Treść opublikowana przez prezesik18
-
[ALL] Spoty w Koszalinie?
A mi się bryczki 60km nie chce się gnać specjalnie na spota
-
[ALL] Spoty w Koszalinie?
Ja już z ramkami lansuję się od ponad miesiąca Dzisiaj zamówiłem u viakena komplecik kabelków do instalacji lpg bo coś zaczyna mi świrować Ja na razie nie piszę się na spota bo mam troszeczkę kryzysową sytuację w szkole, nie mogę uwalić semestru
-
śruby do 17 calowych felg
Najpierw zmierz ile mm wystaje śruba, być może nie musisz dokupować dłuższych śrub. Porównaj jak było w starych felgach a jak w nowych.
-
Passat B5 AFN
Chodzi mi o spuszczenie całego płynu z układu, chce zalać nowy. Czy jak wyjmę termostat to wyleci wszystki płyn?
-
Passat B5 AFN
wielkie dzięki W weekend sprawdzę czy takie same siedzą, ale pewnie nie, ja mam Audi styczeń 1996, a ojciec ma paska z grudnia 1997, vinu niestety nie mam zapisanego. Co najlepiej odkręcić aby spuścić cały płyn chłodniczy z AFN? Termostat?
-
Passat B5 AFN
Dzięki za odpowiedź, jakiej firmy czujnik polecasz? Zamienniki są coś warte, czy od razu inwestować w oryginał? ---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:02 ---------- Z tego co widziałem to były 2 rodzaje stosowanych czujników o numerach 059 919 501 i 059 919 501A, czym one się różnią i czy jest różnica który zamontuje? Zastanawiam się nad podmianką czujnika z mojego ADR w celu sprawdzenia czy się sytuacja poprawi.
-
Migająca kontrolka immobilizera
ja stawiam na pętle indukcyjną która jest w stacyjce, jest temat w dziale warsztat jak to zrobić. Mówię w odniesieniu do B5 bo tam często jest ten problem. http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-immobilizer-1649/
-
Oryginalny termometr w liczniku
Jak najbardziej możesz podłączyć pod czujnik od klimy, wystarczy że znajdziesz odpowiedni kabelek od odpowiedniego czujnika przy wtyczce od climatronica.
-
Strefa Śmiechu
Polak ,Rusek i Niemiec siedzieli w więzieniu. Rusek podchodzi z kawałkiem słoniny w ręku do Niemca : -Chcesz ? A Niemiec myśli : W zamian będzie chciał mnie wyruchać. - Nie chce. Rusek podchodzi z tą słoniną do Polaka : - Chcesz ? A Polak myśli : W zamian będzie chciał mnie wyruchać. Ale zjem słoninę to będę miał siłę w rękach i się obronie. - Chcę. Polak zjadł słoninę ,a Rusek do niego : - Zjadłeś ? - Zjadłem. - Masz siłę w rękach ? - Mam - To przytrzymaj mi Niemca.
-
Passat B5 AFN
Cześć, u ojca w afn silnik dość długo się nagrzewa, ogrzewanie też wcale nie powala. Temp na zewnątrz -6 Sprawdziłem vagiem na zimnym silniku: 01-Engine: 007; Fuel Temp 8,1C Intake Air Temp -1,8C Coolant Temp 3,6C 17-Instruments: 003 Coolant Temp 30C Po rozgrzaniu silnika (koło 7km), wskazówka temp cieczy w liczniku stoi pionowo. Odczyty: 01-Engine: 007; Fuel Temp 30,6C Intake Air Temp 9,9C Coolant Temp 76.5C 17-Instruments: 003 Coolant Temp 81,0C Daje tu log z jazdy (rozgrzewania silnika) : VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM potem przełączyłem na 17-Instruments: 003 i kontynuowałem jazdę: 17-Instruments: 003 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Czujnik czy termostat? ---------- Post dopisany 10-12-2012 at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany 09-12-2012 at 17:25 ---------- Pomorze ktoś?
-
Spryskiewacze
Suszarkę pod maskę i niech nagrzewa zbiornik, powoli będzie topnieć.
-
Akumulator BOSCH
Akumulatory Bosha z serii s3 s4 s5 są bezobsługowe. Sam mam u siebie S4 i nie ma opcji i potrzeby aby dolewać elektrolitu.
-
Maź w układzie powietrza
Zdejmij rury od intercoolera do kolektora ssącego i zobacz ile w nich jest tej mazi. Zawsze jakaś znikoma ilość bywa, jeżeli jest więcej to już turbina puszcza.
-
mruganie podświetlenia całego wnętrza co jakiś czas.
Wychodzi na to że słaba masa jest. Sprawdź połączenie klem do akumulatora.
-
Olej wylecial z silnika :(
Ten oring kupisz w agromie za 2zł
-
Wyciek oleju, plamy na chodniku pomimo wymiany uszczelek, planowania głowicy itd
czujnik ciśnienia oleju znajdziesz pod kolektorem ssącym, zaraz obok chodniczki oleju. Dobra latarka, trochę gimnastyki i powinieneś co nieco zobaczyć. No chyba że kolektor zrzucić i przy okazji przepustnicę wyczyścić
-
Wyciek oleju, plamy na chodniku pomimo wymiany uszczelek, planowania głowicy itd
Sprawdź okolice czujnika ciśnienia oleju i podstawę filtra oleju. Bardzo często wycieki są z tamtych okolic.
-
Olej wylecial z silnika :(
Lub możesz mieć wyciek z oringu pod chłodniczą oleju (podstawą filtra oleju). Ja w swoim ADR też tak miałem, czujnik wymieniłem i dalej uciekało, wymieniłem oring za 2zł pod chłodniczą oleju i do dziś sucho.
-
Zasilanie +12V do wideorejestratora
Najprościej będzie znaleźć w kostce podpiętej do radia/navi. Multimetr do ręki lub próbnik i chwila roboty.
-
Olej wylecial z silnika :(
Nie prawda. Obok jest czujnik temperatury oleju, potrzeby on jest do wskazań tej właśnie temperatury na liczniku. Pewnie masz zwykły licznik 4 zegary (nie masz wskazania temp oleju i voltomierza) dlatego nie masz tego czujnika.
-
[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji
Jak masz ciekły azot w puszcze to możesz prysnąć na ten czujnik i go schłodzić, powinny zacząć grzać
-
[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji
I to jest właśnie ten czujnik termiczny. Tak jak pisałem, poniżej +5 stopni załącza on podgrzewanie lusterek. Także musisz poczekać na chłodniejsze dni i się przekonasz
-
Olej wylecial z silnika :(
Żeby kontrolka się zaświeciła należy przewód od czujnika oleju podłączyć do masy. Jeżeli w aucie zacznie brzęczeć i świecić się kontrolka to obwód czujnika jest ok, a jeżeli nie to masz walnięty gdzieś kabel i nie sygnalizuje.
-
[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji
Według instrukcji powinny one zacząć grzać poniżej +5 stopni C. Zdejmij wkład, zobacz czy do niego masz kable podpięte i czy jest tam mały czujnik temperatury.
-
Wymiana uszczelki głowicy- co jeszcze zrobić?
Tu nie ma takich kosztów remontu głowicy jak w 1.8 W 1.8 jest 20 zaworowe i części znacznie więcej kosztują niż do 1.6. Jak już robisz remont to oddaj głowicę do specjalistycznego zakładu, niech zrobią uszczelnienia, prowadnice zaworów i planowanie.