Treść opublikowana przez prezesik18
-
STAG przełęcza się samoczynnie czasami na benzyne
Przyczyną masła na bagnecie/korku są pokonywane krótkie odcinki i często nie dogrzany silnik. Jeśli chodzi o wyrzucanie z lpg, zaobserwuj czy to się dzieję podczas przyśpieszania, czy spokojnej jazdy. Może reduktor ma zbyt duże spadki ciśnienia i rozłącza lpg.
-
STAG przełęcza się samoczynnie czasami na benzyne
Jeśli musisz gasić auto żeby przełączyć z powrotem na lpg to oznacza że sterownik łapie jakiś błąd. Musisz zaopatrzyć się w interfejs i sprawdzić błędy w sterowniku lpg.
-
Mam Passata w tdi ;)
Myślę że nie masz co się zastanawiać, tylko działać
-
Passerati by Pajda B6 VW 4Motion/HighLine/178ps->395Nm
Ładnie wyszła ściema szyb Powiedz mi jakie tarcze/klocki zakładałeś na tył i jak zużycie po prawie roku jeżdżenia?
-
[A4 B5] 1.8 ADR, koniec lpg, problem z odpaleniem
Jakby ładowanie siadło to by Ci się kontrolka akumulatora zaświeciła. Ja od zapalenia kontrolki akumulatora(czyli bez ładowania) z wyłączonymi odbiornikami energii, na lpg przejechałem 20km i mi auto nie zgasło(dojechałem do domu).
-
Mam Passata w tdi ;)
Katalogowo miał o 40mm siąść. Z tego co pamiętam to jak mierzyłem to usiadł jakieś 25mm przód a tył dużo więcej. Ogólnie żałowałem że nie kupiłem eibacha. Felgi to Riale, a szybki delikatnie chciałbym ściemnić. U góry na zdjęciu przed hamulcami fajnie wyszły szyby, właśnie tak ściemniony by mi wystarczyły.
-
Mam Passata w tdi ;)
niestety mts, dziadostwo jakich mało. Przód ledwo co siadł, tył siadł że szkoda gadać. Przez moment żałowałem że się na gwint nie zdecydowałem.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja u siebie w audi mam QAP od 3lat (50tys km) i jak do tej pory żadnego wahacza nie wymieniłem Co najlepsze płaciłem wtedy 460zł za kpl zawieszenia.
-
Mam Passata w tdi ;)
były wersje r-line, wiadomo że by niebo lepiej wyglądało, ale ekonomicznie to jest niestety nieopłacalne. Chyba że w przypadku gdyby ktoś mi wymusił to na pewno bym modził Z tylną lotką będę coś na pewno myślał bo muszę klapę z powodu rudej wymienić. Za parę dni przegląd, jak nie wyjdą żadne jajca to będę leciał z tematem
-
Mam Passata w tdi ;)
Cześć, po kilkuletniej przygodzie z a4 przyszedł czas na kupno czegoś nowszego Jako że nie potrafię nic nie grzebać przy aucie to przeszło przez te lata metamorfozę. Z passatem już raczej tak nie będzie, ale nie będzie też stać w miejscu a teraz trochę o pasku: Kupiłem w marcu 2017. Rok produkcji 2006r, 2.0 TDI 140KM BMP, manual, wersja highline. Nalot udokumentowany 293tys. Jak widać z zewnątrz nic ciekawego, w środku nieco lepiej Szukając auta starałem się aby nie kupić znów golasa i doposażać go potem latami. Po kupnie zaczęło się doprowadzanie auta do ładu: oleje, filtry, rozrząd, paski, napinacze, klocki przód, dywaniki welurowe. Wymiana nie wysuwającego się schowka obok włącznika awaryjnych, kupno zaślepki haka holowniczego, wymiana pierdzącego głośnika z drzwi pasażera, naprawa stukających silniczków regulacji temperatury nawiewu oraz naprawa elektrycznej nagrzewnicy. Gdy już się z tym uporałem przyszedł czas na zmianę sprężyn zawieszenia. Alufelgi zostały mi po audi, przymierzyłem na auto i się spodobały Niestety 19" 9,5j oraz gumy 215/35 niezbyt pasowały do tego auta, dlatego je sprzedałem. Felgi odstawiłem do renowacji, a kurier przywiózł nówki Kormorany 235/35 Auto po kilku msc doczekało się porządnego mycia i woskowania, niestety wcześniej czas na to nie pozwolił. W grudniu na urlopie się nudziłem, więc wpadłem na pomysł na odmalowanie zacisków i jarzm. Przy okazji wleciały zestawy naprawcze do zacisków. Oczywiście nie odbyło się bez przygód, auto było postawione na kobyłkach, więc z tyłu z prawej