Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. marekg odpowiedział(a) na gadam13 temat w 1.9TDI
    Witam, u mnie w tej chwili to dogrzewa na 80 stopni maksymalnie. Powiedzcie mi czy wskaźnik ma się wahać w zależności od otwarcia termostatu? u mnie po osiągnięciu 80 stopni (jak było ciepło to czasem do 90 dochodził) wygląda jakby otwierał się termostat i temperatura spada o prawie 10 stopni. I tak cały czas oscyluje, podnosi się i jak dogrzeje to sruuuut w dół. Ale w kabinie grzeje ładnie i dosyć szybko. Nie wiem podejrzewam też czujnik bo już dwa razy złapał muła na deszczu tzn turbo dziura robiła się masakryczne duża. Na gaz zero reakcji a potem wziuuut i jedzie. A po przejechaniu 100-150km wszystko przechodiz i idzie normalnie. Nie mam vaga niestety więc chyba skończy się w ASO na diagnostyce i wymianie co tam niedomaga. A tak na margiensie to jaki czujnik zamocowany jest bezpośrednio przed chłodnicą, na dole między pasem przednim a chłodnicą dokładniej...
  2. A ja pozdrawiam szare (grafitowe) B6 SCI LC... (tego po SCI nie jestem pewien) spotkane dziś po 17 na wiślance przed Pawłowicami. Chyba mnie kolega nie zauważył a ja mrygać długimi jakoś nie lubię więc nie mrygałem. W każdym razie pozdro od czerwonej B6 Pomknąłeś jak dla mnie trochę za szybko, rano mało nie słukłem mojej niuni więc raczej powolutki teraz jeżdżę i nie mogłem ci towarzyszyc Na szczęście moja poranna przygoda skończyła się tylko stresem i pokrzywioną tablicą z przodu. Ramka klubowa ocalała solidna robota
  3. Fiata w to nie mieszaj, mam jednego i to bardzo porządne autko. I nie bierze oleju tak jak większość super mega za***istych TDI...
  4. :polew: Bez komentarza :gwizdanie: Te jak je nazwałeś: "leciwe pojazdy" mogą jeszcze nie jedno nowe auto przeżyć jeżeli się o nie odpowiednio dba.I w wiekszości mają historie serwisową tylko trzeba ją sprawdzić.Niemca może nie obchodzi co tam jest wlane bo nie musi,on jedzie do ASO i sie tym nie interesuje a o róznicy Niemieckiego ASO na Polskim i o jakości olejów i płynów nie musze chyba pisać.Więc skoro mam w histori wpisane jaki olej był lany to czemu mam go zalewać jakimś syfem?Żeby zaoszczędzić 60 zł? Poza tym każdy robi co i jak uważa na forum wymieniamy tylko poglądy i dajemy rady a co zrobisz ze sowim autem to Twoja sprawa. nazwanie półsyntetyka syfem uważam za nadużycie z twojej strony.
  5. to moze melisy sobie zaparzysz ... kolejna dobra rada ... p.s jak od 15-lat lane bylo goowno [np.99 zł za 4 litry ] to masz racje nic mu nie pomoze ... W całym tym szaleństwie przydałby się chlust zimnej wody na ostudzenie emocji hehe. Ale prawda jest taka że kolega dandi ma trochę racji. Spora część A4 sczególnie B5 krążących po naszych drogach to leciwe pojazdy z raczej sporymi przebiegami. Jak jeszcze dodać do tego że sprowadzone z zachodu, w większości bez znajomości historii i sposobu eksploatacji to conajmniej śmiesznie wyglądają te nasze dysputy jaki olej lać. Syntetyk czy półsyntetyk? założę się że żadne z tych autek nie zauważy różnicy przez te kilka latek jakie im zostało do odsłużenia na drodze. Po prostu walczyć o super jakość to można jak sie kupi nówke nieśmiganą a nie teraz po 10-15 latach. Ludzie którzy kupują te auta jako nowe nie są takimi pasjonatami i nie obchodzi ich co tam jest wlane. Oni oddają auto do serwisu i ma być zrobione. Tym sposobem nasze audzinki mają zrobione po 200-300 tysięcy na olejach shell-a, na LL. I teraz po takim przebiegu nowi właściciele pasjonaci się produkują jakby to był bolid F1. Co lepsze Motul, może Liqui Molly? marki których nikt z normalnych ludzi nawet nie zna. Podsumowując, takie rozwodzenie się nad tym czy 5w40 albo 10w40 bądz jakiej marki wygląda po prostu śmiesznie.
