Treść opublikowana przez Spidan
-
Dziwny odgłos przy puszczaniu nogi z gazu
Może być turbo jak i wiele innych rzeczy, sprawdź czy nie masz luzów w wirniku turbiny, trzeba zdjąć wąż od turbo.
-
Wyciek w okolicach EGR jaka przyczyna
Ty akurat masz spory jak widać, myślę że warto zdemontować EGRa, wyczyścić go porządnie i zmontować na nowych uszczelkach, ja 2 nowe w ASO dałem koło 25zł.Dodatkowo preparat do czyszczenia EGR 40zł i wszystko można zrobić samemu.
-
AUDI A4 B6 - wymiana oleju skrzyni biegów ...
Panowie powiem tak, Castrola bym nie zalewał bo podrabiają na potegę tak jak do silnika, w więc albo ori z ASO albo Motul Gear300 75W90, osobiście na takim jeżdżę i zwłaszcza w zimie widać różnicę.
-
Wymiana rozrządu co i za ile
Oczywiście,że dużo,300-400zł za robotę to max, 850zł to komplet oryginałów z ASO ( rzorząd komplet 038 198 119A 330zł, pompa wody Ori przy zwrocie starej 150zł, napinacz Ori 155zł, Ori pasek klimy i alternatora 82zl, Ori rolka odwracająca 115zł, simmering wałka rozrządu 20zł) plus płyn chłodniczy 50-60zł.
-
Wymiana rozrządu co i za ile
Zapytaj czy to cena z paskiem wielorowkowymi i napinaczem hydraulicznym,bo same części komplet rozrządu,pompa wody,pasek wielorowkowy,napinacz paska,simmeringi wałka rozrządu i wału oraz płyn chłodniczy kosztują w ASO nieco ponad 1500zł. Z tego co wiem wymiana samego rozrządu z pompą i simmeringami kosztuje 1800zł,a z paskiem wielorowkowym i napinaczem 2400zł.
-
Jakiej firmy rozrząd do Audi?
Kolego za 390zł kupowałem ten komplet bez pompy wody w ASO Skody,ten sam zestaw bo 1,9tdi siedzi w wielu modelach. Za znaczek się płaci, bo ponad 40% dostarczanych części nie przechodzi norm Audi/VW. W takich cenach to bym się nie zastanawiał ori czy zamiennik http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/all-kompletny-rozrzad-oryginal-220985/
-
Wymiana rozrządu co i za ile
Tu masz oryginalne rozrządy http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/all-kompletny-rozrzad-oryginal-220985/ , szkoda się bawić w zamienniki. Jeśli masz AWX 2002 rok to zestaw za 330zł plus 150zł pompa wody jest dla Ciebie.Trzebe jeszcze kupić płyn do chłodnicy G++ oraz zmienić jeśli trzeba od razu pasek wielorowkowy z napinaczem Koszt roboty to okolice 300zł.
-
Szarpanie na biegu jałowym tdi
Tu sam pedał nie ma nic do rzeczy,sprzęgło też nie musi ślizgać. Też stawiam na sprzęgło,ale trzeba sprawdzić też pompowtryski,zapiąć vaga, zrobić logi.
-
Szumi przy przyśpieszaniu. Osiągi w normie
Jeśli szum idzie spod maski jak dodajesz gazu to zapewne wąż od turbiny,ja tak miałem jak mi kuny przegryzły:)
-
Szumi przy przyśpieszaniu. Osiągi w normie
A skąd ten szum leci, spod maski, z koła, dasz radę wyczuć?
-
Jakiej firmy filtry?
Kolego komplet filtrów ori 9zł droższy niż Manna w sklepie więc bezsensowny Twój komentarz.
-
Wymiana oringów na pompowtryskiwaczach
Zestaw naprawczy pompki to 125zł w ASO albo zamiennik Boscha 40zł, uszczelka dekla 75zł w ASO, 30zł zamiennik,śrubki w ASO po niecałe 9 i 14zł.
-
Drgania budy gdy zimno na zewnatrz
A to ma że jak masz niesprawną pompkę nawet jedną (rdzeń pompki albo końcówkę) to im zimniej na zewnątrz tym będzie gorzej palił a w duże mrozy 2-3 razy trzeba zapalać żeby załapał a potem chwilę będzie telepał budą.Jakie miałeś wartości na vagu w kanale 013,018 i 023 ?
-
Jakiej firmy rozrząd do Audi?
Po co kupować zamienniki? Oryginalny zestaw z ASO 330zł (2 rolki i pasek) plus 150zł pompa wody ze zwrotem starej.
-
Jakiej firmy filtry?
Ja kupuję fitry ori w ASO Skody, te same co do Superba AVF,te same co w Audi tylko ASO Audi ma wiadomo jakie ma ceny
-
Drgania budy gdy zimno na zewnatrz
Oczywiście że nie grzeją,nawet ranki jak są chłodniejsze i jest 6-8 stopni to świece nie grzeją.Odłącz czujnik temperatury i sprawdź wtedy świece i muszą zagrzać.Polecam podpiąć vaga jak telepie i sprawdzić parametry pompek.
-
Witam mam pytanie o rozrząd
Bezsensem jest kupowanie zamienników jak ori rozrząd kupowany np w salonie Skody jest stosunkowo tani i niejednokrotnie kosztuje tyle samo co zamienniki w Intercarsie.
-
Drgania budy gdy zimno na zewnatrz
Pompowtryski do sprawdzenia.
-
Polecany mechanik od Audi
Poszukuję zaufanego speca od Audi w Lublinie.
-
Szarpanie, nierówna praca silnika
Da,jak otworzysz maskę to masz turbo na dole po lewej stronie silnika,podnosisz auto,zdejmujesz dolną osłonę i masz dostęp do węża.
-
Kopci na niebiesko AVF
To partacze i naciągacze,że zrobili program do niesprawnego turbo,porządny tuner najpierw sprawdza stan motorowni,turba itd a potem robi softa. Musisz wyjąć turbo i zawieźć do sprawdzenia do zakładu co naprawiają turbosprężarki.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie nadaje się do Twojego silnika, nie spełnia wymaganej normy do PD czyli 505.01
-
[B5 AJM] Jaka pompa tandem/vacum
Na forum można kupić nówkę Boscha ori z ASO od użytkownika H4mm3R za 590zł.
-
Kopci na niebiesko AVF
Oczywiście trzeba zmienić cały soft jak dajesz większe turbo.
-
Padnięty silnik 2.5 tdi AKE 180km co teraz?
Dokładnie, to więcej niź pewne że są winni, masz gwarancję domagaj się naprawy, a jak coś to nawet do centrali w Ingolstadt interweniuj, znajomy tak wywalczył naprawę. ASO trzeba omijać szerokim łukiem, w większości nie znają się,a robotę odwalają praktykanci.