Treść opublikowana przez Spidan
-
[B6 AVF] Avant 2004 czy ma DPF?
Wielu Niemców montowało DPFy w B6 bo mieli mniejsze opłaty ze względu na ekologię. Zobacz na początku układu wydechowego za turbem czy jest taka duża puszka albo w ASO po numerze VIN.
-
[B7 BKE] Czy dolewacie oleju ???
Poczytaj trochę o olejach to nie będziesz pisał o zagęszczaniu półsyntetykiem... Diesle z turbinami mogą brać olej,nie ma reguły,jedni dolewają nawet do nowych,inni nie,taką dolewką jak Ty bym się nie przejmował,sprawdź tylko czy turbo i dolot suche.
-
[B6 AVF] Dziwny objaw przy odpalaniu
Świece raczej nie,ten silnik powinien zapalić bez świec przy takiej temperaturze. Ja bym stawiał na coś z paliwem,możę się gdzieś cofa albo pompa tandem nieszczelna.
-
[B6 AVF] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Do AVFa 6-biegowego manuala powinienieś nalać Motul Gear300 75W90, ja taki wlałem i rewelacja pracuje skrzynia,zwłaszcza na zimnym.Ten Motul Motyl Gear się nie nadaje bo to półsyntetyk.
-
[B5 AFN] Które świece żarowe są lepsze Bosch vs NGK?
Kolego obie firmy ok, w ASO kupisz Beru, ja mam NGK D-power i są też ok.
-
[B6 AVF] Turbina i pompa wody. Duże koszty naprawy. Co robić ?
Dokładnie,dobre firmy co regenerują turbawki w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki,jak ktoś mówi że za 600zł to zrobi to jest oszustem albo się nie zna,regeneracja całości tzn wymiana wszystkiego z pozostawieniem obudowy waha się w granicach 1200-1400zł.
-
[B6 AVF] Turbina i pompa wody. Duże koszty naprawy. Co robić ?
Kolego podjedź na ul.Mokra do serwisu Wojtka i Janusza,sprawdzą Ci co trzeba,zarówno pompę jak i turbo można naprawić,w Krakowie turbo regenerują bardzo dobrze na ul. Centralnej i dają 2 lata gwarancji.Cena o Twoich mechaników mocno zawyżona ze te usługi o jakich piszesz.
-
[Kraków] SWIFT - klimatyzacje samochodowe
Nie polecam SWIFTA,drogo,wyczyścili klimę ultradźwiękami za 80zł i nic nie pomogło,dopiero godzinne ozonowanie w All Happy na Macedońskiej pomogło za 60zł.
-
[B6 AVF] Quattro a spalanie i chip
U mnie bez chipowania palił 9,5 litra w mieście bez butowania, po sofcie litr mniej pali, w trasie do 100km/h 6 litrów, w okolicach 140km/h pali 7 litrów. Kolego auto waży dużo, 1600kg i napęd na 4 koła jest permanentny 50/50.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Polecam Ci Motul Specyfic 5W30 504/507.
-
[ALL B6/B7] Klocki hamulcowe tył do tarcz 288/12
Jakby ktoś potrzebował,u mnie w oryginale były TRW,więc takie zakupiłem ale nie w ASO,numery na przód TRW GDB1617 (209zł)-pod tarcze 320x30, tył TRW1622 (118zł)-pod tarcze 288x12
-
[B6 AVF] Quattro dużo pali po wymianie pompowtryskiwaczy
Takie wartości to tylko na papierze,nie da się tak jechać muskając gaz:)
-
[B6 AWX] Silnik bierze olej 1.9 TDi
Jak się goni autko po 200km/h na autostradkach to dziwne,żeby nie wziął troszkę oleju,bo 100ml na 1000km to niewiele przy ostrej jeździe.
-
[B7 BPW] Dziura w bloku silnika...
Kolego współczucia,ale naprawisz wszystko jak ominiesz ASO szerokim łukiem. Kolejny raz potwierdza się,że 2.0tdi nie są udanymi motorowniami.
-
[B6 AVF] A4 131 Tdi Avant
No te dywaniki to nieciekawe jak dla mnie,nie ma to jak ori. A oponki to w rozmiarze dla A6 założyłeś.
-
[ALL B6/B7] Klocki hamulcowe tył do tarcz 288/12
Potrzebuję numery katalogowe klocków hamulcowych na tył do 2.0 TFSI Quattro 2006rok, TRW,Textar, Lucas, Ferodo, ATE, Mintex.
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Te 504/507 nie mają z tyłu podwójnej etykiety. Gdzie kupujesz w Krakowie Motula?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam i pozdrawiam wszystkich posiadaczy Audi A4!