Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

prezesik18

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez prezesik18

  1. W passacie centralny zamek nie jest pneumatyczny, tylko na silniczki. Nie podpasujesz.
  2. Dla pewności ja bym poprawił lutownicą te luty
  3. Właśnie w tej "izolacji" jest pompka, z tą izolację ją wyciągasz. A co do drugiej części pytania to przyczyną nie działania mogą być tzw. zimne luty. Po wyjęciu rozłóż pompkę i sprawdź dokładnie wszystkie miejsca na płytce gdzie są luty czy są one w porządku.
  4. A co was śnieg zasypał? hah, ja dziś świrowałem, musiałem po łopatę biec do domu
  5. Pewnie macie uwalone mikrostyki w drzwiach, dlatego nie działa po otwarciu podświetlenie. Ale dla pewności sprawdźcie otwierając po kolei drzwi. Jeśli po otwarciu któryś się nie zaświeci to uwalony mikrostyk. Jeżeli po otwarciu wszystkich drzwi ani razu nie włączy się podświetlenie, przyczyny szukałbym w pompce centralnego. Ciężko o to aby mikrostyki we wszystkich drzwiach nagle się uszkodziły.
  6. Przepustnicę czyściłem jakiś rok temu, do tej pory było ok. Teraz przy każdym włączeniu zapłonu następuje adaptacja. Podczas adaptacji krokowiec wydaje 2 razy dźwięk jakby strzelał. Nagrałem filmik z adaptacji, te strzelanie występuje w momencie spadku napięcia - 24 sekunda i chyba 27 sekunda filmu. Spotkał ktoś się z czymś podobnym? ---------- Post dopisany 10-01-2013 at 14:15 ---------- Poprzedni post napisany 01-01-2013 at 20:29 ---------- Miał ktoś podobny przypadek?
  7. Sprawdź włącznik światła "STOP" czy masz sprawny.
  8. ten silnik dopiero zaczyna przyśpieszać od ok 2800 obr/min, także jak będziesz jeździł do 3000 obr/min to będzie emerycka jazda Ja na szczęście posiadam instalacje lpg i mogę sobię pozwolić wkręcić silniczek na obroty, a tym bardziej przeciągnąć na obrotach podczas wyprzedzania, a spalanie i tak mam w normie. Chodź gdy silnik mam zimny, pracuje na benzynie (nie przełączy jeszcze na gaz) to staram się podczas takiej jazdy nie przekraczać właśnie 2800 obr/min
  9. Ja proponowałbym zrzucić kierownicę i wyczyścić ładnie papierem ściernym styki w całym tym przełączniku zespolonym.
  10. Kolego wyczyść skrzynkę bo nie mogę odpisać
  11. W ADR głęboko są osadzone gniazda świec zapłonowych, czy tym zestawem robił ktoś pomiar ciśnienia sprężania? TESTER CIŚNIENIA SPRĘŻANIA BENZYNA SILNIKÓW BENZYN (2878747443) - motoAllegro
  12. Możliwe że masz ustawione w instalacji lpg wzbogacanie benzyną podczas jazdy gdy występują duże obciążenia dla silnika. Ale dziwne żeby samo to się przestawiło. Najlepiej byłoby sprawdzić błędy vagiem i też podpiąć się kabelkiem do instalacji lpg.
  13. też nakulane nieźle Co prawda na liczniku ma lekko ponad 300 000km, ale jak do polski przyjechał w 2005r (jako 9 latek) z przebiegiem 220 000km było zdecydowanie za dużo, dlatego aby ułatwić sprzedaż gość skręcił licznik do tyłu o 40 000km Przelot na LPG to 120 000km
  14. Mój ADR ma 340 000km przebiegu
  15. Bez zbędnego komentarza
  16. Dzisiaj około 14.00, parking na dachu Atrium, widziane szare B5 Avant (blachy ZSD 01**4) z klubowymi ramkami. pzdr
  17. Ja narazie wymienię listwę wtryskową i filterki, później zobaczymy co dalej
  18. reduktor już się prosi o zestaw do regeneracji? Nad wtryskami się jeszcze zastanowię, na czym polegała wada fabryczna tych wtrysków?
  19. Wiem, jestem na tamtym forum od kilku tygodni.
