Treść opublikowana przez OLO_GDA
-
[ALL B6] Teledyski,filmy w Navi Plus - Audi A4.
AndyN napisał tylko ze adapter wpinasz w miejsce tunera wiec nie ma gdzie podlaczyc tunera. a kolega wyzje napisal tak jakby dało sie miec obie te rzeczy...
-
[ALL B6] Zbliża się 200 000 km, co trzeba sprawdzić/wymienić w dieslu 1,9?
musze przyznac ze zeby polegac na pieczatkach w kwestii wymianu rozrzadu to duza odwaga. co od przebiegow. to juz gdzies byla ta dyskusja i taki pasek wykona duzo mniej pracy przy jezdzie po autostradach a duzo wiecej w miescie. tak czy inaczej jestem zdania ze pierwszy fabryczny rozrzad wytrzyma te swoje 120tys a nastepny wymienialem maks po 80tys bo za duzo elementow potencjalnie niebezpiecznych. jakas rolka, pasek czy inna pier**la i "oszczednosc" 10tys km moze skonczyc sie tragicznie. a jak nie robilismy tego wlasnorecznie to po zakupie nalezy to zrobic bezwarunkowo.
-
Błąd intake manifold flap motor, jedna z przyczyn - rozwiazanie
oto kolejny temat z serii "Sam naprawiam 3.0tdi" Z informacji od uzytkownikow i mechaników wynika ze czesta przypadłościa 2,7tdi i 3.0tdi jest błąd sterowania przepustnicami w dolocie - intake manifold flap motor - Z tego co wiem serwis jako rozwiązanie podaje jedynie wymiane całego modłu klap (przepustnic, wraz ze sterownikiem elektronicznym). Koszt około 1600zł plus robocizna.... Ponieważ nie lubię wymieniać rzeczy tylko dlatego ze serwis ma takie podejście że nie diagnozuje problemu tylko zbiera kase - zabrałem się za zbadanie tematu ;] U kolegi Jacka z naszego forum, problem zaczął się od spadającego cięgna sterującego jedna z przepustnic. Powodowało to błąd na desce rozdzielczej. Po założeniu na miejsce bląd znikał po kilku jazdach. Potem jednak nawet jak cięgno się nie wyczepialo wyskakiwał błąd. U mnie błąd wyskakiwal najpierw od czasu do czasu (kasowałem go VAGiem) a potem już caly czas towarzyszyła mi kontrolka. Ale nic się nie wyczepiało… Możliwe ze wypadanie jest spowodowane tym samym problemem co u mnie ale glowy nie dam. Natomiast wydaje mi się ze bez problemu moznaby przywrócić temu cięgnu właściwości i sprawic żeby się tak latwo nie wyczepialo. Ale ja nie miałem tego problemu wiec nie potrafie odpowidziec. Elementy o których mowa sa tutaj : zwróćcie uwage na element nr 15 - tam jest zródło problemów choć ETKA nie daje mozliwosci zamowienia tylko tego drobiazgu. Piotrus wrzucił w innym temacie ilustracje i opis funkcji tego zespołu. pozwole sobie to skopiowac zeby wyjasnic znaczenie tego elementu... Schemat zabudowy/sterowanie: Skrótowy opis pełnionych funkcji: Źródło: SSP350 Schemat zabudowy/sterowanie: Skrótowy opis pełnionych funkcji: Źródło: SSP350 Cały bajer polega na tym ze w momencie przekręcenia kluczyka mechanizmy wykonuja pelen ruch. Nawet bez podlaczania komputera można stwierdzic czy i który sterownik nie zadziałał prawidłowo. Wystarczy spróbować poruszyc reka (lub czyms innym żeby się nie poparzyc jak np. TURBO jest nagrzane) jedna i druga dzwignie. Jeżeli damy rade recznie zamknąć klapy to znaczy ze sterownik nie działa. Co ciekawe po odlaczeniu od niego wtyczki i podlaczeniu powrotem wszystko wraca do normy czyli ciegno się "usztywnia" w odpowiedniej pozycji. Prawidłowo działające mechanizmy powinny pracowac tak ze przy wylaczonym zaplonie możemy swobodnie ruszac a przy wlaczony zaplonie lub odpalonym silniku sa zblokowane w ustalonej pozycji. Ich działanie możemy tez sprawdzic w OUTPUT TEST za pomoca VAGa, widac wtedy czy ramie się rusza czy nie. Można wykorzystac moja sztuczke (tzn przed wykonaniem testu ale już po przekręceniu kluczyka odpiąć wtyczke i podpiac powrotem), wtedy mechanizm powinien zadziałać prawidłowo a my będziemy wiedzieli ze same silniczki i mechanika sa sprawne i jest duza szansa ze problem jest taki sam jak u mnie. Nie będę opisywał jak wyjac caly modół klap. Raczej jak ktos chce się sam za to zabierac to powinien sobie poradzic z rozkręceniem wszystkiego co przeszkadza w ich wyjeciu. tylko tyle ze po wyjeciu elementu na prawej glowicy moj silnik wyglądał tak: Jak już mamy cały system na stole odkręcamy sterownik z elektronika od korpusu i odlaczamy ciegno – odlaczmy