  6. Ale Ty sie Misiek nie obrażaj tylko dobrze poczytaj forum, nie Ty pierwszy i niestety nie ostatni poruszasz ten temat. rzeczywiście producent dopuszcza stosowanie LL ale jest to specjalny tryb serwisowy i całkowiecie inaczej wygląda wtedy serwisowanie samochodu. To nie jest tak prost, że jeździsz dwa razy rzadziej do serwisu. Tak to by każdy chciał. Jak napisałem producent dopuszcza tryb LL ale nie w każdym kraju i akurat u nas zalecany był zawsze przegląd co 15 tysięcy. Już nie wspomnę jak się kończy taki tryb LL po kilku latach stosowania w niektórych motorkach - patrz starsze 2.5TDI. Napisałeś w swym uniesieniu, że najlepiej byłoby co 100km wymieniać olej żeby zawsze był świeży - i tu Cię poniosło. Napisałem już wcześniej, że 10000 to taki kompromis między utrzymaniem się właściwości oleju a ekonomią całego przedsięwzięcia. Prościej mówiąc częstsza wymiana już Ci nic specjalnie nie poprawi, narazi tylko na niepotrzebne koszty. Nie mówie tu o sytuacjach szczególnych typu jakieś naprawy wymagające zlania oleju czy inne.
  7. Panowie, zapraszam do lektury forum i używania Instrukcja przewiduje wymianę oleju i filtrów co 15 tysięcy km i tego radzę się trzymać. Owszem istnieje tryb serwisowania LL ale po pierwsze w Polsce nie obowiązuje i Audi domyślnie stosuje zwykły serwis (poprawi mnie ktoś jeśli się mylę ). Po drugie olej jaki by nie był nawet LL nie zachowa doskonałych właściwości przez zbyt długi okres uzytkowania czyli około 40-50 tysięcy kilometrów. A olej w TDI powinien być zawsze jak najlepszej jakości i świeżości. 10 tysięcy km to bardzo dobry okres wymiany oleju w każdym samochodzie, nie tylko oooo i nie tylko TDI. Z doświadcznienia z innymi samochodami widzę, że to optymalny przebieg do wymiany oleju. Im więcej kilometów na jedym oleju tym gorzej. Odpowiadając bezpośrednio na pytania kolegów, nie ważne czy masz Castrola syntetyka czy inne ustrojstwo wymieniaj co 15 tysięcy i nie kombinuj. Jak cie nie stać na olej (nie jest taki drogi) to sprzedaj Audi i kup strucla do zalewania mineralnym lotosu, zagazuj go i będzie już całkiem tanio. Tak poza tym ile kilometrów kolega zrobi rocznie? ileby nie zrobił i tak raz w roku wymieniać olej i koniec dyskusji. Ja wymieniam dwa razy i nie płaczę. 10 tysięcy km to bardzo dobry dystans na wymienę oleju w każdym samochodzie. Nie jest to aż tak często żeby zostać bliskim znajomym dystrybutora oleju a gwarantuje, że w tym czasie olej zachowa swoje właściwości.
  8. Gdzie kolega dostał tak "fachowo" zregenerowane turbo???
  9. Jedź do jakiegoś speca od TDI bo ten ubytek oleju jest zbyt duży. Jeszcze nie dobiłeś przebiegu do wymiany a ty już połowe oleju zdążyłeś dolać. W ten sposób to wcale nie musiałbyś zmieniać oleju bo cały czas uzupełniasz świeże mazidło. To że instrukcja mówi o 0.5 litra na 1000 km to jedno a rzeczywistość to drugie. A tak na marginesie to jaki masz olej? jak 0w30 to się nie dziw że podbiera bo to sama woda a nie olej.
