Treść opublikowana przez Onkel
-
Co sadzicie o kupnie czesci na tej stronie ...
Masz chłopaków z forum co mają części w b.dobrych cenach.(obecnie są na wakacjach ale są ich współpracownicy także możesz zadzwonić i zapytać)
-
kilka problemow rns e w audi b7
Przejściówka ISO1 na ISO2 ISO2 Audi RNS-E Quadlock (2552795516) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
B6 1.8T problemy z nową instalacją lpg (kontrolka silnika)
Jak podpinasz i zapewne płacisz to niech powiedzą jaki to błąd. Wtedy coś poczytasz a coś podpowiemy. Bo tak na szybko i na wróżenie z moich fusów rannej herbaty wychodzi 16795 Ale jedź jak wyskoczy kontrolka i niech powiedzą. Poczytaj. Sam możesz kupić interfejs za nie duże pieniądze.
-
Trzeba trzaskać drzwiami
U mnie to samo. Choć ja uważam, że coś nie tak może być z odpowietrzeniem kabiny. Jeszcze sprawdzę dokładnie ale u mnie jest tak, że jak któraś szyba jest opuszczona to zamyka się lepiej. Jeśli jest zamknięta wytwarza się ciśnienie w środku auta i nie zamyka tak jak powinny.
-
Podłączenie nie ori radia - plus po stacyjce
Dla mnie szybciej jest wpiąć się w kabelek idący od stacyjki niz za licznikiem. Ale jak kto woli:wink:
-
tylnie głośniki oraz z przodu pod szybą nie działają
No to mało słyszałeś bo w B6 jest jeszcze jeden głośnik tam gdzie czujnik temp. wystaje.
-
[ALL B6] Zapach po odgrzybianiu
W dziale warsztat masz odgrzybianie parownika ze zdjęciami. Spojrzyj tam.
-
Nie zarobisz jak nie "zrobisz" czyli jak wygląda polski handel autami używanymi.
Dokładnie tak. Ostatnio znajomy pojechał sam do Niemiec bo mówi tam zapłaci więcej ale z ori przebiegiem. Przyprowadził passata 2000 rok 1.9 110KM na blacie 186000. Po sprawdzeniu okazało się, że w 2007 miał prawie 290000. Ja jak kupowałem swój to nie wierzyłem, że ma 113000 ale że mam możliwość sprawdzenia u chłopaków gdzie serwisuje służbowe auto to wiem, że jest ori bo w 2009 ostatni serwis i miał 88000. No chyba, że niemiec przed każdym przeglądem cofał:grin:
-
Czy to brak oleju w skrzyni?
Raczej synchronizatory trzeba wymienić. Ja jak wymieniałem sprzęgło u siebie to przy okazji wymieniłem olej. Zalałem MOTULA 75W90 a weszło.
-
Po kupnie samochodu padł silnik
Kolego admin20 to nie jest tak, że jest przytkany i klekocze tylko Twój błąd, że po zapaleniu się kontrolki jechałeś dalej i spowodwałeś nieodwracalne bez ingerencji w silnik zmiany. Myślisz, e ściągniesz miskę, wyczyścisz smoka i będzie dobrze?? Niestety ciśnienie oleju było za słabe a Ty kontynuowałeś jazdę. W silnikach 1.8T to częsta dolegliwość. U mnie było wszystko ok ale dla świetego spokoju zrzuciłem miskę, żeby spojrzeć jak się ma smok. Wszystko czyściutkie. Złożyłem i teraz śpie spokojnie.
-
przyprowadzenie auta z nimeiec
No to gratuluję ubezpieczyciela. Auto na miesiąc można ubezpieczyć TYLKO raz tak jak napisał kolega wyżej. Tablice masz ori niemieckie czy takie z paskiem żółtym lub czerwonym z boku?? Jeśli z apskiem to nawet po ubezpieczeniu nie możesz jeździź tym autem. Mi kiedyś a3 policja chciała na hol wziąć bo powiedział, że ubezpieczenie można wykupić tylko na czas ważności daty tablic czasowych. Jeśli mamy żółty pasek ( a takie są najczęściej) to tylko 5 dni po kraju można jeździć i żadne ubezpieczenia nie pomogą bo tak jak powiedział mi wtedy naczelnik wydziału ruchu drogowego do którego udałem się na drugi dzień po spotkaniu z policją auto po tym czasi nie jest zarejestrowane ani w polsce ani w niemczech....
