarum w takich starych łupach i tak powoil wszystko wymaga naprawy więc jak nie teraz to później i tak wszystko pójdzie do wymiany.
  2. marekg odpowiedział(a) na mycha1236 temat w 1.9TDI
    Jak coś chłopaki wydedukują na warsztacie to dam znać zobaczymy ile w tym roku beknę za przegląd
  3. naprawdę, czasem potraficie rozwalić na łopatki.... wstawiasz nową szybę i ubezpieczasz. Tyle można zrobić. Uszkodzenia do kamieni się zdarzają i nie ma na to rady. Takiego przypadku praktycznie nie da się udowodnić, chyba że tarfisz na kogoś że faktycznie ci odda kasę. Ale nie liczyłbym na to, czasem dostajesz nie wiem skad i nie wiem kiedy... Pech to pech i jedzi się dalej. Sracie się czasem z tymi samochodami jak z własnym przyrodzeniem.
  4. marekg odpowiedział(a) na mycha1236 temat w 1.9TDI
    jak najbardzie mogą to być uszczelniacze pompek. Mogą też być uszczelniacze zaworowe. z podobnymi objawami odstawiam auto za dwa tygodnie do serwisu. chociaż u mnie jest tylko trochę dymu i lekkie telepanie przez 1-2 sekundy. potem jest ok. Czasem w kilka sekund po uruchomieniu jest lekki spadek obrotów jakby coś przydławiło i potem już jest dobrze. Na telefon serwisant stwierdził, że zobaczą przy okazji czy gniazda pompek nie są wyrobione.
  5. żeby oszacować koszty to trzeba wiedzieć co jest grane... moim zdaniem w kilku tysiączkach się zmieścisz jakby było tragicznie
  6. niedrogo? chyba żartujesz przy tych objawach. Silnik jest w stanie agonalnym... Z drugiej strony co da ci zmiana samochodu? chcesz po katolicku sprzedać jako igiełkę? bo w przeciwnym razie nie licz na rozsądną cenę Poza tym, przywitałeś się w dziale NEWBIE?gdybyś to zrobił to pewnie nie byłoby problemu z zakładaniem wątków A z tego co piszesz 1. tu może być kilka różnych problemów- od banalnego uszkodzenia włącznika świateł po problemy z pompą vacuum, szczelnością instalacji paliwowej, czujnikiem położenia wału 3. albo wyciek albo głowica pęknięta 4. tryb awaryjny. Problem nie znika tylko wyłączając silnik chwilowo kasujesz tryb awaryjny. Turbina lub jej sterowanie nie pracuje prawidłowo. generalnie jest co robić, auto fest zapuszczone...
  7. nie pamiętam szczegółów ale na forum temat był poruszany. Przy dokładanym RNS-E jest kwestia zmostkowania chyba dwóch pinów we wiązce. Coś w ten deseń...
  8. ja tam obstawiam pompki tudzież wyrabiające się gniazda pompek. W sierpniu odstawię auto do mechanika to się dowiem, bo już przez telefon jak wspomniałem o jakichś dziwnych wibracjach (chociaż póki co delikatne przez moment po odpaleniu) to wpisał na "listę" konieczność sprawdzenia pompek i stanu gniazd. U mnie dodatkowo przy wyłączaniu klimy jest wyraźny skok obrotów i chwilowe wibracje. Coś gdzieś już kuleje bo kiedyś tak nie było.
  9. a masz tam coś oprócz tego przycisku jeszcze czy tylko ESP z lewej strony a poza tym zaślepki? może warto byłoby się zastanowić nad wymianą całości na szufladkę?
  10. to zależy od rocznika a nie typu silnika
  11. oj to takie urodziny naciągane. Patrząc na historię marki to tak nie do końca 104, naciągane jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem... no ale nich im będzie
  12. pamięta ktoś które kabelki z esp wykorzystać do zasilania szufladki i kubka?
  13. Szukając auta skup się na ważniejszych rzeczach niż ta nieszczęsna zmieniarka. Auto od ilości gadżetów lepiej jeździć nie będzie. Jak się trafi lepiej wyposażone to dlaczego nie, ale jeśli idzie o tę zmieniarkę to nie ma się o co zabijać. Ani to standard ani też jakiś wyjątkowy rodzynek, raz jest raz go nie ma. Dołożenie później jest możliwe ale średni interes, trzeba kupić cały schowek dedykowany pod zmieniarkę.
