Treść opublikowana przez Onkel
-
[B6 AMB] Dziwne błędy VAG - nierówna praca silnika
Próbowałeś usunąć te błędy?? Cały czas wyskakuje taka lista po usunięciu??
-
Polecane instalacje LPG/CNG
Na forum lpg pisali że w sumie te dwie centralki różnią się obudową
-
[ALL B6] Problem z ESP po montażu tempomatu
No ja wiem że nie należało kręcić taśmą ale moja kobieta stała obok, nudziło jej się i sobie kręciła :/[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2011, 14:21_________________________________________________Taśma do wymiany. Dzisiaj przełożyłem inna i wszystko jest oki.
-
Czujnik kąta skrętu wymiana
Dzisiaj zamieniłem taśmy i niestety muszę ją wymienić. Po zmianie wszystko było dobrze.
-
[ALL B6] Sonda emulator
Też jestem ciekaw tego rozwiązania. Dawaj znać jak wyszło. Czy w ogóle po podłączeniu będzie dobrze a za jakiś czas napiszesz czy dobrze oszukuje i błąd nie wywala
-
[B6 AVJ] Błąd 16795- pompa pneumatyczna-rys. zaworu
Dzięki kolego wielkie za zainteresowanie tematem ale te rysunki mam. Bardziej chodziło mi o ELSE tam są fajne opisy wszystkich zaworów itp. Niedługo wrzuce rysunki z elsy
-
[B6 AVJ] Filtr paliwa-piszczenie,co może być przyczyną?
Oki w weekend zobacze u siebie jak zachowuje się ten filtr. Żeby do niego dotrzeć muszę wejść pod samochód tak??
-
Osadzanie emblematów tylniej klapy w Audi A4 B6
A ja wyśmiałem kolege jak kazał mi zapytać jak dokładnie rozmieścić znaczek A4
-
[B5 ANB] Ubytek oleju na skali bagnetu
Dla mnie tajemnicą lasu jest spostrzeżenie ubytku 1mm oleju na bagnecie. Kolejną tajemnicą jest nalanie 1mm oleju Ale gratuluję bystrego oka:) Ja w poprzednim aucie o wymiany do wymiany dolałem może 2-3setki. Ale robiłem to dopiero jak na miarce było trochę poniżej połowy.
-
[ALL B5] Problem przy odpalaniu
Podpinałeś pod VAG-a?? Były jakies błędy??
-
[B5 ADR] Co to takiego?
Wrzuć no większe to zdjęcie bo nawet po kliknięciu jest małe. Ta "podmianka" jest gdzieś koło przepływomierza tak??
-
[B6 AVJ] Filtr paliwa-piszczenie,co może być przyczyną?
Po czym twierdzisz, że na 100% to nie pompa??? Wymieniałeś ją?? U mnie też piszczy i są IDENTYCZNE objawy jak u Ciebie i pompke nadaje się do wymiany niestety. Ja już jestem w trakcie wyboru nowej. Bo się można zdziwić jak nie poda wcale wachy Tym bardziej, że jak sam napisałeś filtr wymieniony i dalej piszczy
-
[B6 AVB] Sygnał do alarmu
No własnie i o to +128 wychodziło mi za wiele obecne ori kodowanie. Rozszyfrowałem cały kod Dzięki wielkie za pomoc
-
[B6 AVJ] Błąd 16795- pompa pneumatyczna-rys. zaworu
Witam. Zapala mi się kontrolka engine. Czytałem wiele wątków o błędzie: 16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected P0411 - 002 - Lower limit exceeded DANE Z WIKI-ROOS Sprawdzić przekaźnik pompy paliwa (J17) Węże Sprawdź / Rury do / między Components Sprawdź Secondary Air Injection Węże / Rury do Cementacja Sprawdź pompa wtryskowa Air (V101) Sprawdź wtrysk powietrza wtórnego przekaźnika pompy (J299) Sprawdź wtrysk powietrza wtórnego Zawór elektromagnetyczny (N112) I sprawdziłem już połączenie pompy z filtrem powietrza oraz od pompy do silnika i jest ok. Sama pompa też działa bo zawsze jak silnik jest zimny to chodzi (jak odkurzacz) Nie wiem gdzie są te przekaźniki (gdzie się znajdują to wiem ale gdzie dokładnie te konkretne) i zawór elektromagnetyczny. Jak mógłby ktoś wrzucić rysunek techniczny to będę wdzięczny. I jeszcze z ciekawości zapytam - przekaźnik pompy paliwa też może mieć coś wspólnego?? Za przekaźnikami patrzyłem w dziale ELEKTRYKA ale tam są chyba 4 oznaczone dla pompy paliwa a nie znalazłem dla pompy pneumatycznej.