na dole przy przepustnicach bo tam leży problem. Sterownik odkładamy na bok, możemy wyczyścić przepustnice i caly mechanizm Cały bajer najprawdopodobniej lezy w tym elemencie : Jest on tylko wkładany w oś która obraca przepustnicami i widac ze w miare wyrabiania się plastiku, ma on coraz wiekszy luz w otworze w którym pracuje. to jest jego miejsce pracy: tak to wyglada przed rozebraniem - widac ze jest trzymany w otworze przez metalowa zapinke (na rysunku z ELSY nr 13): Przez ten luz to ramie sterujące zamiast zatrzymac się po dotknieciu ogranicznika chce tak jakby wyrwac go, a luz powoduje ze element 15 wychodzi troche z ze swojego gniazda. może zdjecie słabe ale widac ze dzwigienka odgieła sie troche od osi swojego obrotu: Przez to ramie ma skok wiekszy o pare mm od zaplanowanego. Co wystarcza komputerowi aby po przekręceniu stacyjki i wykonaniu testu uznac element za niesprawny i go odłączyć (to dlatego możemy poruszac recznie kiedy wyskoczy błąd). Tu należy poszukac dobrego rozwiązania. Ten plasticzek (którego oczywiście w AUDI nie da się kupic osobno) jest przytrzymywany na miejscu przez zawleczke która się odgina kiedy ciegno mocniej pociągnie. Mysle ze nie wybrałem idealnego rozwiązania (idealnie byloby znaleźć sposób na przywrócenie scislego dopasowania w osi obrotu ) ale może troche podziała. Wzmocniłem zawleczke przyspawujac kawalek drucika. Nie smiac się ze spawu bo robiłem to sam – spawacz miał wolne ;] Wyszlo troche ladniej niż na zdjęciu bo potem jeszcze troszke przetopiłem żeby wszystko się zmieściło. dzieki temu łącznikowi zawleczka przytrzymuje plastikowe ramie dokladnie po stronie po ktorej odchodzilo ono od obudowy. trzeba troche pokombinowac i posprawdzac jak to sie zachowuje - najlepiej podlaczajac do auta i sprawdzajac jak sie obraca... Poskładałem i sprawdziłem. SPRAWDZIC można w dowolnym momencie podłączając całość do wtyczki i przekręcając zapalon – oczywiście jeżeli mamy porozlaczane inne wtyczki to potem musimy pokasowac bledy VAGiem. Można tez zamieniac miejscami sterowniki (ja składałem i rozkładałem wszystko, zamieniając miejscami elektronike, silniczki, i składając wszystko w roznych zanim udalo mi się namierzyc problem). Ciezko to wypatrzec i az ciezko uwierzyc ze taka pier**la może robic tyle problemu i ze ASO dzieki temu wymienia praktycznie sprawne elementy na nowe i to za gruba kase.. warto przy tym sprawdzic czy ciegna wchodza na swoje miejsce z wyraznym wciskiem czy nie istnieje ryzyko ich wypadania. u mnie bylo baaardzo ciasno i nie widze mozliwosci zeby sie mialo cos wychaczyc. Niestety nie wiem jak trwałe jest moje rozwiązanie bo dzien po naprawie jakis baran w ciężarówce zrobił lifting mojej a4-ki i poki co stoi w serwisie i czeka na blacharke… Mysle ze jak problem się powtorzy to albo pojde w strone dorabiania czegos żeby oś znowu sztywno się obracała albo dorobie ta zawleczke całkowicie od nowa żeby trzymała ten plastik na miejscu. mysle ze zrobienie jej precyzyjnie z nierdzewki zeby nie sprezynowala tak jak oryginalna moglaby rozwiazac problem. Może ktos powie ze to druciarstwo i ze w takim aucie nie powinno się kombinowac tylko wymieniac elementy na sprawne ale uwazam ze to SK#@!$!#142two serwisu ze nie można kupic tego plastiku i zapinki a nie widze sensu wyrzucenia sprawnej elektroniki i całego modułu z powodu takiej pierdoły… Dla potrzeby wyszukiwania : Cylinder bank 2 (left-side): intake manifold flap motor -V275- Cylinder bank 1 (right-side): intake manifold flap motor -V157- Jak ktos ma numeru błędów to proszę o podanie bo ja skasowałem i już nie mam skad spisac. wiem ze to dosyc powszechny problem wiec mam nadzieje ze uchronie kogos przed zakupem calej bajeranckiej czesci w ASO. jak poskładaja i polakieruja mi auto to zaczne test wytrzymalosci patentu. zobaczymy ile wytrzyma... jak ktos ma pytania lub potrzebuje wsparcia w walce z problemem to służe w miare mozliwosci pomoca. jeszcze raz prosze o kody błędów i propozycje słów kluczowych zeby latwiej było namierzyc temat dla szukajacych rozwiazania. pozdrawiam i pamietajcie ze nawet takie zaawansowane silniki mozna naprawic i nie nalezy sie tego bać!