strony był problem z odkręceniem jarzma. Całość została wypiaskowana i odmalowana: Kolor jest czerwony, ale zdjęcie robione w złym oświetleniu i telefon tak wychwycił. Do tej pory autem przejechałem ~15tys km. W tym czasie wymieniłem piaste z łożyskiem przedniego koła z powodu luzów oraz chłodniczkę spalin egr bo syczała oraz wyciek z tylnego zacisku(na ośce od hamulca ręcznego). W międzyczasie - a raczej pierwszym z modów jaki zrobiłem było dołożenie czujników ciśnienia w oponach w oparciu o układ abs i przerzucenie skrzyni i wzmacniacza i kondensatora z audi. Z najnowszych modów to wpadł program na +-165koni 385Nm. Będę w większym mieście to zajadę na pewno na hamownie. Teraz całkiem przyjemnie się jeździ, dzięki Grucha Cel na ten rok? Ogarnąć drugą klapę w kolorze, błotnik przedni, ściema tylnych szyb(delikatna) oraz od pewnego czasu chodzi za mną stacja chinczyk 2din i kierownica. Czekam na opinie, komentarze, słowa wsparcia, krytyki, pomysły itp itd
-
Wiertarka od VW czyli passerati 1.4
Ładny Teraz w Kg możemy organizować spoty passatów
-
Moduł automatycznego opuszczania lusterek po włączeniu biegu wstecznego
Moduł już nie do zdobycia Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
-
Gaśnie po przełączeniu na LPG
Może mała ilość płynu w zbiorniczku wyrównawczym? Zapowietrzony układ chłodzenia, no nie wiem. Próbuj szukać pomocy na forum o którym pisałem, tam są specjaliści.
-
Gaśnie po przełączeniu na LPG
ewentualnie może jest problem z elektrozaworami? Przy butli lub przy reduktorze? Bez diagnostyki sterownika i podglądu parametrów możemy tylko gdybać
-
Gaśnie po przełączeniu na LPG
Normalne że po tylu latach siadł reduktor, u mnie wytrzymał 4 lata i 70tys km. Wymieniony został na identyczny model? Nowy? No ogólnie ja bym się jemu przyjrzał na dobry początek.
-
Gaśnie po przełączeniu na LPG
a przede wszystkim jaka instalacja, sterownik, reduktor, wtryski, jaki na tym przebieg. Ja bym proponował kupić kabelek za 50zł i sam doglądnąć od samego odpalenia z rana parametry, czas rozgrzewania, ciśnienia itp.
-
Gaśnie po przełączeniu na LPG
Kolego, proponuje skopiować zawartość i założyć temat na lpg-forum. Na pewno Ci pomogą, jeśli nie przez internet to zdobędziesz namiary na pewnych gazowników a nie tylko monterów. Nie napisałeś od jak długo masz zamontowane lpg, kiedy objawy się pojawiły itp itd
-
Pobór prądu na postoju
Jeśli pobór na postoju masz 80mA (czyli 0,08A) i utrzymuje się cały czas tak samo to mieści się w normie. Im mniej tym lepiej, mierzyłem 3 rózne a4 i wychodziły mi wyniki od 30mA do 90mA u mnie - tj. 0,03A do 0,09A (u mnie sam sterownik lpg pobierał 40mA)
-
Pompka paliwa 1.8 ADR
Ogólnie ciśnienie w układzie nie powinno spadać. Ja u siebie mam problem że po zgaszeniu auta w ciągu minuty ciśnienie na listwie spada do 0. Tak jakby się paliwo cofało. Ogarnąłem sobie moduł co po włączeniu zapłonu uruchamia pompkę na 5sekund, zdąży nabić ciśnienie do 3,5bara. Odpala wtedy bez większych problemów.
-
Przerobienie tunelu 1DIN na 2DIN w Audi A4 B5
Zabawny jesteś. Post z 2011 roku z ceną. myślisz że komuś by się chciało tyle "pieprzyć" za sto złotych?
-
Pompka paliwa 1.8 ADR
Filtr paliwa masz przy prawym tylnym kole. Zapewne w koszu pompki paliwowej też jest sitko/filterek, poszukaj w necie zdjęć to będziesz widział.
-
Nie działa fis
mi to wygląda na problem z immobilizerem, który jest w zegarach. A przypadek nie jest łatwy bo masz zegary trefnej firmy jaeger.
-
Zestawy naprawcze zacisków. Jakiej firmy ?
autofrena zazwyczaj stosuje i nie mam zastrzeżeń.
-
Zapach spalonego oleju w kabinie
sprawdź czy na kolektorze nie masz plam oleju. Z rana zaraz po odpaleniu też śmierdzi spalonym olejem?
-
Piłka nożna
i mi kupon zawalili...