-
[B6 AVB] Sygnał do alarmu
Chyba chodziło mu o to że jesli wyjdzie mu kod czterocyfrowy a trzeba podać pięcio to co wtedy. Wtedy Stawiasz na pierwszym miejscu 0.[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 22:35_________________________________________________Powiedzcie mi czy sumując sobie nowy kod trzeba brać pod uwagę: +128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie???
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Jak miałes sonde dość długą to faktycznie trzeba był zaaplikować przez nią. A teraz nie wiem jak ją wkręcić bo dopiero jestem na etapie zamawiania tej rurki w ASO.
-
[B6 AVB] Sygnał do alarmu
Kolego przeczytaj to. Kolega wrclaguna potwierdził to co napisałem czyli masz całą instrukcje. Spisz sobie obecny kod w razie czego. idziesz przez cały spis listy i dodajesz do siebie wartości które chcesz mieć w swoim module komforu (tak jak ja wybrałem). Wynik wpisujesz w SOFTWARE CODING i klikasz DO IT. Sprawdzasz czy wszystko działa. Jesli nie przywracasz kod sprzed zmiany i szukasz błędu. Ja w tym wiem wszystko. Zapytam tylko czy jest możliwość odczytu z kodu ori jakie funkcje są włączone??
-
[B6 AVB] Sygnał do alarmu
Podepnę się: Mam dwa pola SOFTWARE CODING i WORKSHOP. W SOFTWARE CODING - zmieniam wartość a w WORKSHOP- obecna konfiguracja?? Więc jeśli chce włączyć opcje (mam alarm fabryczny): +2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy +4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika) +8 – aktywacja alarmu +32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy) +64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota) +512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami +1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu +2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi) Spisuję sobie oryginalny kod w razie czego i nie patrząc dalej na niego sumuję to co wyżej i wpisuje w SOFTWARE CODING?? Przepraszam za może banalne pytanie ale nie chce nic popsuć czy wyłączyć przez przypadek.
-
[B6 ALT] Problem powracającego błędu
Kolego w dziale DIAGNOSTYKA VAG jest temat jak wrzucić logi na forum i jak to ma wyglądać. Z prośbą o ocene też powinieneś tam się zwrócić.
-
[ALL B6] Układ chłodzenia kontrolka
Termostat to wiadomo a czujnik na przewodzie cieczy chłodzącej jest na dole - jak ściągniesz obudowe silnika pod spodem patrząc kierunkiem z autem to po lewej stronie będziesz go miał tam gdzie wąż wchodzi w chłodnice. Tylko jakbyś go wyciągał to najlepiej na zimnym bo tam dużo płynu spuścisz.
-
[ALL B6] Układ chłodzenia kontrolka
A wskazówka od tem. ile wskazuje?? Nie wymieniałeś ostatnio płynu? Jesli masz VAG-a a będzie to któryś czujnik to Ci pokaże. Ja przy wymianie termostatu miałem błąd na kompie także wiedziałem co wymienić.
-
[ALL] Układy wydechowe - katalizatory, tłumiki, końcówki - Andrzej Gruchot
. A skąd wiesz że Twój kat jeszcze działa? Nie wywala mi błędu więc myślę, że na razie jeszcze jest oki.
-
[ALL B6] Temperatura na Vagu w 1.8T
Na desce zawsze 90 stoi jak.... żołnierz na warcie A na VAG- podaj w które opcję muszę wejść to Ci powiem.
-
Regeneracja włącznika świateł
Napisałem do kolegi ZULO. Jeśli podeśle mi wzór, który był do pobrania w I poście(nie aktywny już:/) to załatwię gotowe szablony.
-
[ALL B5] Problem z odpalaniem na benzynie. Pb + Lpg
Kolego może "elektrozawór"(nie pamiętam dokładnie jak on się nazywa) nie odcina Ci gazu od razu po zgaszeniu. Później jest tak jakby zalany gazem.