-
[B5 ADR] Prośba o sugestie z wyceną szkody
w takim razie Twoj ubezpieczyciel jawnie Cie okłamał bo nie wierze ze nie wie jak sie liczy wyplate odszkodowania przy całkowitej. nie wiem ile jest wart Twj samochód. dam przykładową cene 15tys (nie ma znaczenia kwota wiec nie sugeruj sie jezeli wartosc ejst zupelnie inna) po uszkodzeniach widac ze w ASO za naprawe trzebaby zapłacic lekką reką 10tys albo wiecej i tyle tak naprawde CI sie nalezy. powiedzmy 12tys za czesci plus robocizne.poniewaz ubezpieczycyiel wychodzi z zalozenia ze ludzie i tak nie maja pojecia ile co kosztuje to kombinuja tak zeby kosztorys przekroczyl te 15tys i mowia Ci ze jest szkoda calkowita i nie ma sensu naprawiac auta. potem licza tak ze od wartości auta odejmuja szcunkową wartość tego co zostało. a tu na pewno poweidza ze w sumie auto ejst dobre bo tylko pare elementow do wymiany i na pewno ktos by to chcial powiedzmy za 9tys kupic. wiec nalezy Ci sie 6. i d*pa. jawne oszustwo i oszczednos ubezpieczalni. to ze czasami ludzie dostaja 60 czy 80% wartosci to moze i ma racje ale nie jest to zadna reguła. na naprawe mozesz dostac 95% i tez zostajesz z autem. wiec zawsze lepiej tak niz Całka... wlasnie walcze z PZU wiec jestem na beirzaco...
-
[B5 ADR] Prośba o sugestie z wyceną szkody
jak to UDA sie calkowita? chyba nie wiesz o czym piszesz bo przy tych uszkodzeniach beda chcieli Cie WROBIC w calkowita i bedzie to najgorsze rozliczenie dla Ciebie. pamietaj ze mozesz wstawic do warsztatu i naprawiac do 100% wartosci auta. i pamietaj ze ZAWSZE pierwsza wycena to taki żart ;] pamietaj ze opony wymienia sie parami. a czesci sie WYMIENIA a nie spawa i szpachluje. i nie daj sobie wmowic zadnej amortyzacji czesci ze wzgledu na wiek auta. itp itd... ja wlasnie przegladam moja wycene i sie smieje ...
-
[ALL B6] Zbliża się 200 000 km, co trzeba sprawdzić/wymienić w dieslu 1,9?
rozrzad po 1szej wymianie warto wymieniac co 60tys. szczegolnie w polskich realiach drogowych...
