Treść opublikowana przez dark79
-
[B5 AFN] przełacznik kierunkowskazów z FIX-em
no to wystarczy podlaczyc i smigac na tempomacie :th:
-
[B5 1Z] Zimny silnik po przegazowaniu gaśnie
a jak ten mechanior sprawdzal cisnienie oleju, wkrecal jakis manometr w uklad?? nie ma zadnych bledow z ECU?? moze jakies logi trzeba by bylo zrobic.
-
[B5 ADP] moje auto nie odpala
zobacz czy dochodzi napięcie na rozrusznik po przekręceniu kluczyka, jak nie to obstawiam kostkę stacyjki do wymiany
-
[A4 B5 '96] Siedzenie kierowcy, Co to za element ??
no ale co sie dzieje jak pociagniesz za ta dzwidnie,w sumie powinna to byc regulacja siedzenia przod/tyl, no ale uwazaj, moze to byc tez katapulta czy cos
-
[B5 AHU] Dziwne dzwięki spod konsoli ??
powietrze w nagrzewnicy, nie zmieniales plynu czasem?? luz, mozna z tym jezdzic jak cie nie deneruje za bardzo
-
[B5 ADR] Brak swatel mijania
wlacznik za kierownica, do rozebrania i przeczyszczenia, no chyba ze juz nadpalony to do wymniany
-
[1Z] Kontrolka świec żarowych
chodziło o to ze w lecie wogole nie grzeją
-
[B5 1Z] n75 i czy podejdzie
na bank nie podejdzie, N75 ma podłaczenia na 3 przewody pneumatyczne, i golf wynika ze jest TD a nie TDI
-
[B5 AVV] Kontrolka abs i wykrzyknik
moze być zabrudzony jeden z czujnikow ABS i podczas wiekszych predkosci sa różnice w sygnałach dlatego ABS się gubi, trzeba zobaczyc vagiem czy nie został jakiś bład
-
[B5 ADP] Sprezyny obnizajace 35mm przod 30mm tyl firmy LOWTEC, probowal ktos ??
auto wygląda jakby było po przeszczepie silnika, z czegoś wiekszego na ten 1,6
-
Pas bezpieczeństwa - przedni - instalacja
palstyki to: dolna listwa, slupek - czesc dolna a potem gorna, bład poduchy tylko vag
-
[B5 1Z] Wymiana napinacza paska wieloklinowego pompy wodnej
pasek latwo schodzi, bierzesz klucz oczkowy nr 15, zakladasz na srube od rolki napinacza i ciagniesz-pchasz w dol, pasek sie luzuje i sciagasz z kola alternatora, w tedy luzujesz napinacz, zeby sciagnac pasek niestety muszisz sciagnac pasek od klimatyzacji jezeli takowa posiadasz, co do napinacza to polecam Mayle, cena ok 300 zeta, zalezy jakie masz znizki
-
[B5 1Z] Wymiana napinacza paska wieloklinowego pompy wodnej
do wymiany napinacza nie trzeba wcale ściągać przodu, jak i do pompy, trochę kombinacji ale da sie zrobić, najpierw trzeba wyciągnąć alternator, jedna śruba wyjdzie ci bez problemu, druga wysuwasz do końca na maxa i ciągniesz alternator do góry, potem odkręcasz wisko, jest ono przykręcone śrubą na imbus chyba 8, może być ciężko z tym, ale przedłużka i powinno pójść, najlepiej jak byś miał jakiegoś klina (ja miałem drewnianego) i wkładasz go pomiedzy pompę wody i wisko po to żeby zablokować koła, po odkręceniu wiska wysuwasz je do przodu, prawdopodobnie ci nie wyjdzie, koło pasowe na nim jest przykręcone 3ma śrubami nr 6 od środka, możesz je wykręcić i wtedy wisko z wiatrakiem powinno ci wyjść bez problemu, a potem to już klucz nr 16 i odkręcasz sam napinacz od tyłu jest nakrętka, także napinacz wychodzi bez problemu do przodu, do pompy tez masz swobodny dostęp, jak skręcić to już będziesz wiedział, a można to zrobić bo sam ostatnio to robiłem nie miałem niestety aparatu przy sobie to by było fotostroy
-
Błąd poduszki powietrznej 532 , 595
tak, całą konsole środkową z tunelem
-
Błąd poduszki powietrznej 532 , 595
pod konsola srodkowa, jest tak jakby przed lewarkiem od zmiany biegów,tylko ze niżej
-
regulacja zasiegu swiatel
były wersje bez regulacji zasiegu świateł, u mnie tez nie było, auto przyjechało z austrii, ale zmieniłem lampy i dołożyłem regulacje i teraz nawet przeciwmgielne są
-
[B5 AEB] Swiatła postojowe
no ale nie dziala ci cala prawa strona czy tylko jedna z zarowek (przod czy tyl)??
-
[B6 AVJ] Samozamykający się szyberdach
vag powinien cos na ten temat, przynajmniej tak mi sie wydaje
-
[B6 AVB] Mechanizm Wycieraczek
albo odciagasz ramie od szyby do gory i delikatnie ruszac na boki, nie jedna zapieczona tak puscila
-
alarm + centralny = działał lecz po deszczu przestał...:(
jak dla mnie alarm padl, jedz do fachowcow ktorzy go zakladali i niech sprawdza co i jak,no chyba ze Ci bateria w pilocie padla.
-
[ALL 1.9 TDi] srednie spalanie - test
5,0
-
[B5 2.5 TDI] Tempomat - obsługa, aktywacja
a sprawdzałes vagiem czy nie ma jakis błedów?? przy naciśnieciu plusa powinno auto przyspieszać bez problemów (chyba ze sie mylę), zakładałem ostatnio koledze tempomat do A4 i w sumie nie pamietam czy był taki problem, ale wydaje mi sie ze nie.
-
wymiana lub naprawa tapicerki , poniżej szyby tylnych drzwi
musisz ściągnąć boczek z drzwi i dopiero od środka wyciągniesz ten kawałek co jest obity materiałem, nie jest to latwe bo jest on zgrzany z resztą boczku.
-
[B5 ADR] do czego sie podpiac alarmem zeby auktualnic funkcje opuszczania szyb
należy podłączyć przewód od zamykania zamka do sterowania szybami i nastawić odpowiedni czas zamykania w alarmie, przewód od domykania szybami znajduje sie w jeden z kostek po lewej stronie koło nóg kierowcy, kostka (nie pamietam koloru) bedzie to najbardziej zewnetrzna kostka w sensie blizej drzwi, a kolor przewodu sprawdz po schematach albo próbówka podając mase i szyby powinny sie zacząć zamykac.podniego sie później podłącz z przewodem od zamykania zamka.
-
[B5 2.5 TDI] Tempomat - obsługa, aktywacja
a dokładałes tempomat czy juz miałeś fabryczny??