  10. Nie opłaca się. Po pierwszej jeździe w deszczu wywaliłem te gumki i kupiłem ori Valeo wycieraczki VM211. Nie ma innej opcji. Sam przerabiałem niedawno ten temat więc jestem świeżak. Nie wiem tylko czy wymiana ramion na te proponowane przez kolegów rozwiązuje problem? Zamiast Valeo za 80-90 złotych trzeba kupować Valeo za 150 albo i więcej? No chyba że tam już podchodzą nawet jakieś tańsze zamienniki.
  11. Skąd ja to znam...dopiero zaczynam sie uspokajać
  12. Jeździj a nie zadawaj głupie pytania. Będziesz się martwił jak sie wysra a nie teraz już gdybasz co będzie jak coś nawali. Jeszcze Ciebie ten dwumas przeżyje i padnie następnemu właścicielowi więc się nie stresuj tylko ciesz klekotaniem
  13. To co mogę poradzić to sprawdzenie podłączenia zasilania do separatora. Ten kabelek co ci wystaje z niego powinien być wpięty do bolca A5 awedług opisu złącza ISO. Jest to pin opisywany jako remote albo sterujący anteną. W praktyce po włączeniu radia pojawia się na nim zasilanie potrzebne antence aktywnej. Ja coprawda nie mam płetwy tylko antenę w tylnej szybie ale po takim podłączeniu radio ożyło i jest rewelacja. Nie wiem jak poprzedni właściciel 7 lat jeździł praktycznie bez anteny... no i co za melepeta mu to podłączyła.
  14. Ja po zmianie oleju z 0W30 na 5W40 zaobserwowałem identyczny objaw. Auto odpalone na zimno klepie jak nieprzymierzając bocian i po chwili przestaje. Szczerze mówiąc mam do w d.... W Seicento mi tak samo klepie regulacja luzów zaworowych na zimno i też żyje
  15. eee ja to jakoś nie mogę trafić na klubowe A4. Codziennie dwa razy śmigam między Żorami a Bielskiem Wiślanką i S1, kręci się mnóstwo A4 i ZERO klubowiczów. W każdym razie jakby kto wypatrzył czerwoniutkie B6 to pozdrawiam
  16. Co z tego, że był lany LL jeśli wymieniano go i tak co 15 tysięcy? Mój samochód też miał fabrycznie zalany Shell 0W30 LL ale wymianiano go i tak jak każdy inny olej podczas przeglądu co 15 tysięcy. Poza tym w papierach auta można znaleźć jasno i wyraźnie napisane jaką normę musi spełniać olej. I to jest moim zdaniem najważniejsze kryterium doboru mazidła.
  17. Za 500??? W CAR GLASS chcieli coś około 1000 za nie-Audi, więc wymieniłem w ASO na Audi za 1300. Szybka Pilkington z wymianą za 480 złotych. Tyle mnie to kosztowało. Teraz mnie szlag trafia bo po dwóch miesiącach dostałem kamieniem w te nową i mam elegancki odprysk. Mam nadzieję, że przynajmniej nie będzie zbyt szybko propagowało pęknięcie.
  18. Dziękuję za informacje Tobie i wszystkim, którzy przyszli z pomocą.
  19. Pytanie jak w temacie, jaka turbina jest w silniku AVB? Czy to jest VTG taka sama jak w mocniejszych AWX oraz AVF czy też może mam prostsze turbo bez kierownic? Do tej pory wydawało mi się, że jako iż mam słabszego 1.9TDI to mam turbo bez kierownic ale jak wypatrzyłem gdzieś na forum foto elementu niby sterującego kierownicami a potem wypatrzyłem to samo u siebie to zacząłem mieć wątpliwości.
  20. Co do zasadniczej części postu nie potrafię pomóc. Natomiast jeśli chodzi o antenę to rozumiem że do radia wchodzi końcówka DIN taka z dłuuugi bolcem natomiast z anteny masz "fajkę" czy tam złącze kątowe jak to nazywają czasem na allegro. W każdym razie nic nie trzeba lutować, do tego są przejścióweczki takie małe zgrabne napewno do kupienia w każdym elektronicznym albo na allegro. Pikuś. U mnie to nawet do nowego radia była dodana taka przejściówka.