  14. marekg odpowiedział(a) na marekg temat w Audi A4 B6
    Dzięki. Z numerami tych dywaników rozumiem że nikt na forum nie wie o co chodzi? chyba nie, w serwisie gdzie kupowałem też nie byli w stanie powiedzieć jaka różnica. Nawet prosili, że jakbym się dowiedział to żebym dał znać...
  15. chciałeś powiedzieć, że jeszcze dociera do celu podróży
  16. do szybkiej diagnozy N18 można wykorzystać zawór N75 sterujacy turbiną. Jest w zasadzie taki sam więc można je podmienić na czas próby i zobaczyć czy jest poprawa czy nie. Z tym, że do N75 trochę trudniej się dobrać, mało miejsca na łapki...
  17. wymień N18, na początek taniej niż nowy EGR... reakcja typowa na przyblokowany zawór czyli opóźnienie w reakcji na gaz. Pisząc przyblokowany mam na myśli również opóźnione zamknięcie spowodowane nieprawidłowym wysterowaniem przez uszkodzony N18.
  18. ciebie interesuje nie tyle zaworek od EGR (N18) a zaworek sterujący klapy gaszącej. Oba są zmocowane w pobliżu prawego reflektora - jak zdemontujesz lampę do znajdziesz dość łatwo jeden i drugi.
  19. to jest klapa gasząca a nie EGR jako taki. W tych samochodach są te ustrojstwa jednak zespolone w jeden komponent.To tak dla jasności Jeśli na klapę nie jest podawane podciśnienie w momencie kiedy powinno to spradziłbym szczelność wężyka a potem zerknął w jakim stanie jest sam zaworek sterujący. Po tych 10 latach mają prawo wysiadać, tak ten od klapy jak i sterujący samym EGR czy turbawką.
  20. marekg odpowiedział(a) na marekg temat w Audi A4 B6
    lhd i rhd oznaczają po której stronie jest kierownica czyli kontynentalny albo anglik
  21. Twoje pytanie powinno się traktować jako dobry żart na niedzielny poranek. Igła, nitka panie i szyjesz... w końcu to poduszki. Tylko nie zapomnij dobrze pierzem napchać coby miękko było.
  22. mnie tam nie dziwi, że jak ktoś ciągnie dłużej z prędkościami 210 - 220 to mu oleju podciągnie. To są maksymalne prędkości tych samochodów. Wg mnie to te silniki najoptymalniej pracują do ok. 140km/h i z takimi powinno się jeździć po autostradzie. Nie ma sensu zbytnio przeciążać silnika, który nie został stworzony do długotrwałej pracy w takich warunkach. Im lepszy olej tym lepiej oczywiście i jego zużycie będzie mniejsze ale przy optymalnej eksploatacji nie powinno być aż takich problemów, że Castrola wciamało a Motula nie. To nie forumuła 1 żeby drzeć na maska i wykańczać silnik w przeciągu jednego wyścigu.
  23. Ja tam dawno zaobserwowałem, że po przekroczeniu tych magicznych 10 tysięcy olej wyraźnie się starzeje i traci właściwości. Po 10 tysiącach odnoszę wrażenie, że więcej go bierze niż świeżego oleju. A czy to Castrol czy Motul... ja tam fetyszystą nie jestem
  24. no to po kolei 1. Concert w wersji 2DIN, czyta mp3 2. Chorus w wersji 2din,nie czyta mp3 3. Symphony 3, posiada wbudowaną zmieniarkę CD, czyta mp3. W tym konkretnym przypadku wersja usa, nie warto kupować bo są problemy z przestrojeniem na europę W praktyce szukaj symphony albo concerta
  25. tak, właśnie gdzieś w tych okolicach. Ile to nie wiem, chyba zależy od tego jak ciepło jest na zewnątrz. W Polsce to chyba nawet nie zauważałem tego, we Włoszech ostatnio to widziałem aż się lało. A kilka lat temu bawiąc się Punto z wypożyczalni to cała kałuża wypływała spod samochodu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.