-
Strefa marzen czyli jak sie kupuje - sprzedaje autko w anglii :)
pewnie ze wszystko fajnie tylko ze nasza popieprzona mentalnosc zaraz zrodziłaby całą mase ludzi cofajacych liczniki przed kazdym MOTem zeby w perspektywie kilku lat dobrze sprzedac auto. niestety POLAK POTRAFI ma wiele takze negatywnych znaczen. patrz poruszony ostatnio na TVN turbo przyklad kupionego w kraju Q7 ktory po 4 miesiacach okazal sie byc kradziony. otoz firma krzak kupuje w niemczech nowke w leasing czy na raty, placi dwie raty po czym sprzedaje z pelna dokumentacja polakowi ktory sprawdza auto na wszystkie sposoby i jest okey. potem raty przestaja wplywac do banku i bank zglasza auto jako kradzione (po 2 - 3 miesiacach). u nas to niemozliwe bo kazdy bank zabezpiecza sie np zatrzymuajc karte pojazdu czy wpisujac zastaw do dowodu. tam na pewno nikt NAWET NIE BRAŁ POD UWAGE ze mozna taki numer wykrecic. ale poalcy sie nauczyli i teraz trzeba bedzie zmienic pare zabezpieczen. nie zrozum mnie zle, nie twierdze ze polacy sa be a reszta swiata cacy. ale mamy cos wrodzonego co powoduje ze czesc ludzi po prostu ma dar "kombinowania". daltego u nas kradna auta, rozkrecaja i sprzedaja na allegro. bo 90% ludzi kombinuje jak tu tanio naprawic fure. jest wiele zjawisk ktore wystepuja tylko u nas (albo tylko u nas maja taka skale), ni e wiem, np doplaty z uni dla rolnikow. wszeddzie dziala a u nas afera za afera bo kazdy kombinuje jak to zrobic w wala unie. itp itd... wkurzaja mnie nasze durne przepisy ale niestety czesto sa tworzone na zasadzie malej wojny dlatego wlasnie ze kazdy kombinuje zeby je obejsc. patrz np. akcyza za auta. była liczona na podstawie umowy. i co , nie mogli ludzie pisac polowy ceny? to juz przekret ale by nie podpadlo. NIE. Polak musi wpisac 10 Euro i smiac sie urzednikowi w twarz.. przez takie przegeicia wprowadzili nowy system. nie powiesz mi ze gdziekolwiek w europie z taka latwoscia przychodzi ludziom kombinowanie na kazdym kroku...
-
[B6 AVF] co to jest dokładnie "szkoda całkowita" stracę czy zyskam na tym
spokojnie mozesz sprzedac auto bez dowodu. zanczy z zatrzymanym przez policje. idziesz do do urzedu komunikacji i prosisz o dokument potwierdzajacy pochodzenie pojazdu. nie mylcie pojec, zatrzymanie dowodu to nie zlomowanie ani jakas kara. po prostu to takie samo zabranie jak np za niewazny przeglad. robisz przeglad = odzyskujesz dowod. nie robisz przegladu - mozesz wziac taki dokument jak opisalem i jest on podstawa do spisania umowy i pozniejszej rejestracji przez nowego wlasciciela, oczywiscie wraz z waznym przegladem (ale juz nie wnikajmy jak sie w PL robi przeglady, OKI :gwizdanie: ) sprawdzone na 100% bo sprzedałem tak ostanio motor gdzie zabrali dowod za nieczytelny dokument. zamiast wyrabiac nowe kwity za ok 100 zł , zalatwilem te zaswiadczenie za 16 zeta pozdro i nie ma sie łamać , dzisiaj miałem pierwsza wycene z PZU i na moje oko jest o polowe zanizona, czekam az dostane na pismie. pamietajcie że przy szkodzie z OC nikt nie robi Wam łaski ani nie dajcie sie zastraszac czy robic w wała. to nie nasza wina ze ktos nam rozbija nasze wymarzone autka i ubezpieczalnia ma po prostu zadośćuczynic stracie jakie narobił ktos za kogo oni wzieli odpowiedizalnosc pobierajac skladke. bo coraz czesciej widze ze ubezpieczalnie to tylko przy podpisywaniu umowy robia dobra mine ;]
-
[B6 BFC] Zbyt duże spalanie MULTITRONIC ....
nie porównuj TIP z Multi. multi powinno palic nawet mniej niz manual... TIP ma zawsze troche wiekszy przepal.
-
[ALL] 2.0TDI 170KM- bardzo zawiodłem się
co ciekawe BMW tak wykombinowali teraz z oznaczeniami ze to cus ma silnik 2.0 , tylko ze 140 koni ma symbol 18 a ten mocniejszy 20... mozna sie pogubic w beemkach ostatnio, tak jak te 335 i 535 a maja silniki 3.0 . albo 323 z silniekiem 2,5. kurcze czy trzeba zmieniac taki stary i dobry system ozanczen ? :gwizdanie:
-
[ALL B5] Automat pada/ dziwny błąd / koszt naprawy 3000 zł?
niestety zapewne płacisz za zbyt lekkie podejscie do usterki. moze te dwa lata temu wymagała tylko wymiany jakiegos elemntu a teraz dojezdziles ja do konca. tak czy inaczej nie powinno wyjsc wiecej jak 3000, no 3500... wyjecie i demntaz skrzyni , kolo 1000, 1200 zł, uszczelki pewnie z 600, tarczki jakies czesci 800 - 1200. i potem zalanie olejem itp... skad jestes? zareczam ze zamiast jezdzic i pytac gdzie taniej to jedz tam gdzie sie znaja i maja pojecie o tym co robia. zaoszczedzisz 500 zł a potem drugi raz bedziesz remontowac albo nigdy nie dojdziesz z tym do łądu. moge polecic super fachowca, ale w gdansku..