  21. Tak jest niestety , bo Concert ma wyjście tylko na jedną parę głośników. Szkoda robić druciarstwo w samochodzie. Kusi mnie Concert ale biorąc pod uwagę koszt zakupu nie tylko radia ale i dodatkowo wzmacniacza oraz nakład pracy to przestaje mi się to kalkulować. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki to wzmacniacz byłby potrzebny, jaki to koszt oraz gdzie takie coś się montuje? Coraz bardziej skłaniam się ku nie ori radyjku. Będzie łatwiej, szybciej, taniej i bez szpagatów z mp3. Tylko nie będzie tak ładnie audikowo jak powinno być ;( Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem, że w mocno nagrzanym wnętrzu samochodu radio nie chce grać? tzn wyświetla się wszystko prawidłowo itd ale brakuje fonii. Dopiero w trakcie jazdy jak autko się wystudzi nieco to zaczyna pykać w głośnikach i zaczyna działać wszystko okej. Zastanawiam się czy takie coś może powodować sama instalacja albo też co wydaje mi się bardziej prawdopodobne w radiu coś się sknociło, jakiś kondensatorek szlag trafia albo co.
  22. Udało mi się wydłubać stare radyjko i podłączone jest ono za pomocą dwóch kostek prawie identycznych plus antena. Z tego co do tej pory widziałem to Concert ma troszeczkę inne gniazdka. Narazie kupuję separator bo antena była podpięta bez tego, stąd moje problemy z odbiorem i ogólnie słabym sygnałem. Trochę to byłoby dziwne że na jakimś tam radyjku elegancko chodzi 8 głośników a Ori potrzebowałoby wzmacniacza...
  23. marekg odpowiedział(a) na ariel temat w 1.9TDI
    Po raz kolejny rozgrzewa się dyskusja na temat oleju... ludziska kochane dajcie sobie spokój temat wałkowany milion razy. Jak ktoś ma 10w-40 to niech go stosuje byle był zgodny z wymaganą normą i koniec kropka. Mniej zapłaci za ten olej i taka będzie jedyna różnica. Ważniejsza jest regularna wymiana.
  24. marekg odpowiedział(a) na ariel temat w 1.9TDI
    Jeśli ten magnatec spełnia 505.01 czyli jest dedykowany dla pompowtrysków to ja bym zostawił. Z tym, że sam niedawo szukałem oleju dla siebie i nie przypominam sobie żeby jakiś semisyntetic Castrola był zgodny z zalecaną normą. Edge 5W-40 faktycznie się nadaje i sam takim zalałem. Wydaje mi sie, że 8 tysięcy kilometrów jakie zrobiłes nie powinny wyrządzić silnikowi na tyle dużej szkody, żeby nie dało się przejść na syntetyk. Ludzie przechodzą z minerałki na syntetyki i sie da...(oczywiście tam to odbywa się etapami i z użyciem śródków czyszczących silnik). W zasadzie temat poruszany dosyć często na forum.
  25. Mam dylemat, w kodach wyposażenia nie ma nic wspomniane o nagłośnieniu w moim samochodzie. Radia faktycznie fabrycznego nie było i nie ma. Natomiast jest napewno 8 głośników wszystkie zamontowane w drzwiach. W serwisie nie potrafili mi na szybko odpowiedzieć czy ten samochód mógł mieć zamonotowane głośniki fabrycznie ale bez ori radia. W tej chwili mam kaseciaka Clariona ale myślę o wymianie i zastanawiam się czy kupić coś w miarę taniego na CD/MP3 czy też zadbać raczej o estetykę wnętrza i zapodać sobie Concerta. Zastanawiam się tylko czy jeżeli instalacja byłaby faktycznie fabryczna i w tej chwili grają wszystkie głośniki to po zapodaniu Concerta byłby problem z zasialniem na tył? czy byłby potrzebny wzmacniacz? Nie wiem czy gra jest warta świeczki, z jednej strony zwykłe radio z mp3 i bezproblemowa instalacja albo ładne pasujące ori radio bez mp3 ale za to z możliwością kłopotów z podłączeniem...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.