-
tunel środkowy -kupno
Napisz do kolegi czaki on powinien mieć. Dwa rodzaje - chodzi chyba o 1-din i 2-din. Jeśli masz małe radio i miejsce pod klimatronikiem to masz 1din. Jeśli masz ori nawigację typu RNS-e itp. automatycznie nie masz wolnego miejsca pod klimtronikiem to jest tunel 2din. Jeśli jeszcze nie rozumiesz to wrzuć fote środka (radio i kiliatronik z popielniczką złap) to Ci powiemy jaki masz.
-
Zagubiona umowa sprzedaży auta
Ale dane osobowe nie dotyczą pojazdu a osoby i w myśl przepisów nie mogą podać. Chyba, że ma kogoś znajomego to może mu podac poza konkursem ale na pewno nie zgodnie z prawem.
-
Głośniki Hertz
Ja mam ESK 165 i dla mnie grają lepiej.
-
Olej do skrzyni manualnej
JA zalałem MOTULEM 75W90 do skrzyń.
-
Miejsce montażu buzzera parktronika: w Audi A4 B8
U mnie mam pod tylną półką (ori tak mam).:facepalm: Niedopatrzyłem, że masz avanta.
-
Dwumas-przy jakim przebiegu zaczyna się zużywać?
A co chcesz sprawdzić??
-
Filtr oleju - duży czy mały??
Kumpel ma właśnie AWT. Powiedział mu jak sprawa stoi i stwierdził, że następnym razem zakłada ten duży.
-
Ślizgające się sprzęgło w gorące dni.
U mnie sprzęgło wykończył wyciek oleju od strony skrzyni Przy przebiegu 130k.
-
Co to za kable????
Masz klimatronik?? To jest jakiś czujnik od klimy. U mnie dwa są w kratkach bocznych.
-
Filtr oleju - duży czy mały??
A Ty Grzesiu u siebie jaki masz??
-
Filtr oleju - duży czy mały??
No nie wiem jaka różnica dlatego pytam... Bo wizualnie jest duża różnica między jednym a drugim.
-
Filtr oleju - duży czy mały??
Witam. Męczy mnie trochę kwestia filtra oleju w moim A4 1.8T AVJ i kolegi aucie. Zaraz po przyprowadzeniu auta kupiłem olej i wszystkie filtry żeby wymienić. Okazało się, że filtr oleju, który miałem założony był dużo mniejszy niż ten, który kupiłem. Zadzwoniłem tam gdzie kupowałem i powiedzieli, że wszystko ok, musi być ten co mi dali czyli większy. Miesiąc temu byłem z kumplem kupić A6 z silnikiem też 1.8T tylko AWT. Przyszła pora wymiany filtrów u niego. Taka sama sytuacja. Ma założony maly a dali mu duży. Czytałem troche o tym ale nic konkretnego nie piszą na ten temat. Nie wiem od czego to zależy. On dzisiaj był kupić w sklepie taki jak miał do tej pory a ten duży powiedzieli mu, że jest od diesla... I być tu człowieku mądy. Na allegro jak patrze to są duże i małe....
-
Wymiana sprzęgła i dwumasa???
Ogółem lepiej kupić LUK-a lub Sachs-a. Ja wziąłem LUK-a do mojego AVJ-ta.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Ja też nie napisałem tego po to żeby Ci dopiec bo udzieliłem informacji jakich chciałeś może nie w sposób doslowny ale zapewne domyśliłeś się o co chodzi. I ty jako nowy użytkownik fajnie jakbyś użył szukajki albo włączył dział techniczny. Tam dopiero ktoś zakładał temat co wymieniać po zakupie auta. Bo takich odpowiedzi jest wiele ale ty naskakujesz na nas... Jeśli miałeś zalany 15W40 i chcesz przejść na pełen syntetyk to zaleca się zrobienie płukanki (choć nie zaleca się robienia takiego przejścia tzn. z 15W na 5W ale przy tym sliniku raczej trzeba bo wykończysz turbo i inne podzespoły) ale jeśli masz dużo nagaru w silniku od tego 15W40 to więc szkoda jak pożytku będzie bo wszystko się rozszczelni. Dlatego w takich przypadkach decyzja należy do właściciela. Wpisz w szukajke płukanka lub coś pokrewnego kilka osób robiło i nie bylo źle. A tak na oko nie zauważysz jaki miałeś teraz lany olej. Filtr paliwa ja zmieniam co drugą wymiane oleju czyli w moin przypadku po 20k. Ale Ty tak na 100% nie wiesz czy był mineral wlewany??