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
a mnie samochody nienawidza chyba bo nawet nie mialem czym przyjechac. pozyczone auto sie zepsuło i tylko pracownik mnie podrzucil do domu..
-
[B5 AEB] Tryb awaryjny Automatycznej skrzyni biegów
po pierwsze nie KRZYCZ NA NAS... po drugie bez VAGowania nikt Ci nie pomoże...
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
,miał audika,to nie wpadał,teraz oplem się chce przylansować :gwizdanie: no wlsanie błąd wyskakuje dlatego ze ramie wykonuje ruch za duzy o pre mm i komputer glupieje. kwestia jednej malej blaszki ktora to trzyma. znowu w audi dali d*py ;] a nie wpadalem bo pracy duzo to mam usprawiedliwione... ;] Alona, juz jej nie bede meczyl , jeszcze urodzi bidulka ze smiechu przy Was ;]
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
dopiero go tworze. łącznik moim zdaniem spadal z tego samego powodu ktory u mnie powodowal błąd. dolne mocowanie jest na tulejce ktora porusza klapami. ina tej tulejce jest luz, ktory powoduje ze dzwignia ma wieskzy skok o pare mm, w u mnie powodowalo to ze komp glupial bo nie mial oporu, a u Jacy wypinanie sie łącznika (chociaz jak ogladalem lacznik to bym go zreanimowal w 10 minut tak zeby nie spadal :gwizdanie: ) postaram sie jutro wpasc . ale kuzwa oplem
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Tomeks i Jaca - a najsmieszniejsze w tym ze wczoraj siedzialem do 23ciej i naprawile ta cholerna klape ktora podobno jest nierozbieralana i trzeba ja wymienic. znalazlem w czym problem i wszystko sie rozbija o taki pierdół ze szok. nie ma uszkodzen ani w elektronice ani w tych ciegnach ani przepustnicach. debile z audi potrafia tylko wcisnac nowe elementy. robilem dzis opis na forum. no ale co tam dokoncze. tak sie rano cieszylem ze w koncu zadna kotrolka sie nie swieci
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Pierdoła z TIRa ktory skreca w prawo z lewego pasa :wallbash: Tomeks, zle kombinujesz ;p
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
dzisiaj TIR wysłał moja A4ke na przymusowy urlop ;(
-
[ALL] 2.0TDI 170KM- bardzo zawiodłem się
wez Ja powiedziałem że nie może to być uzależnione tylko od skrzyni, ponieważ masz stałą przekładnię, skoro moc jest zależna od momentu i skrzyni to wówczas wykresy były by takie same jak (pomnożone przez przekładnie skrzyni), a wykresy są różne. Narazie wez mnie nie zalamuj. co ma skrzynia do zaleznosci miedzy momentem i mocą. przemysl to: masz dwa silniki ktore przy takich samych obrotach maja taki sam moment obrotowy. i gwarantuje CI ze beda mialy tez identyczna moc przy tych obrotach. nie wazne czy maja 3, 5 czy 8 litrow. czy sa na benzyne , gaz, rope, czy odchody komara... nie wazne jakie maja skrzynie, jakie alufegi i ile paskow na masce. nie oszukasz tego. diesel ma po prostu inne przebiegi krzywych i stad sie biera Twoje odczucia ....
-
[ALL] 2.0TDI 170KM- bardzo zawiodłem się
a ja gdzies taki ladny post nt momentu dawalem ;] faktycznie zal dyskutowac z kims kto twierdzi ze nie moga byc zalezne bo by proporcjonalnie rosły po prostu brak znajomosci podstawowych zaleznosci fizycznych ludzie staraja sie zastapic krzykiem i blednymi informacjami. otoz wartosci te sa scisle powiazane. i nie mozna mowic ze jedno jest wazniejsz a drugie bo najwazniejszy jest wykres tych wartosci a nie ich maksymalne wartosci.... a co to za dyskusja o terenowkach ma do porownania mercedesa 2,5 cdi do kompressora to chyba nie pojme w tym zyciu... boziu...
