Treść opublikowana przez Enduro Grybów
-
szarpanie silnika AVF przy 1700-2200 na rozgrzanym
Wyglądają idealnie. Ale jak nic nie wymysle to spróbuję wymienic. Tyle ze jadac czujesz ze to typowo silnik zaczyna cos kombinowac jak by mu czegoś brakowalo. Auto oryginalny przebieg 247 .
-
szarpanie silnika AVF przy 1700-2200 na rozgrzanym
Witam jak w temacie samochód zimny jedzie dobrze bez problemu gdy sie rozgrzeje, silnik zaczyna szarpać drgac. Malo mnie sz..k nie trafi. Nie wiem juz za co się brac. 2 miesiące temu założyłem nowe kompletne sprzęgło wraz z dwumasą wszystko luk bo nie ma do niego sachsa. Drgania chyba nawet wieksze. Wszystko sprawdzone co sie da vagiem i nie tylko wszystko ok przepływka turbo itd.Sprawdzone filtry wałek rozrządu egr itp. WSZYSTKO DOBRZE 0 BŁĘDÓW!!! Wiec moj mechanik zaproponował regeneracje pompowtrysków bo nie było sie czego złapac. Wysłałem do Markuszowa ponoc lały wiec zrobili , myślałem że będzie ok. Mechanik założył i dalej to samo nic sie nie zmieniło. I teraz co??? Wydzierac dwumas sprawdzić inny? Podmienic jednak pompowtryski na inne? Jesli ktos może cos podpowiedzieć proszę o rade .
-
[B6 AVF] Czarnula biggmana - projekt full opcja [webasto, LED]
Przeszlem wszystkie strony az strach spytac ile to pochloneło złotówek. Nie mowiąc o czasie i włozonym sercu. Czapka z głowy. Zrobiłeś z tego audi piekny egzemplarz. Ja też troche pozmienialem u siebie ale do twojej daleko. Nie moge znalesc ładnych zderzaków s-line przód pod spryski a tył do diesla. Jak bys cos wiedział to daj znac na pw. Pozdrawiam
-
o co chodzi z kontrolkami esp i abs palą sie podczas jazdy?
Też stawiam na czujnik pod pedalem.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Osobiście zakładałem w BLB koledze przybysztgk zaślepkę z otworem 10 mm na pojedynczej uszczelce i chodzi do tej pory , nic się nie blokuje Może są dwa typy EGR-a nieznacznie różniące się konstrukcją w tym miejscu Mam takie pytanie . Czy to szarpanie jest caly czas nie zależnie od tego czy silnik jest rozgrzany czy nie? Czy moze na zimnym tego nie ma? Tylko na rozgrzanym poszarpuje ....no właśnieJa mam avf-a ale objawy podobne i po wszelakich sprawdzeniach padło na pompowtryski. Zawór był sprawdzany ale dla spokoju go zaślepie skoto to ma pomóc. To ma pomóc w przypadku silników z elektrycznym EGR-em ( 2,0 tdi 8 i 16 V ).W AVF-ie nie daje żednej gwarancji Ok
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Mam takie pytanie . Czy to szarpanie jest caly czas nie zależnie od tego czy silnik jest rozgrzany czy nie? Czy moze na zimnym tego nie ma? Tylko na rozgrzanym poszarpuje ....no właśnieJa mam avf-a ale objawy podobne i po wszelakich sprawdzeniach padło na pompowtryski. Zawór był sprawdzany ale dla spokoju go zaślepie skoto to ma pomóc.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Mam takie pytanie . Czy to szarpanie jest caly czas nie zależnie od tego czy silnik jest rozgrzany czy nie? Czy moze na zimnym tego nie ma?
-
Poziom płynu w układzie hamulcowym
Nie powinno się tak stac. Nawet gdyby bylo ciut więcej niż max.
-
Tarcie tylnego hamulca przy małej prędkości
jak uważasz co lepsze ferodo czy ATE?
-
hamulec reczny
Proponował bym sprawdzic zaciski hamulcowe. Prawdopodobnie do regeneracji.jesli linki będą dobre oczywiście
-
Blokowanie hamulców podczas mrozów
Też stawiam na servo. Szwagier miał ten przypadek ale mechanik nie plukał tylko założył mu moje. Bo ja prawie w tym czasie zmienialem hamulce na 320mm i kupilem caly komplet z servem.