  20. Pewnie masz za niską temp. przełączania na gaz ustawioną, reduktor jeszcze za zimny, za dużo traci ciepła i słabo się gaz rozpręża. Dlatego może tak Ci chodzić. Proponuje ci zakupić interfejs do instalki i samemu zmienić ten parametr lub podjechać do gazownika.
  21. Kolego też brałem pod uwagę te wtryski, jednak powiedziano mi że są nieznacznie lepsze od moich aktualnych. Kolejna sprawa to czy wtedy nie będzie problemu z czujnikami temp i ciśnienia gazu na listwie. Poza tym ze starych dysz mogę wykręcić dysze które są już odpowiednio rozwiercone.
  22. Takie same odpowiedzi otrzymałem na innych forach Zamawiam te sam co mam teraz.
  23. Również życzę wszystkim Wesołych Świąt
  24. Witam, od prawie dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem A4 1.8 125km (oznaczenie silnika ADR). Na benzynie silnik pracuje równo na wolnych obrotach, nic nie szarpie, idzie jak torpeda. Kody błędów sprawdzone poprzez złącze OBD w aucie, kiedyś pojawiały się błędy składu mieszanki, ale od wykasowania ponad miesiąc temu, do dziś się nie pojawił. Instalacje do niej założył poprzedni właściciel w 2006 roku. Zrobiłem 30 000km bez żadnego problemu z gazem, lecz ostatnio mam z instalacją problem :? Od założenia instalacja ma przelot 120 000km, wiem że listwa wtryskowa była już raz wymieniana. Specyfikacja instalacji: Sterownik: OMVL DREAM XXI N Reduktor: Reg by omvl k901704 Wtryskiwacze: IG1 Nero - napis odczytany z listwy; na wtryskiw. wybite - amp 3ohm Dysze wtryskiwaczy: Nie mam pojęcia Problem polega na falowaniu wolnych obrotów, silnikiem lekko trzęsie jakby wypadały zapłony. Auto powyżej 3000 obr nie ma dużej ochoty przyśpieszać. Pierwsze objawy były takie - auto zbiera się dobrze do 3500obr, potem łapał muła na kilkanaście sekund (tak do 4200obr), przez chwilę żwawo przyśpieszał i znów miał muła. Teraz auto powyżej 3000obr nie jedzie :/ Wydaje mi się że wtryski zaczęły ostatnio troszkę głośniej pracować. Co sprawdziłem? - świece zapłonowe - wszystkie sprawne - wtryskiwacze gazowe - odłączałem kolejno wtyczki i obserwowałem zmiany w pracy silnika - każdy wtryskiwacz tak samo oddziaływał na pracę - auto przestawało chodzić na jeden gar. Kupiłem interfejs do gazu ale jak to zwykle bywa miałem problem z podłączeniem się do ECU. Jak się okazało brak napięcia +12V do zasilania interfejsu. Program jaki mam zainstalowany na lapku: DREAM XXI-N 6.0.3 305 IC Interfejs mam od Viakena pod złącze com. Ustawienia instalacji: Wykresy (logi) z jazdy: But w podłogę, od pierwszego biegu do 4tego (jazda na PB) But w podłogę, od 3 biegu (1500obr/min)(zaczyna się w 180 sekundzie, jazda na LPG) A to log podczas przełączania zasilania z PB => LPG => PB Nagrałem filmik na postoju, widok na parametry (wykonałem też loga nagrywając filmik): Myślę że dałem wystarczającą ilość informacji abyście mi mogli pomóc, a nie wróżyć z fusów Jak pierwszy raz podłączyłem interfejs domyślnie były ustawione: temp przełączania - 45 stopni obroty przełączania - 1600 Delay - 40s I te wartości zmieniłem na bardziej optymalne jak dla mnie. Pozostałych parametrów nie zmieniałem. Zastanawia mnie fakt skąd się biorą takie wartości napięcia sondy lambda podczas nagrywania filmiku, skoro sonda jest nie podłączona do ecu lpg? Spadek ciśnienia na reduktorze nie jest za wysoki? A może przyczyną tych wszystkich problemów są przytkane filtry? Przyznam szczerze że odkąd mam auto to ich nie wymieniałem Od czego mam zacząć?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.