-
[ALL] 2.0TDI 170KM- bardzo zawiodłem się
no mily sie zapetliłes teraz z tymi starymi dieslami... to takie samo porownanie jak 2litrowa benzyna w VECTRZE A a 200 konnym TFSI.
-
[B5 AFN] Temat może byc śmieszny
napisałem wyraźnie ze w innych czesciach kraju to nie przejdzie. mnie nie trzeba przekonywac bo opony zimowe najlepiej sie sprawdza w ZIMOWYCH warunkach. ale u nas tego jak na lekarstwo wiec wybrałem kompromis. moim zdaniem udany... do tej pory grzecznie co pol roku przkladalem oponki..
-
[ALL] 2.0TDI 170KM- bardzo zawiodłem się
jezeli chodzi o spalanie to mam taka teorie wynikajaca z moich doswiadczen. jak PB jezdzisz spokojnie to pali w miare, jak zaczniesz katowac to spalanie robi sie razy dwa i katalogiem mozna sobie d@&e podetrzec. diesel jezdzony delikatnie pali mało , a przy dynamicznej jezdzie tylko troche wiecej. stad roznice u osobo jezdzacych delikatnie sa niewielkie (patrz- Twoja Żona). takim ludziom ktorzy do tego malo jezdza nie zwroci sie roznica w cenie. sam przyznales ze BRD to lipa. poczytaj na forum, problem turbo-dziury jest poruszany i znany i niewiele na to mozna poradzic. ale to nie znaczy ze nowoczesne diesle są BE. bo nie sa. tak jak Miron mówi, przjedz sie 3.0tdi. nie wiem jak te 2,5cdi od merca chodzi ale kiedys duzo jezdzilem c-klassa 2,7cdi i auto mimo paru wad to silnikowo rewelacja. moze ten 2,5 juz nie jest taki fajny a moze tez ma jakis problem fabryczny. turbodziura w roznych autach doprowadza do pasji, ale to nie jest cecha WSZYSTKICH diesli. peugota HDI, przynajmniej te stare 8zaworowe nie mialy kompletnie tego problemu, Ford potrafi gasnac przy ruszaniu. chodzi o to zeby auta kupowac swiadomie i wybierac takie rozwiazania ktore nam odpowiadaja. do tego mysle ze 90% nowych diesli chodzi na fabrycznym sofcie byle jak bo sa normy spalin glosnosci spalania itp itd. dopiero po chipie oddychaja pelna piersia. choc poza spalaniem (wiem wiem , Ty uwazasz ze kommpresor od merca nie pali duzo wiecej - ale choc zrobimy trase rownym tempem w dwa auta - wtedy zobaczysz roznice) musze przyznac ze turbobenzyna bym nie pogardził no ikwestia technik jazdy, ktos przyzywyczajony do krecenia auta po obrotach nie bedzie dobrze wykorzysytwal potencjalu silnika TDI...
-
[B6 BFC] Auto cofa się na 1 biegu, czy to normalne MULTITRONIC
nie. powinno stoczyc sie maks 0.5 metra wyszukaj na forum o adaptacji multitronica to powinno rozwiazac problem.
-
[B5 AFN] Temat może byc śmieszny
chyba nie czytasz tego co napisalem... napisalem ze jezdze na wielosezonowych od tego roku bo sniegu jest malo. a niezaleznie od temperatury zimowka na czystym asfalcie przy dlugiej trasie zachowuje sie źle, do tego ciezko kupic opony o potrzebnym mi indeksie predkosci. kiedys zmienialem opony jak temp spadala ponizej 7st i od tego dnia tracilem duzo frajdy z jazdy, do tego zuzywajac zdecydowanie bardziej opony pracujace w warunkach do jakich nie zostaly stworzone. fakt ze te moje opony na sniegu spisuja sie gorzej niz porzadna zimowka ( i o ot mi chodzilo z przekladaniem opon) ale nadrabiam to napedem Q a do tego zdarza sie to tak rzadko u nas ze jestem zadowolony z kompromisu. kiedys dla mnie bylo nie do pomyslenia zeby sie pozytywnie wypowiedziec o uniwersalnej oponie, teraz dzieki tym oponom http://tnij.org/goodyear musze stwierdzic ze technologia poszla do przodu. no i nie stoje w kolejkach do przekaldania opon dwa razy w roku;]