-
wymiana linki hamulca recznego
Warto by tez do nowych linek kapnąc trochę olejku i poruszać aby rozprowadzić. Nie zaszkodzi a moze pomuc.
-
Piszczące hamulce w Audi A4 B6
no kolego nie zgodzę się z Tobą.Moj mechanik lata już montuje klocki i tarcze ate(dobre-nie jak kto uważa) robi to w taki sposób że czapki z głów, czysci pucuje smaruje sprawdza tłoczki itd itp ale sam mówi ze zdarza sie czasem partia taka która piszczy i zrób co chcesz. A przecież montóje zawsze w ten sam sposób. Złośliwość żeczy martwych?
-
Bardzo mocne drgania wydechu na wolnych obrotach + gryzące spaliny
Fajnie. Napisz czy pomoglo i jaki koszt.
-
Problem z prowadzeniem
Krzyzak odpada,jeszcze nie słyszalem zeby kkomuś się zepsuł.Proponuje sprawdzić zbieżność bo kola przednie moga byc rozbiezne i dla tego ściąga raz w prawo raz w lewo.
-
problem po wymianie pompy wspomagania POMOCY
A zmieniales plyn? Moze jest nie taki jak trzeba.
-
Bicie kierowncy
No trzeba podjechać do dobrego mechanika, zdejmie kolo na podnosniku założy czujnik obruci i zobaczy ile setek bicia. Moze wystarczy piaste pożądanie wyczyścić.Moglo bys tak ze samochód dlugo stal i tarcze pordzewialy a później nie starly sie równo wtedy pasuje przytoczyć choc najlepiej kupic nowe.
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
Ja mam oryginalny xenon i nic nie szumi. Apropo montażu to radio unidena wpasowalem w ten schoweczek pod bezpiecznikami a grucha spoczywa w drzwiach kierowcy. Miałem tak też w b4 i b5 bo nie lubie dziurawic auta.
-
Schowki foteli przednich - montaż
Fajnie że opisałeś bo będę przekładal z moich kubełków do nowych z s-line to teraz bedzie łatwiej i szybciej. Pozdrawiam
-
Odklejająca się podsufitka w Audi A4 B6
Pytalem brata czy mocno sie nad nią znecał ale ponoc nie. Mowi ze delikatnie i letnią wodą ,gorąca ponoć podsufitki nie można. Pozyjemy zobaczymy.
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
Ja sie zgodze z kolegą "turzol" Mialem petexy pare razy az ostatnie dalem znajomemu z prezencie i kupiłem w aso. według mnie sa dużo lepsze. Grubsze dokładniej wycięte i nie wycierają sie tak szybko jak ta kratownica w petex
-
Polecane opony letnie
Nie wiem czemu nie moge odpowiedźiec bezpośrednio na dany post? Przeglądam tematy z tel nie wiem czy to ma znaczenie. ?
-
Polecane opony letnie
Kolega nitroo sie nie denerwuje. Ten post miał bys odpowiedzią dla kolegi z pierwszych stron nie wiem czemu tu wylądowal. moze coś zle robie. Pyknolem na jego poscie dalem odpowiedz a wyladowalo tu.
-
Polecane opony letnie
Jak dla mnie to dunlop sp sport maxx rt bardzo dobra, jezdziłem na 16" 205 55. Teraz mam continental sportcontact 5 17" 235 45. W poprzednich latach bridgestone turanza michelin pilot continental sportcontact 3 dunlopy Pirelli i miałem raz hankooki ale nigdy wiecej. Pomimo to ze widze wiekszosc chwali.
-
Polecane opony zimowe
Dlugo jeździłem na Dębicach Frigo 2 (195/65/15)i bardzo sobie chwaliłem. ale jak załozylem na obecne audi a4 b6 quattro avf kombi to po pól roku popękały płutna w 2 szt. Gwarancje uznali i odesłali nowe ale już nie załozyłem. Kupiłem Pirelli sotto zero 205 55 16 i szczerze polecam. 15 cali juz nie bedzie bo założylem hamulce 320mm i 288mm. Tak niewinnie zaczeły sie modyfikacje w moim audi.